Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Grčevi kod beba

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
1073 odgovora na ovu temu

#541 pedagog

pedagog
  • Član
  • 838 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 05 December 2012 - 06:17 PM

moj decak ima tako slabe grceve , par sekundi se vrpolji, isteze, i onda prducne i to je to, popili smo  samo jednu bocici espumisana jos u prvom mesecu, i dala sam mu 3 kapsule linexa po malo u flasici i hvala bogu to je to! nadam se da se ne vracaju! inace posle hranjenja podrigne jedno dva do tri puta, i pretpostavljam da tada izbacimo sav vazduh!
Nas prvenac 28.3.2005.
Nas drustvenjak 11.9.2008.
Vuce, Vuce bubo lenja... 2.10.2012.

#542 mirjana92

mirjana92
  • Član
  • 122 posts

Objavljeno 06 December 2012 - 12:49 PM

View Postpedagog, on 05 December 2012 - 06:17 PM, said:

moj decak ima tako slabe grceve , par sekundi se vrpolji, isteze, i onda prducne i to je to,
isto tako, ako ne prducne onda bljucne, nisam jos pocela da mu dajem cajice, kapi, jer nije nista strasno, ne vristi, nego kenjka, a i sto se tice kapi, ne odgovara sve ijednom detetu iste kapi, a da ga tovarim sa 10 razlicitih da bi nasla koje mu odgovaraju, sledecu sub mu je mesec dana, videcu kako ga bude mucilo, pa cemo probati sa cajicima,
dva puta mi se desilo da se zacenio, i nisam znala sta da radim, dala sam mu sike, i dobro je bio, al ja sam pocela da se tresem, nisam ga ostavila da place da bi dotle doslo, nego ne moze da doceka da jede , dok ga presvucem , a da ga presvlacim posle podoja , sve ce izbljuckati,
savet ?
Objavljena slika

#543 Smey

Smey
  • Član
  • 6310 posts
  • Pol:nepoznat

Objavljeno 06 December 2012 - 02:36 PM

Nahrani ga, pa sacekaj pola sata i onda ga presvuci. Taman da se ispiski nakon klope :)

Uzivajte kad vam decica nemaju jake grceve, mi smo se bas napatili. Mada nikad niste nacisto s tim kad se mogu pojacati, a kazu i da kod decaka dodju kasnije nego kod devojcica. U svakom slucaju, znacete sta da radite ako do toga dodje, a, kao sto rekoh, do tada uzivajte :)
A. 26.8.2012.

Nikome neću reći kakva se zbog tebe pesma događa

u meni večito:

da li opija toplo kao šume naše s proleća;

ili tiha i tužna ćuti u meni rečito.

#544 Hellen

Hellen
  • Član
  • 6212 posts
  • Pol:muški

Objavljeno 06 December 2012 - 02:41 PM

Mi dajemo biogaia kapi, i super su, mada ja sad ne znam jel zbog njih ili ni inace ne bi imala grceve, ali ajd necu da rizikujem da joj ukidam kapi.
Mozda kad napuni 3 meseca.
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

Objavljena slika

Objavljena slika

#545 Smey

Smey
  • Član
  • 6310 posts

Objavljeno 06 December 2012 - 02:53 PM

Hellen, ne moras uopste da ukidas biogaju, to je probiotik, ne moze da steti...
A. 26.8.2012.

u meni večito:

#546 nanchika88

nanchika88
  • Član
  • 4198 posts

Objavljeno 06 December 2012 - 03:23 PM

Mi i dalje pijemo BioGaiu! :)
Objavljena slika
Objavljena slika

#547 Natasa

Natasa
  • Član
  • 717 posts

Objavljeno 07 December 2012 - 08:41 AM

Mi smo espumisan kapi i to pre sisanja,al to poslepodne jer njega su tacno hvatali od nekih 5,6 sati do 8 sati i to najizrazenije dok sisa,Dugo mi trebalo dok sam shvatila da su grcevi.
Isto kad je bio manji kad ogladni to je sad za sad,nema vremena za presvacenje.I ga ima grceve,obicno posle podoja dobro povrati.
Objavljena slika

Objavljena slika

#548 milena026

milena026

mikicko

• Član
  • 2318 posts

Objavljeno 07 December 2012 - 10:05 AM

Mi smo grceve do skoro imali,ali povremeno i ne jake kao prva dva meseca. Taj period je bio strasan,mislila sam nikad nece proci. Trajali su po celi dan,a najjaci  posle kupanja i plac od tri sata dok se ne umori i zaspi. Generalno,nista konkretno nije pomoglo,mozda espumisan najvise,a bio gaia,nisam bas sigurna da li je pomogla ili im je bilo vreme da polako utihnu. Sa napunjenih tri meseca,obicno su se povremeno javljali,a plac nije bio prodoran i trajao satima. Dovoljno je bilo da mu izmasiram stomacic i da se lepo isprducka i onda se smiri.
Objavljena slika

Lazar 03.06.2012.
Elena 19.08.2013.

#549 mirjana92

mirjana92
  • Član
  • 122 posts

Objavljeno 07 December 2012 - 01:09 PM

nocas nisam oka sklopila, prduckao je ko odrastao covek, i bljuckao mlazeve, znaci nije gladan, isla sam u apoteku da kupim kapi, nemaju, posle podne moram u drugu apoteku, samo da sada zaspe, da mogu i ja malo da se odmorim.
Objavljena slika

#550 Smey

Smey
  • Član
  • 6310 posts

Objavljeno 07 December 2012 - 02:59 PM

View Postmirjana92, on 07 December 2012 - 01:09 PM, said:

nocas nisam oka sklopila, prduckao je ko odrastao covek, i bljuckao mlazeve, znaci nije gladan, isla sam u apoteku da kupim kapi, nemaju, posle podne moram u drugu apoteku, samo da sada zaspe, da mogu i ja malo da se odmorim.

Drzi se, draga, znam kako ti je!
A. 26.8.2012.

u meni večito:

#551 Marijachi

Marijachi
  • Član
  • 19336 posts

Objavljeno 07 December 2012 - 08:46 PM

Meni se čini da je Bio Gaia isuviše skupa u odnosu šta nudi.Osim nekih aditiva,i nekih ulja,ne razlikuje se mnogo od običnog probiotika.
Objavljena slika

Objavljena slika

#552 Marijachi

Marijachi
  • Član
  • 19336 posts

Objavljeno 08 December 2012 - 08:40 AM

Naravno da je dozvoljen,to je isto Lactobacilus,dakle,ništa posebno,bez ikakvih aditiva i dodataka.Ako misliš na probiotik u kapsulama,on je najjeftiniji,a Bio Gaia u CG i nema,barem nije imala pre pola godine.U Srbiji znam da je koštala nešto puno,nek braća Srbi napišu koliko ;) Po sastavu sadrži nekakva ulja,suncokretovo ulje,silicijum-di-oksid..Pravo da ti kažem dosta proizvoda za bebe su čist marketing i ništa više.Vremenom sam se uverila da sam samo bacila pare,slušajući reklame,umjesto da pročitam sastav na proizvodu. <_<

I Smey je baš lepo objasnila grčeve,beba se mentalno navikava na spoljni svet,od probiotika joj može biti samo dobro,al ne znam koliko pomaže za grčeve..
Objavljena slika

Objavljena slika

#553 6102012

6102012
  • Član
  • 1 posts

Objavljeno 08 December 2012 - 11:46 AM

Moja bebe sisa i dohranjujem je posle svakog sisanja aptamilom. Od rodjenja ima gasove, ali moze da ih izbaci bez neke vece muke, malo se grci, stenje i to je to. Problem nastaje kada treba da kaki,a ona to ne moze sama i tada se grci,place,bljucka, pa moram da joj stavljam toplomer. Stolica joj je normalna, ali se ona ne napinje da bi je izbacila. Doktorka nam rekla da ce se problem resiti kada napuni 2 meseca, ali to se nije desilo. Da li nam neke kapi, caj ili nesto sl moze pomoci? Ja pijem hipp caj za doilje, a njoj sam davala sladak caj od kamilice.

#554 YelenaC

YelenaC
  • Član
  • 11649 posts

Objavljeno 08 December 2012 - 11:53 AM

zasladjeni caj stvara grceve. secer se u crevima fermentise i pravi gasove. to nije dobro,a ni zdravo. Dohranu treba izbaciti pod hitno jer ces vrlo brzo izgubiti svoje melko tj. za onoliko koliko dajes dohrane, tvoje zlezde nece proizvoditi mleko. stolica ce se sama regulisati a sa toplomerom samo bebi pravis medvedju uslugu. ako beba ne kaki do 10 dana, to se ne vodi kao zatvor i nema stetnih posledica. Creva moraju sama da se razrade vremenom.
Bebi daj espumisan kapi 5 puta po 25 kapi posle svakog obroka i sve ce se srediti. ukini kamilicu i secer obavezno,a gledaj da ukines i dohranu. Sumnjam da je potrebna uopste.
Objavljena slika

#555 Marijachi

Marijachi
  • Član
  • 19336 posts

Objavljeno 08 December 2012 - 12:48 PM

Milice,ja jesam koristila već sam ti rekla,neke proizvode između ostalih i Bio Gaiu,koju sam naručila iz Beograda.Znači i da sebe nipodaštavam,ja samo dajem savet koji i sama primjenjujem-da žene ne bacaju pare na marketing,nego da pažljivije čitaju sastave nekih preparata ;) Probiotik kao probitotik,mislim dodato suncokretovo ulje,kao to je dobro za male bebe.Veliki proizvođači su spremni da prodaju svoj proizvod reklamirajući ga na sve načine,a nekad je taj proizvod nešto što možemo mnogo bolje da prođemo.Mene ne zanima šta koristi većina,nego šta je zapravo najbolje.
Isto tako onaj Imunokid probiotik,navodno je namenjen za decu,a sadrži samo još dodatak vanile,to je YelenaC skrenula pažnju i ja ga više nikad kupila ne bih.Nisam rekla Jelena ti nipodaštavaš šta većina kupuje.

A verujem da suncokretovo ulje protera bebu,samo je pitanje koliko je to dobro.
Objavljena slika

Objavljena slika

#556 Marijachi

Marijachi
  • Član
  • 19336 posts

Objavljeno 08 December 2012 - 12:50 PM

View PostYelenaC, on 08 December 2012 - 11:53 AM, said:

zasladjeni caj stvara grceve. secer se u crevima fermentise i pravi gasove. to nije dobro,a ni zdravo. Dohranu treba izbaciti pod hitno jer ces vrlo brzo izgubiti svoje melko tj. za onoliko koliko dajes dohrane, tvoje zlezde nece proizvoditi mleko. stolica ce se sama regulisati a sa toplomerom samo bebi pravis medvedju uslugu. ako beba ne kaki do 10 dana, to se ne vodi kao zatvor i nema stetnih posledica. Creva moraju sama da se razrade vremenom.
Bebi daj espumisan kapi 5 puta po 25 kapi posle svakog obroka i sve ce se srediti. ukini kamilicu i secer obavezno,a gledaj da ukines i dohranu. Sumnjam da je potrebna uopste.

Slažem se,sa svim a ovo posebno!Pri tom,po mom mišljenju jako je opasno.
Objavljena slika

Objavljena slika

#557 YelenaC

YelenaC
  • Član
  • 11649 posts

Objavljeno 08 December 2012 - 01:09 PM

Marijachi, ja samo pisem iz svog iskustva i evetualno pisem informacije za koje sam dobila argumente.
Objavljena slika

#558 Smey

Smey
  • Član
  • 6310 posts

Objavljeno 08 December 2012 - 01:10 PM

Svakako, probiotik nece da steti, a sad koji je tacno nije toliko presudno, vazno je da nema neku stetnu materiju i da je prilagodjen bebinom organizmu. Cena vise zavisi od kolicine reklame, stepena monopola proizvodjaca i sl. nego od sastava (jer ne moze tu da se izmisli bog zna sta). Makar ja to tako kapiram.
Pocinjem da sumnjam da nekoj bebi pomaze BAS biogaia, a nekoj BAS imuno kind, a nekoj nesto trece. Mislim da se vise radi o tome koliko je uopste neka beba osetljiva na bolove, a koliko neka nije. Neka se izbori bez icega, nekoj je potrebno malo probiotika, nekoj bez vezbica ne moze da se pomogne, itd. Roditelj proba ovo i ono, beba u trenutku dobro odreaguje i onda se tera s tim... Mojoj, recimo, NISTA nije pomoglo toliko da kazem da je resilo stvar s grcevima. Ali ja, zaista, duboko verujem da su grcevi mnooogo vise od gasova u crevima.

Nama je Espumisan pomogao sto se kaze mehanicki - da beba lakse istera gasove, nekako se vise isprducka u kracem roku i onda je stomacic sve u svemu krace muci. BioGaiu smo davali eto samo zato sto ne moze da steti, da ne budem majka koja nece ni probiotik da daje svom detetu :) Medjutim, to sto se A. brze isprducka uopste nije znacilo da ce i krace plakati! Ko zna sta se tu sve umesa, kakvi su to utisci na koje je trebalo da se navikne, kakvi je zvukovi nadrazuju, ko zna da li joj je smetala klima, lica koja je videla u setnji, ma ko to zna. Cinjenica je da je ona, ocigledno, temperamentno dete koje, kad ga nesto muci, voli da to pokaze, pa cak i da prenaglasi. Ja TO SVE podvodim pod grcice i zato ne priznajem kad neko kaze da jedne kapi ili nesto tako konkretno resava problem s grcevima. Mozemo da pricamo o gasovima u stomaku i kako detetu pomoci s tim, ali ne mozemo da generalizujemo sta tacno pomaze bebi da manje place.

Da budem sasvim iskrena (znam da pisem dosta na ovoj temi, ali mi smo prilicno stresno doziveli A. grcice i ja sam puno citala o svemu tome i onda razmisljala kako je to teklo kod nje), meni je, iz ove perspektive, bas nekako i drago sto je moje dete vrlo jasno (i jako :D) pokazivalo da ima grcice. D'izvinite, znaci da nije letargicna beba s kojom nisi nacisto dal je nesto muci. I zato, evo, da kazem roditeljima koji trenutno prolaze kroz fazu grcica i to tesko podnose - izdrzite malo, bice vam u sustini drago sto vam je beba takva da ste s njom uvek nacisto: kad je nesto muci, neka place, nek vas doziva i pokazuje da je muci. Bolje tako nego da se sutra pitate zasto vam se dete umudrilo i nemate pojma kako mu je, o cemu razmislja itd. ;)
A. 26.8.2012.

u meni večito:

#559 Marijachi

Marijachi
  • Član
  • 19336 posts

Objavljeno 08 December 2012 - 01:15 PM

View PostYelenaC, on 08 December 2012 - 01:09 PM, said:

Marijachi, ja samo pisem iz svog iskustva i evetualno pisem informacije za koje sam dobila argumente.

Ma jednostavno sam ja trebala samo pročitati sadržaj,a ne slušati preporuku doktora.Neka svako čita sadržaj ništa više.To je poenta svega što sam rekla,a ne da nipodaštavam neki proizvod.
A tebe sam spomenula jer često ukažeš na neke stvari,koje nam stoje pred očima,nisam mislila ništa loše.Nekako sam uhvatila paralelu između imunokida i ovog probiotika,kao i niza sličnih,pro life,bla tra truć,imah ih cela lepeza,u suštini je sve to samo probiotik.
Objavljena slika

Objavljena slika

#560 Kamilica

Kamilica
  • Član
  • 5755 posts

Objavljeno 08 December 2012 - 01:23 PM

View PostMarijachi, on 07 December 2012 - 08:46 PM, said:

Meni se čini da je Bio Gaia isuviše skupa u odnosu šta nudi.Osim nekih aditiva,i nekih ulja,ne razlikuje se mnogo od običnog probiotika.
Da, ali je BioGaia prilagodjena novorodjenim bebama, sto nacinom doziranja, sto sastavom.
Tesko da bebi mozes dati probiotik u kapsulama, ili ces mozda da ga rastvoris u vodi ali opet ne znas koliko toga da dajes bebi.

I meni je BioGaia bila skupa, kostala je pre 4 meseca 1100dinara, ali nam je pomogla. Traje mesec dana.
Espumisan je 500dinara a bocica traje ako se daje redovno oko deset dana.
Objavljena slika
Objavljena slika

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika