Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Septembar tako je meni bilo, u sredu nista, zatvorena skroz, ctg bez kontrakcija, grlic 1,5 cm, u nedelju kontrakcije lupaju samo tako, otvorena 1 prst, grlic 1 cm. Utorak grlic 0,5 cm, otvorena 2 prsta. Tada me i zadrzala u porodilistu. Za pola sata otvorena 3 prsta. Tako da stvarno nikad se ne zna kako ce to ici.

andjelita i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh MakiJana , nadam se samo da ce sto prije. Dosadilo mi vec, sto iscekivanje , sto tezina , sto svasta nesto . Sad se sjetila Mame Maze i kako je pisala juce za jahanje :lol: Doce mi tacno da i to odradim , sve ne bi li :lol: U pokretu sam non stop negdje, a svi vicu polako odmaraj . Dajte ljudi vrijeme je :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Septembar, takvi su meni isti termini bilo, po pm 21.  a po uz 16. a stigla L. 10. 

a sa S su mi u 12h rekli  nema kontrakcija neces jos, nijakvih naznaka, i posle ponoci se porodila. prva trudnoca. to se bukvalno za cas promeni, vidis... 

ne stizem da se ulogujem pa ispisem i prijavim po temama, ali moracu sto pre. svratim samo da vidim kako ide spisak :D

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je po menstruaciji 21, po prvom ekspertnom 24. avgust... tako da...  sve imam nesto osecaj da cu po noci krenuti u porodiliste, ne znam zasto... nekidan sam sebe uhvatila u tome- kaze komsinica da je zovemo da nas vozi u porodiliste kad krene a ja joj kazem- pa necemo da te budimo. Tek sam posle skontala sta sam rekla- a i nocu kad se probudim stalno pipkam ves jel mokar... e sad videcemo jel tako, preko dana uopste o tome ne razmisljam, mozda zato sto me zezaju kontrakcije malo nocu, krenule su lazne. Sinoc mi je stomak bio jako osetljiv, bukvalno kad treba da se okrenem u krevetu to su muke :-) a ispod stomaka steze malo, ali prestane pa zaspim. Uglavnom necu da razmisljam kad krene bol iz ledja ka napred to su prave jel tako .-) a i bebac nocu poludi pa me mnooooogo udara i radi svasta nesto :-)

septembar26 i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka čast MakiJana.

Meni su se na početku termini slagali 16-ti i po ciklusu i po UZ. U 30-oj nedelji po UZ je bio 13-ti, a u 37+0 mi je beba bila manja po UZ. Mislim da oni gledaju kako je na početku, bar se nadam. Mene ubija ovo čekanje. Nadala sam se da će biti malo ranije kako bi stariji imao malo više vremena da se navikne na bebu. Već 2 meseca ne ide u vrtić, tako da će nam u septembru biti veselo.           Inače, ja sam celu trudnoću jurcala, pentrala se uz stepenice, nosala klinca i opet ništa. Jedino jahanje nisam baš praktikovala često, ali verujem da mi ni to ne bi pomoglo.:(

Zeklice, ja većinu žena koje poznajem su kretale u porodilište noću, ili dobiju bolove ili pukne vodenjak. Ja se čak i nadam da krene noću jer meni treba pola sata do porodilišta, ako nije gužva. A danju je uvek gužva.

 

septembar26, zeklica i andjelita volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svaka čast MakiJana.

Meni su se na početku termini slagali 16-ti i po ciklusu i po UZ. U 30-oj nedelji po UZ je bio 13-ti, a u 37+0 mi je beba bila manja po UZ. Mislim da oni gledaju kako je na početku, bar se nadam. Mene ubija ovo čekanje. Nadala sam se da će biti malo ranije kako bi stariji imao malo više vremena da se navikne na bebu. Već 2 meseca ne ide u vrtić, tako da će nam u septembru biti veselo.           Inače, ja sam celu trudnoću jurcala, pentrala se uz stepenice, nosala klinca i opet ništa. Jedino jahanje nisam baš praktikovala često, ali verujem da mi ni to ne bi pomoglo.:(

Zeklice, ja većinu žena koje poznajem su kretale u porodilište noću, ili dobiju bolove ili pukne vodenjak. Ja se čak i nadam da krene noću jer meni treba pola sata do porodilišta, ako nije gužva. A danju je uvek gužva.

 

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najprecizniji je prvi uz. Kako je tad određen termin tako se gleda. I meni su sa M termini bili raštrkani od 01.04.-16.04. a porodih se 18.04.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni isto tako termin menjaju nedaj boze u pocetku je bio 28.10.pa se menja do 6.11.  Meni je bebac dugacak 34cm u 28+2 nedelji a on mi kaze da kao kasni malo ja sad i ne znm koliko bi trebalo da bude , na bebcu sam videla 38cm sad ne znm. A teska 1158g. Mislim da je to ok, sta vi mislite? U pocetku kad mi je reko da se ne razvja kao po nedelji u kojoj sam ja sam se prestravila... Sutra ulazim u 30.nedelji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidi, vidi pa u pravu ste da bebe vole noc...mislim da najcesce bolovi krenu u toku noci, e sad kad ce beba van to ne mozemo znati, to moze biti bilo kada u toku dana.
Evo recimo u mom slucaju- prvi porodjaj: u toku noci dobijem lazne kontrakcije, ujutru me dr vrati i uvece budu prave i porodim se u 21.35 drugi porodjaj: u toku noci pocnu kontrakcije koje istrpim do podne kod kucea bebu rodim u 13.30 treci porodjaj: usred noci, oko 4h krenu bolovi, u pola 7 se rodi ovo magare.
Sta je ovo...nema bebica danas? Ajde bre zene, vi sa trona, ppmerajte se vise:-) gle kad sjutra na termin dodju bebuske...sto bi to bilo super!

septembar26 i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidi, vidi pa u pravu ste da bebe vole noc...mislim da najcesce bolovi krenu u toku noci, e sad kad ce beba van to ne mozemo znati, to moze biti bilo kada u toku dana.
Evo recimo u mom slucaju- prvi porodjaj: u toku noci dobijem lazne kontrakcije, ujutru me dr vrati i uvece budu prave i porodim se u 21.35 drugi porodjaj: u toku noci pocnu kontrakcije koje istrpim do podne kod kucea bebu rodim u 13.30 treci porodjaj: usred noci, oko 4h krenu bolovi, u pola 7 se rodi ovo magare.
Sta je ovo...nema bebica danas? Ajde bre zene, vi sa trona, ppmerajte se vise:-) gle kad sjutra na termin dodju bebuske...sto bi to bilo super!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad se ne zna , sad samo cekati i cekati pa kad bude :D Jao sad ce Mico da nam vrate za sve ono sto smo prozivale kad su se slepale na prvoj poziciji dugo :D Heeheh , nadam se da necete samo dugo da nas prozivate , da cemo brzo sa trona :P 

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se nadam. Šta nam je sa Jedangram? Možda se porodila.Nadam se da že se javiti. Ja ujutru idem na CTG. Nadam se da će me pregledati, baš bi volela da znam da li sam otvorena.

zeklica, andjelita i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se danas, u jednom trenutku bas uplasila i ako mi je ovo treća trudnoća. Odjednom sam osećala takvu tezinu u stomaku, preponama i na debelom crevu da sam mislila da ću eksplodirati ili da će mi pre vremena krenuti porođaj. Popila sam lek, odspavala sat-dva i bolje mi je bilo ali sam ceo dan uzasno teska sama sebi.

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se danas, u jednom trenutku bas uplasila i ako mi je ovo treća trudnoća. Odjednom sam osećala takvu tezinu u stomaku, preponama i na debelom crevu da sam mislila da ću eksplodirati ili da će mi pre vremena krenuti porođaj. Popila sam lek, odspavala sat-dva i bolje mi je bilo ali sam ceo dan uzasno teska sama sebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milena, kod mene je takva trudnoca jos od 5.,6.mjeseca, kao da mi je 100kg sruceno na karlicu. Tesko mi se kretati, boli, jesam li stala na noge tezina odvali. Natecena, zidovi rodnice mi ispali van, al kaze babica da ce se sve vratiti na svoje poslije porodjaja.

Ja sam nedavno pisala Jedangram, al nije mi jos nista odgovorila. Na profil ne mogu da joj udjem da vidim kad je bila zadnji put na forumu. Il ne zna da je forum u "funkciji", il izbjegava stres, il je rodila :D

A i rece da nece sa nama u treci, javit ce se valjda uskoro u caskalistu 0-6 mjeseci :D

Mene uhvatio neki strah, nemir. Bojim se sta me ceka :unsure: ko kak'a amaterka :ph34r::D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene evo uzasno pece kost, tacnije sa desne str. Kuka. Jedva uspeh ustati iz kreveta, muza razbudila da mi pomogne, 2-3 min. mi trebalo do wc-a kao kljakava baba, jedva sam sela na wc i ustala... Bezveze... Valjda nece tako da me uhvati u hodu jednom, sta cu onda- ni tamo ni 'vamo.

Uh, naradih se danas... I isprasih u ovoj prasini.

Inace ja zaboravila kad imam ctg, znam u koliko h, e sad koji dan... Verovatno cetvrtak kao prosli put... Fino sad znam kako ce mi potencijalno biti kad ostarim- kljakava i zaboravna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je krenula alergija, cveta ambrozija. Sva sam zapusena i curim, nos kao cesma, usi zaglusene, svrbe oci i jezik, lice pecka, kasljem!<_<

 Klinci poranili, vec vilene, ja kasno zaspala, zeza nesanica, jos ako zbrojim koliko puta ustanem u toku noci da piskim, ili da bi neko piskio, popijo vode i slicno, od spavanja vec nista...

I da, u ovoj trecoj trudnoci sam bas pravi kilonja, stalno sam umorna, nesto me boli, nervozna, uglavnom nerviram i samu sebe a treba da se gegam jos punih mesec dana....

Cekamo molera, treba da dodje ovih dana, kad on zavrsi tek ide generalka i spakivanje torbe.....

zeklica, mica 82 i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Juutro i od mene :)  Jos smo tu , cekiranje :D  Prespavah noc , ustajala 4 puta u wc piskati , sad doruckovala i sama kuci pa se dosadjujem. Mama mi od danas par dana na godisnjem , omasila , mislila rodicu pa zakazala sad ga ne moze pomjeriti. Bas bezveze. Mico javi sta kaze dr. 
E zene inace zadnjih dva dana imam apetit kao azdaja , samo mislim sta bih jela i gricnula. Da sam ovaj apetit imala cijelu trudnocu , ne znam sta bih :D Inace juce na kontroli , ni kg od prosle nisam dobila. A prosla je bila prije 20 dana, i od tad sam se sva okruzila,mislila sam bar 2-3 sigurno. A ono nista- isto :D 

Izmenjeno od strane septembar26
andjelita, mica 82 i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske, jos ste tu?? Hajde, hajde, vreme vam je ;) Krajnje!

Samo da se javimo, bebolino je super, sve slusa mamu, malo ima problem sa stomakom, crevca samo rade, ali u principu je ok. Siki, kaki, spava, kaki (i prducka po ceo dan :P) Ja i nisam bas dobro, rasila mi se epiziotomija skroz, nema ni jedan sav, konac ceo ispao, sad moram da jurim ko ce to da popravi (jezim se i na pomisao ponovnog usivanja, ali je dole totalni haos) :( Sto je najgore, oni su me pustili iz bolnice sa takvim stanjem-kad sam stigla kuci, samo sam videla konac. 

Obradujte me danas bar sa jednom bebicom, ljubimo vas.

septembar26 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Reina kako se rasilo? I meni ispadaju konci ali nista nema, mislim krv, rana. Jel ti nije patronazna to gledala?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nista od mene danas. Kontrakcija nema. Otvorena 1,5-2 cm,prolaznost za 2 prsta, grlic dugacak. Pretpostavljam da se nije spustio.

zeklica i septembar26 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.