Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Meni je badem pomogao ne u smisli da su mučnine prestajale, nego kada sam bila na granici izdržljivosti , kada nisam mogla da se pomerim od iscrpljenosti, on mi je bio jedina hrana koju nisam odmah povratila. 

A djumbir mi je pravio pakao. Kapsule od njega, sam djumbir, bilo šta, u trenutku me kao digne, i za pola sata povratim svu onu ljutinu, da me je ceo gastrointestinalni trakt pekao, od zeludca do usta :(

moje povraćanje je takvo , i sada još traje prepodne, da ja povracam i jedva dolazim do vazduha izmedju nagona za povracanjem, čak me i nesvest hvata nad wc soljom. 

Da ne pričam o tome koliko je odvratno povraćati sam sadržaj zucne kese koja te tera na povraćanje konstatno koliko je odvratno. 

E tako, da vas bar malo utesim , da ima i gore :D a to su opisi iz boljih dana 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi sutra idemo do carter's-a da kupimo za izlazak iz porodilista :)

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez badema ni u wc vise ne idem. :) Popila sam pola litre kefira i malo mi je lakse.

Kika, ja sam u prvoj tr cesto bila prehladjena, uglavnom grlo i kasljala sam kao koza. Osim cajeva i limuna mozes i oriblete Pantenol, ili narodni domaci lek secer i mleko, takodje inhalacija moze da ti pomogne, meni je za bol u grlo pomoglo i ispiranje Listerinom.

 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Earl Grey, ti se bas namucis sa mucninama i povracanjem,ja sam mislila kad ce meni pakao od mucnina da prestane ali ima i gorih slucajeva,ali bitno da ne traje svih 9 meseci pa gde bi nam bio kraj.

Miliccam,nadam se da ti ovaj put nece biti grozne mucnine i da ces lakse podneti.

Kika,kao sto i oetale zene kazu,pantenol uvek mozes,cuvaj se i odmaraj,

Cvrky,uzivaj u kupovini :D

miliccam, *Cvrky87* i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavidim malo onima koje imaju normalnu trudnoću. Nervira me sto mi je hrana sva drugacijeg ukusa, mnogo hrane mi je odbojno. 

Milicam kaže da je popila pola litre kefira a ja o tome mogu da sanjam. Sve po pola čaše je moj maksimum tečnosti, da li jogurt, voda, limun ili narandza. Ako bih popila čak i sada nešto celo odmah leti napolje. A do skoro je to bio maksimum tri gutljaja u razmacima. 

Tako da sam ja sa hranom i pićem bas neprijatelj. Svaki obrok mi je prepolovljen, skoro ništa ne mogu celo da pojedem, očigledno mi se malo želudac smanjio ako je to moguće kao kada se i sam povećava kada preterujemo. 

Znate kao , sada bih trebala napisati ali dobro ima nešto i pozitivno, ali nema :lol: jedino sto će moj bebac doći nakon svih muka je dobro. 

Mislila sam da će mi ovo biti najlaksa trudnoća, ipak imam staž, a ono najgora. :o

Sutra idemo na odmor , i tamo će moja mama malo da preuzme kuvanje i sestra igranje sa decom, pa ću  bar moći malo nekako da dodjem sebi natenane. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probbajte ingwer za mucninu... mislim da se kod nas zove djumbir... to stvarno pomaze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Probbajte ingwer za mucninu... mislim da se kod nas zove djumbir... to stvarno pomaze :)

moguće, ali kod nekih blagih mučnina i blagog oblika povracnja. Mi koje imamo hipermesis svaki put kada uzmemo ingwer preklinjemo dan kada smo van u usta stavile :lol: a svaki put sam pokušala , ne znam ko me tera 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uzimala one tablete od djumbira, malo mi je bilo.lakse od njih...inace ja sam i od vode povracala... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam uzimala one tablete od djumbira, malo mi je bilo.lakse od njih...inace ja sam i od vode povracala... :)

meni je najgori period nadam se prošao. Ti si od vode povraćala a ja nisam mogla ni da je pijem :lol: tek u poslednjih nedelju dana polako počinjem da pijem, odjednom možda pola čaše. Znaš kada osećaš da si dehidrirala a ne smeš da piješ jer znaš da ćeš opet da povratis :o jezivo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta od kozmetike za bebu i mene da uzimam? Pravim spisak...

ulosci,mrezaste gace,vlazne maramice,,pelene,lanolin,pavloviceva,decji sapun....ok osnovne stvari za mene kupka i to,pasta i cetka za zube...jos nesto ili ne?

Prasak tecni za bebe i omeksivac. Ja mislim da je to to,ali pomagajte. :)

garderobu sam svu porucila i samo nedostaje mala flasica,jedan peskir i par sarenih tetri. Carapice.imam od V i kaoice i jakne...to necu  i da uzimam. Uzela sam malo garderobe i osnovne stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od.kozmetike ti treba bebcu za pupak... sterilne gaze obavezno i me znam sa cime mu obradjujes pupak :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kruela pozurih,al ti bas :)

Spavacice,bade mantil,pumpca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se jos koristi povidon jod za pupak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije ti rano? Ja imam neki spisak...ako ga nadjem.

Veceras se gledah opet ogledalcetom. Vene su mi na g-djici i okolo ka guzi bas izrazene. Moram u utorak da pitam hematologa.

Inace, stomak me danas boleo ali visoko pa sa strane jedne i druge. Izgleda mi kao da se tu sa strane istezu misici. Sta mislite?

Zvonice mi alarm u 2h za K lek..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ali ivo sto sam navela sigurno necu kupovati sad....i da zelim ne mogu finasijski jer ide Bozic...imamo imendan i paketici i Bozic i nova godina....samo da.imam spisak. Jedino garderobu bih volela jer to svakako i imam od V pa da.imam sve komoletirano. Ali prija mi ovo spremanje i.pripremanje....

neon,mm je zdravsteveni radnik tako da gaze,jod,hidrogen i.ostale stvari uvek imamo kuci....ali dobro me podseti da cemo i to morati preglrdati pre toga. Mada.patronazna.kod nas u pocetku donosi svoje tako da.imamo fore j dve nedelje od rodjenja dok ona kupa da spremimo.

ovaj put ne smem zaboraviti sok.od jabuke,vodu,plazmu i nesto slatko. Prosli put sam bila bez hrane od 12h 24.09 do 25.09 negde do 18h. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cvrky,kod nas se koristi. 

Kam,meni je ginekolog rekao da su to.misici i ligamenti. I.mene nekad zateze sa leve strane kao.koza....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od.kozmetike ti treba bebcu za pupak... sterilne gaze obavezno i me znam sa cime mu obradjujes pupak :)

Zar I kod vas to ne radI patronazna  (Hebamme)? Ja Milin pupak nisam ni takla dok nije otpao, ona je svakog dana to sredjivala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Radi onih par dana koliko dolazi, a onda same. Meni sa drugim detetom nista specijalno nije ni pomogla, kao pretpostavljala da vec sve znam. 

Inace, kad M nije ni nakon 19 dana otpao i pritom krvario isli smo u dnevnu bolnicu. Naprimala se mukica inekcija, 14kom, antibiotika i vit K. Bila je Klepsiella,  infekcija iz porodilista. 

Da sad nisam ovoliko sve pozaboravljala ja ladno ne bih patronaznu pustila u kucu. Ispotpisivala bih joj odmah te dane i lakse i njoj i meni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Doduse sada ce neka treca doci, preselili smo se. Mozda budem imala srece pa se prijatno iznenadim. Mada ja sam uvek htela oko svojih beba sve sama da radim i nikome nista nisam dala sem mm. Ali sad kao da sto godina nisam imala bebu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas se ništa ne radi sa pupkom, bude ona stipaljkica i sama otpadne posle najviše 10 dana i to je cela nauka. Ako se desi sa se pojavi malo krvi dobijem prasak koji sredi to za dva dana. 

Sto se tice kozmetike već sada imam sve sto koristim sa ovom decom koje može i za bebu. Omeksivac i dalje bebi, moram jedino uzeti pelene male za kada se vratimo iz porodilišta. 

A mrežaste gaće ne kupujem jer to ne koristim kod kuće , šta će mi.

kod nas je babica opcija, dolazi samo ako ti želiš , sto mi naravno ne treba. 

Lanolin, kreme za bebu, sve dobijem u porodilištu da ponesem kući za prve dane, tako da prvu pomoć imam ako nešto ne bih stigla ili zaboravila. A kod mene sa ovoliko dece nije iskljuceno zaboravljanje :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je babica/patronazna bas dosta pomogla oko svega, I oko Mile I oko mene, gledala mi je ranu od cr, grudi, sve zivo, za sva pitanja koja sam imala, a sa prvim detetom ih bude bas dosta, ona je bila tu. Sada planiramo ponovo, iako mi je sve sveze. Makar da sredjuje bebin pupak I moju ranu. Inace je ova moja org I kurs za dojenje pa mi je to dosta pomoglo, mozda cak I bilo presudno. 

Earl, ti si bas namucila sa tim mucninama ali tboj slucaj je bas ekstreman. Nije meni lakse zato sto cujem da je nekome jos gore, ipak je svakome njegov problem najveci I najtezi. Ali ja vidim cak 2 pozitivne stvari ovih mucnina, prva da mi je to znak da je sa trudnocom sve u redu, I da mi sada lakse pada cekanje prvoj pregleda I UZ. A druga je da ja zbog mucnina u pocetku gubim kg koje kasnije ne nadoknadim. Tako da eto na taj nacin se tesim. 

Da dodam, meni od djumbira bude samo jos gore. Inace ga konzumiram zato sto je zdrav ali ga ne volim.

December i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se jos koristi povidon jod za pupak?

Mojoj sestri su u porodilistu rekli da je bolje Octanisept da koristi.

 Ja srecom mucnine nisam imala uopste. Mada koliko volim da jedem ne bi mi skodilo da mi se malo gadi hrana ovako se jedva kontrolisem da pazim sta jedem.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde se nista ne radi sa pupkom jer stave stipaljkicu koja sama otpadne...ali moja mama je u srbiji 25 god bila babica tako da znam da kod nas moras biti opremljen za to :)

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Meni je takodje patronazna bila od velike pomoci i sto se.kupanja tice i pupka.... i dojenja. ja jedino sto obaj put necu dozvoliti to je da se ulazi kod nas kao na autobusku stanicu. Ko kako hoce,malo da.proveri. morala sam da se sakrivam kad dojim(jer nisam tip za dojenje u javnosti) e sad necu. Dojicu gde hocu i necu dizvoliti da se sakrivam u rodjenoj kuci....takodje ne zelim publiku kad bude kupanje bebe. Prosli out je s sama dolazila da.pomogne onda je dovlacilani unuku (nije mi dete smetalo)ali kuoali smonu manjoj sobi zbog temoerature jer nije bilo za lozenje,ali  je bilo hladno za kupanje i onda je bila guzva. Ja sam prdela nekontrolisano jer nisam osecala uooste analni otvor i 5 dana nisam isla uopste ,krvarila sam imala epiziotomiju i.morala da budem bez gaca i da se luftiram,grudi tvrde ne znam da.dojim pa ki je patronazna pokagala i masirala i sve to nekad sa publikom. Jeste da s htela samo  da.pomogne i da okretala ali.ipak.....kad je bio malo veci nije htela da ga cuva kad nam treba jer babe da.mogu da imaju decu one bi sebi rodile(sto i postujem) ali onda se ne guraj lad nam ne treba. Mm zna da bebama,zna medicinu nije nam bio niko potreban. Svakako bih zvala. Ali.kasnine sam ostala uvredjena zbog te recenice i sad sve sama... 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danijela, nisam sve skontala, patronazna je dovodila unuku sa sobom? Ko nije hteo da ga cuva, jel sveki? Mene je isto sa prvim nervirala moja sveki sto je gledala dok dojim. Posle sam sa drugim oguglala i dojila sam gde sam stigla. Jedino nisam pred svekrom, u drugoj sobi bih. Inace sa prvim me je stosta pogadjalo i nerviralo, saveti koje nisam trazila ovo ono..posle sa drugim sam postala mnogo tolerantnija i opustenija. Sa prvim mi je smetalo i kad bi neko uzeo da nosi moju bebu.

miliccam i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.