S.O.S.

odgovora

Objavljeno

Hvala vam puno zene,ali evo spremam se pa cu na hitan prijem.Sto je sigurno sigurno je.

Srecno i nemoj puno da se brines ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam puno zene,ali evo spremam se pa cu na hitan prijem.Sto je sigurno sigurno je.

Javi se da nam kazes da si bolje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobih Fabricet da pijem na svakih 6h dok ne spadne.Kazu da taj smem,a ja sam tako skeptik prema lekovima,bas ih ne volim <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj da se brineš jer se Febricet i bebama daje. Naravno samo prati uputstva kada možeš da piješ. Sve će biti ok ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobih Fabricet da pijem na svakih 6h dok ne spadne.Kazu da taj smem,a ja sam tako skeptik prema lekovima,bas ih ne volim <_<

Febricet, sta ja rekoh :lol: :lol: Ne brini, ja sam Febricet tukla samo tako u prvoj trudnoci jer sam imala uzasne glavobolje, stvarno nista ne skodi. Ajde srecno i da ozdravis!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da bila si u pravu,mada gusto je bilo nocas,uspem da je skinem na 37.6 i za dva sata 39,i tako u krug obloge,tusiranje...Sad je ispod 37 nadam se da nece biti vecih skokova <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da bila si u pravu,mada gusto je bilo nocas,uspem da je skinem na 37.6 i za dva sata 39,i tako u krug obloge,tusiranje...Sad je ispod 37 nadam se da nece biti vecih skokova <_<

Ivana 84, na tvom mestu bih otisla do priv. laboratorije i trazila da se uradi CRP. Ako bi bio manji od 10 pila bih febricet i lezala, u suprotnom ti teba antibiotik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da bila si u pravu,mada gusto je bilo nocas,uspem da je skinem na 37.6 i za dva sata 39,i tako u krug obloge,tusiranje...Sad je ispod 37 nadam se da nece biti vecih skokova <_<

:( Joj koje mucenje... Ne znam sta da ti kazem, vec jos jednom srecno! :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Temperatura mi je skocila na 38.5C..Bas sam zabrinuta,staljam obloge na celo i mokre carapice na noge,pijem caj dosta limuna i meda....

Nebih pila nikakav lek ako je mogu spustiti...Ima li neko iskustva?Hvala unapred

Ćao,tek sad videh..ja sam preležala temperaturu,možda ti je već spala nadam se :rolleyes: prehladila sam se i sve me je snašlo i zapušen nos i teperatura i grlo u 19. nedelji! Uzimala sam febricet(slobodno možeš da ga piješ on je inače veoma slab) i dr. mi je uključila i antibiotik-palitrex(mada mi je druga kasnije rekla da je bolje da sam uzimala panklav,ali ok.) preživela sam sve,najteže mi je bilo što nisam mogla da dišem pa sam se manijački inhalirala!! To je to,konsultuj doktora i opusti se slobodno jer ti je kritičan period prošao pa možeš neke lekove da uzimaš! pozzzz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas na kontroli mi je dr rekao da bebina jedna mozdana komora nije dobro razvijena.Treba da bude 10mm a bebi je 11mm pa je kao na granici.Ja sam se ipak malo zabrinula,mada razmisljam da bi me poslao na jos neke analize daje nesto strasno.Jel ima neko iskustva sa tim?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas na kontroli mi je dr rekao da bebina jedna mozdana komora nije dobro razvijena.Treba da bude 10mm a bebi je 11mm pa je kao na granici.Ja sam se ipak malo zabrinula,mada razmisljam da bi me poslao na jos neke analize daje nesto strasno.Jel ima neko iskustva sa tim?

Pa ako je na granici znaci da nije toliko tragicno. A i da je nesto ozbiljno valjda bi te dr poslao na neke dodatne analize, zar ne?Bar ja tako razmisljam. Mislim da nemas razloga za brigu, ali ni dr nije bio zabrinut.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

On je bio bas precizan, svaka mu cast...Nemoj se puno opterecivati, da je nesto strasno sigurno bi te poslao na dalje analize kao sto i sama kazes. Cesto se desava da oni tako vide svasta nesto (ili ne vide) na UZ, secam se da su i kod mene stalno nesto nalazili. No, u svakom slucaju se opusti, a ako zelis biti sigurna da je sve u redu uvek je tu privatni lekar ili jednostavno neki drugi.

Uzivaj u trudnoci ;)

Pa ako je na granici znaci da nije toliko tragicno. A i da je nesto ozbiljno valjda bi te dr poslao na neke dodatne analize, zar ne?Bar ja tako razmisljam. Mislim da nemas razloga za brigu, ali ni dr nije bio zabrinut.

Pa tu ste u pravu,vidim da on nije bio zabrinut nego je napomenuo da bi dalje pratio ali opet mora da kopka kad cujes tako nesto.Mada za njega svi kazu da je jako dobar strucnjak pa se trudim da ne brinem mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u osmoj nedelji trudnoce pre neki dan mi se pojavio rozikast sekret i dr mi prepise utrogestan vaginalno i oralno al sad me jajnici bole pomalo ovaj levi malo vise koci mi nogu do kolena skroz .Jel imao neko slican problem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u osmoj nedelji trudnoce pre neki dan mi se pojavio rozikast sekret i dr mi prepise utrogestan vaginalno i oralno al sad me jajnici bole pomalo ovaj levi malo vise koci mi nogu do kolena skroz .Jel imao neko slican problem?

Ne bih da te plasim ali za pocetak ja bih otisla kod jos jednog ginekologa , cudi me da ti nije dao i progesteron inekcije ... Ja sam prosla kroz to pre desetak dana i lose se zavrsilo sto ne znaci da je i kod tebe taj slucaj , sad zalim sto nisam otisla kod jos jednog lekara cim su tegobe pocele ... Znam da je braonkast sekret manje opasan od crvenog ili ti sveze krvi kako oni to kazu... Mene je takodje boleo prvo jajnik ali desni [a posle ceo stomak ... sto kazem ti opet ne mora da znaci da je isto ali nije na odemt biti dodatno oprzan! Javi sta je bilo i srecno !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u osmoj nedelji trudnoce pre neki dan mi se pojavio rozikast sekret i dr mi prepise utrogestan vaginalno i oralno al sad me jajnici bole pomalo ovaj levi malo vise koci mi nogu do kolena skroz .Jel imao neko slican problem?

Složila bih se sa Nsanjom. Može da bude normalno a opet i ne. Bol u donjem delu stomaka može da se prepiše i rastezanju materice ali opet, ne mora da znači. Ipak idi danas ili kad budeš mogla kod ginekologa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala vam na savetima , mislim da cu ipak malo sacekati posto mi je i curkanje i bolovi prestali, tako da sam za sada ok, rekla mi je dr da joj se javim ako krene jace i ako krene krv, kaze da jajnici hoce da bole od progesterona. Pa videcu ovih dana kako ce se odvijati. Inace nova sam ovde i imam sina Igora 3godine i eto sada se nadamo jos jednoj bebici. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UPOMOC! Bila sam kod dr i rekli su mii da imam kondilome..inace sam 12 nedelja. DA li ce to stetiti bebi..i sta da radim? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kondilomi ne uticu na bebu, samo tebi mogu napraviti ne prijatnost u smislu da se uvecaju i krvare. Dr ce to da prati i mozda ti preporuci carski rez jer beba moze dobiti kondilome prilikom radjanja, ovo jeste retko ali se desava, zavisi u kakvom su stanju sami kondilomi. Imas li kakvu terapiju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neke trudnice su svoja iskustva prisali i na ovoj temi HPV i Kondilomi pa pogledaj i njihova iskustva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

UPOMOC! Bila sam kod dr i rekli su mii da imam kondilome..inace sam 12 nedelja. DA li ce to stetiti bebi..i sta da radim? :(

POstoji tema u tegobama u trudnoci. Kondilomi ne mogu uticati na bebu osim sto prirodnim porodjajem mogu da se prenesu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kondilomi ne uticu na bebu, samo tebi mogu napraviti ne prijatnost u smislu da se uvecaju i krvare. Dr ce to da prati i mozda ti preporuci carski rez jer beba moze dobiti kondilome prilikom radjanja, ovo jeste retko ali se desava, zavisi u kakvom su stanju sami kondilomi. Imas li kakvu terapiju?

Znaci verovatno ce biti carski rez? Dr mi je sad dala uput za jos jedan bris pa ce da odredi terapiju. Hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

S.O.S. Brz kao nasa hitna :lol:<_<

:lol: :lol: :lol:

Očigledno niko ne zna odgovor...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol::lol:

Očigledno niko ne zna odgovor...

Pa sigurno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedna moja rodjaka je u cetvrtom mesecu trudnoce. Na UZ su joj videli da beba ima "rupu" na srcu i cim se rodi moraju je nositi na operaciju zbog toga. Meni je bilo glupo da pitam detalje jer je slomljena, ali volela bi ako neko zna vise o tome da mi nesto napise. Volela bi da znam kako dete kasnije moze funkcionisati sa tom anomalijom i da li operacija potpuno resava problem.

Ne znam na sta se tacno misli i sta su to doktori videli, to verovatno nije ono na sta ja mislim: U stomaku i malo nakon rodjenja u srcu svake bebe postoji otvor koji spaja desnu komoru i pretkomoru i taj otvor se kasnije, po rodjenju zatvara (ne postoji kod dece odraslih) i to je normalna stvar, tako funkcionise fetalni krvotok. Sad, mozda su oni videli da je ta rupica malo veca, ili je mozda na pogresnom mestu ili je skroz nesto drugo u pitanju, ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam na sta se tacno misli i sta su to doktori videli, to verovatno nije ono na sta ja mislim: U stomaku i malo nakon rodjenja u srcu svake bebe postoji otvor koji spaja desnu komoru i pretkomoru i taj otvor se kasnije, po rodjenju zatvara (ne postoji kod dece odraslih) i to je normalna stvar, tako funkcionise fetalni krvotok. Sad, mozda su oni videli da je ta rupica malo veca, ili je mozda na pogresnom mestu ili je skroz nesto drugo u pitanju, ne znam.

Moram malo da te ispravim... kod fetalnog krvotoka su jednom cevčicom spojene vena i aorta, i kad se beba rodi i prvi put udahne vazduh ta cevčica se zatvara i vena i aorta rade odvojeno, tj ne dolazi do mešanja krvi.... A ako se ne zatvori onda se vrši operacija, to se zove DAP i ja sam to imala i operisala sa 18 meseci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.