MMR vakcina

odgovora

Objavljeno

o.k Majo, nego sam ja neciji post gore iznad izgleda pogresno skapirala- da ga sada daju u dz..

Kupicu jasta cu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigla je zene moje i mene opet ova muka :D

Treba mi savet, Leo mi pije Sinacilin zbog urinarne infekcije, to cemo zavrsiti za nedelju dana.

Mene zanima, koliko bih ja trebala da napravim pauzu izmedju Ab i vakcine?

I da, na kotno Priorixa, privatnika i to... meni je pre mesec dana receno da moram u privatnu kliniku ako hocu Priorix jer oni po zakonu ne smeju da daju vakcine koje roditelji sami obezbede. A ovde sam citala da u nekim DZ nije problem da doneses vakcinu koju si sam kupio. Malo mi to cudno, mislim, zakon je isti bilo da sam iz Nisa ili iz Sombora, ne? No nebitno, naravno da mi nije problem, platicu samo da sam mirna. Medjutim, pre nedelju dana me zovu kao stogao im Priorix tako da ce dobiti ovde u DZ. Ja bih to malo da oduzim jos, ne znam, nisam jos spremna sama sa sobom, Hana mi je primila sa 17 meseci, on je juce napunio 16 pa me zanima koliko jos dugo mogu da odugovlacim na ovu pricu sa antibiotikom.

 

xoxo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Honey, Lenina dr kaze da dete mora biti skroz zdravo 3 nedelje i drzi se toga, ali bojim se da to zavisi od lekara do lekara.

Ako i tvoj lekar tako misli mozes da odlazes koliko hoces. Javis na svake 3 nedelje da mu curi nos i eto ti odlaganja :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

PRivatnici imaju prava da vakcinišu jer imaju licencu za rad. 

NAbavka vakcina mora da prati hladni lanac i mora da prati Torlakov sertifikat za taj lot. Lot i serijski broj se ionako lepe u izveštaj o vakcinaciji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Majo, meni je rekla kao jedno dve nedelje da ce mu dati pauzu, meni to nekako malo, ja se sve mislim na mesec dva :lol: al htela sam da proverim i sa vama za svaki slucaj :)

Teusa znam za hladni lanac ali rekla mi je da ni tako ne smeju da daju ako roditelj hoce da donese. Pitaj Boga zasto. No nebitno ionako su dobili Priorix pa mi sve jedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Honey u vasem domu zdravlja su davali/daju Priorix?

 

Mi smo primili mmr vakcinu,podneo ju je bolje nego sve ove ostale... za sad nema negativih nuspojava... ne znam. Nisam razmisljala o ne vakcinaciji... cak ne znam ni da li bih smela kod nas da odbijem... kako god. Citam o bolestima od kojih stiti vakcina,citam sta mogu da budu posledice istih i mislim da bih se kajala i da mi dete ostane gluvo zbog zauski i da nesto drugo ne daj Boze zbog vakcine. Mislim ustvari ne znam sta da mislim.. plasim se i sad,plasila bih se i da ne dobije rubeku,zauske ili boginje. 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Honey u vasem domu zdravlja su davali/daju Priorix?

 

 

Da, stigao im je pre oko mesec dana.

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto ranije rekoh, dosta se informisem o MMR vakcini, gledajuci da izvori budu zaista strucni. Pronasla sam sajt jednog izuzetnog pedijatra kojeg veoma cenim, postavljam link, pa ko zeli nek procita. Tekst jeste dug, ali je zaista informativan, a verujem da ce vas na nekoliko mesta i nasmejati.

Srdacan pozdrav! :)

http://www.drstevanovic.rs/aktuelnosti

Hellen, NanaKV, andisam i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me bas, posto ovaj dojtor preporucuje svim trudnicama i deci vakcinu protiv gripa, koliko je zena ovde vakcinisano i koliko se dece uopste vakcinise svake godine? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dodjoh i nasmejah se:lol:

 

Mislim da nema potrebe ni reci zasto...

Inace ja sam se prvo vakcinisala pre jedno vise od 20 godina,pa sam sad i decu vakcinisala...Tako da eto hraba sam pa sam se prvo ja bocnula.

Moram dobro da razmislim sta mi je uradila ta vakcina i sta mi fali..Morala bih da uradim komplatan skener za svaki slucaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kuriozitet je to da je ovaj dr 2010. bio naklonjen ideji da se vakcina obavi blize trecoj godini, upravo zbog bolje razvijenosti imuniteta kod dece. Ova promena u misljenju usledila je kao njegova licna procena korisnosti nasuprot stete, usled porasta broja obolelog stanovnistva, a kao i jedan vid revolta zbog antivakcinacijskog pokreta.

Posebno se divim njegovoj hrabrosti da promeni misljenje i stav zavisno od procene situacije; takav nacin razmisljanja je meni pokazatelj da neko uci i trudi se da dodje do novih saznanja i informacija, za razliku od onih koji su ubedjeni da su 100% u pravu, bilo da su za ili protiv vakcine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

skroz mi je nebitno ko je postavio post. Izvinjavam se ;) ... da ne krene opet polemika i o ovome. Ja sam o vitaminu K isto ovo pročitala ali naravno na stranim sajtovima.

Mislila sam da otvorim novu temu ali sam odustala :D, međutim napisaću ovde. Moja beba je iz porodilišta izašla sa žuticom u tragovima da bi se na prvoj kontroli ispostavilo da je i dalje ima. Nisu to neke vrednosti ukupnog i direktnog bilirubina bile ali su ipak bile povišene. Tek nakon tri meseca su vrednosti pale ali zato sada beba ima povišene transaminaze jetre. Vrednosti rastu i mi smo, blago rečeno u horor filmu. Inače, beba uopšte nije bila pospana kao što piše za bebe sa žuticom. Bogu hvala, fino je ručkala kao i sada.

Šalju nas da se bebi odrade analize na najgore moguće viruse. Nikako da se oslobodimo lekara. UZ nalaz abdomena je uredan, beba je zdrava ali eto mi i dan-danas mrcvarimo bebu od lekara do lekara.

Izmenjeno od strane BubiBi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kao sto ranije rekoh, dosta se informisem o MMR vakcini, gledajuci da izvori budu zaista strucni. Pronasla sam sajt jednog izuzetnog pedijatra kojeg veoma cenim, postavljam link, pa ko zeli nek procita. Tekst jeste dug, ali je zaista informativan, a verujem da ce vas na nekoliko mesta i nasmejati.

Srdacan pozdrav! :)

http://www.drstevanovic.rs/aktuelnosti

Daaa, to je Dr Toma, naš pedijatar :) 

Mama u avgustu voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

http://www.kurir.rs/planeta/vrh-piramide-evo-kako-je-dejvid-rokfeler-priznao-da-je-jedan-od-gospodara-sveta-clanak-2027571zanimljivo je zapravo, kako ljudi masovno ne vide ili ne čuju ono što im se govori.

Čini se da je manipulacija potekla s Rokefelerovih instituta urodila plodom, pa ljudi, poput ovčica kad imkažeš istinu o njihovoj sudbini u rukama zlotvora, bleje i još gore od toga, viču da TO nije istina!Oni su porodica koja je javno priznala da je finansirala projekte za depopulaciju stanovništva putem masovnog vakcinisanja, a koje je sadržavalo toksične dodatke koji uzrokuju neplodnost i sterilitet kod žena i muškaraca, i spontane pobačaje kod ženaOni su osnovali mnoštvo tajnih organizacija poput Trilateralne komisije za upravljanje planetom i Zemljanima, koje smatraju za obično roblje, koje ne zna da prepozna istinu čak ni onda kada im se to javno objavi.

Ma ti mora da se šališ? 

Ne misliš li da bi bilo pametnije da se prvo obračunaš sa predsednikom kućnog saveta što zavrće celu zgradu za lovu koju uzima za sijalice a ne menja ih!? Pa onda da nastaviš dalje, do, recimo predsednika opštine, što stavlja tanji asvalt na ulicu koju već 5. put reasvaltira i opet će jer nisu zamenjene vodovodne cevi koje idu ispod tog puta!? A kada to završiš, počni sa poslodavce, da poveća nadnicu (mislim da će nas ubiti i bez vakcina, potrošačka korpa je 3 puta veća od minimalne mesečne zarade), počne da plaća prekovremeni rad... Eh, ima još puno posla dok mi dođemo do rokfeler fondacije ... iha, samo da se zasuču rukavi, pa na posao ... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, stvarno smo stoka!

Čovek napravi plan i projekat kako da smanji br stanovnika, ulozi neku kintu u to, aktivira i zlu farmakomafiju, mekdonalds i prodavce gmo krompira sa pijaca, a mi se mnozimo i mnozimo. Nema smisla, stvarno.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Population_growth

 

Dole kralj!!! Živeo kralj!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E stvarno mi je muka od teorija zavera, ma strašno kako se doktori uče 6 godina na fakultetu pa specijalizacije doktorati čuda i sve to samo da truju stanovništvo pa stvarno nema smisla kakvi su to zli umovi cccc. E zato si TI mnogo pametna pa sve naučila preko interneta objasnili neškolovani doktori pa možeš da se lečiš bajanjima, travama i prirodnom selekcijom.

Zaista me fascinira količina gluposti koje izjaviš.

KruelaDeviL, Ilina, lulu. i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:mad:

:redmad:

Svi kao sekta. Svi kao da ispod jednog kamena da izgmizu.

Odu kod dr 'po dijagnozu', pa onda trk kod Sladjane po nešto za anus/neko kamenje ili teški metal ili izbeljivac oralno/tri porcije gledanja u Sunce sa bosonogim uzemljenjem. Pri tom svi ti licimUri ospu paljbu po zlim zlim dr kod kojih su išli po Dg i čudu se čude kako se niko sem njih ne edukuje. Ju tjub, ofkors. Za drugo se nema mentalnih kapaciteta.

Kako mali Perica zamišlja ljudski organizam, patofizioloske procese, kao i terapiju za iste ili osveta djaka ponavljaca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vratia se Virsle 

koliko ce sad postova trebati za banovanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

. ne zato sto je clan pametan i svoj vec sto je tvorac kukavica a ima takve sledbenike.... srecom takvi se ne oglasavaju javno gde bi im svako video lice jer ih je sramota.

Jedino se ti kriješ ovde tako da je očigledno tebe sramota.

 

...adminu je vazno da sutra moze u pekari da kupi rol virslu,obuce neku mango dinja haljinu ...da popije,da se smeje,pusi,place i sta vec rade smrtnici...a sledbenicima ostaje samo da budu dupljaci koji ce trcati za slinavom maramicom.

Izvinjavam se PRESVETA što Vas nisam prepoznala, oprostite mi BOGINJO BESMRTNA.

 

i dokle god ste  coravi da istini pogledate u oci ostacete robovi.... meni je vas koji se prepoznajete u ovom mom opisu zao ...iskreno brate...prepoznacete se medjusobno sad kad krenete da me pljujete a onaj koji me banuje ce najvise biti pogodjen ...jer jbg...istina boli 

Ja u ovim opisima prepoznajem jedino tebe.

 

ali jdno je vazno sve vise roditelja odbija mmr vakcinu pa i ostale.... a to je najvaznije jer time pokZUJU da im je bitno zdravlje dece. i da misle na to isto zdravlje i za 15 god unapred...a nemisle plitko ko neki odavde pa kazu ...evooo mii smo daali i nije mu nista...eeee plicaku...nije mu nista sad...a sta ce mu biti za 5 ili 10 ili 14 god......to te ne zanima,ne??

Ooo imamo ovde pravo malo blago em si besmrtna pa još i proročica vidiš budućnost vauu svaka čast, mora da si od vakcine koju si primila kao dete dobila te jedinstvene moći.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko li te placaju za ovo?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.