Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja s je ovih dana nesto posebno ljuta na mene i svog sina, a razlog ne znamo, a iskreno prestalo je i da me zanima.Koliko god da se ja trudila nikada necu biti kao ona druga snaja pa sta god ja radila.Jednostavno ona je napravila razliku i mm i ja je ne zanimamo.kupila sam joj ikebanu za Bozic, koja moze godinama da stoji, juce sam je nasla u smecu.Zasto to radi,kakav ona ima problem ja ne zelim da ulazim u to...Najvise me je pogodilo to sto se ona uopste ne interesuje kako meni tece trudnoca iako zivimo u istoj kuci i stalno se srecemo.Nista je vezano za mene,njenog sina i ovog deteta tj.njenog prvog unuceta ne zanima.Ako me neko pred njom pita kako sam,i ja pocnem da pricam,nju nije sramota da me u pola recenice prekine i da nastavi neku drugu temu.Rekla sam mm da sam ja jako nesrecna u ovoj njihovoj kuci i da mi smeta ta negativna energija koja izbija iz nje i da razmisli o tome da idemo negde na stan.Finans.situacija nam ne ide na ruku, ali moji su rekli da ce nam pomoci koliko god mogu.Danas kad me je mama videla kako sam tuzna pocela je plakati.Nisam joj nista morala govoriti,zna, vidi. Mojima je ovo psmo unuce i oni su presrecni i jedva cekaju da se porodim i onda kad vidim kako ona postupa i da je uopste nista ne zanima....nije mi svejedno.

Jooooooooooooooooj! :angry: Isti kalupi na sve strane :angry: To je kažem - te mame ne mogu da se pomire sa činjenicom da im je dete odraslo i da pored sebe ima nekoga ko će od kad se ožene brinuti o njima.... Strašno.... Ne znam ni kako se ne istresaju na svoju decu nego na tuđu.... Bilo to istresanje na finjaka ili otvoreno zlobno. Što bih ja rekla - nije mene majka rodila i gajila da me neko jaše i pravi blesavom... Pokaži zube da vidiš reakciju, ako nema vajde - selidba....

Dea normalno da nije svejedno,imam jednu takvu,ne zanima je unuce i nikada nije dosla da je vidi,mislim jeste jednom jer je mm "natjerao",a od atad ni traga ni glasa a vidis po tikeru kolika je beba..Jadno je to sve,ali et nadam se da ce kod tebe biti drugacije i kad joj se tvoja bebica nasmije da ce da omeksa njeno srce..Ja samo mogu da zalim takve zene jer one gube puno..

Tvoja sveki je poseban slučaj... Da joj toliko smetaš da ni dete neće da vidi.... :angry: Ja mogu da razumem da neće tebe, al dete je deo njenog deteta.... Ti uživaj sa mužićem - živite sami i bar te ne zamara svaki božiji dan ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno je sto postoje tako sebicne osobe,koje misle samo na sebe.Ma ne voli ova moja ni svog sina,mog muza, sto je najgore.Ona smatra da je on nesposoban za bilo sta,sta god da nama uspe,ona nadje milion zamerki, i onda krene to je trebalo ovako,bacili ste pare,to je trebalo onako.Jos nijednom ni za sta nije rekla: ok,dobro je.

A kada se pocetkom 2011 razbolela sta mislite ko je brinuo o njoj?onaj drugi sin i njegova zena?hehee,da da... Mm i ja smo dan i noc bili kraj nje,ja je kupala,kuvala,dadiljala...Jer to se podrazumeva da ja i on brinemo o njoj! Ne bih volela da se opet razboli,ali ako se to desi neka ne ocekuje od mene da brinem o njoj!Imam ja majku koja je jako bolesna i koju volim i o kojoj zelim da se brinem,a ne o njoj.Ja nisam od onih koje se ulizujuju,ako ti mene postujes i ja cu tebe.Ili tako ili nikako.Svega mi je vise preko glave i sad kad treba da uzivam u svojoj trudnoci i mm i ja i da se radujemo jer cemo za par meseci postati roditelji nadje se ona da nam kvari sve.Nece moci.Jos ima milion drugih stvari,ali ne zelim da davim jer se sve to svodi na isto.

Razumem te potpuno... Milion sitnica koje te "isteraju iz pameti"... Naslušala sam se svega i svačega, ako krenem da pišem sastaviću roman za tih godinu i koji mesec koliko sam živela sa njima... Svekar i ok, al svekrva - qq - njoj JEDNOM REČJU ne valja ni ono što je rodila, a da joj valjam ja? Tako da ako možete da ne živite sa njima - selite se što pre... Tako ćeš biti mirnija, nećeš se u vreme kad ti hormoni najviše rade i sad i posle porođaja samo bez potrebe nervirati i stresirati...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

a jel ima neka tema za bisere svekrva?moja meni kaze pre neki dan kako mi se dete *navadilo* na ruke...ja je pitah otkud joj to kad je ja kod kuce uopste ne drzim u rukama nego se igramo lezecki na sta ce ona meni ali ipak znas treba da se nosi da odmori ledja...ne moz da ne izmisli nesto...ali danas je bio vrhunac mm i ja smo se tako slatko ismejali...kaze ona joj sto je ovde ladno *pritom napolju je 15 stepeni a u kuci radi klima* eto da je ovde toplije dete bi bolje i lepse napredovalo???wtf?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja s je ovih dana nesto posebno ljuta na mene i svog sina, a razlog ne znamo, a iskreno prestalo je i da me zanima.Koliko god da se ja trudila nikada necu biti kao ona druga snaja pa sta god ja radila.Jednostavno ona je napravila razliku i mm i ja je ne zanimamo.kupila sam joj ikebanu za Bozic, koja moze godinama da stoji, juce sam je nasla u smecu.Zasto to radi,kakav ona ima problem ja ne zelim da ulazim u to...Najvise me je pogodilo to sto se ona uopste ne interesuje kako meni tece trudnoca iako zivimo u istoj kuci i stalno se srecemo.Nista je vezano za mene,njenog sina i ovog deteta tj.njenog prvog unuceta ne zanima.Ako me neko pred njom pita kako sam,i ja pocnem da pricam,nju nije sramota da me u pola recenice prekine i da nastavi neku drugu temu.Rekla sam mm da sam ja jako nesrecna u ovoj njihovoj kuci i da mi smeta ta negativna energija koja izbija iz nje i da razmisli o tome da idemo negde na stan.Finans.situacija nam ne ide na ruku, ali moji su rekli da ce nam pomoci koliko god mogu.Danas kad me je mama videla kako sam tuzna pocela je plakati.Nisam joj nista morala govoriti,zna, vidi. Mojima je ovo psmo unuce i oni su presrecni i jedva cekaju da se porodim i onda kad vidim kako ona postupa i da je uopste nista ne zanima....nije mi svejedno.

Ne obraćaj ni ti pažnju na nju,vidiš da je sebična,oseća kako stari,kako biva nemoćna,kladim se da je to muči.Uostalom može biti i ljubomora,jer si ti sad trudnica,a svi vole trudnice,pa ona nije u centru pažnje.Draga uživaj u svojoj trunoći,smeškaj se i ne uzbuđuj mnogo.I ja sam imala mnogo loše iskustvo sa svekrvom u trudnoći,e da sam ranije prestala biti previše fina.Skratila bih sebi dane i noći provedene u suzama.I gledaj da vreme provodiš sa drugaricama,sa ljudima koji te čine srećnom.

Kad se porodiš tek će ti onda trebati snaga i volja.Bebi ćeš biti itekako potrebmna,ali kao smirena i zadovoljna mama.

Strasno je sto postoje tako sebicne osobe,koje misle samo na sebe.Ma ne voli ova moja ni svog sina,mog muza, sto je najgore.Ona smatra da je on nesposoban za bilo sta,sta god da nama uspe,ona nadje milion zamerki, i onda krene to je trebalo ovako,bacili ste pare,to je trebalo onako.Jos nijednom ni za sta nije rekla: ok,dobro je.

A kada se pocetkom 2011 razbolela sta mislite ko je brinuo o njoj?onaj drugi sin i njegova zena?hehee,da da... Mm i ja smo dan i noc bili kraj nje,ja je kupala,kuvala,dadiljala...Jer to se podrazumeva da ja i on brinemo o njoj! Ne bih volela da se opet razboli,ali ako se to desi neka ne ocekuje od mene da brinem o njoj!Imam ja majku koja je jako bolesna i koju volim i o kojoj zelim da se brinem,a ne o njoj.Ja nisam od onih koje se ulizujuju,ako ti mene postujes i ja cu tebe.Ili tako ili nikako.Svega mi je vise preko glave i sad kad treba da uzivam u svojoj trudnoci i mm i ja i da se radujemo jer cemo za par meseci postati roditelji nadje se ona da nam kvari sve.Nece moci.Jos ima milion drugih stvari,ali ne zelim da davim jer se sve to svodi na isto.

Kad je takva,ja bih joj rekla sledeći put da plati medicinsku sestru.Najgore je to kad se nešto podrazumeva,po kom zakonu se podrazumeva?Ženo prođe život,u čemu,u nervozi?I najbolji su im oni koji ih ne fermaju ni 2%.Mislim na tu drugu snahu.Zaboravi na to.Ako možete preseliti bilo bi super.Ako ne,trudi se da te ništa od nje ne dotiče.Šta te briga što nju ne interesuje tvoja trudnoća?Interesuje tebe i tvog muža,svi drugi su manje bitni.Vi čekate dete,a ne baba i deda.Oni su svoje dočekali i ispratili.Na vas je red da uživate,i budete roditelji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dea normalno da nije svejedno,imam jednu takvu,ne zanima je unuce i nikada nije dosla da je vidi,mislim jeste jednom jer je mm "natjerao",a od atad ni traga ni glasa a vidis po tikeru kolika je beba..Jadno je to sve,ali et nadam se da ce kod tebe biti drugacije i kad joj se tvoja bebica nasmije da ce da omeksa njeno srce..Ja samo mogu da zalim takve zene jer one gube puno..

Ja i dalje ne mogu da verujem da je ona za evo 5 meseci dosla SAMO JEDNOM da vidi dete! Ova moja bar voli bebu, to se bas vidi, a verujem da bi mi ga otela kada bi mogla :P

Eto, vec nam se najavljuje da dodje ponovo, kaze - mora da dolazi par na nedelju dana svakog meseca, da je dete ne zaboravi :P I kad posle procitam da tvoja svekrva nece da dodje da vidi dete, prosto ne verujem, kakva je to osoba kad u njoj cak ni beba ne budi ljubav... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jednom kunem se i to smo je tegljili za rukav,mislim ja isplakala more suza,nije sto je volim nego ne mogu ni ja da shvatim ovo kao da sam rodila ruzno pace a ne bebu,i onda mm rekao kako je sramota sto ne dodje,i nekoliko puta i et kao hajd docu,dosla bila manje od sat vremena,mene ignorisala i vise se nikad nije pojavila..Ja njoj htjela da odem,porucila da smo nepozeljne..

Ti se sa svojom boris kad dodje ja se borim da dodje,ma nijedna nije kako treba ali barem tvoja ima ljubavi (mozda malo previse) hehe pa ne zna granicu

Ja je ne bih vukla za rukav.Ako neće da dođe ne mora.To je njeno unuče,njena krv.Ako ona to ne oseća,zašto bi se ti trudila?Bitno da ti voliš svoje dete,ako mu baka ne pokazuje ljubav,jaka stvar.

I nemojte misliti da su sve bake super za unučiće.Moja je bila užasna.Mi smo na silu leti odlazili kod nje na selo.Ja sam svakog dana molila boga,da to bude dan kad se moji vraćaju.Terala me na teške fizičke poslove,verbalno vređala nazivajući kretenom,budalom,i slično.Mom bratu je govorila da je srpsko g... zato što je manji rastom,a moja majka je iz Srbije,a ona je želela crnogorku za snajku.Ja sam znala da pobegnem u planinu,plačući i da se ne vraćam kući dugo u noć.A onda se iz straha vratim,da bi ona hladno rekla,neće suđe samo da se opere.

Meni su trebali više roditelji nego takva baka.

A kakva je tek ona bila svekrva.Govorila je sve najgore meni,svojoj unuci,o rođenoj majci.I stalno ponavljala,bolje da je crnogorku oženio.Zbog toga sam je mrzela iz dubine duše,nisam htela dapričam s njom punih 7 dana.Dok nije briznula u plač i pitala što je mrzim...

Al takva je žena,možda je tako odrasla,ne zna za bolje..I ko zna što su takve vaše svekrve.Ipak vi budite najbolje mame na svetu,jer je detetu sasvim dovoljna ljubav i pažnja roditelja.

Ako tu ima ljubavi i pažnje baka i deka,super,ali za razvoj deteta nije neophodno.

Izvinite što odužih,samo sam htela sve ovo navesti kao primer da ste detetu vi i jedino vi neophodni kao izvor ljubavi,i odlučujući faktor koji ih formira.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta je sa svim tim ludim zenetinama!? Nedao Bog da budem nekad takva...

Psihoze,neuroze i ko zna šta sve ne..Nadam se da neće niko od nas ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

my baby pa ti nemas pojma koliko si srecna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baca varas se a i sve koje misle da je sreca i kada ona ne dolazi,da to bi bila sreca kada ona ne bi mene tracala i za svasta optuzivala mene,super bi bilo,mm bi isao bio srecan pricao s njom,ne on je nesrecan tuzan po cijeli dan..Mama mu je bila sve na svijetu prije mene,dijete rastavljenih roditelja u dalekom svijetu,medjutim sada sam ja tu,za nju prepreka..On bi volio najvise od svega da se slazemo i da je sve uredu,ne da se volimo nego samo postujemo i da ne ide njoj sam(nema volje)..Medjutim i na to je pristao,postuje sto ja necu da idem kad vidi kakva je ona i da me ne zeli medjutim napada ga uvijek da sam ja krivac i da sam ga odvojila od cijele porodice i onda nikom nije lijepo..On ne prica s njom,ovdje se trudi da se nasmije,srecan radi mene i bebe,tuzan radi nje..Zato zelim da se ona unormali,da on uziva u zivotu a ne ovako..Volim ga i tesko mi je da ga gledam kako svojoj mami ne moze da ode mjesec dana jer je takva kakva je..Znam mnogi bi rekli aa sretna ne dolazi super,nije sve ni u tome,bilo bi kad bi ona mene izbacila iz svoga zivota ali ona ne zeli to

A zar ne vidiš koliko je ta žena sebična kad rođenog sina čini nesrećnim?Kad izvodi neke bube,pa rođeno unuče neće da vidi.Uostalom ti ćeš biti s njim do kraja života,a ne ona.Ako mu je dala život,ne mora da mu ga zagorčava.I mm je nesrećan,jer mu majka stalno ponavlja kako joj se ne živi.A mene je hvalila kad sam joj ugađala,sad me kudi.I mene stvarno zabole uvo za to.Umjesto da bodri sina,ona ga vuče prema dole.To su sebične žene koje patetišu,i svojom patetikom manipulišu svojom decom.

Valjda će i tvoj i mm shvatiti da su potrebni svojim ženama i detetu,kao srećni muževi i očevi.

A to što priča ružne stvari za tebe,njoj na obraz,a ne tebi.Tm zna ko si i kakva si,ostali treba manje da te zanimaju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Et rekla sam muzu da joj odemo ali on odgadja kaze nema volje,zelim da joj otvorim vrata,i da joj kazem da prestane da prica o meni jer time ne udaljava njega od mene nego od sebe..

Tako možeš postići samo suprotan efekat.Ne možes siliti nekoga na to da održava odnos,to mora doći od nje.Ako ona zna da ti želiš normalne odnose a ipak pravi to što pravi,onda čekaj.I nemoj se nervirati,najviše zbog svog deteta.Dete tu najviše pati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.