Recepti za bebe

odgovora

Objavljeno

E moram da priznam da vam je doktorka malko fiju fiju... U sred zime da mu praviš sokiće... Baš me interesuje šta to sveže (osim jabuke, banane ili citrusnog voća) može da se nađe na pijaci a da se koristi za sok?

Tigrice, mislim da je bolje da Nikolica pojede svežu voćku nego sok, jer većina voćki koje sada imaš da nađeš nije baš jednostavna za pripremu sokova jer dosta za njima ostaje pulpe pa moraš dodatno cediti.

U svakom slučaju svaku voćku (koja može sad da se nađe na pijaci ili prodavnici) strpaš u blender i izmiksuješ i procediš kroz cediljku i staviš u zamrzivač.

Ili još bolje da mu praviš kompote jer za kompot možeš koristiti sve voće jabuke, suve šljive, suve kajsije pa mu pre podne dati da pojede voćke a poslepodne vodicu iz kompota.

Ja lično Emiliji dajem samo sveže voće, mada imam sok od višnje i grožđa u zamrzivaču a za njima potežem jednom u 7 dama (ako i tada).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E moram da priznam da vam je doktorka malko fiju fiju... U sred zime da mu praviš sokiće... Baš me interesuje šta to sveže (osim jabuke, banane ili citrusnog voća) može da se nađe na pijaci a da se koristi za sok?

Tigrice, mislim da je bolje da Nikolica pojede svežu voćku nego sok, jer većina voćki koje sada imaš da nađeš nije baš jednostavna za pripremu sokova jer dosta za njima ostaje pulpe pa moraš dodatno cediti.

U svakom slučaju svaku voćku (koja može sad da se nađe na pijaci ili prodavnici) strpaš u blender i izmiksuješ i procediš kroz cediljku i staviš u zamrzivač.

Ili još bolje da mu praviš kompote jer za kompot možeš koristiti sve voće jabuke, suve šljive, suve kajsije pa mu pre podne dati da pojede voćke a poslepodne vodicu iz kompota.

Ja lično Emiliji dajem samo sveže voće, mada imam sok od višnje i grožđa u zamrzivaču a za njima potežem jednom u 7 dama (ako i tada).

Da,znas, Anchi i ja sam se iznenadila kada nam je rekla za sokice,ali eto cisto da vas pitam ako imate neki recept!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

od koliko meseci ove kasice se smeju dati bebama

Kašice od banane i jabuke još na samom početku, znači sa 4 ili sa 6, sve zavisi kada si počela bebici da daješ kašice. Možeš i sa kajsijom ali nje sada nema na pijacama pa pričeka, možda da uzmeš kupovnu.

Borovnica, dinja i kivi su dosta diskutabilni kada davati jer se tretiraju kao alergene voćkice pa se ona bebicama uvodi malo kasnije. Ja npr borovnicu nisam još davala ali sam joj davala kivi (sa 10 meseci) jer je ipak sezona prehlada i potrebno je unositi C vitamin u što većim količinama a kivi je bogat.

Dinja, pa baš joj i nije sezona ali bi mogla posle jabuke i banane da se ubaci.

Zabavna voćna salata može i na početku (5 mesec)

Voćni tofu zbog tofua bi trebalo sačekati, dok ne dodje vreme sa uvodjenjem mlečnih proizvoda (9 mesec)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice...mi Filipu svaki dan rendamo jabuku...pa sok kombinujemo sa sokom od pola naranđe, mrkve, kruške ili limuna...čak i ciklu...ma svašta mi njemu smućkamo...

Kako se juče naklopao maslina..pojeo je 6, nisam mu smjela više dati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tigrice...mi Filipu svaki dan rendamo jabuku...pa sok kombinujemo sa sokom od pola naranđe, mrkve, kruške ili limuna...čak i ciklu...ma svašta mi njemu smućkamo...

Kako se juče naklopao maslina..pojeo je 6, nisam mu smjela više dati...

Filipa,mi to radimo svaki dan,mada sam nesto primjetila da mi Nikola sve manje hoce to rendano voce,vise voli sam da gricka!

A masline jos nismo probali,dala si mi ideju! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja njemu dajem sokić iz tog rendanog voća(jer sam upropastila sokovnik)...a nemam pojma to za masline, on slučajno vidio na stolu i morala sam mu dati, nadam se da nije pogrešno? :blink::unsure::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja njemu dajem sokić iz tog rendanog voća(jer sam upropastila sokovnik)...a nemam pojma to za masline, on slučajno vidio na stolu i morala sam mu dati, nadam se da nije pogrešno? :blink::unsure::blink:

Iskreno,ne znam,mada,ne vjerujem,masline su jako zdrave!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jednog recepta za ribu- file oslica,ili neke dr sveze ribe,stavite u nauljenu maslinovim uljem,vatrostalnu ciniju!oko ribe poredjati krompir isecen na tanke kolutove.preko njega naredjati razno sveze povrce,sve posoliti malo,i preliti mlekom!peci tj kuvati u rerni prekriveno alu folijom!VEOMA BRZ,LEP I LAK RECEPT KOJI SE MOZE I MENJATI!Ja sinu neki put stavljam i sir i pancetu preko svih sastojaka i prste je da polizez!pogotovo ako se uzme u obzir da moje dete i nije neki gurman,tj svadjamo se za svaki njegov obrok,osim za tu ribu! :P Takodje na ovaj nacin mozete praviti i sve vrste mesa,a najbitnije od svega je da se sve kuva u mleku!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

evo jedan recept za bebu od pet meseci koji moji decaci obozavaju :bundeva, jedna-dve sljive, jedna manja jabuka, sve to skuvam, ispasiram, u vruce dodam plazmu (da bude gustina po meri) i oni to slatko pojedu. Za slani obrok obicno kombinujem krompir, sargarepu, pirinac, karfiol i grasak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja njemu dajem sokić iz tog rendanog voća(jer sam upropastila sokovnik)...a nemam pojma to za masline, on slučajno vidio na stolu i morala sam mu dati, nadam se da nije pogrešno? :blink::unsure::blink:

Mislim da su masline suvise jake za bebu.

U jednom magazinu sam procitala da jedna maslina dnevno zadovoljava dnevnu potrebu odrasle osobe za solju...

Kao sto znamo so se bebama daje u vrlo malim kolicinama tako da predpostavljam da 1 maslina vise nego dovoljna, mozda bi 1/4 odgovarala....

Ovo je moje misljenje, samo na osnovu informacija koje imam... MM obozava masline pa....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko recepata,,, :) Ala će da se ručka! (nadam se :P )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlican isproban recept.

skuvati jednu kelerabu i jednu srednju sargarepicu.Prodinstati na vodi sa vrlo malo putera, praziluk sa malkice persuna.Zatim skuvanu kelerabu i sargarepu dodati i jos malo dinstati sa prazilukom.Na kraju ugnjeciti.

Kasica je vrlo sladunjava i bebe koje tesko jedu povrce ce lepo prihvatiti.

(od sedmog meseca)

Prijatno bebama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova tema je zaista super,kad god mi ponestane ideja dodjem ovde i uvjek nadjem nesto zanimljivo :) Danka danas cemo probati tvoj recept svidja mi se

E da ti kazem jos ovo.Posto im je bas zdravo da jedu kelerabu,a ona je tako sladunjava,ja je jos spremam sa tikvom ili jabukom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako na najbolji nacin da pripremam bebi jagnjetinu,a da to nije ono klasicno skuvas i cao!

Sa cim je najbolje kombinovati??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako na najbolji nacin da pripremam bebi jagnjetinu,a da to nije ono klasicno skuvas i cao!

Sa cim je najbolje kombinovati??

Pa, mozes da je ispeces! :lol: Bar vi to tamo bolje znate, zar ne? ;)

Ja je skoro uvek dinstam na vodi jer mi je tako najmeksa. Rado pravim klasicnu jagnjecu corbu jer je svi obozavamo, a ako je spremam sa zacinima, obicno to bude majcina dusica.

Mislim da sam Petru davala jagnjetinu sa svim mogucim povrcem. Sve meni ide uz nju.

Inace, volim i da je pecem i prelivam pivom. To znas kako se lepo lepi za prste ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo upravo peku jagnje u pekarskoj furuni,ali sole kao poludeli pa ne mogu da joj dam.

Al sam zato odvojila butkicu za nju,pa cu kuvati sa povrcem.

Ja inace jagnjetinu ne volim jer se oseca,ali imamo neke ovce Cigaje :lol: ,cije se meso uopste ne oseca i nema puno loja.

Pa moja je preporuka i njih da gajis pored mangulica.

Hvala. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo upravo peku jagnje u pekarskoj furuni,ali sole kao poludeli pa ne mogu da joj dam.

Al sam zato odvojila butkicu za nju,pa cu kuvati sa povrcem.

Ja inace jagnjetinu ne volim jer se oseca,ali imamo neke ovce Cigaje :lol: ,cije se meso uopste ne oseca i nema puno loja.

Pa moja je preporuka i njih da gajis pored mangulica.

Hvala. ;)

Verovatno su jagnje usolili spolja. Prema tome, mogla bi dati Jani neki komad do koske sad se lepo ispece.

OT. Ja ne mogu da verujem da ti ne mozes da podneses miris jagnjeceg pecenja??? Ta vrsta koja se uopste ne oseca mi nikako nije zanimljiva! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E super onda cu joj dati malo pecenja.

Jagnjetina fuj!

Za mene je prase kraaalj zivotinja :lol: .

Dachy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verovatno su jagnje usolili spolja. Prema tome, mogla bi dati Jani neki komad do koske sad se lepo ispece.

OT. Ja ne mogu da verujem da ti ne mozes da podneses miris jagnjeceg pecenja??? Ta vrsta koja se uopste ne oseca mi nikako nije zanimljiva! ;)

Jaooo Yelena u potpunosti se mirišem s tobom, hoću reći slažem...jaooo kako ja volim jagnjetinu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, pusti Danku. Ona kao da nije rodjena na jagnjetini...i to pravoj pravcijatoj ;)

Nema veze, mi cemo da se pozovemo na to jagnjence,a njoj cemo vec naci prasence. Vazno da Jana krka jagnje! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jagnjetina%20ispod%20saca.jpg

Izvinjavam se...morala sam..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, pusti Danku. Ona kao da nije rodjena na jagnjetini...i to pravoj pravcijatoj ;)

Nema veze, mi cemo da se pozovemo na to jagnjence,a njoj cemo vec naci prasence. Vazno da Jana krka jagnje! :)

Izvinjavam se...morala sam..

E hajte vas dve na vruce jagnjence,sad izvadjeno iz furune.Boga mi i ja sam jela,uh al se lepi za prste,a uopste se ne oseca.I Jana je jela vruce!

Ajte dok je toplo,cekam vas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi volimo jaretinu i bas cesto svekrva sprema.. mlado jarece meso je nesto najlepse, bar meni , a i Luka voli.. cesto se i na placu pece na raznju ali ipak mi je lepse kad svekrva deo ispece u pekacu, pa krompir sa tim, preko malo kajmaka...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E hajte vas dve na vruce jagnjence,sad izvadjeno iz furune.Boga mi i ja sam jela,uh al se lepi za prste,a uopste se ne oseca.I Jana je jela vruce!

Ajte dok je toplo,cekam vas!

sad sam ovo videla!!! Ta jagnjetina je vec pojedena. Nekad stigne bas kasno,fuf! <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi volimo jaretinu i bas cesto svekrva sprema.. mlado jarece meso je nesto najlepse, bar meni , a i Luka voli.. cesto se i na placu pece na raznju ali ipak mi je lepse kad svekrva deo ispece u pekacu, pa krompir sa tim, preko malo kajmaka...

Samo gde da nadjemo jaretinu???? :(

Samo nam pravis zazubice... odosmo u OT skroz. Sad ce admini da preimenuju temu u "pecenje" :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.