Apetit

odgovora

Objavljeno

Pa čovek voli konkretno :)

Iskreno ni ja nikada kao dete nisam za doručak imala griz ili žitarice već ili prženice, ili palenta (a mrzela sam jeeee uh...), jaja na 200 načina (pržena sama, sa nečim, kuvana, omlet i sl.), proizvodi iz pekare (pogačice, kifle, burek), maslac+džem...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro, onda da ne brinem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prženice, palenta, popara, cicvara, ingegralna kifla, jaje sa slaninom ... pa vrtiš u krug :)

Ovo nam je odavno jelovnik za doručak... :)

Pa čovek voli konkretno :)

Iskreno ni ja nikada kao dete nisam za doručak imala griz ili žitarice već ili prženice, ili palenta (a mrzela sam jeeee uh...), jaja na 200 načina (pržena sama, sa nečim, kuvana, omlet i sl.), proizvodi iz pekare (pogačice, kifle, burek), maslac+džem...

Žitarice neće, pa ni kad ubacim voće... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro, onda da ne brinem?

Ovo nam je odavno jelovnik za doručak... :)

Žitarice neće, pa ni kad ubacim voće... :)

Mislim da nema potrebe da brinete. Jeste da je "idealno" žitarice u celom zrnu konzumirati ali ništa ne fali i kroz ove namernice koje oni žele da ručkaju.

PS možete i nekad da kada mesite hleb ubacite zrna i semenke tipa od suncokreta, bundeve, susama i sl. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da nema potrebe da brinete. Jeste da je "idealno" žitarice u celom zrnu konzumirati ali ništa ne fali i kroz ove namernice koje oni žele da ručkaju.

Ana...ali šta on od žitarica ručka kroz jaja, prženice, slaninu, cicvaru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana...ali šta on od žitarica ručka kroz jaja, prženice, slaninu, cicvaru?

Cicvara i prženica već ima žitarice u sebi. Do duše obrađene ali ipak pružaju određenu nutritivnu i energetsku vrednost. Dok ručka jaje, verovatno jede i hleb. Pa to ti dođe to ;)

Napomenula sam da bi možda mogle i da stavite akcenat na hlebu sa celim zrnevljem (ako ga svremena na vreme mesite) ili pak da kupujete ražani ili neki sl. hleb

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li je problem ili ne, ali Filip ne želi da jede žitarice u mlijeku, jogurtu...čitam vaše prijedloge za doručak ili večeru...ali to kod nas ne pali...

-Ne jede: nikakve kašice...čokolino, milupa...plazmu.

Njegov obrok mora imati meso, jaje, pavlaku, jogurt, ribu...eventualno palentu.

Kako da mu dam nešto ovako?

NAPOMENA: On ne voli ništa što je slatkasto.

Filipa, ni moj petar odvano nece da jede same zitarice u jogurtu. Nekad je jeo. U mlaku nikad nije hteo. ja mu sprema omlet sa neutralnim zitaricama, izgnjecim mu kuvano jaje, dodam jogurt, zitarice, persun, komadice slaninice i malo bibera-to jako voli. Pravim klasicne palacinke i u smesu ubacim Milupa zitarice isto neutralne( 7 corn- njih navise koristim ili Nestle 8 corn sa kakaom).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel smijem davati malo bibera, nisam to znala....Jelo, super ti je ovo za palačinke..A mom Filipu samo da je slanine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam Petru stavljala biber jos kad je imao 8 meseci. Jako je zdrav. Sve te neutralne zitarice su super za mesanje sa svim i svacim. I ranije sam pisala da ja znam da mu stavim zitarice u tanjir corbe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlično za biber, hvala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kakav apetit imaju vasi trogodisnjaci?Da li jedu sve?

Ima odličan apetiti i sve jede, šta god da mu ponudim...ono što manje jede zamaskiram paradajzom, jer njega može uvek da jede....

Ana...ali šta on od žitarica ručka kroz jaja, prženice, slaninu, cicvaru?

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo.

Imam veliki problem.Moj sincic je napunio 22 meseca ali odbija sve od hrane..pokusavam na razlicite nacine da mu bilo sta strpam u usta ali je dete neverovatno nece ni da ih otvori.Inace je super jeo do skoro godinu dana odjednom je prestao od tada pije samo  mleko i popije mi jace od litre dnevno.Cak nece ni grickalice da jede(a bila bih srecna da hoce barem njih da proba).uzme ponekad vocni sokic ali to sve u malim kolicinama. Dali je u pitanju apetit dali ce uzmimanjem tih riblih perlica da pocne barem nesto da jede?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne postoji tu nikakav čarobni recept. Možda je dete takvo, možda je trenutno u takvoj fazi. Trudi se da mu ogranicis mleko i polako će početi da prihvata i drugu hranu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo.

Imam veliki problem.Moj sincic je napunio 22 meseca ali odbija sve od hrane..pokusavam na razlicite nacine da mu bilo sta strpam u usta ali je dete neverovatno nece ni da ih otvori.Inace je super jeo do skoro godinu dana odjednom je prestao od tada pije samo  mleko i popije mi jace od litre dnevno.Cak nece ni grickalice da jede(a bila bih srecna da hoce barem njih da proba).uzme ponekad vocni sokic ali to sve u malim kolicinama. Dali je u pitanju apetit dali ce uzmimanjem tih riblih perlica da pocne barem nesto da jede?

pije li nocu mleko i kako piije,iz solje,flasice?

mi smo imali problem i pio he samo mleko mnogo mleka...problem je prestao kada sam mu ukinula mleko. Sad jedw sve. Jaje recimo nije hteo nikako sad sam trazi,sardine takodje,supe,meso,sveze.voxe i povrce. Sve jede. Do tada jaaako slabo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pije i preko noci nekad se budi jednom nekad trazi vise puta.

iskljucivo iz flasice pije.a u toku dana popije do 800ml vode.

ja sam ovih dana pokusavala da mu ukinem mleko ali on i dalje nije hteo da jede vristao je i  trazio je samo mleko mleko i mleko .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pije i preko noci nekad se budi jednom nekad trazi vise puta.

iskljucivo iz flasice pije.a u toku dana popije do 800ml vode.

ja sam ovih dana pokusavala da mu ukinem mleko ali on i dalje nije hteo da jede vristao je i  trazio je samo mleko mleko i mleko .

Da li ste isli kod pedijatra zbog tog problema? Moj sin je bas slabo jeo dok je imao uvecan treci krajnik...

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pedijat kaze isto sto i vi ukidanje mleka i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo.

Imam veliki problem.Moj sincic je napunio 22 meseca ali odbija sve od hrane..pokusavam na razlicite nacine da mu bilo sta strpam u usta ali je dete neverovatno nece ni da ih otvori.Inace je super jeo do skoro godinu dana odjednom je prestao od tada pije samo  mleko i popije mi jace od litre dnevno.Cak nece ni grickalice da jede(a bila bih srecna da hoce barem njih da proba).uzme ponekad vocni sokic ali to sve u malim kolicinama. Dali je u pitanju apetit dali ce uzmimanjem tih riblih perlica da pocne barem nesto da jede?

Ja sam problem resila za sestmeseci..malo jace.Sredinom aprila krenulo je izbacivanje preo dana,n8je uspelo od jednoma u oktobru krajem sam ukinula nocu. Dala sam mu mlwko ali izjedne case na slamcicu. Popio je malo i olakao kao kisa nravno....ja sam ga nosala u rukama i sve sam mu ispunila(sto se tice zelja za uspavljivanje)nocu se jednom probudio cugnuo iz te skamcice dva gutljaja i od tada soavaaaa celu nooooc. Ustane da pije vodu. Ja njenu dajem mleko i dalje ali sad nem pije toliko. U sustini ja mislim da je i kod vas flasica neka vrsta utehe i kad nauci bez nje da nece ni mleko toliko piti i samim tim ce bolje i jesti. Bez suza necete proci,ali moras biti jaka ine posustati. Probaj da ne kupis mleko i da mu lojazes orazan tetrapak ili da pokvaris cuclu na flasici...ili prosto sipaj u solju reci da nema flasice da se izgubila sakrij.... nije toliko mali da ne razume da nema flasice. Sa flasicom ce se i zubi kvariti tako da sto pre to bolje. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svim clanovima,a posebno mamama.
Zanima me koliko je bebi od 20 dana dovoljno da zasiti apetit. Nasa mala bebinjo po obroku  jede oko 60ml  majcinskog mleka sto dojenjem sto na flasicu . I dalje trazi hranu. Brinem da je dohranjujem vestackim mlekom da se ne bi preorijentisala na njega. 
Beba ima 3,8 kg,mozda i malo vise.  Da li je potrebno hraniti bebu dokle god trazi hranu ili je probati mozda uljuskati da zaspi ili kako vec? Hvala u napred na pomoci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Beba traži često da sisa jer joj sisa nije samo hrana, već i uteha, sigurnost, mamina blizina. Plus, tako maloj bebi želudac nije veći od klikera, a i majčino mleko se brzo vari. Dakle, sve je to normalno i bebi treba davati da sisa koliko god i kad god poželi, a to je u prva dva meseca jaaaako često. Iako deluje kao da nikad neće proći, to će proći i beba će se sama uobročiti kad bude spremna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A na koliko sati ti jede? A jesi li pokusala da izmlazas mleko na pumpicu? Mozda imas vise nego sto ona moze da izvuce. Bebama je nekad dovoljno 10ml vise da ih zasiti.

Radosna smetnja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

prvo,hvala na brzim odgovorima!
Beba jede u zavisnosti od toliko koliko dugo spava. Cim se probudi,trazi da sisa,a to moze biti na pola sata,sat,nekad spava po 4-5 sati. Pedijatar nam na prvom pregledu rekao da lepo i normalno napreduje,ali nismo znali ni sta da ga pitamo jer nam je ovo sve novo,a kako odmicu sati,postavljaju mi se nova pitanja... 
Izmlazam svaki put nakon dojenja . Nekada beba dugo jede pa nemam sta da izmuzem,nekada izmazam 40-60ml. Beba to pojede nakon sledeceg spavanja,a onda nemam za novo dojenje kad se probudi i mahnito zatrazi da sisa tako sto cucla rucicu,trazi sisu,place... 
Post od @Margaritta me tesi i ispunjava moja ocekivanja,pa se tome i nadam.
@Jelenabs ,nekad samo malo sisa ,i bas tako kako si navela 10 ml i stegne usne,radnja zatvorena. Ali onda nakon 15 minuta ponovo pocinje potraznja ,pa na pola sata i tako i nastaje problem. Niti se beba najede,niti meni mleko nadodje.

Izvijavam se na dugackom postu,samo pokusavam na neki nacin da docaram situaciju kako bih ti dragi forume pomogla da mi pomognes. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne moras se izmuzavati. Ne postoji pumpica koja moze da izmuze kao sto beba moze da izvuce. I ne moze beba da ne ume da sisa, bebe su stvorene da sisaju i niko to ne radi bolje od njih. Na tvom mestu ja bih se opustila, prigrlila svoju bebu i zaboravila na sat i mililitrazu. Samo nju gledala i samo njene potrebe pratila. Imas divnu, zdravu i srecnu bebu, budi uz nju, doji je i mazi i dok trepnes ona ce puzati jesce sve zivo, a sika ce joj biti samo “poslastica”. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ona je mala jos, naucila je da tu ima mleka pa trazi siku :). Ja nisam dojila, nisam uspela nikako. Da me grize savest, ne grize. Sve sam pokusala. I silikonske bradavice, i kaucuk, i prvo flasica pa dojka, i nista. Ama nikako nije htela da prihvati. Nije imala snage, tako kazem sebi. Nekad zauzme pa krene, nekad nista. Nekad 15 min pokusavam i slusam taj iritirajuci plac, nekad odmah odustanem. Ona prica da ce morati sisati kad ogladni, kod mene ni jednom upalila nije. Imam izrazene bradavice, a male grudi. Mleka sam imala za pocetak, a kasnije normalno da se ta laktacija uspostavila nije. A kad bih izmlazala pumpicu bih na najjacu snagu podesila kako bi izvuklo. I to elekticna, rucna ni kap nije mogla. I da napomenem da se ona gadila od cucle. Odoh sad u off. Ja sam po izlasku iz bolnice hranila na 2 sata, zbog moguce zutice. I tu naviku je imala do 4-og meseca. I pojela bi mi uvek istu kolicinu. Mala ti je jos bebica, mucice je i grcici pa ce i zbog toga traziti... Naviknuces se na njen ritam pomalo, i videces koliko znaci nedelju dana u njenom odrastanju. Kada na ovo 20 dana dodas jos 20, pa 20, ti si dobila veliku bebicu. Ali kao savet za to kako da je uobrocis na 2,3 sata uvedi caj za bebe. Dobar je zbog grcica, a i beba unosi tecnost, ne samo mleko. I pokusaj sa cuclom da je zavaras, i tako uspavas, da bi po budjenju dala da jede. Pokusavaj neke nacine, da sebi olaksas. Navikne  se sve, polako. Ali uvodi joj polako neki ritam. Isto kao kod vaspitanja. Nemirno dete ali ti gledas da vaspitas da ne bude. 

Izmenjeno od strane Jelenabs

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jelena, bez uvrede, ali sve ovo sto si savetovala sada je recept za nedojenje. Cajevi se dojenim bebama nikako ne preporucuju, jer im popune stomacic i beba onda manje sisa, samim tim se stvara manje mleka. Uobrocavanje tako male bebe je isto velika greska, bas zato sto beba mora stalno da sisa u pocetku jer je mala i jer mora da “navuce” mleko. Isto vazi i za zavaravanje cuclom. Dakle, sve to mozda stoji i pomaze da mami bude lakse, ali sabotira dojenje i neizbezno vodi ka neuspehu. Mama koja zeli da doji treba da radi sve suprotno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.