Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Joj, sad sam se setila svekrve od naše Buhle! :lol: Buhla joj ostavila dete na par sati a ova ga ošišala na svoju ruku! Joj, joj, ne znam šta bih uradila, ali verovatno ne bi bilo dobro ! :lol:

Šta bi vi radile u takvoj situaciji ? :D

Nikad joj vise ne bih ostavila dete. Vidjala bi ga samo u mom prisustvu. Mora da se zna koji je posao baba i deda a koji roditelja.

Ne mogu da verujem da je to neko mogao da uradi. Mada, ja sad zamisljam svoju ceru koju nikad nisam do sad sisala a i ne nameravam uskoro-pa sam strozija po tom pitanju. Sa decakom bih mozda drugacije reagovala. Mozda bih je prvo samo upozorila a sledeci put zabranila vidjanje nasamo.

p.s. morala sam millar tebi da odgovorim na ovu temu, znam da te zasmejava ;):D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj resila sam da ne pisem vise na ovoj temi, jer se samo jako iznerviram, ali moram :lol:

Kad smo Mika i ja bili u bolnici s je dosla ovde da kuva i pere njenim sinovima. Kad smo dosli Mika i ja, ona meni kaze ovako "Od juce je pretekla za rucak boranija, pa to mogu da jedu oni koji nisu jeli, tj ti, a za danas sam spremala musaku za ostale." Ona vrlo dobro zna da ja ne jedem boraniju koju ona sprema jer ona u nju stavlja jako puno belog luka, a ja beli luk ne mogu ni da pomirisem. Ja sam za rucak jela plazmu u mleku (to sam samo onako klopala dok ne smislim sta cu da rucam :D ), a ona posle rucka osu paljbu po meni kako sam bezobrazna, njoj iz inata necu da jedem boraniju, A ONA SPREMALA ZA MENE! Nista, ja iskulirala, rekla sam joj da mi se ne jede boranija, sta da joj kazem :D

A ona je sutradan ujutru, hvala Bogu otisla kuci...

Taman posla da jedeš što ti se ne sviđa, samo bih joj ja da sam na tvom mestu rekla da neću da jedem baš zato što je ona spremila :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo sam se iznervirala citajucu ovu temu :angry:

Zeeeneeee, samo mudro i lukavo!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, sad sam se setila svekrve od naše Buhle! :lol: Buhla joj ostavila dete na par sati a ova ga ošišala na svoju ruku! Joj, joj, ne znam šta bih uradila, ali verovatno ne bi bilo dobro ! :lol:

Šta bi vi radile u takvoj situaciji ? :D

Uf, ne bih da razmišljam o tome :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, sad sam se setila svekrve od naše Buhle! :lol: Buhla joj ostavila dete na par sati a ova ga ošišala na svoju ruku! Joj, joj, ne znam šta bih uradila, ali verovatno ne bi bilo dobro ! :lol:

Šta bi vi radile u takvoj situaciji ? :D

Nikad joj vise ne bih ostavila dete. Vidjala bi ga samo u mom prisustvu. Mora da se zna koji je posao baba i deda a koji roditelja.

Ne mogu da verujem da je to neko mogao da uradi. Mada, ja sad zamisljam svoju ceru koju nikad nisam do sad sisala a i ne nameravam uskoro-pa sam strozija po tom pitanju. Sa decakom bih mozda drugacije reagovala. Mozda bih je prvo samo upozorila a sledeci put zabranila vidjanje nasamo.

p.s. morala sam millar tebi da odgovorim na ovu temu, znam da te zasmejava ;):D :D

Potpisujem.

P.S. I ja bih nju osisala! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napisala sam kilometarski post i kad sam trebala da posaljem, komp mi se ukocio. Dobro je sto se ukocio, sad cu maksimalno da skratim post.

Sta bih uradila a mi svekrva osisa dete? Napravila bih skandal sigurno, sama pomisao da I TO moze da uradi, iznerviram me...

Ma sad sta sam posle te njene izjave za rucak sve dozivela, ta izjava za rucak je smesna, ali necu o tome, jer sam resila da sto manje pisem o njoj (o tim ozbiljnim i teskim situacijama) da bih se sto manje nervirala. Trenutno je stanje da ne pricamo i mislim da je tako najbolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, sad sam se setila svekrve od naše Buhle! :lol: Buhla joj ostavila dete na par sati a ova ga ošišala na svoju ruku! Joj, joj, ne znam šta bih uradila, ali verovatno ne bi bilo dobro ! :lol:

Šta bi vi radile u takvoj situaciji ? :D

Svasta bih joj rekla, a vec se nerviram jer znam da bi mozda to uradila! :angry:

Mnogo sam se iznervirala citajucu ovu temu :angry:

Zeeeneeee, samo mudro i lukavo!

Uh, veoma lukavo.

andjelce, rekoh ti ja da se ta nikada na bolje nece promeniti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma vec i sama znam da se nikad nece promeniti, samo sam se uzaludno nadala... resila sam da nista ne kuckam od ozbiljnih stvari ovde, koliko god mogu, jer nerviram i sebe i vas.

Ovo za rucak je trebalo da zvuci kao anegdota, da je boraniju (koju ja ne jedem) od juce kuvala za mene :D

Ima ona i izjava tipa "Milana ceka njegova kuca (tj kuca od mm) u selu, propasce kuca dok on dodje", a u pitanju je kuca koja jos uvek nije zavrsena, stara kuca koja nema ni kupatilo, a treba i krov da joj se menja, jedino sto je mm renovirao su podovi i plafoni, i jednu komplet sobu. Zamislite sad zidove od pre 100godina, raspala vrata i namestaj... to ceka moju bebu :D Nije imala na sta drugo da se izvadi da zeli da joj ode dete, pa se zali kako ce se kuca raspasti dok on dodje :D Kao da ce dete da sredjuje kucu, pa njega ceka... ma uzas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tugo noci....okreni novi list. Muža pod ruku, pamet u glavu. Budite samostalni, nemojte ni od koga da zavisite, pa ako vas hoće, hoće. A ako neće, imaćete svoj mir, svoju porodicu. I nikakvo popuštanje DRAGOJ mami, to ti je bila greška. Tvoj muž treba da bude što bliže tebi, što dalje od mame. :) On je sada u vašoj porodici, iako je iz njihove potekao.

Da, da tacno tako samo nije bas uvek to moguce. Ja sam uspela u prvom delu tvog saveta, muza pod ruku...bukvalno se otkacila svekrve, a inace je bila prava nocna mora, drugi put cu o tome, ali se zato moj muz promenio prema meni, mislim ta promena je na snazi vec 10 godina. Sta hocu da kazem, cesce se svadjamo, netoolerantan je prema meni, ljubomoran, sve te stvari je mogao da suzbije ili sakrije dok sam ja bila ok sa njegovom mamom, ali od tada je sve to sasvim druga prica, malo se zanesemo pa budemo ok, ali to jako kratko traje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na pocetku braka prvih par godina smo ziveli u zajednici. MM je jedinac, otac mu je davno umro, i mozete misliti kakav je to spoj mame i sina. U pocetku sam pokusavala da im udovoljim. "Mama" je bukvalno sedela, nogu preko noge, ja spremala, ja cistila, radila, znaci sve ono sto u stvari svaka zena radi, ali ona je uvek pitala, E hocemo li ovo da radimo, i ja naravo, hocemo, a u stvari uvek se sve svodilo na to da RADIM a ne da RADIMO. MM je isto tako u pocetku vozikao nju gde je god htela, morali smo da je vodimo sa sobom gde god krenemo kod rodjaka...medjutim kad sam ja sve to prekinula onda su nastali problemi, ne sa njom nego sa njim. A povrh svega sto mm muz ima dete iz predhodnog braka, tj. to vise nije dete, sada ima 15 godina, ali je bila dete kad smo se upoznali, i poceli da se zabavljamo. Ona je kod mm dolazila vikendom , svake druge nedelje i ja sam je bukvalno cuvala kao svoje dete, bukvalno svoju decu sad ne gledam kako sam nju gledala i cuvala. To se sada jako promenilo, ni hvala za to zalaganje, i sa njegove strane i sa njene posto je ona sada devojka, uskoro odrasla osoba, nego da ne prelazim okvire teme, moja svekrva je sada kako da kazem zena sa razlicitim potrebama. Kad treba da se radi ili nedaj boze da se pricuvaju deca ona je stara i bolesna, kad treba da se negde ide, ili da se dodje kod mene na rucak ( mi sad zivimo odvojeno ali u istom dvoristu ) onda joj nista ne fali!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na pocetku braka prvih par godina smo ziveli u zajednici. MM je jedinac, otac mu je davno umro, i mozete misliti kakav je to spoj mame i sina. U pocetku sam pokusavala da im udovoljim. "Mama" je bukvalno sedela, nogu preko noge, ja spremala, ja cistila, radila, znaci sve ono sto u stvari svaka zena radi, ali ona je uvek pitala, E hocemo li ovo da radimo, i ja naravo, hocemo, a u stvari uvek se sve svodilo na to da RADIM a ne da RADIMO. MM je isto tako u pocetku vozikao nju gde je god htela, morali smo da je vodimo sa sobom gde god krenemo kod rodjaka...medjutim kad sam ja sve to prekinula onda su nastali problemi, ne sa njom nego sa njim. A povrh svega sto mm muz ima dete iz predhodnog braka, tj. to vise nije dete, sada ima 15 godina, ali je bila dete kad smo se upoznali, i poceli da se zabavljamo. Ona je kod mm dolazila vikendom , svake druge nedelje i ja sam je bukvalno cuvala kao svoje dete, bukvalno svoju decu sad ne gledam kako sam nju gledala i cuvala. To se sada jako promenilo, ni hvala za to zalaganje, i sa njegove strane i sa njene posto je ona sada devojka, uskoro odrasla osoba, nego da ne prelazim okvire teme, moja svekrva je sada kako da kazem zena sa razlicitim potrebama. Kad treba da se radi ili nedaj boze da se pricuvaju deca ona je stara i bolesna, kad treba da se negde ide, ili da se dodje kod mene na rucak ( mi sad zivimo odvojeno ali u istom dvoristu ) onda joj nista ne fali!!!

Klasika.... Bar ne moraš više da čistiš za njom, iliti njenu kuću :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene pa ja sam mislila da sam samo ja u takvoj situaciji :) Dok smo mm i ja bili u vezi sve je bilo ok. Zena je bila za primer, nisam mogla da verujem kad neko kaze da ne moze da smisli svekrvu, a ja se sa mojom buducom jako dobro slagala. Inace zivimo u istoj kuci, mi smo na spratu a oni u prizemlju. Sve nam je odvojeno, svako ima svoje. Pre svadbe smo renovirali sprat, pomagali su i moji i njegovi. Medjutim od kako smo se uzeli ona se totalno promenila. Dovodi komsinice bez mog znanja gore kod nas da pokaze kako smo sve sredili, sta god novo da kupim ona ih dovede da se pohvali. Msm nemam reci. Kao da je nasa kuca muzej. koliko puta se desilo da dodjem kuci sa posla premorena, nije mi ni do cega, i taman zadremam kad zvoni telefon da mi kaze " ej sad ce doci komsinica na kafu pa cemo doci gore da vidi kako ste okrecili" a ja da poludim! Dok mi nije pukao film i lepo rekla mm da ja hocu svoj mir i da ne moze da mi dovodi svakoga u kucu i da razgledaju svaki cosak. A kad smo se uzeli, casti mene mm kuhinjom po meri koja je jako skupa i u pocetku je skupljala prasinu jer se ona turala svugde pa je stalno kuvala a mi morali sa njima da rucamo dole jer boze moj, zasto nas dvoje sami da jedemo pa hajde svi zajedno, kao da smo pupcanom vrpcom vezani! e kad mi je i tu pukao film lepo sam rekla mm, ti ako hoces rucaj kod svoje mame a ja od sutra rucam gore, za cega mi sluzi kuhinja, za ukras i za pokazivanje kad dodju komsinice!! Uh ala su digli noseve i svekar i svekrva kad im je mm objasnio da mi hocemo sami da rucamo. Kao da smo ne znam ni ja sta uradili! I kao da ja ne znam nista da skuvam pa ce joj sin ostati gladan,,, Mislim da sam ja napravila veliku gresku sto sam od samog pocetka cutala da se ne bi svadjali i sto sam pustala da radi ko sta hoce, bukvalno da upravljaju nasim zivotima. Kad god negde da krenemo mi moramo da se javimo da oni znaju gde mi idemo, dok mene bas briga gde oni idu i kada se vracaju. Ne valja kad cutis, ne valja kad kazes...ja vise nisam pametna. Da mogu odmah bi se odselila ali sta je tu je.. Pojela sam g***o sto sam pristala da zivim u zajednici e sad mi tako i treba. Inace mm i ja se lepo slazemo, on je na mojoj strani i stvarno me uvek brani kad god im nesto nije po volji i jedino mi to daje snagu sto je uz mene a inace ne znam kako bih da je jos i on na njihovoj strani...pa samo da se obesis :)

Pa samo ti još ona fali! Kao da ti nije dosta muke :(

Mene je moja par puta izvela iz takta ali ne mogu da grešim dušu da kažem da je loša. Uopšte nije u fazonu da mora sinu i dalje da bude glavna ženska osoba. Ja sam prošle godine u martu došla i rekla je "ja ću da vam kuvam do svadbe(septembar) a vi se posle snalazite" . Imamo dogovor da kad pravi prebranac, sarmu ili nešto tako baš domaćinski da nam kaže unapred da ja ne spremam ništa. Lepo funkcionišemo, hoće sve da pomogne ali ako joj tražim jer ona neće da se petlja i meša a ja ne volim da tražim. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao a ispiranje mozga je tek usledilo kad sam saznala da nije uredu trudnoca...uzas jedan....to mi je bilo gore od porodjaja. Nije ni ona losa zena stvarno samo u zadnje vreme jako preteruje. Nije bila takva. Hoce ona da pomogne i sve to stoji, ali onda sledi prebacivanje za sve sto je pomogla. Bolje da nista ni ne uradi ( mislim na finansije). U pocetku je bila frka ali imamo dogovor da svako sebi kuva a nedeljom ona kuva za sve. Kad sam isla na preglede jednom nam je pozajmila 50 evra i veruj mi da je ceo komsiluk znao da nam je tad zafalilo tih 50e i da nam je ona dala. Nisam znala vec gde udaram kad me sve snaslo jos kad sam cula da se hvali kako nam je pomogla...e tu sam se patosirala skroz. Takve stvari nisu za pricu ali ok, verovatno misli da tako treba i ne vredi, ne mozes je promeniti.

Žalosno je hvaliti se time...Neka joj služi na čast :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj, sad sam se setila svekrve od naše Buhle! :lol: Buhla joj ostavila dete na par sati a ova ga ošišala na svoju ruku! Joj, joj, ne znam šta bih uradila, ali verovatno ne bi bilo dobro ! :lol:

Šta bi vi radile u takvoj situaciji ? :D

e sad moram i ja da se ukljucim :unsure:moja sveki nije zlatna zena,ali ja se ne svadjam vise sa njom....na pocetku sam plakala,padala u depresiju,nervirala se zbog razdvajanja mm i devera,i raznih drugih gluposti....a sad sam postala hladna totalno....sta god da kaze ja kazem dobro i radim kako ja hocu,kad pretera onda mm to resava razgovorom sa njom nakon cega ona bude ljuta 2 dana i opet sve izpocetka.....a sto se tice sisanja <_< spremala se ja na UZ pre 7dana i cujem nju iz kupatila kako pita malenog,koji jos ni ne prica ,da li hoce da ga baka osisa kad odu mama i tata,jer boze moj dete crce od vrucine,sto bi ona rekla.....moja faca je bila :blink: ja sam odmah izasla i rekla da ako neko osisa mog sina bez moje dozvole moze da zapise datum kad ga je video,ne bitno ko je,makar i moja mama....ona je naravno rekla kako se ona salila,a ja sam rekla da sam i ja i samo se nasmejala....tako da moje dete se nece sisati dok ja ne odlucim,a necu skoro :P ...bas mi je sladak sa svojom kovrdzavom kosicom..... :P a ako sveki slucajno tako nesto uradi osisacu je na celavo :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e sad moram i ja da se ukljucim :unsure:moja sveki nije zlatna zena,ali ja se ne svadjam vise sa njom....na pocetku sam plakala,padala u depresiju,nervirala se zbog razdvajanja mm i devera,i raznih drugih gluposti....a sad sam postala hladna totalno....sta god da kaze ja kazem dobro i radim kako ja hocu,kad pretera onda mm to resava razgovorom sa njom nakon cega ona bude ljuta 2 dana i opet sve izpocetka.....a sto se tice sisanja <_< spremala se ja na UZ pre 7dana i cujem nju iz kupatila kako pita malenog,koji jos ni ne prica ,da li hoce da ga baka osisa kad odu mama i tata,jer boze moj dete crce od vrucine,sto bi ona rekla.....moja faca je bila :blink: ja sam odmah izasla i rekla da ako neko osisa mog sina bez moje dozvole moze da zapise datum kad ga je video,ne bitno ko je,makar i moja mama....ona je naravno rekla kako se ona salila,a ja sam rekla da sam i ja i samo se nasmejala....tako da moje dete se nece sisati dok ja ne odlucim,a necu skoro :P ...bas mi je sladak sa svojom kovrdzavom kosicom..... :P a ako sveki slucajno tako nesto uradi osisacu je na celavo :lol:

BRAVO! anim_65.gif Tako to treba!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e sad moram i ja da se ukljucim :unsure:moja sveki nije zlatna zena,ali ja se ne svadjam vise sa njom....na pocetku sam plakala,padala u depresiju,nervirala se zbog razdvajanja mm i devera,i raznih drugih gluposti....a sad sam postala hladna totalno....sta god da kaze ja kazem dobro i radim kako ja hocu,kad pretera onda mm to resava razgovorom sa njom nakon cega ona bude ljuta 2 dana i opet sve izpocetka.....a sto se tice sisanja <_< spremala se ja na UZ pre 7dana i cujem nju iz kupatila kako pita malenog,koji jos ni ne prica ,da li hoce da ga baka osisa kad odu mama i tata,jer boze moj dete crce od vrucine,sto bi ona rekla.....moja faca je bila :blink: ja sam odmah izasla i rekla da ako neko osisa mog sina bez moje dozvole moze da zapise datum kad ga je video,ne bitno ko je,makar i moja mama....ona je naravno rekla kako se ona salila,a ja sam rekla da sam i ja i samo se nasmejala....tako da moje dete se nece sisati dok ja ne odlucim,a necu skoro :P ...bas mi je sladak sa svojom kovrdzavom kosicom..... :P a ako sveki slucajno tako nesto uradi osisacu je na celavo :lol:

Da takve stvari sam i ja dozivljavala, samo sto kod nas nije bio slucaj sisanja, vec prepravke neke garderobe, u smislu trebala je da mu skine gornji deo trenerke, i on se naravno bunio, ona uzela makeze i isekla trenerku, kad nisam pala kad sam videla, nova trenerka mozda drugi put obucena :angry: , a pri tom mu nikad nista nije kupila.

Ili je bilo nesto u fazonu, el hoces da ti baba ovo uradi, ili donese ili neznam sta, ili da ti spremi nesto slatko, a pri tom nije rucao ali nema veze i njegov tata je jeo slatkise pa je porastao :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao a ispiranje mozga je tek usledilo kad sam saznala da nije uredu trudnoca...uzas jedan....to mi je bilo gore od porodjaja. Nije ni ona losa zena stvarno samo u zadnje vreme jako preteruje. Nije bila takva. Hoce ona da pomogne i sve to stoji, ali onda sledi prebacivanje za sve sto je pomogla. Bolje da nista ni ne uradi ( mislim na finansije). U pocetku je bila frka ali imamo dogovor da svako sebi kuva a nedeljom ona kuva za sve. Kad sam isla na preglede jednom nam je pozajmila 50 evra i veruj mi da je ceo komsiluk znao da nam je tad zafalilo tih 50e i da nam je ona dala. Nisam znala vec gde udaram kad me sve snaslo jos kad sam cula da se hvali kako nam je pomogla...e tu sam se patosirala skroz. Takve stvari nisu za pricu ali ok, verovatno misli da tako treba i ne vredi, ne mozes je promeniti.

Kod mene je ispiranje mozga bilo u obe trudnoce, jer sam u oba slucaja imala serklaz- rizicnu trudnocu. Sta hocu da kazem u oba slucaja se niko nije ponasao kao da sam ja trudna nego kao da su oni trudni, umesto oni meni da spremaju da jedem, ja njima, umesto ni meni da postavljaju da jedem, ja njima, tj lazem, gore je bilo u prvoj trudnoci, u drugoj sam se malo opametila pa me je bilo bas briga sto niko ne vidi da sam trudna. Ali u prvoj je bilo katastrofa, zena je padala u nesvest, umirala...boze koliko puta, na kraju sam rekla mm, moze da joj bude lose umesto meni, moze da pada u nesvest umesto mene, ali ne moze da se porodi umesto mene!!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene pa ja sam mislila da sam samo ja u takvoj situaciji :) Dok smo mm i ja bili u vezi sve je bilo ok. Zena je bila za primer, nisam mogla da verujem kad neko kaze da ne moze da smisli svekrvu, a ja se sa mojom buducom jako dobro slagala. Inace zivimo u istoj kuci, mi smo na spratu a oni u prizemlju. Sve nam je odvojeno, svako ima svoje. Pre svadbe smo renovirali sprat, pomagali su i moji i njegovi. Medjutim od kako smo se uzeli ona se totalno promenila. Dovodi komsinice bez mog znanja gore kod nas da pokaze kako smo sve sredili, sta god novo da kupim ona ih dovede da se pohvali. Msm nemam reci. Kao da je nasa kuca muzej. koliko puta se desilo da dodjem kuci sa posla premorena, nije mi ni do cega, i taman zadremam kad zvoni telefon da mi kaze " ej sad ce doci komsinica na kafu pa cemo doci gore da vidi kako ste okrecili" a ja da poludim! Dok mi nije pukao film i lepo rekla mm da ja hocu svoj mir i da ne moze da mi dovodi svakoga u kucu i da razgledaju svaki cosak. A kad smo se uzeli, casti mene mm kuhinjom po meri koja je jako skupa i u pocetku je skupljala prasinu jer se ona turala svugde pa je stalno kuvala a mi morali sa njima da rucamo dole jer boze moj, zasto nas dvoje sami da jedemo pa hajde svi zajedno, kao da smo pupcanom vrpcom vezani! e kad mi je i tu pukao film lepo sam rekla mm, ti ako hoces rucaj kod svoje mame a ja od sutra rucam gore, za cega mi sluzi kuhinja, za ukras i za pokazivanje kad dodju komsinice!! Uh ala su digli noseve i svekar i svekrva kad im je mm objasnio da mi hocemo sami da rucamo. Kao da smo ne znam ni ja sta uradili! I kao da ja ne znam nista da skuvam pa ce joj sin ostati gladan,,, Mislim da sam ja napravila veliku gresku sto sam od samog pocetka cutala da se ne bi svadjali i sto sam pustala da radi ko sta hoce, bukvalno da upravljaju nasim zivotima. Kad god negde da krenemo mi moramo da se javimo da oni znaju gde mi idemo, dok mene bas briga gde oni idu i kada se vracaju. Ne valja kad cutis, ne valja kad kazes...ja vise nisam pametna. Da mogu odmah bi se odselila ali sta je tu je.. Pojela sam g***o sto sam pristala da zivim u zajednici e sad mi tako i treba. Inace mm i ja se lepo slazemo, on je na mojoj strani i stvarno me uvek brani kad god im nesto nije po volji i jedino mi to daje snagu sto je uz mene a inace ne znam kako bih da je jos i on na njihovoj strani...pa samo da se obesis :)

Moj savet svakom..cim budete imali uslova da odete iz zajednice, bezite glavom bez obzira. Tvoj mir nema cenu.

Moja svekrva je digla nos kad sam ja rekla da ne dolazi u obzir da zivim u zajednici ako ne moram, ali da sam pristala tada, mislim da bih do sad zavrsila na psihijatriji..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao zene pa ja sam mislila da sam samo ja u takvoj situaciji :) Dok smo mm i ja bili u vezi sve je bilo ok. Zena je bila za primer, nisam mogla da verujem kad neko kaze da ne moze da smisli svekrvu, a ja se sa mojom buducom jako dobro slagala. Inace zivimo u istoj kuci, mi smo na spratu a oni u prizemlju. Sve nam je odvojeno, svako ima svoje. Pre svadbe smo renovirali sprat, pomagali su i moji i njegovi. Medjutim od kako smo se uzeli ona se totalno promenila. Dovodi komsinice bez mog znanja gore kod nas da pokaze kako smo sve sredili, sta god novo da kupim ona ih dovede da se pohvali. Msm nemam reci. Kao da je nasa kuca muzej. koliko puta se desilo da dodjem kuci sa posla premorena, nije mi ni do cega, i taman zadremam kad zvoni telefon da mi kaze " ej sad ce doci komsinica na kafu pa cemo doci gore da vidi kako ste okrecili" a ja da poludim! Dok mi nije pukao film i lepo rekla mm da ja hocu svoj mir i da ne moze da mi dovodi svakoga u kucu i da razgledaju svaki cosak. A kad smo se uzeli, casti mene mm kuhinjom po meri koja je jako skupa i u pocetku je skupljala prasinu jer se ona turala svugde pa je stalno kuvala a mi morali sa njima da rucamo dole jer boze moj, zasto nas dvoje sami da jedemo pa hajde svi zajedno, kao da smo pupcanom vrpcom vezani! e kad mi je i tu pukao film lepo sam rekla mm, ti ako hoces rucaj kod svoje mame a ja od sutra rucam gore, za cega mi sluzi kuhinja, za ukras i za pokazivanje kad dodju komsinice!! Uh ala su digli noseve i svekar i svekrva kad im je mm objasnio da mi hocemo sami da rucamo. Kao da smo ne znam ni ja sta uradili! I kao da ja ne znam nista da skuvam pa ce joj sin ostati gladan,,, Mislim da sam ja napravila veliku gresku sto sam od samog pocetka cutala da se ne bi svadjali i sto sam pustala da radi ko sta hoce, bukvalno da upravljaju nasim zivotima. Kad god negde da krenemo mi moramo da se javimo da oni znaju gde mi idemo, dok mene bas briga gde oni idu i kada se vracaju. Ne valja kad cutis, ne valja kad kazes...ja vise nisam pametna. Da mogu odmah bi se odselila ali sta je tu je.. Pojela sam g***o sto sam pristala da zivim u zajednici e sad mi tako i treba. Inace mm i ja se lepo slazemo, on je na mojoj strani i stvarno me uvek brani kad god im nesto nije po volji i jedino mi to daje snagu sto je uz mene a inace ne znam kako bih da je jos i on na njihovoj strani...pa samo da se obesis :)

Ma, da l' je moguće da su sve iste?! Užas živi! Muka mi je, užas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se bre iznerviram dok citam vase postove :angry:

Srecom, ja ne zivim u zajednici od prvog dana,sveki mi je super zena. E sad, da zivimo zajedno vjerovatno bih malcice promijenila misljenje... ;)

Ja uvijek kazem da cu radije zivjeti u 30kvadrata sa svojim muzem i cerkicom nego u 130 u zajednici. Kao sto Hellen kaze, svoj mir nema cijenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se bre iznerviram dok citam vase postove :angry:

Srecom, ja ne zivim u zajednici od prvog dana,sveki mi je super zena. E sad, da zivimo zajedno vjerovatno bih malcice promijenila misljenje... ;)

Ja uvijek kazem da cu radije zivjeti u 30kvadrata sa svojim muzem i cerkicom nego u 130 u zajednici. Kao sto Hellen kaze, svoj mir nema cijenu.

Mala pčelice veruj mi da je većina ista :angry:

Snowhite I moja je u početku bila duša od žene i šta joj bi da se toliko promeni nemam pojma, a baš ih i dalje poštujem i nikad se nisam svađala i opet nije dobro.

Živim za to da se odvojimo, pa makar u 30 kvadrata što ti kažeš ali da imam svoj mir. Osećam da ću pući, jako me guši sve to, umesto da napredujemo, nešto nas stalno vuče korak nazad. Nije ni čudo kad pored tolike gnjavaže ne mogu više ni da razmišljam.... Pre 2 dana me izvukla moja s iz takta, znači sve vreme sam se ujedala za jezik da joj ništa ne kažem jer mislim da bi tu bio kraj, ali zauvek. Ali opet, ne volim da se svađam pa ćutim i trpim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde i ja malo da se ukljucim ovde kao neko ko gleda malo iz druge perspektive, tj sa muske strane.

Ovde vidim velika vecina se zali na svekrIve, i to sa punim pravom, ali ove koje se ne zale, nije da nemaju problema sa njima, nego su Vasi muzevi postavili stvari na svoje mesto sa njima jos od davnih dana.

Nas slucaj je specifican, zivimo sa mojim dedom nas dvoje, jer je on stariji covek, pa ne moze bas sam da bude.

Ako mene pitate vise mene nervira nego moju trudnjacu, samom svojom pojavom i navikama, gde ja jako uzimam u obzir da on covek ima 87 god i nismo mi bas ti koji ce da ga menjaju, sto se isto odnosi i na vase svekrve. To su zene od svojih 50-60ak god koje imaju svoje ustaljene rituale itd...

I naravno da su im Vasi muzevi najbitniji, pa majke su im, nisu im neprijatelji, samim tim se tako i ponasaju, neke bolje neke losije, nema savrsenstva nigde.

Jedini savet koji mogu da vam dam je, ako ste se vec udale, i sa svojim muzevima imate decu, da ne kukate, nego sa istim tim muzevima resite probleme, jer nisu svekrve krive, krive su vase bolje polovine sto to dozvoljavaju. Znam da cu sad naici na mac i noz i da se mnoge nece sloziti, ali pogledajmo istini u oci.

Evo primera porodice moje drage, moji tast i tasta su fenomenalni ljudi, cak se ja vise sa njima slazem nego ona, ali moja draga je njih distancirala, pa se nama ne mesaju u zivot, i svaki put sa osmehom idemo kod njih na rucak itd...

Dok njen brat tj moj surak ima veliki problem sa njima. Prvi razlog je sto zivi sa njima u zajednici, pa nema svoju samostalnost,pa nema ni neko veliko pravo glasa tamo.

Sa jedne strane nije njemu lose, ima skuvano,oprano,opeglano....ali

Veliko ali je tu kad se pojavi snajka.

Realno koja ce devojka to da trpi? E to je situacija sa mnogima kod nas, a vidim da i mnoge imaju taj problem.

Ok, prvo i osnovno ko moze odvojice se od te zajednice, ko ne moze morace da trpi. Ali olaksajte to sebi i vama, tako sto ce vasi muzevi da drze taj balans i postave stvari na svoje mesto. Ako nisu za to sposobni, za sta jesu???

Da me neko pogresno ne shvati, ali ako su to osobe sa kojima vi imate porodicu, a taj isti ne zna kako da zastiti svoju porodicu, o cemu mi pricamo?

Koliko god im nalazile opravdanja to ne postoji.

Ovde citam razne razloge kako svekrve su ovakve i onakve,a niko ne pominje da ima muza koji to treba da resi. One koje nemaju problem o tome ni ne pisu, tj muzevi su svoje majke postavili na svoje mesto, nebitno da li je to zajednica ili nije.

Nemojte kriviti finansijsko stanje itd... svuda je lose, i ako vas i pomazu, to ne znaci da mogu da pametuju oko te pomoci.

Nama su konkretno tast i tasta jako pomogli oko nekih stvari pre neki mesec, ali NIKAD nisu nista rekli oko toga, jednostavno se ne mesaju, iz razloga sto moja draga ima sa njima jako zdrav odnos.

Ovo sve pisem sa druge strane ogledala, tj sa muske strane,ali sam ubacio element taste i tasta umesto svekrve i svekra, a zamesano sve sa mojim dedom.

Npr sad smo renovirali stan pre nego nam bebac dodje, deda je par puta pokusao da se umesa sa svojim "savetom" ili nekom zamerkom, ali pre nego je zavrsio recenicu, ja ga ucutkam vrlo jednostavnim pitanjem. Ako umes bolje i lepse, zasto to nisi uradio u poslednjih xxx godina??? Jednostavno ucuti na to, jer ako se stvari postave na svoje mesto, nece tu biti velikih problema, sem onih koje vuku same razlike u generacijama.

Ali to su problemi koje imate i sa svojim, a ne sa tudjim roditeljima.

Ne znam ni sto sam ovo napisao ahahaha

jednostavno moje skromno misljenje :)

Pozdrav svima i drzite se!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tranquilo, slazem se da si donekle u pravu, ali ne potpuno.

Po tvojoj logici su sve sverkve iste samo zavisi od muzeva kako se ophode prema njima i snajama, sto nije ni blizu tacno.

To kao kad bi rekao da su svi ljudi isti, a nije tako, imas kretena a imas i sjajnih ljudi. Tako je i sa svekrvama. Neke su stvarno vestichare, neke su dobrice, neke imaju svoj zivot pa se ne petljaju mnogo, neke su bolesno posesivne.. i td i td.

Tacno je da muskarci treba da postave svoje keve na mesto, ali hocu reci da neke kevice nema potrebe postavljati na svoje mesto, jer se ponasaju sasvim ok i pristojno, to su ti dobri primeri svekrva..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tranquilo, slazem se da si donekle u pravu, ali ne potpuno.

Po tvojoj logici su sve sverkve iste samo zavisi od muzeva kako se ophode prema njima i snajama, sto nije ni blizu tacno.

To kao kad bi rekao da su svi ljudi isti, a nije tako, imas kretena a imas i sjajnih ljudi. Tako je i sa svekrvama. Neke su stvarno vestichare, neke su dobrice, neke imaju svoj zivot pa se ne petljaju mnogo, neke su bolesno posesivne.. i td i td.

Tacno je da muskarci treba da postave svoje keve na mesto, ali hocu reci da neke kevice nema potrebe postavljati na svoje mesto, jer se ponasaju sasvim ok i pristojno, to su ti dobri primeri svekrva..

Pazi, ne mozemo generalizovati. Ima nas svakakvih, da me ne razumete pogresno, ali tema sa najvise postova je upravo svekrva ahahahahha.

Ja se onda zapitam, da li je moguce da ima toliko nenormalnih zena, koje su nenormalne zato sto su svekrve???

Ne smatram ni da mame preteruju,naprotiv, ali ako odradis neku akciju, normalno je da dobijes reakciju.

Ali opet kazem, koliko god da su one vestice ili nenormalne, koja je uloga necijeg muza?? Da cita ove postove pa da ne zna da li da se smeje ili place, kao sto ovde pojedine clanice bukvalno nestrpljivo ocekuju neki konflikt sa svekrvom pa je pljuvale ovde.

Mislim u zivotu ako imas neki problem, ti treba da ga resis,a ne da ga produbljujes sa svadjom,ignorisanjem itd... niste vi te koje to treba da resite, nego opet kazem vasi muzevi, sad da li ce to biti razgovor, svadja ili svekrIva zavrsi na dnu reke, problemi su resivi hahahaha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pazi, ne mozemo generalizovati. Ima nas svakakvih, da me ne razumete pogresno, ali tema sa najvise postova je upravo svekrva ahahahahha.

Ja se onda zapitam, da li je moguce da ima toliko nenormalnih zena, koje su nenormalne zato sto su svekrve???

Ne smatram ni da mame preteruju,naprotiv, ali ako odradis neku akciju, normalno je da dobijes reakciju.

Ali opet kazem, koliko god da su one vestice ili nenormalne, koja je uloga necijeg muza?? Da cita ove postove pa da ne zna da li da se smeje ili place, kao sto ovde pojedine clanice bukvalno nestrpljivo ocekuju neki konflikt sa svekrvom pa je pljuvale ovde.

Mislim u zivotu ako imas neki problem, ti treba da ga resis,a ne da ga produbljujes sa svadjom,ignorisanjem itd... niste vi te koje to treba da resite, nego opet kazem vasi muzevi, sad da li ce to biti razgovor, svadja ili svekrIva zavrsi na dnu reke, problemi su resivi hahahaha.

Ovo nije ni blizu tema sa najvise postova :) nemas pojma..a naravno ko nema problema sa svekrvom, nema potrebe ni da pise o tome, ovde uglavnom pisu zene kad imaju nekakvih problema sa svekrvama.

Dakle one sto imaju dobre odnose nemaju potrebe to da piskaraju po forumu, a drugima je ovo mozda neki ventil.

Mozda pojedini muzevi nemaju pojma sta snaje misle o njihovim kevama, ove ne smeju da im kazu, ili znaju ali ne kapiraju jer oni ne mogu da gledaju svoje mame na taj nacin i td..ima svakakvih slucajeva. Opet zbaciti krivicu na njih kompletno je bezveze, oni mozda i nemaju nikakav problem sa svojim kevama, a snaje cute i trpe i ocekuju od muzeva da rese stvari.

Mm tacno zna moje misljenje o sveki, i sam tako misli, ja nju ispostujem, ne svadjamo se, nemam vecih problema sa njom, samo ne dozvoljavam da mi se previse mesa u zivot.

I ja sam bila ta koja sam mu rekla za nju da lepo resi to sa njom, postavi distancu -ovo i ovo ne moze i cao zdravo, ne zanima me nista..i onda je resio

Da sam cutala sve vreme sumnjam da bi on ista sam uradio, jer ne bi ni znao da mi toliko smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.