Čekamo plusiće

Plusići   308 votes

  1. 1. Da li tema 'Čekamo plusiće' treba da bude zaštićena?

    • Da
      138
    • Ne
      170

Molimo vas da se prijavite ili regstrujete da biste glasali.

odgovora

Objavljeno

nadam se da se ovo moze kako dovesti u red tabletama :( dajjte mi nadu

B.D nije strasno malo iznad granice ne daju ni lekove cak on oce da skoci i kad dajes krv na analizu

kod nas su granicne vrednosti prolaktina od 2,5-14,6 a meni bio 43,7:(

terapija bromokriptinom i za mesec dana spustio se na 2,8....sad pijem kad kad cetvrtinicu uvece cisto da ne skoci

za testosteron stvarno neznam

u sustini -ne brini :D

Black Diamond voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nadam se da se ovo moze kako dovesti u red tabletama :( dajjte mi nadu

B.D nije strasno malo iznad granice ne daju ni lekove cak on oce da skoci i kad dajes krv na analizu

kod nas su granicne vrednosti prolaktina od 2,5-14,6 a meni bio 43,7:(

terapija bromokriptinom i za mesec dana spustio se na 2,8....sad pijem kad kad cetvrtinicu uvece cisto da ne skoci

za testosteron stvarno neznam

u sustini -ne brini :D

Black Diamond voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mala Visnja dobro nam dosla, javi nam sta kaze test ujutru :)

Kaficice ima li kod tebe nekih novosti? :D

Ivannnice javi kako je proso spermogram, mi idemo sutra do mog doktora rece njemu da se javimo da nas progura u klinicki da odradimo, valjda ce to biti do kraja nedelje...bas me interesuje da li smo se makli malo na bolje :) poceli smo i sa piskavicooom :)

 

rezultati stizu za koji dan postom a radili ga u nisu (sudska medicina)

nadam se da je o.k

nadam se da ce biti i kod tebe sve o.k i da se sve cure koje su trenutno na temi konacno prebace na trudnicke teme:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske kasni meca vec 3 dana kod ginekologa idem u cetvrtak to sam jos zakazala prosle nedelje sto mi je dr za stomak(gastroenteriolog) rekla da videla na desnom jajniku cistu vel 38mm ,ali ja na toj strani nemam jajovod , da li to moze da utice na mecu i trudnocu? posto mi je levi u funkciji...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske kasni meca vec 3 dana kod ginekologa idem u cetvrtak to sam jos zakazala prosle nedelje sto mi je dr za stomak(gastroenteriolog) rekla da videla na desnom jajniku cistu vel 38mm ,ali ja na toj strani nemam jajovod , da li to moze da utice na mecu i trudnocu? posto mi je levi u funkciji...

naravno da da to sto nemas jajovod na toj strani nemora da znaci da nemas ovulaciju na jajniku sa iste strane...cista moze da pukne sama a mozda ti da i lekove u svakom slucaju kasni ti zbog toga

nema potrebe da radis test pokazace pozitivno zbog ciste

pozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BD najcesci uzroci  povisenog prolaktina su pcos i/ili hipotiroida. Kazes da su ti obe stvari u redu ali imas bas dosta simptoma za obe mogucnosti. Ajde stavi rezultate stitne, to sam propustila a po svemu ovome bih mogla da se zakunem da jeste problem u stitnoj. Dzabe mi da nagadjamo, sve smo mi ovde laici sa licnim iskustvom i voljom za guglanje ;) svakako moras kod endokrinologa. Nemoj da se brines previse (to dize prolaktin :P ) nista nije nepopravljivo a ni tvoji rezultati nisu bas tako strasni, vazno je da znas u cemu je problem pa ce onda on i da se resi.

Black Diamond voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaficice, jos ne smem da ti cestitam na tim crticama ali ne mogu da docekam jutro da vidim kako se roze :)

kaficica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

naravno da da to sto nemas jajovod na toj strani nemora da znaci da nemas ovulaciju na jajniku sa iste strane...cista moze da pukne sama a mozda ti da i lekove u svakom slucaju kasni ti zbog toga

nema potrebe da radis test pokazace pozitivno zbog ciste

pozz

hvala puno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

BD najcesci uzroci  povisenog prolaktina su pcos i/ili hipotiroida. Kazes da su ti obe stvari u redu ali imas bas dosta simptoma za obe mogucnosti. Ajde stavi rezultate stitne, to sam propustila a po svemu ovome bih mogla da se zakunem da jeste problem u stitnoj. Dzabe mi da nagadjamo, sve smo mi ovde laici sa licnim iskustvom i voljom za guglanje ;) svakako moras kod endokrinologa. Nemoj da se brines previse (to dize prolaktin :P ) nista nije nepopravljivo a ni tvoji rezultati nisu bas tako strasni, vazno je da znas u cemu je problem pa ce onda on i da se resi.

slazem se jos samo da dodam prolaktin varira u toku dana a uzroci su stres i prolaktinom,medjutim tvoj prolaktim B.D. nije za terapiju....proveri bolje taj testosteron za prolaktin ne brini

Black Diamond voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene jos nista - danas 29. dan ciklusa nije kasnjenje dok ne preteram 31. dan (18. februar) jer sam nekoliko puta poslednjih godinu dana imala cikluse od 31 dan ali ni jednom duze. 

Sem jezivog bola u krstima preksinoc i juce ujutru - nista sem pospanosti. Ali jezive pospanosti. Tri dana za redom spavam nocu duze od 10 sati i opet sam umorna i spava mi se ceo dan. Koncentracije (cak ni za posao) nemam ni za lek. Imajuci na umu da moj normalan ritam ne zahteva vise od 5-6 sati sna i da retko lezem pre 2-3 ujutru ovo mi je cudno. 

Iskreno - ne nadam se previse jer ovaj mesec jedva da je bilo keksa - sto zbog posla i preseljenja, sto zbog toga sto mi je libido ovaj mesec bio u neobicnom minusu. Ne znam cak ni kada je bilo keksa po kalendaru ni da li ima sanse da ga je bilo u vreme O (za koju isto ne znam kada je bila)... al' eto - malo da mi ne bude dosadno... dugo nisam tripovala. :D 

Da li mogu lekovi i silni suplementi koje uzimam da mi poremete ciklus i izazovu ove simptome? (Siofor 2x500 + cink, magnezijum, hrom, maka, piskavica, e vitamin, d vitamin, Omega 3, folna kiselina)

Ada29 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kiki,bas tako. Sekret koji je bez boje sasvim normalan,i to moze i celu trudnocu da te muci. A kao sto ti rekose devojke zbog krvi,pij utrogestan dok doktor sve to lepo ne vidi.

Inace,i kod mene su se javile par kapljica, vrlo sitnih , krvi. Ali sam ja vec znala sta je,imali smo pre toga keks,pa smo malo zakacili grublje spolja,posle se vise nije javljalo. 

Inace,ja prvi put pijem neke hormone u trudnoci,zbog ciste. Pijem dyphaston,to je neki didrogesteron. Cista je bila tu i posle dve nedelje lekova,dala mi je jos dve nedelje da pijem,valjda ce da nestane. Prilicno je velika. Kaze doktorka da moze da izazove krvarenje i neugodnost, A meni nista ne izaziva. Nit mi je neugodno,nit me boli,nit ima krvarenja. Mozda je to zbog lekova tako,ne znam. Valjda ce vise da nestane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@Ljubinka da li znaš kad će doći načelnica?

Izmenjeno od strane Kikiriki

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeeh baš bzv Ljubo, kroz sta sve prolazis. Ti si bas hrabra zena. Al kad nesto razmislim ne znam sta bi se desilo da nisi pila lekove, mozda bi plod jos onda otisao, ako nije OK. Ne znam, sta da ti kazem. Bas bzv situacija ovih dana na temi :( nadale smo se boljem ishodu i za tebe i za Naju. Drzite se! Ljubim vas :babymommy:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivannnice, koja je tu terapija potrebna da bi bilo bezbedno da zatrudniš?

pa naj verovatnije treba promeniti rezim ishrane (izaciti testo hleb naravno i testeninu sto mi jako tesko pada krompir i slatkise)

a dace mi sigurno neke lekove tipa sifor...

videcu posle praznika sta ce reci gin. endokrinolog a mozda odem i kod interniste na konsultacije...ko ce ga znati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde bre, jer kod tebe očigledno dođe do oplodnje, pa ćeš vrlo brzo nakon što rešiš problem da zabebiš : )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se nadam da ću se skoro priključiti ovom ćaskanju :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hm... da li se forum unormalio? Vidim izbrisali su se postovi.. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da radi...Vidim da se članice polako vraćaju. Naajooo baš mi je drago da si tu, da nisi pobegla zbog problema sa forumom. Hoću da budem tu kad sad na jesen (daće bog) zatrudniš :) baš navijam da ti sad sve uspe!

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zeneeee...,ja radila juce hormone...,sve mi je u granivama normale....

Sta dalje!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliki ti je tsh i amh?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco,super.

Pre nego krenes dalje,a to bi verovatno bila bar neki mesec folikulometrija,a zatim laparo ili nesto slicno,ja bih ti savetovala da tvoj momak proveri spermogram.Nekako mi mirise da je kod vas mozda to u pitanju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koliki ti je tsh i amh?

Sve u granicama normale...,a amh mi stize u utorak...,to jos ne znam...

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daco,super.

Pre nego krenes dalje,a to bi verovatno bila bar neki mesec folikulometrija,a zatim laparo ili nesto slicno,ja bih ti savetovala da tvoj momak proveri spermogram.Nekako mi mirise da je kod vas mozda to u pitanju...

Bila sam na folikumetriji prosli mesec,tj ciklus...,ali nismo smeli da radimo na bebi...,cekala sam rezultate brisa...,na kraju nije nista,mogli smo da probamo...

A izgleda kod nas nema da se radi spermogram...,moram da proverim to...

Iskreno,jedva sam docekala da uradim hormone,pao mi je kamen sa srca sad...

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tsh mora da bude ispod 2,5 a normala je do 4. Ja sam imala 3,17 i meni su to regulisali. 

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.