Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam ih zdušno koristila i u bolnici jer sam ležala dve nedelje pre porođaja. Penjanje na osmi, pa silaženje do kantine i takooo.. :lol:

Veruj mi da sam se lakše oporavljala od epiziotomija, nego sada kada sam pukla pa usivana. Dve rane, jedna visoko, iznad uretre me toliko iritira i dalje, čini mi se da nikada neće proći. Druga je bila na mestu starih epiziotomija. To je već druga priča, jer tu koža i nije tako nežna. 

Sutra idem na ginekologiju posto sam prošla termin za pet dana pa se setih ovoga za stepenice. Biće da ću ih i ja koristiti. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Možeš da ih koristiš samo za vreme posete jer su tada otključana staklena vrata. I to pazi da te ne vidi glavna sestra. Mene jednom izgrdila jer je zabranjeno izlaziti sa odeljenja. Od šetanja po hodniku nogu pred nogu nema neke vajde. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li si legla? Koja si soba? Jao kao da sam juče izašla odatle, toliko mi je sve sveže. 

Leia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro cure imam jedno mozda glupo pitanje ali se prosto bojim,u 17 nedelji trudnoce sam za sada sve u redu uz imam tek za dve sedmice

Medjutim ,jutros na vesu vidim da je iscurio utrogestan ali i neka vodica,malo mi je mokar ves<_<,dali je to od utrogestana ili da odem kod dezurnog dr posto je moja doktorica na odmoru....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivanice,da bi bila sigurna uvek je najbolje da odeš i da proveriš. Meni je dva puta cureo(pred kraj)ali primeti se kad je vodenjak. On makar malo curne,primeti se. I kad curi nonstop se primeti. Verovatno je sekret.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li si legla? Koja si soba? Jao kao da sam juče izašla odatle, toliko mi je sve sveže. 

Legla u nedelju. Soba 302. I odmah sam ukapirala da mogu samo po hodnicima da šetam. <_< Za sad me samo prate. Danas me Babić pregledao i kaže da sutra probamo sa nekim gelom. Ali vidim ovde su sa par devojaka to probali pa ništa. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, meni su ga stavljali kad sam imala pobacaj. Meni je jedva delovao posle druge doze, nekom ne deluje uopste. 

Babic je divan jedan covek! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila se oko 23h. Gel delovao odmah, spustili me u salu oko četiri. Ali onda su krenule muke, jer je mali  krupan. Tek kad je doktor napipao veličinu fontanele poveli su me za hitan carski rez.  Sad sam se razbudila, ali  ovo je nešto o čemu uopšte nisam razmišljala. Dobro bi mi došli neki saveti kako i šta dalje. 

Bralac i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Leia,cestitam i da je ziv i zdrav a tebi brz oporavak :)

Ne znam da li ima razlike izmedju hitnog i planiranog cr,mozda u anesteziji. Ja sam imala planirani sa spinalnom anestezijom pa sam morala da lezim nepomicno 24h, kao i svaka operacija tako i cr bitno je da savladas prvo ustajanje,nije nista strasno,malo je bolnije nego inace ali posle toga je svako ustajanje lakse i svaki dan je bolji,kod cr je bitno da se kreces pa ce i oporavak biti brzi,naravno ako nema nekih komplikacija i sve uz nadzor i savet lekara,uglavnom samo je prvi dan malo tezi a posle ide sve lakse i mozes sama da se brines o bebi,ima ovde zena koje su se porodile cr 

@miliccam

@KikaC96 

Mozda imate neki savet ako sam ja nesto preskocila

Izmenjeno od strane mozza
Leia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam! Nek je ziv i zdrav. Meni je porodjaj zapocet prirodno indukcijom pa zavrsen carskim rezom jer se nisam otvarala uopste. Najgore jeste prvo ustajanje ali kad to uspes ide sve lakse. Ja sam trazila i lekove za bolove i bila sam toliko zabrinuta zbog bebe da mogu da kazem da me skoro uopste nije bolelo. Ako hoces trazi i ti nesto za bolove sigurno ce ti biti lakse. Ja sam se porodila u 16:20 to vece sam uglavnom prespavala uz kraca budjenja pred zoru su me sestre podigle iz kreveta i uspela sam da dodjem do pola sobe.  U krevetu sam se trudila da se pomalo okrecem sa jedne na drugu stranu. Prvi dan ne sme nista da se jede drugi dan sam dobila neki keks za dorucak samo a treci se ne secam sto i nije lose jer onda ne moras u wc. E odlazak u wc mi je bio malo problem u bolnici ali snadjes se. I kad dodjes kuci gledaj sto vise da se kreces brze ce proci. Konce su mi skinuli posle nedelju dana. Rana boli malo ali brzo prodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi malo pre bili na kontroli kod pedijatra i ispred nas bile dve bebe Tara i Neva (nisu sestre) reko samo fali jos i neku Unu da prozovu. Pade mi na pamet kako bi bilo super da neko trojkama da imena Tara, Una i Neva pa da po rekama imaju imena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leia, čestitam! 

Koji dr je bio na porođaju? Koliko je težak bio bebac? Kako ste sada? Nemam iskustva sa Cr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Porodila se oko 23h. Gel delovao odmah, spustili me u salu oko četiri. Ali onda su krenule muke, jer je mali  krupan. Tek kad je doktor napipao veličinu fontanele poveli su me za hitan carski rez.  Sad sam se razbudila, ali  ovo je nešto o čemu uopšte nisam razmišljala. Dobro bi mi došli neki saveti kako i šta dalje. 

Čestitam Leia! 

Ja sam imala 2 hitna neplanirana cr-a. Kada ćeš ustati, jesti itd zavisi od bolnice. Oba puta sam ustala posle 6-8 sati, jela i pila odmah. Najvažnije je da što pre staneš na noge, tako će ti biti lakše da se vratiš u normalu. Rana boli najviše dan posle, tada obavezno traži nešto protiv bolova. Neki poseban savet nemam pošto je oporavak baš individualan i nema pravila. 

Ako imaš pitanja tu sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leia, cestitke i sve najlepše. 

Brz oporavak zelim

Sto se tiče Kruelinog pitanja nemam šta da kažem, muž mi je na moru :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Sad tek videh ovu objavu. Ne mogu ni da pridjem drugoj temi, al tako bih, vrlo rado. Imala bih sta da pitam  

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad tek videh ovu objavu. Ne mogu ni da pridjem drugoj temi, al tako bih, vrlo rado. Imala bih sta da pitam  

 

Preslatki ste! Jel beše Boris?

Ja sam mislila da imaš vec 100 objava i da možeš i na onu temu ali sada videh da ti fali još. 

ti piši ovde slobodno i pitaj šta te zanima ako možemo da pomognemo. 

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imaš Mačko 100!! 

Preslatki ste! I lepo da si se javila. Ja baš pomislim na neke ženice koje se ne javljaju...

Macka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da Boris. Jos uvek ne verujem da sam ja necija mama :wub:

Tu sam ja, pratim ovu temu iako nisam vise trudna

@k a m Ne, nemam 100, 75 imam. Daleko je stotka

miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leia Cestitke da ste zivi i zdravi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravoo drugarii...znam ovde vas nema...ali moram da pitam svakako...

Da li ima neko informaciju gde mogu uraditi trombofilije?

Znam da urodjene idu privatno a stecene u zavodu za transfuziju

E sad moje je pitanje tacnije,zar se pre nije radilo o trosku drzave stecene?Sad sam zvala zavod i rekose mi od 5000 do 10000 hiljada???

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Divne stee svee i ljubim vas punoo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Blesava,ne znam za drzavno ali meni je ginekolog dao uput za privatno jer nije ni bilo vremena da se ceka za drzavno,ja sam platila oko 17000 u Konzilijumu,ja se bas i ne razumem koje su stecene a koje ne,uglavnom bilo ih je 4 a detektovana su 2

Nadam se da ce ti neko tacnije odgovoriti na pitanje i da ces brzo resiti problem

Izmenjeno od strane mozza
blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.