Porodilište "Gradska bolnica Zvezdara" - Beograd

odgovora

Objavljeno

Sestre hoće sve da pomognu ako ih zamoliš. Ja sam odmah sama sve radila oko bebe sa velikim zadovoljstvom, ali one su sve vrlo fine i predusretljive. Osoblje čak, ako vidi da je mami teško i da je jako bolna, odnese bebu na negu kod njih dok mama malo ne dođe k sebi.

O izmuzavanju ne treba da brineš, pošto retko mleko toliko nadođe za ta tri dana. Meni je tamo bilo dovoljno mleka za bebu, a kod kuće mi je, negde šesti sedmi dan od porođaja opasno nadošlo, ali sam to rešila (ima valjda neka tema o dojenju), sad se uspostavila ravnoteža i sve je sasvim fino. :)

Super, drago mi je što se sve sredilo brzo i bez nekih problema, pošto u temama o dojenju čitam da su ženice često imale mnogo muke s grudima. Ja sam zamolila mamu da mi pokaže šta i kako oko bebe, a setile smo se i jedne moje veće lutke, pa sam malo i provežbala :) U svakom slučaju znači što sestre stvarno hoće da pomognu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super, drago mi je što se sve sredilo brzo i bez nekih problema, pošto u temama o dojenju čitam da su ženice često imale mnogo muke s grudima. Ja sam zamolila mamu da mi pokaže šta i kako oko bebe, a setile smo se i jedne moje veće lutke, pa sam malo i provežbala :) U svakom slučaju znači što sestre stvarno hoće da pomognu.

A to oko kupanja i ostalog će ti pokazati patronažna sestra kad stigneš kući. U porodilištu treba samo da menjaš bebi pelene (koje su jednokratne i nikakva mudrost nije promeniti ih) i trudiš se da je stavljaš na grudi što češće moguće kako bi ti krenulo mleko i ona posikila što više kolostruma. A ako nemaš dovoljno, dohranjivaće je, tako da ništa ne brigaš. Sve to samo dođe, videćeš. Ni ja nisam imala pojma da imam to u sebi, ali intinkti su čudo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A to oko kupanja i ostalog će ti pokazati patronažna sestra kad stigneš kući. U porodilištu treba samo da menjaš bebi pelene (koje su jednokratne i nikakva mudrost nije promeniti ih) i trudiš se da je stavljaš na grudi što češće moguće kako bi ti krenulo mleko i ona posikila što više kolostruma. A ako nemaš dovoljno, dohranjivaće je, tako da ništa ne brigaš. Sve to samo dođe, videćeš. Ni ja nisam imala pojma da imam to u sebi, ali intinkti su čudo. :)

Sad kad pišeš sve izgleda jako jednostavno :) Tamo na oglasnoj tabli ne piše ništa o tome šta treba da se ponese za bebu, ili barem ja nisam videla. Proveriću još šta se nosi, hvala ti u svakom slučaju :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ne treba u principu ništa, meni ništa nisu tražili.... ja sam im ostavila pakovanje pampersa 1., i oni rado prihvatili, jer su jbg kao i sve bolnice bez para i sredstava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se neka devojka skoro porodila u Gradskoj? Kakvi su im uslovi? Koja je cena apartmana? Hvala i ljubimoooo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li se neka devojka skoro porodila u Gradskoj? Kakvi su im uslovi? Koja je cena apartmana? Hvala i ljubimoooo

Evo i ja da se pridružim s pitanjem o pakovanju torbe za Gradsku, pošto je obaveštenje koje stoji tamo vrlo šturo. Treba li da nosim svoju posteljinu i one podloške za krevet? Šta je vama trebalo? Ja sam već dosta toga spremila, ali ne bih da pakujem nešto što mi neće trebati, a da nešto bitno izostavim. Hvala unapred

:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li je neka devojka imala iskustva sa dr. Savom Mavricem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da li je neka devojka imala iskustva sa dr. Savom Mavricem?

doktori uglavnom na porodjaju nista ne rade samo posmatraju i tu su za slucaj da se nesto iskomplikuje, on je poradjao moju cimerku i koliko sam videla on je stajao sa strane i navijao :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se pridružim s pitanjem o pakovanju torbe za Gradsku, pošto je obaveštenje koje stoji tamo vrlo šturo. Treba li da nosim svoju posteljinu i one podloške za krevet? Šta je vama trebalo? Ja sam već dosta toga spremila, ali ne bih da pakujem nešto što mi neće trebati, a da nešto bitno izostavim. Hvala unapred

:)

Mozes ukoliko zelis da poneses.Desava se da nema posteljine,pa daju staru i pocepanu.A sto se podloga za krevet tice,ja je nisam imala,a nije mi bila puno isflekana posteljina,ukoliko si je kupila,ponesi,bolje da imas,da ne lezis u isflekanoj posteljini,neceti je menjati sigurno.Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

doktori uglavnom na porodjaju nista ne rade samo posmatraju i tu su za slucaj da se nesto iskomplikuje, on je poradjao moju cimerku i koliko sam videla on je stajao sa strane i navijao :)

Da, da jasno mi je da doktori samo navijaju :lol: nego me zanima kako se pokazao kao lekar, jel dobar, da li to znas mozda? Hvala unapred

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da jasno mi je da doktori samo navijaju :lol: nego me zanima kako se pokazao kao lekar, jel dobar, da li to znas mozda? Hvala unapred

al on mene neodoljivo podseca na onog trenera koji vice pored autlinije Draganeee Drgaaaaneee uzmi igraca....iskreno nije se zalila al pitacu je svakako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema daske?! :o

Pa ne znam kako zene koje se porode carskim odu u wc...jos prvi put dok rana razbija? Skijaski stav - nema sanse, pa moraju da sednu valjda? :blink:

ja sam imala kateter :P

salu na stranu, kad su mi izvadili kateter treci dan, umirala sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

al on mene neodoljivo podseca na onog trenera koji vice pored autlinije Draganeee Drgaaaaneee uzmi igraca....iskreno nije se zalila al pitacu je svakako

E slatko sam se nasmejala majke mi, veruj mi boli me stomak od smejanja :lol: :lol: :D Hvala ti puno, on bi kao trebao da mi bude neka veza pa reko nije strasno pitati za misljenje :rolleyes: Hvala tebi jos jednom, ljubimoooooo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i ja da se pridružim s pitanjem o pakovanju torbe za Gradsku, pošto je obaveštenje koje stoji tamo vrlo šturo. Treba li da nosim svoju posteljinu i one podloške za krevet? Šta je vama trebalo? Ja sam već dosta toga spremila, ali ne bih da pakujem nešto što mi neće trebati, a da nešto bitno izostavim. Hvala unapred

:)

Podloške za krevet su više nego dobrodošle, jeftine su, a čine razliku. Ja sam ih menjala recimo dvaput dnevno. Svoju posteljinu nisam nosila, mada, da sad idem možda bih ponela jedan čaršav, pa bih im ga ostavila nakon upotrebe. O pakovanju torbe postoji tema na forumu, ako baš hoćete detalje, pustite mi poruku, pa ću vam poslati svoj spisak. Uzdravlje! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad kad pišeš sve izgleda jako jednostavno :) Tamo na oglasnoj tabli ne piše ništa o tome šta treba da se ponese za bebu, ili barem ja nisam videla. Proveriću još šta se nosi, hvala ti u svakom slučaju :)

Za bebu ponesi jedno pakovanje jednokratnih pelena, kremu za guzonca i vlažne maramice. To je sve. Ja sam nosila još jedno 3-4 tetra pelene zbog svog mleka, mada nisam morala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, hvala naa odgovorima :) skoro sve sam spakovala, ostalo je da brojimo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,zanima me VASE ISKUSTVO u KBC ZVEZDARI,kog LEKARA PREPORUCUJETE i kakva su vam ISKUSTVA SA EPIDURALOM u tom porodilistu??? <_< ...

Mi smo tek u 26.nedelji,na Zvezdari smo radile neke testove,pa se dvoumimo izmedju ZVEZDAE i Dragise Misovica,sobzirom da bi uskoro trebali da predjemo kod nekog lekara iz porodilista da nam vodi trudnocu... :rolleyes:

HVALA VAM UNAPRED!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre 3g sam se porodila carskim u Zvezdari, imam vrlo pozitivna iskustva. Sledeci carski mi sleduje za 2,5 nedelje. Kako citam, sada je svuda uveden bebi frendli, pa me zanima da li se to odnosi i na zene sa carskim kada izadju sa intenzivne? Kako to funkcionise, kateter smo nosile na poluintenzivoj 2 dana, mislim da je neizvodljivo..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre 3g sam se porodila carskim u Zvezdari, imam vrlo pozitivna iskustva. Sledeci carski mi sleduje za 2,5 nedelje. Kako citam, sada je svuda uveden bebi frendli, pa me zanima da li se to odnosi i na zene sa carskim kada izadju sa intenzivne? Kako to funkcionise, kateter smo nosile na poluintenzivoj 2 dana, mislim da je neizvodljivo..

Sada se u bolnicama ostaje 4,5 dana posle cr.Kateter se skida 24h posle operacije ako je sve ok i odmah ti stiže beba.Sada je svuda bebi frendli.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, hvala, pa snacicemo se, sva sreca nije mi prvi put..Koliko mama je u sobi u proseku? Vidim da za bebu samo treba poneti to najosnovnije za negu. Koliko se pedijatrijske sestre mesaju da ne kazem pomazu? Kupaju bebe one ili mi? Same ih hranimo, dojimo ili i one donose prehranu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ok, hvala, pa snacicemo se, sva sreca nije mi prvi put..Koliko mama je u sobi u proseku? Vidim da za bebu samo treba poneti to najosnovnije za negu. Koliko se pedijatrijske sestre mesaju da ne kazem pomazu? Kupaju bebe one ili mi? Same ih hranimo, dojimo ili i one donose prehranu?

Ja sam prošla bebi frendli kod njih 2009.posle prirodnog porodjaja.Bebu ti donesu posle neka dva sata kada te smeste.Sa tobom je sve vreme.Pred vizitu ih one sredjuju.Sestre je bar tada trebalo zvati za sve.Meni je to prva beba bila i nisam imala pojma ni o čemu.Ali što kažeš snadješ se već.One ih dohranjuju kada su kod njih tipa ujutru pred vizitu,veči ako ih uzmu.Bar je tako bilo.Sada 2011.za carski rez tako je moralo ovde u Zrenjaninu bebu sam videla i doneli su mi je posle skidanja katetera 24h.Kuma mi reče ona se cr porodila u Zvezdari januara 2012.slično je i tamo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da napisem i ja svoje iskustvo posto sam pred porodjaj bila skoro samo na ovoj temi :)

Porodila sam se u Zvezdari pre mesec dana tako da su informacije sveze.

Ono sto je meni bilo jako bitno jeste ljubaznost osoblja, a Zvezdara je jedina ustanova koja mi je to omogucila. Svi ali zaista svi su jako ljubazni, imaju oni onaj doktorski strogi stav, odsecni su ali vrlo ljubazni, nema dranja nema pogleda popreko...

Nisam imala epidural iako sam ga trazila. Pre porodjaja sam bila na razgovoru sa anesteziologom, objasnjeni mi je kako se radi epidural, koje su nus pojave... i kada sam pitala za cenu receno mi je da je besplatno i da se epidural u Zvezdari vise ne tretira kao dopunska aktivnost pa se zato i ne placa. Imala sam sve rezultate koje su trazili a kada sam na stolu trazila epidural nisam ga dobila jer nije bilo nikoga da mi da (nemaju dovoljno osoblja). Da li je to stvarno tako ili mi je trebala debela veza i debeo novcanik - ne znam. Uglavnom ja tamo nisam nikoga znala nisam imala nikoga i kada sam se poradjala to je bio drugi put da ulazim u tu ustanovu.

U sobi su u proseku tri porodilje i sve je baby friendly. bebu vam donose par sati posle porodjaja na kratko i prvu noc nije sa vama. Od sledeceg dana zajedno ste stalno sem kada bebi rade regularne preglede i kada su posete.

Pedijatrijske sestre su vrlo susretljive i pomoci ce vam. Nisam bila dosadna i kao smotana vreca pred njima ali kada me je nesto zanimalo ( da mi detaljno pokazu povoj, pogledaju bradavice, pogledaju da li stavljam bebu ispravno na dojku) to su i uradile bez pitanja.

Pored standardnih analiza (koprokultura, cervikalni bris i rezultati krvi) nosila sam krvnu grupu, naravno overenu knjizicu (svi rezultati i dokumenta moraju da budu na isto prezime).

Ponela sam paket mrezastih gacica, spavacicu, vlazne maramice, licnu higijenu i brdoooooooooo ulozaka. Japanke, papuce i soknice.

Za bebu mi je trebao mali paket jednokratnih pelena, maramice i pavloviceva. Sve ostalo beba ima. (daju oni)

Kada sam izlazila za bebu je poneto ono sto zelim da obuce potpuno ne bitno sta, da li bodi, benkica, zekica... dve tetra i jedna svedska, kao i jednokratna pelena. Nista vise.

Pri izlasku nismo nista platili jer naravno nije bilo ni epidurala ni nista.

Pitajte sve sto vas zanima dok su mi secanja sveza :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zroe, hvala na detaljnom izvestaju.

Koji doktor te je poradjao?

Posle koliko dana ste pusteni kuci?

Od ostalih porodilja koje su bile sa tobom, jel neka primila epidural i da li je platila?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na ovako detaljnom izveštaju :)

Kakve su bile babice na porođaju, jel tu sve prošlo ok, iako nisi dobila epidral? Kako si prošla sa posteljinom? Ja sam spakovala podmetače za krevet i dve tetra pelene, da mogu da stavim bebu, da li ti je nešto od toga trebalo?

Unapred hvala na odgovorima, veliki pozdrav tebi i bebici :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Gradskoj imaju samo jednog anesteziologa koji NE daje epidural tako da ako zapadnete i njegovu smenu ništa od epidurala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.