Kutak za nesavršene mame

odgovora

Objavljeno

Niko nije savršen...... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno me nervira kada neko prepise temu koja je na drugom forumu mesecima ranije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno me nervira kada neko prepise temu koja je na drugom forumu mesecima ranije.

Pa i drugi prepisuju sa našeg foruma pa se mi ne bunimo!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je sasvim normalno...

Ne vidim razlog da tema ne bude aktivna iako postoji na drugim forumima...Mislim da se 90% tema podudara sa ostalim, jer nas zanimaju iste stvari...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je sasvim normalno...

Ne vidim razlog da tema ne bude aktivna iako postoji na drugim forumima...Mislim da se 90% tema podudara sa ostalim, jer nas zanimaju iste stvari...

Slazem se!!!I odavde se prepisuju teme,a neki forumcici su bleda kopija Bebca!!!Ako te nervira ne moras da gledas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja ne vidim nista lose u tome,razliciti forumi,razlicite forumasice,samim tim razlicita iskustva.Isto tako se slazem da je Bebac ubedljivo najbolji forum!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O cemu pricate? Pa ja sam samo na ovom forumu i nemam pojma sta se pise na drugim forumima niti me interesuje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve sto sam procitala ne navodi me da o nekoj mami stvorim misljenje da je nesavrsena. Ne mozemo se mi 100% zagledati u dete, a da sve ostalo oko nas ceka. Nije mi prijatno kada moje dete zaplace ili zeli da je drzim , a ja moram da spemam rucak za nju i mm-a i mene ili da ocistim stan,opeglam nesto... To je jednostavno tako. Ja svoje dete volim najvise na svetu, ali posao ne ceka. Nesavrsena mama je neodgovorna mama koja dete ostavlja da radi sta hoce i ne obraca paznju, koja vice i bije svoje dete, koja nije prijatelj i sagovornik svog deteta, a na to do sada na forumu nisam naisla.

Sto se komentara o dupliranju tema tice mogu samo reci da je glup. Sasvim je normalno da forumi sa tematikom istom kao na Bebcu imaju slicne ili iste teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se komentara o dupliranju tema tice mogu samo reci da je glup. Sasvim je normalno da forumi sa tematikom istom kao na Bebcu imaju slicne ili iste teme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O cemu pricate? Pa ja sam samo na ovom forumu i nemam pojma sta se pise na drugim forumima niti me interesuje

Absolutely !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i drugi prepisuju sa našeg foruma pa se mi ne bunimo!!!!!

Živeo Bebac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros kad sam ustala otisla sam do kupatila a Ana je pala sa kreveta. Dan pre toga sam pricala sa zaovom o padanju njene dece sa kreveta i bila sam u fazonu ma ne, nije mi se desilo to i nece, ali eto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros kad sam ustala otisla sam do kupatila a Ana je pala sa kreveta. Dan pre toga sam pricala sa zaovom o padanju njene dece sa kreveta i bila sam u fazonu ma ne, nije mi se desilo to i nece, ali eto.

I meni je Miha juce pao sa kreveta... :(

Tresla sam se toliko da nisam imala snage da ga drzim, iako je on prestao da place nakon dva minuta, jer je pao na jastuk i nije se udario, samo se uplasio. Strasan osjecaj bespomocnosti i panike koji ne zelim vise nikada da osjetim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ima neko kome dete nije palo sa kreveta :mellow: Nas krevet je bas nizak i Mina je pocela da pada negde posle prve godine,pored svih jastuka koje sam postavljala.Doduse,nije mogla jako da se udari,ali znala je da padne,pocne da place, onda nastavi da spava na podu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li ima neko kome dete nije palo sa kreveta :mellow: Nas krevet je bas nizak i Mina je pocela da pada negde posle prve godine,pored svih jastuka koje sam postavljala.Doduse,nije mogla jako da se udari,ali znala je da padne,pocne da place, onda nastavi da spava na podu :)

Hooooooj ja ne smem da 'pričam' koliko smo padova imali do sada :o ......svi :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A jooooj padanje sa kreveta :( .... Veca je kada sam se ja porodila presla u svoju sobicu i u svoj krevetic da spava bez ikakvih problema, sem padanja :D!

Evo vec osam meseci cekamo tatu da nam napravi ogradicu da to sprecimo i nikako da docekamo <_< . Zato joj trenutno tata sluzi kao ziva ograda :D!

Kada smo vec kod padanja sa kreveta i nesavrsenosti jedne mame, jedno vece je Veca tako tresnula sa kreveta da sam se ja ziva prepala, do duse, veliko dete, tesko, pa kada padne to se boga mi i cuje. Naime, zaspala je i tata nije odmah za njom otisao na spavanje kako bi glumio zivu ogradu (imao je pametnija posla :D). Posto uzasno nemirno spava pala je. Naravno, dotrcala sam u sobu i pre nego je ona uopste shvatila sta joj se dogodilo ja sam je podigla i vratila u krevet, a ona je nastavila mirno da spava, ujutru se nije ni secala sta joj se dogodilo.

Tog trenutka kada sam je podigla i vratila u krevet i kada je mene strah prosao ja sam se pocepala od smeha, smatrajte me ne savrsenom ali meni je to bilo smesno i dan danas je kada se setim.

Ogi jos uvek nije padao sa kreveta ali ne gine mu <_< u to ne sumnjam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Miloš 'ljoknuo' sa 3,5 meseca :( ...kasnije je večito 'iskakao' te iz ogradice te iz kreveca...jooooj bilo je svašta....moja zaova kaže 'tamo gde mala deca padaju Bog postavlja jastučiće'

Ovo sam slučajno postovala na temi do ove :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I Jana je padala vise puta sa kreveta i hvala Bogu nikada joj nista nije bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolumna

Ovo kao da sam ja pisala...čak ga je i ista uvodna špica uspavljivala....spadate li u ovu grupu "nesavršenih majki"?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolumna

Ovo kao da sam ja pisala...čak ga je i ista uvodna špica uspavljivala....spadate li u ovu grupu "nesavršenih majki"?

Meni je sada pakao a pre godinu dana... MILINAAAAAA... Ema bila beba za poželeti a sad.... :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram reći da ne....znala sam da je taj "bebeći" peiod jedini period kada će se on istinski maziti sa mnom i gde ću ja biti centar njegovog i on centar mog sveta...sada je već drugačije...ima on i drugih interesovanja sem maženja sa mamom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovih dana sam jako nesavrsena mama i bas se jedem oko toga ,u vreme kad sam trebala biti u najlepsem raspolozenju oko njih ja sam bila nervozna i puna negativne energije...elem majka mm je na samrti ili mozda nije ko li ce to znati uzima nam zadnji atom snage i raspolozenja..ali to nije razlog da ja budem grozna prema svojoj deci,ali...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kolumna

Ovo kao da sam ja pisala...čak ga je i ista uvodna špica uspavljivala....spadate li u ovu grupu "nesavršenih majki"?

A ne meni su to bile najlepse godine u mom zivotu. I iskoristila sam ih potpuno sa njim.

Sad je Luka veliki, deca su mu potrebija od mame na 24 sata pa polako mogu i ja poceti da radim :lol:

U ovaj klub ne pripadam, ali u ostale klubove nesavrsenih majki sigurno da. :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje,

Ja sam se danas ukljucila na forum,iako vec dugo citam postove i mogu reci da su mi dosta pomogli ...

Stvar je sledeca:

Kao sto sam se vec predstavila na stranici za nove clanice,iz Beograda sam,imam(uskoro) 24 godine,zivim poslednjih 7 meseci u Rimu sa divnim muzem i jos divnijim sinom,koji ima skoro 11 meseci.

S obzirom da trudnoca nije bila planirana (saznala sam da sam trudna u 3. mesecu,jer sam imala lazne menstruacije),govora o prekidu naravno nije bilo i sada mi je drago da se tako desilo,jer,sa ovim pogledom na svet koji sada imam,znam da bi mi to bila najveca greska u zivotu.

Zbog svega toga,a i komplikacija u trudnoci od nekog 7. meseca,morala sam da stanem sa fakultetom,da bih ga sada nastavila ovde u Rimu.

Ovo sve pisem,jer je vazno za ono sto sledi (da ne mislite da namerno zelim da budem dosadna smile.gif )

Tako da sam moju srecu morala da upisem u jaslice kada je imao 7 meseci i od tada redovno ide tamo,da bih ja (a i muz koji isto zavrsava studije,a i radi) mogli sto pre da stanemo na svoje noge i pruzimo nasem andjelu sve sto zasluzuje.

Od kada je krenuo u vrtic,tj jaslice,nosic mu je skoro uvek zapusen (sto prehlada,sto zubici),s vremena na vreme kasljuca,a imao je i temperaturu.

Nekada mi se cini da ne provodim dovoljno vremena sa njim,u strahu sam da li ce ili da li me on smatra majkom,da li ce me voleti i biti vezan za mene,kao sto su bebe za mame,itd, ... gomila strahova,griza savesti,nekada nocima ne spavam ....

Da napomenem,on je jedno nasmejano,veselo i predivno dete,ne radi nista sto bi moglo da me natera da pravim ovaj scenario u glavi,ali se plasim da jednog dana jednostavno nece hteti da dodje kod mene kada budem dosla po njega u vrtic,jer sam bila svedok takvih situacija i oduzela sam se od pomisli da se i meni to desi.

Mozda sam luda,ne znam,ali imala sam potrebu sve ovo da napisem,jer kome god iz okoline pokusam da poverim sve ovo,nailazim na smesak i reci tipa ne lupaj i tako to ....

Hvala vam svima ....

Evo citam tvoj post i kao da sam ja pisala, s tim sto ja moju jos nisam dala u jaslice.. zivim u Poljskoj, fakultet na "stendbaju", saljem CV kad god iskrsne nesto, s jedne strane znam da je posao neophodan upravo da bi se detetu priustilo ono sto treba, pa i nesto vise, a sa druge strane ne znam nijednu mamu koja je svoju bebu dala pre godinu-godinu i po dana.... teska vremena zahtevaju i teske odluke.. Zato se trudim da svaki dan sa njom provedem i iskoristim maksimalno, ali uvek se pitam da li sam mogla vise, da li nesto radim lose.. mada me mm uverava da sad nadmasila njegova ocekivanja, bojim se da ne pogresim.. Stalno mi je na pameti nesto sto sam procitala, tipa dete je kao plastelin u vasim rukama, pazljivo ga oblikujte..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuu,pa ovo je def moja omiljena tema,a nisam ni znala da postoji!Elem, upisujem se u klub, nesavrsena sam iako se svim silama trudim da budem sto bolja!Mnogo zameram sebi,stalno se preispitujem i patetisem,jaaaooo mogla sam i boljeee,desi se da u toku dana svega 2 puta odem u wc,polomim se oko njih,pa opet kad legnu ja vracam film mozda sam ovo/ono trebala ovako/onako...Izludjuju me i moja mama i svekrva,jer Boze moj one su bile savrsene,besprekorne mame,kuca uvek blistala,nisu vikale na decu,nikad im deca nisu bila bolesna,ma ludilo macke,strava ste!Pritom sto ocigledno pate od amnezije jer nije bilo bas tako ,,savrseno",al mi nije jasna njihova potreba da stalno namecu kako su one znale bolje,i to me izludjuje i opterecuje uzas!Zeim da se promenim,prvenstveno zbog svoje dece,opet iz istog razloga da bi im bila nesavrseno savrsena mama!Pa vas molim ako ima ovakvih,a verujem da ima koliko os',pisite da nam bude lakse...

Inace moja konkretna boljka je to sto zbog posla malo vremena provodim sa njima,kad dodjem s posla trudim se da im se maximalno posvetim,al nekad prosto neeemam koncentraciju,ni snagu,onda dodje taj jedan slobodan dan u nedelji,a ja trci ovo uradi,ono,igraj se s njima,al sve povuci potegni,i sve u krug...Pa se smorim kad dotrcim kuci,a oni lete oko mene,i dok skacem oko njih ok,cim recimo sednem da jedem oni odma hoce kod s&s,a mislim da sam za sve to sama kriva...

Pomozite mi da se promenim!!!B)

Voljena i Mejja volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.