Porodilište "Višegradska" - Beograd

odgovora

Objavljeno

Ma, imaš žene koje ne sarađuju i tako ugroze i bebu i sebe. Ja čujem kako babica prvo pet puta normalno kaže uradi ovo, uradi ono, a ova samo viče nemogu...boli me. Pa jbt nisi na plažu došla..I očekuje da medicinsko osoblje uradi sve za nju. Pa čekaj, valjda i ti treba da se potrudiš za svoje dete. A ne, mene boli, i to je vaš problem. I beba namučena, jer ova nije slušala, pitanje je da li su uspeli da mu pomognu gore na inenzivnoj...a majka ni da pita kako je malecki već leži i gleda. Svesna, ne kuka, znači bol je prošao...znači da je bio nprmalan porođaj, a prenemagala se kao da je ne znam šta. Drugo je kad ženi nije dobro, pnda naravno uključuješ tešku artiljeriju, lekare, CR ako treba...a ove sebične razmažene krave koje više zanima što njih boli nego što povređuju svoje dete...uh, baš sam ljuta. Videla sam i da je babica bila besna, i na kraju počela da viče, nije vređala, ponižavala, nego je pokušavala da natera gospođu da odreaguje, a kad je videla da beba ne mrda i ne plače otrča jedna sa bebom na intenzivnu, a ova druga besnaaaa samo što se nije rasplakala, ljutila se u drugom boksu (da porodilja ne može da je čuje).

e sta sam se toga i slicnog nagledala tamo... Jos gore trpi bolove da je ne nakace na tokokizu u porodi se na odelhenju jer nije zvala sestru satima vec cutala i trpela....

 

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Užas...kad čovek ne shvata da neko pokušava da mu pomogne, i kad misli da je najpametniji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, jesi kuci? Koji su konacni utisci VRT? Sestre, higijena? Jesi oprala zube i umila se kad si stigla kuci:D?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

VRT je uredan, koliko to može da bude bolničko odeljenje u Srbiji. Wc šolje su ukenj#ne, tu klistiraju žene, a niko ne obriše wc šolje što je bzvz, ali makar nisu ukakane daske. Makar u tuš kabinama nema uložaka i postoje zavese. Svakako je urednije od Patologije, a lekar koji vodi VRT je razumniji.

Sada sam kod kuće, ali 30.11. mi je opet zakazan prijem u VRT-u nakon čega bi trebalo da se zakaže CR. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa sad gledam, moj lekar vodi VRT.  Zvucim razmazeno znam, al meni automatski krece nagon na bljuvanje kad osetim smrad ili vidim govna (poslednjih par nedelja je tek posebna prica, dovojno da neko prica o tome a meni se pribljuje), tako da mi taj deo najgore pada-kako ici u wc ( obzirom i da piskim po 38 puta u roku od 24h).

Kiikiriki, velika verovatnoca da cemo zajedno da gostujemo onda u Visegradskoj. Ako stignes pre, zauzmi mi krevet ;)

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ahahah kada su tebi zakazali prijem? Načelnik je tamo kao lisac u kokošinjcu :) ali mi skroz ok deluje. Pozitivan lik.

*andjelcic* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije nista zakazano, čuću u sredu vec koji je plan i program.

Al mi je pominjao da bih pocetkom decembra bila primljena, nemam pojma da li je plan onda da lezim tamo do CR ili bih kuci pa dosla ponovo...Mene samo smara to bespotrebno lezanje i cekanje ako je sve oke. 

Termin je 18.12. 

Ja sam krenula kod njega jer sam na vise strana cula da je on sjajan za VR trudnoce, vrlo posvecen i profesionalan. Moji utisci su za sad pozitivni. 

 

*andjelcic* i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dobro, definitivno su velike šanse da se tamo vidimo. Moja neka procena je da će me primiti 30.11. a CR 5.12.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedno prakticno pitanje: koliko je toplo na odeljenju? Mislim sad kad vec radi grejanje?

Da l da pakujem debeli ogrtac ili neki tanki? Kratki rukav ili dugi za spvacaicu?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedno prakticno pitanje: koliko je toplo na odeljenju? Mislim sad kad vec radi grejanje?

Da l da pakujem debeli ogrtac ili neki tanki? Kratki rukav ili dugi za spvacaicu?

 

Ja kad sam bila bilo je pretoplo a ja sam imala sve duge rukave, umirala sam od vrucine. 

Ahahah kada su tebi zakazali prijem? Načelnik je tamo kao lisac u kokošinjcu :) ali mi skroz ok deluje. Pozitivan lik.

ahaahhahahahahhahahahahahahhahaha :lol:

Ko je nacelnik VRTa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jedno prakticno pitanje: koliko je toplo na odeljenju? Mislim sad kad vec radi grejanje?

Da l da pakujem debeli ogrtac ili neki tanki? Kratki rukav ili dugi za spvacaicu?

 

Vruće je toliko da smo spavale saprozorom na kant, otvorenim vratima i zavrnutim radijatorom. Nikakvi dugi rukavi. Sve je predviđeno da su tamo žene često gole i sve im je na izvolte.

Načelnik je prof.dr.Miloš (mislim) Petronijević ili tako nešto.

*andjelcic* i malagarava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pitanje, jel ima poseta posle na CR, koliko dugo traju posete? Bebicu donose na podoje na 2-3 sata? To je to otrpilike?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@malagarava, posete kreću od1.dana nakon carskog i sve su na hodniku, tako da što se tiče te posete prve, sve zavisi od tebe, da li možeš da dodješ do kraja hodnika. Posete su od 2 do 3.. Bebce dovode posle vizite, oko 9, pa oko 1, 4, 7 i 11. Prvi dan ih dovode na kratko,a već drugi, treći ili četvrti dan po otprilike pola sata. Nama su nekad ostavljale po sat vremena. Što se tiče nultog dana, bebu vidiš samo na blic i to je to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, na hodniku stojis s posetom?? I tako celo odeljenje se skupi na hodniku?:huh:

A na VRT kada su posete?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, baš tako.. :) Odmah na izlazu iz carskog odeljenja, postoji hodnik, kao čekaonica sa stolicama, pa ko prvi stigne, iskoristi tu da primi posetu, ko ne, stoji na glavnom hodniku...

Što se tiče VRt, ne znam kakva je tamo situacija sa posetama. Ja sam bila na humanoj i na patologiji, i tamo su posete bile iste kao i gore, od 2 do 3. Vikendom, od 2 do 4.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve posete su na svim odeljenjima u isto vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponecu hoklicu za svaki slucaj..da ne jurim na hodnik dok spalicem druge porodilje ne bi li se prva uvalila u stolicu :D

Onda je svugde od 2-3. 

I dalje mi nije jasno zasto je u svim bolnicama i dalje poseta u tom nekom starom terminu od pre 30 godina kad se u medjuvremenu radno vreme drasticno promenilo i vecini ljudi ne odgovara tad da je poseta. Mnogo je smislenije da je bar od 16 ili 17h. al dobro to je vec druga tema. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li jos neko pozitivno iskustvo sa Visegradskom, ja tamo treba da se poradjam, a citajuci neke komentare samo sam se uplasila. 

Nije mi jasno da puste trudnicu da se toliko muci i da dozvole da zivoti i mame i bebe budu u opasnosti.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo sa Visegradskom je odlicno. Profesionalni su, znalci, efikasni, posveceni. Ponovo bih se poradjala tamo. U sigurnim ste rukama beba i ti.

Vanjita i shana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima li jos neko pozitivno iskustvo sa Visegradskom, ja tamo treba da se poradjam, a citajuci neke komentare samo sam se uplasila. 

Nije mi jasno da puste trudnicu da se toliko muci i da dozvole da zivoti i mame i bebe budu u opasnosti.  

Dva puta se porađala i vodila trudnoću u Višegradskoj i treću sad vodim tamo i tamo ću se poroditi.

Vanjita voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da opisem i ja svoje iskustvo.

Ukratko: vrlo vrlo pozitivno.

U subotu, 2 dana pre zakazanog prijema, sam imala nekakve neodredjene bolove te sam otisla "cisto da vidim" ali me zadrzase.

Primili su me u porodiliste odmah, uradili analize, UZ i onda sam lezala prikacena na CTG na porodjajnom stolu nekoliko sati. 

Posto je iz raznih razloga planiran carski, tu su me zadrzali samo da se uvere da nije porodjaj vec krenuo i da je sve u redu, a posto jeste bilo, spustili su me na odeljenje VRT (gde sam i trebala biti primljena 2 dana kasnije)

Utisci iz porodilista: sve je besprekorno. Lekari i babice ljubazni, stalno me obilazili, vrlo detaljni.

Na VRT vikendom nema lekara niti vizite tako da si prepusten babicama. CTG se radi 3put dnevno i te relzutate sestra nosi lekaru. 

Tu su 2krevetne sobe bez kupatila i apartmani. ja sam sticajem okolnosti dobila apartman. Koliko sam videla stvar je srece da li ces dobiti apartman, i stvar popunjenosti ostlaih soba posto nijedna od nas 3 nije unapred rezervisala isti.

U ponedeljak me dr pregledao i odlucio da CR bude vec sledeceg dana posto je porodjaj lagano krenuo.

Osoblje iz operacione sale takodje vrlo ljubazno.

Odeljenje CR:

Sestre su korektne i ljubazne.  nekoliko sati  nakon operacije te dizu, dodaju ti caj ako treba i pomazu do toaleta prvi dan. 

Inace nagledala sam se i nslusala raznih slucajeva i zaista mislim da u Srbiji ne postoji strucnija bolnica. 

Bila sam vrlo skepticna kada sam se odlucila za Visegradsku, ali sam promenila misljenje za 180stepeni.

Kao glavne mane bih navela higijenu i podrsku dojenju.

sve su sobe s kupatilom, mi smo bile u 4 krevetnoj sobi. Kupatilo je katastrofalno. I ovde zaista nije do zena. Sve mi krvarimo i nakon CR prosto moras da sednes na solju. ali kupatilo se brise jednom dnevno i to samo preleti. Koristila sam asepsol i one podloge za dasku pa je bilo podnosljivo. 

Verujem da je u drugim sobama manje lose, buduci da je vecina 2 ili 3 krevetna pa je samim tim i lakse odrzavati higijenu.

Bebe donose u odredjene sate, s tim sto prvi i drugi dan donose 1-2 puta samo.

Samo ti ubace bebu pored tebe i ti ako ne znas da dojis, kao sto vecina prvorotki ne zna, mozes da gledas belo.

Meni je prvo vece krenulo mleko vec, sutra ujutru je lepo sisao, ali mi sestra kaze da ce ga doneti tek sledeci dan. 

Iako sam tvrdila da imam mleka ona me uveravala da nemam. Valjda imaju neko pravilo da mleko krece 3. dan i toga se drze, iako je kod nas 2 u sobi mleko vec 1 dan krenulo.

Morala sam da isteram da mi donose bebu redovno.

Sestre iz laktarijuma dodju 1 dnevno u sobu i pitaju " treba li neka pomoc oko dojenja?", obicno je to kad bebe nisu tu, tako da mame ostanu opet zblanute, ne znajuci ni sta da pitaju, ni da li im treba pomoc.

Pohvale za jednu sestru (ne iz laktarijuma, nego pedijatrijsku sto donosi bebu), koja se potrudila da pomogne.

Niko ne objasni kako da se izmuzes. kako da stavis bebu na dojku, uglavnom si prepusten sam sebi ili eventualno ako imas neku cimerku koja zna nesto o dojenju. U nasem slucaju to sam jedina bila ja.

Ako ti je prvi CR, pustaju te kuci 3. dan ( ne racunajuci dan porodjaja), a ako je drugi CR, 4. dan.

 

 

 

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hrana je sramna. Sramna! 

Stvarno ne ocekujem od bolnicke hrane da bude ne znam kakva, ali ovo sto ovde sluze zenama je stvarno tuga. Nadam se da porodilje bar imaju malo jace obroke, jer ja na pocetku trudnoce jedva preguram dan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, baš tako.. :) Odmah na izlazu iz carskog odeljenja, postoji hodnik, kao čekaonica sa stolicama, pa ko prvi stigne, iskoristi tu da primi posetu, ko ne, stoji na glavnom hodniku...

Raduje me zbog novih porodilja da sad bar stolice imaju, jer 2011. nije bilo ni stolica...

Ja u Višegradsku više neću ni da provirim...

Jako loše iskustvo imam... prvo nisu hteli da me prime u bolnicu iako sam prešla očekivani termin, pustili su me da se zlopatim dolazeći svakog dana na CTG (do Beograda imam 35km), iako su se iščuđavali koliko je beba velika za moju konstituciju... posle drame da više ne mogu izdržati i molbe da me porađaju, nevoljno su me primili u bolnicu, na hodniku od sestre sam saznala da idem na carski rez, ni jedan doktor mi se nije obratio. Ko će me poroditi saznala sam na ulasku u operacionu salu. Doktor je bio nezadovoljan mikrobiloškim nalazom, ali je rekao da me mora poroditi, jer ne sme se više čekati. Znači da se i beba već dosta napatila u stomaku, što je potvrdio i tortikolis vrata i deformitet stopala, a dobila je ocenu 10 na rođenju iako je imala i urođenu srčanu manu, koju smo tek kasnije otkrili. Kad smo saznali morala je na hitnu operaciju srca, a kardiolozi su bili u čudu da to nije primećeno u porodilištu i nisu mi verovali da je dete dobilo ocenu 10!!!

Što se tortikolisa i iskrivljenih stopala tiče na samom otpustu iz porodilišta sasvim slučajno sam srela fizijatra na hodniku i tad mi je rečeno za ta dva problema. Tako usputno mi je rekla kakve probleme beba ima i dala mi bukvalno babski savet, koji nam naravno nije mogao pomoći. O tome u otpusnoj listi ništa ne piše, niti su nas posavetovali da treba da idemo dalje kod fizijatra kako bi se problemi rešili. Šta bi bilo da se nismo srele na hodniku?!!! Niko mi ne bi ništa rekao u tortikolisu i krivim stopalima, a ja kao prvorotka ne bih primetila takve stvari. Ne moram vam reći reakciju fizijatra na Institutu kad sam odvela bebu posle četiri meseca, zgranuto me je pitala gde smo do sada bili... a onda su usledile mučne fizikalne vežbe gde je beba od bolova menjala boje iz ružičaste, u jarko crvenu do ljubičaste, jer što je beba starija teže je ispraviti tortikolis...

Tako je beba prošla... a ja dok sam bila u porodilištu dobijala sam Longacef kao i svaka porodilja preventivno, ali i zbog loših mikrobiloških nalaza, pa mi je bilo kao dobro. Puštena sam kući treći dan na Božju milost sa neadekvatnom terapijom, jer mi nisu uradili ponovne briseve, te nisu mogli ni odrediti pravu terapiju koja će mi pomoći. Posle 10 dana od porođaja, umesto da uživam sa svojom bebicom u prvim danima, završila sam u bolnici sa zagnojenom matericom, a gnoj se počeo širiti i na jajnike, usledila je revizija, aspiriranje i gomila antibiotika naredna dva meseca... a zbog svega toga nisam bebu mogla dojiti iako sam mleka imala za dvoje...

O (ne)brizi sestara ne bih komentarisala puno, to je sitnica u odnosu na propuste doktora...

Tako da sad kad mi neko spomene Višegradsku samo se stresem...

Nadam se da se posle šest godina nešto promenilo na bolje, osim tih stolica na hodniku... i da se priče strave i užasa ne ponavljaju...

Svim trudnicama koje se odluče na porođaj u Višegradskoj želim puno sreće!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sad razmisljam kako nisam shvatala nikad zasto je Visegradska na tako losem glasu, a onda se setim da vecini zena jedini utisak ostane ovaj postporodjajni deo koji je stvarno pomoz boze. 

Ja sam trudnocu vodila na odeljenju Kontrola fertiliteta kod dr Plesinac. Hospitalizovali su me desetak puta, svi dr sa odeljenja su me u nekom momentu pregledali, sve sestre znam. Ne mogu recima opisati koliko su ti ljudi tamo vredni, posveceni, ljubazni, profesionalni. Koliko sam se u svakom momentu osecala prijatno i sigurno. Nikada im ne bih mogla zahvaliti na svemu. Kakve trudnoce tamo zavrse bolje i da ne pricam, sa kakvim se teskocama, gubicima, borbama, odlukama tamo svakodnevno suocavaju. Malo je reci da su heroji, i tim koji tamo radi a i zene koje su u njihovim rukama.

Iskustvo iz porodjajnog boksa mi je takodje odlicno. Na to dosta utice i kako je sam porodjaj protekao, bar je to moj utisak. Moje iskustvo je bilo dobro oba puta, pa mozda i zato. Od osoblja su svi bili korektni, ljubazni, saradljivi. Muz moze da prisustvuje porodjaju, epidural nije bauk niti se tesko dobija, na sva pitanja dobila sam odgovore. 

Najlosije iskustvo imam sa odeljenja za oporavak, i kao sto rekoh, vecini je to i glavni utisak. Higijena je katastrofa. Na trecem spratu je bejbi frendli, sto je divno, ali za mesto gde borave bebice i gde treba da ih peremo, na primer, trebalo bi da bude cistije i bezbednije. Doktori mi deluju neupuceno i nesnadjeno, laktacijske sestre daju savete iz praistorije, skoro pa obeshrabruju majke da doje, sve u svemu jedna skroz nedojenje frendli atmosfera. Sa prvom bebom ne znam da li bih se snasla, i sad sam jedva pohvatala konce, posto se niko nije potrudio da me uputi u pravila i procedure, satnice. 

Sve u svemu - ja sam za Visegradsku posebno vezana, da nije doktora tamo bilo, ne znam da li bih sada imala drugo dete. U sigurnim ste rukama na odrzavanju i porodjaju, a posle za oporavak - neka vam je bog u pomoci. 

MarijaMara i bikica85 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.