Poreklo, značenje, simbolika imena


odgovora

Objavljeno

Hvala. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moja deca David Sunčica i bebac Martin sad ako bude devojčica a verovatno da hoće biće Martina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam noćas sanjala da nosim devojčicu Lunu. Inače ne znam i dalje pol. Jel' imao neko snove o imenu bebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam noćas sanjala da nosim devojčicu Lunu. Inače ne znam i dalje pol. Jel' imao neko snove o imenu bebe?

Ja sam sanjala da mi se cerkica zove Adna, ali dobila je ime Umejja, nisam se obazirala na san nesto posebno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam sanjala ime, i da jesam ako mi se ime ne svidja, ne bih obracala paznju na san :D

wida voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam sanjala ime, i da jesam ako mi se ime ne svidja, ne bih obracala paznju na san :D

Potpis... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam noćas sanjala da nosim devojčicu Lunu. Inače ne znam i dalje pol. Jel' imao neko snove o imenu bebe?

Lepo joj ime :D
takica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam već negde pisala,al evo ponoviću to za san.Sanjala sam da se penjem prema manastiru Ostrogu,i nikako da krenem napred.Sve mi nešto teško,a jedna osoba mi kaže,ne da ti Sofija da ideš dalje,trudna si,nosiš devojčicu.Eto.Nisam htjela preko sna. :) A tad nisam ni znala da sam trudna,tek nakon par meseci..

Tangerine i Kristina86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene jel vam se svidja ime Iris?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se svidja,prolazilo mi je kroz glavu kada sam trazila ime :)

Kako vam se cini Lola?Zna li neko znacenje?

respect i blesava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sanjala milion puta pre nego đšto sam prvi put ostala trudna da rađam devojčicu i uvek se u mom snu devojčica zvala Teodora :) al nisam dala to ime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se svidja,prolazilo mi je kroz glavu kada sam trazila ime :)

Kako vam se cini Lola?Zna li neko znacenje?

meni je to vise nadimak a ne ime

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ali bih ga kao ime...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene jel vam se svidja ime Iris?

Meni ne, suviše mi je nekako "umetničko". Mada uz neko neobično prezime može interesantno da se uklopi. Ali uz prezimena na "ić" mi ne ide.

Meni se svidja,prolazilo mi je kroz glavu kada sam trazila ime :)

Kako vam se cini Lola?Zna li neko znacenje?

Ni Lola mi se ne sviđa.

Ali ako se tebi i mladom tatici sviđa, šta te briga šta drugi kažu! :)

A šta znači ne znam, mene Lola podseća na nekog mladog momka, bećara, ima tako tih nekih pesama, da l' su starogradske il' narodne, tipa "nakrivio lola šešir i ulicama šparta". A setim se i onog od Severine "Neće više Lola plesat' polugola....". Mada ja ne slušam Severinu, al' eto to je asocijacija :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iris mi je simpaticno, ali ga ne bih licno izabrala zbog padeza, isto kao sto mi je musko Isak lijepo ali ga ne bih izabrala. Lola mi nije nesto, kao da je nedoreceno, nadimak. Ali o ukusima se ne raspravlja :)

SuperStar voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ne, suviše mi je nekako "umetničko". Mada uz neko neobično prezime može interesantno da se uklopi. Ali uz prezimena na "ić" mi ne ide.

Ni Lola mi se ne sviđa.

Ali ako se tebi i mladom tatici sviđa, šta te briga šta drugi kažu! :)

A šta znači ne znam, mene Lola podseća na nekog mladog momka, bećara, ima tako tih nekih pesama, da l' su starogradske il' narodne, tipa "nakrivio lola šešir i ulicama šparta". A setim se i onog od Severine "Neće više Lola plesat' polugola....". Mada ja ne slušam Severinu, al' eto to je asocijacija :)

ahahhaha sve si luda :D kaze mi sestra,to ti je kao neka kurva,a mm me brani i kaze "Lolita je kurva" :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Iris bas lijepo ime, cudim se da meni nije palo na pamet dosad :)

Inace moj bebac ce najvjerovatnije biti Mak.. Kako vam se cini? Imamo dosta dugo prezime pa nam jedino ova kraca imena dolaze u obzir :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam noćas sanjala da nosim devojčicu Lunu. Inače ne znam i dalje pol. Jel' imao neko snove o imenu bebe?

Da, sanjala sam da mi se beba zove Lidija jos kada sam samo sanjala da sam trudna i mesecima pre nego sto sam zatrudnela. I pre nego sto sam zatrudnela mm i ja smo se dogovorili da ce nam se beba zvati Lidija. Posto se rodio decak, nije Lidija ali to ime i dalje sanjam kada sanjam nasu drugu bebu. Verovatno sam previse opterecena :D

Zene jel vam se svidja ime Iris?

Meni se svidja :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

nase duse od najstarijeg Danijel David Veljko :)

MatroNadja i Kristina86 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nikako da smislimo ime sinu. Imamo slične 'probleme' kao Phoenix svojevremeno. :(

Lana* i Phoenix volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nikako da smislimo ime sinu. Imamo slične 'probleme' kao Phoenix svojevremeno. :(

Ja sam na kraju bila potpuno opuštena i uopšte nisam razmišljala o imenu. Čak i kad se rodio, i dalje mi to nije bio prioritet i nekako se prosto samo nametnulo. Možda će tako i tebi. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se pre neku noć gadno istripovala kad sam shvatila da mi uopšte nemamo ideju kako da se zove, a imamo još svega 3 meseca fore, a on to ime koje mu mi nadenemo treba da nosi do kraja života. Svakom imenu nađem manu. :( Na primer, Jovan mi se ne sviđa jer će svi da ga zovu Joca, a ako bude Stevan -- Steva. Značenje mora da nam se sviđa, ne sme da bude često ime, ne sme da bude ime nekog mog bivšeg momka, mora da bude relativno internacionalno jer smo i muž i ja iz mešovitih brakova, ne sme da zvuči retardirano... Pre izvesnog vremena je muž predložio baš lepo ime i ja zamalo da pristanem, kad se setih da mi se tako zvao momak rođen baš na datum mog termina. :wacko: Mislim, moj muž nema pojma ko su mi bili momci, ali ne bih se ja igrala s tim i ne želim da neki od njih čuje pa da misli da sam dala malom ime po njemu. Možda na kraju prepustimo kumu ili nekoj dragoj osobi da smisli malom ime. S tim što sam ja stavila veto na glavnog kandidata za kuma.

Lana* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A šta i da ga zovu Steva. :) Mm-a svi zovu Steva, ali se ja ježim kad mu njegova mama kaže Stevica.:D Ja ga zovem Stevči.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da se detetu da najlepse moguce ime za koje nema nadimka koji ima veze s imenom, opet nema garancije da mu deca u vrticu ili skoli nece smisliti mnogo gadan nadimak :D tako da se ja time ne bih opterecivala previse ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.