MMR vakcina

odgovora

Objavljeno

Danas je 16. dan od kako smo primili MMR i do sada, Bogu hvala, ništa ... još 5 dana i mogu da se opustim :)

Mislhie, ne znam da li za Brčko važi isto što i za RS, pitaj da li su nababili pročišćene boce ...

Proci cete vi to bez problema :)

Meni su rekli da postoji zamena za MMR (Isto kao DiTePer i Pentaxim) Ali da te vakcine ima samo u BG da se kupi, i kosta od 5 do 8 hiljada din. Rekli su i kako se zove al sam zaboravila. Pitacu kad budemo otisli sledeci put pa javljam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je 16. dan od kako smo primili MMR i do sada, Bogu hvala, ništa ... još 5 dana i mogu da se opustim :)

Mislhie, ne znam da li za Brčko važi isto što i za RS, pitaj da li su nababili pročišćene boce ...

a sto je nuzno da prodje 21 dan?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a sto je nuzno da prodje 21 dan?

nuspojave se mogu javiti do 21. dana posle primanja vakcine...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konkretno inkubacija zaušnjaka traje 21 dan tako da mogu da se pojave simtomi bolesti ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je to upravo ova Priorix vakcina koju smo mi primili ne sadrzi zivu u sebi i prociscena je..

Eeeee moguce je da se tako zove. Ja zaboravila da pitam sad kad smo bili zadnji put al utefterisacu u podsetnik pa cu pitati u sredu ;)

Ma samo nek sve prodje kako treba. Ja verujem da ce biti sve ok i ako bude obavezno pisi, fale nam ovde pozitivni komentari ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas 22. dan :) i prošli smo odlično :)

Nisam pitala koju bocu je S primio, prtpostavljam da je bila Priorix i sve preporuke od nas :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas 22. dan :) i prošli smo odlično :)

Nisam pitala koju bocu je S primio, prtpostavljam da je bila Priorix i sve preporuke od nas :) :) :)

Super :)

Kod nas i dalje nema vakcine i još se čeka na nju <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super :)

Kod nas i dalje nema vakcine i još se čeka na nju <_<

Zakasniti nećete, što je kasnije primiš - bolje ... mislim da su premali sa 12-13 mjeseci da bi primili MMR ... možda se čeka da se nabave ove pročišćene :) nadam se da je tako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas 22. dan :) i prošli smo odlično :)

Nisam pitala koju bocu je S primio, prtpostavljam da je bila Priorix i sve preporuke od nas :) :) :)

Ko zna, ne mora da znaci. Bas pitaj kad budes imala prilike, bas me zanima sta ste dobili. Mnogo mi je drago sto je sve proslo kako treba i kao sto sam rekla, fale nam ovde pozitivni komentari :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene pade mi nesto na pamet da vas pitam , mozda je glupo pitanje al sta cu, sve me oko MMRa opterecuje :(

Mita je juce primio MMR, druga doza , e sad ... Marko jos nije vakcinisan , dali moze nesto od virusa koji nosi vakcina koju je Mita primio da predje na Marka ? Mozda je glupo pitanje ali ja sam pre-pre-pre-preopterecena MMR vakcinom :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne,ne vjerujem... :) Kad vodiš Marka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene pade mi nesto na pamet da vas pitam , mozda je glupo pitanje al sta cu, sve me oko MMRa opterecuje :(

Mita je juce primio MMR, druga doza , e sad ... Marko jos nije vakcinisan , dali moze nesto od virusa koji nosi vakcina koju je Mita primio da predje na Marka ? Mozda je glupo pitanje ali ja sam pre-pre-pre-preopterecena MMR vakcinom :P

Nemoguce je.

Odakle tebi takva opsesija sa ovom vakcinom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoguce je.

Odakle tebi takva opsesija sa ovom vakcinom?

odavde :D Salim se , ali naslusala sam se svakojakih prica o MMR i uopste o vakcinama kod nas pa sam iztraumirana , samo da zavrsi vojsku i laknuce mi :D

Odkud znam , svasta mi pada na pamet a znam da je neko odlagao vakcinu deteta zbog trudnoce pa sam nesto tako povezala al dobro je ...

Filipa

Pre 1.Maja cu ga odvesti da uradimo kks pa cemo posle praznika ako se sve pokaze ok na ks onda na vakcinu , jedva cekam da zavrsim sa tim a opet da mogu ne bih ga ni vakcinisala :/ Pffff :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jel on reagovao na prethodne vakcine?

Jel ikada imao visoke temperature?

Jel ima na neki nacin narusen imunitet?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jel on reagovao na prethodne vakcine?

Jel ikada imao visoke temperature?

Jel ima na neki nacin narusen imunitet?

Primali smo Pentaxim , i imao je rekaciju na drugu dozu ... Imao je i do 40 T ( ali ta nije bila od vakcine) A slinav je od kad se rodio , mogla bih na prste jedne ruke izbrojati nedelje kad nije bio slinav .... Nije mu bas sjajan imunitet .... Nadam se da smo uspeli nesto da poboljsamo jer sam zadnja tri meseca bas radila na tome , posebno zbog MMRa.

Inace par kuca od mene u ulici je zenici dete umrlo ( Boze me sacuvaj) ne odmah posle vakcinacije ali je oboleo od decije paralize odmah posle vakcinisanja i umro posle par godina ...

Sad mracim i ne volim to ali svega se bojim i sve sto mogu preduzeti trudim se da preduzmem ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, ja sam pre vakcine pocela sa probiokid-om i dajem joj onaj recept od mna mame "luk i med" svaki dan.. Probiokid se pije tri meseca pa mesec dana pauza. Nije bas jeftino al i ja sam panicar sto se tice ove vakcine pa preduzimam sve mere samo da budem mirnija bar malo ;)

A uspela sam da odlozim do 16. meseca.

Danas nam je 12ti dan i jos uvek nista od T :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSanja, ja sam pre vakcine pocela sa probiokid-om i dajem joj onaj recept od mna mame "luk i med" svaki dan.. Probiokid se pije tri meseca pa mesec dana pauza. Nije bas jeftino al i ja sam panicar sto se tice ove vakcine pa preduzimam sve mere samo da budem mirnija bar malo ;)

A uspela sam da odlozim do 16. meseca.

Danas nam je 12ti dan i jos uvek nista od T :)

I mi smo sad nedavno ispili probiokid imuno , isto smo ga tri meseca pili , ali luk i med smo samo desetak dana koristili . Sad kad sam prestala sa probiotikom pocela sam svaki dan po kesicu C vitamina u prahu da mu dajem , evo ima vec dve nedelje. Njemu je od rodjenja nizak ( nije jako ali ne bi bilo lose da je veci ) HGB , nikako da predjemo 100... Zadnjih mesec dana takodje jedemo pojacano svo crveno voce , junetinu , kakao ... Sad cemo videti dal je sve to imalo efekta ... Jer samo ishranom nisam uspevala da mu pojacam HGB koliko god se trudila , valjda ce sad biti pomaka nekog ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene pade mi nesto na pamet da vas pitam , mozda je glupo pitanje al sta cu, sve me oko MMRa opterecuje :(

Mita je juce primio MMR, druga doza , e sad ... Marko jos nije vakcinisan , dali moze nesto od virusa koji nosi vakcina koju je Mita primio da predje na Marka ? Mozda je glupo pitanje ali ja sam pre-pre-pre-preopterecena MMR vakcinom :P

Ovo pitanje je i mene mučilo jer je S trebao da primi tu bocu dok sam ja bila u prvom trimstru trudnoće. Strašno sam se prepala da ne bi slučajno mogao i mene da zarazi. Pedijatri su mi rekli da je to "kosmička vjerovatnoća" da i mene zarazi, doktorica koja vodi trudnoću je takođe bila optimistična po tom pitanju ali kada sam svoje sumnje rekla doktorici na vakcinaciji zakazala je vakcinu tek kada uđem u treći trimestar. Bila je izuzetno oprezna i rekla vjerovatnoća je gotovo pa nemoguća ali šta je sigurno - sigurno je. Druga doktorica mu je dala vakcinu kada sam bila treći trimestar i pitala me kako se ne plašite za sebe u slučaju da se pojave simptomi i zaraza ali tek nakon što mu je dala bocu na šta sam ja bila izuzetno bjesna ali nisam reagovala.

Na internetu sam postavila pitanje, takođe jednom pedijatru koji mi je rekao da je to nemoguće ali opet mu nisu htjeli dati bocu dak ja ne budem "sigurna". Vjerovatno su htjeli da izbjegnu bilo kakv rizik pa makar on bio i "kosmičke vjerovatnoće"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo pitanje je i mene mučilo jer je S trebao da primi tu bocu dok sam ja bila u prvom trimstru trudnoće. Strašno sam se prepala da ne bi slučajno mogao i mene da zarazi. Pedijatri su mi rekli da je to "kosmička vjerovatnoća" da i mene zarazi, doktorica koja vodi trudnoću je takođe bila optimistična po tom pitanju ali kada sam svoje sumnje rekla doktorici na vakcinaciji zakazala je vakcinu tek kada uđem u treći trimestar. Bila je izuzetno oprezna i rekla vjerovatnoća je gotovo pa nemoguća ali šta je sigurno - sigurno je. Druga doktorica mu je dala vakcinu kada sam bila treći trimestar i pitala me kako se ne plašite za sebe u slučaju da se pojave simptomi i zaraza ali tek nakon što mu je dala bocu na šta sam ja bila izuzetno bjesna ali nisam reagovala.

Na internetu sam postavila pitanje, takođe jednom pedijatru koji mi je rekao da je to nemoguće ali opet mu nisu htjeli dati bocu dak ja ne budem "sigurna". Vjerovatno su htjeli da izbjegnu bilo kakv rizik pa makar on bio i "kosmičke vjerovatnoće"

Onda sam ja tvboj post i citala koji me je naveo da se zamislim po tom pitanju ;) Pomislila sam da ce me neko mozda i ismejati zbog pitanja ali kad je moje dete u pitanju , nije mi problem i najglulje moguce pitanje da postavim ako ce to njemu pomoci .... U svakom slucaju cemo ih drzati na odstojanju taj 21 dan ( to nam je dva vikenda posto je mita vakcinu primio pocetkom nedelje )

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, tvoje pitanje nije glupo, opreza nikada dosta .... Iskreno nakon pomnog istraživanja na tu temu :lol: i maltretiranja doktora oko toga zaista sam došla do zaključka da je vjerovatnoća minimalna za tako nešto a period od 21 dan je zaista dugačak .... NE ZNAM DA LI ĆEŠ IH USPJETI DRŽATI TOLIKO DUGO NA RASTOJANJU ....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, tvoje pitanje nije glupo, opreza nikada dosta .... Iskreno nakon pomnog istraživanja na tu temu :lol: i maltretiranja doktora oko toga zaista sam došla do zaključka da je vjerovatnoća minimalna za tako nešto a period od 21 dan je zaista dugačak .... NE ZNAM DA LI ĆEŠ IH USPJETI DRŽATI TOLIKO DUGO NA RASTOJANJU ....

Mita je kod nas samo vikendom tako da cemo se malo izbegavati , koliko je to moguce ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mita je kod nas samo vikendom tako da cemo se malo izbegavati , koliko je to moguce ...

Ma ne mora da znači, MM je dobio zaušnjake, prije toga je spavao sa S, ljubio ga i mazio svaki dan pa S opet nije dobio od njega .... Kolika je vjerovatnoća da bio dobio od nekog ko je primio bocu??? :)

Opušteno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NSsnja-mozes da ga ne vakcinises! Pogledaj zakon o zdravstvenoj zastiti, clan 31-35(pravo na samoodlucivanje i pristanak).

Ja nisam ni za jednu vakcinu, ali posebno za MMR mogu da tvrdim da nema svrhu, posto je to vakcina za bolesti koje i nisu tako strasne-bolje je da ih prirodno preleze.

Decaci, zato sto su njima zauske opasne posle puberteta(kada vakcina ne stiti, prodje dejstvo.Proverite sa pedijatrom ako meni ne verujete), a devojcicama je zbog rubele opasno davati. jer kasnije kada prodje dejstvo vakcine, moze dobiti u trudnoci relativno takodje blagu bolest kad se prelezi dok je dete.

I moze dete preneti na majku(pa jos trudnu)virus!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi cemo iza praznika na savetovaliste pa cemo da vidimo jel moze da dobije vakcinu, bila je malo prehladjena pa kasljuca, ali generalno je zdrava, krv urin sve ok, ako dr kaze moze - onda moze, ako kaze da sacekamo koju nedelju- ok, sacekacemo. Nije mi svejedno ni za jednu vakcinu, ali ce je dobiti isto kao i sve ostale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi cemo iza praznika na savetovaliste pa cemo da vidimo jel moze da dobije vakcinu, bila je malo prehladjena pa kasljuca, ali generalno je zdrava, krv urin sve ok, ako dr kaze moze - onda moze, ako kaze da sacekamo koju nedelju- ok, sacekacemo. Nije mi svejedno ni za jednu vakcinu, ali ce je dobiti isto kao i sve ostale.

Koliko sam skontala, ne daje se samo ako je trenutno bolesna... :o

Mika je imao temperaturu par dana pre vakcine (doduse infanriks, ne mmr) i dala mu je bez prblema. Kaze da to sto je pre neki dan bilo, ne moze da ima bas uticaja na vakcinu... :o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.