Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

:lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao moram da vam napisem sta sam nocas sanjala :lol: Kao ja kod sveki u kuci (sto se nece vise desiti), i svadjamo se, ali najstrasnije, cak se i potucemo, i ona krene nozem na mene! U sustini ja sam se samo branila, a ona je htela da me ubije. Posle nekog vremena dodje mm i ja mu ispricam sta se desilo, a on krene da je pravda, kao sve je to normalno, pa obe ste podjednako krive, bla bla bla, i na kraju kaze: "Pa znas, u Suncevom sistemu ima 9 planeta, a samo na Zemlji zive ljudi, sto znaci da nama zapravo i nije u krvi da se slazemo jedni sa drugima!!" :lol: :lol: :lol: Koliko sam bila besna na njega u snu, toliko sam umrla od smeha kad sam se probudila!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao moram da vam napisem sta sam nocas sanjala :lol: Kao ja kod sveki u kuci (sto se nece vise desiti), i svadjamo se, ali najstrasnije, cak se i potucemo, i ona krene nozem na mene! U sustini ja sam se samo branila, a ona je htela da me ubije. Posle nekog vremena dodje mm i ja mu ispricam sta se desilo, a on krene da je pravda, kao sve je to normalno, pa obe ste podjednako krive, bla bla bla, i na kraju kaze: "Pa znas, u Suncevom sistemu ima 9 planeta, a samo na Zemlji zive ljudi, sto znaci da nama zapravo i nije u krvi da se slazemo jedni sa drugima!!" :lol: :lol: :lol: Koliko sam bila besna na njega u snu, toliko sam umrla od smeha kad sam se probudila!!

Noćna mora :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam da se neću tako brzo vratiti na ovu temu ali evo me.Neki znaju moj slučaj,moja s i svekar su u teškoj depresiji i sada kad se rodila beba ja i mm smo imali dogovor.Da mogu doći,pod uslovom da svekrva može ostati par dana,a svekar da ode kod mojih kad vidi bebu jer živimo u malom stančiću.Oni su došli kasno uveče,ja sam imala teške probleme sa grudima.Rekla sam mm kad dođe babica da mi masira grudi,svekar može lagano da ode.To se nije desilo.Oni su sedeli do 12 uveče,poremetili mi red u kući i onda je moj svekar rekao da će spavati tu,makar i na podu jer nije u stanju da vozi upravo je popio tabletu za smirenje.P...sam.Rekla sam mm da može slobodno da uzme ključeve i on ga odveze kod mojih jer nemam nameru da ga preskačem na podu dok idem da perem svoju ranu.Pri tome i same znate kakko je 2 dana posle porođaja,nemam šta da kažem.

Pre toga mi je svekar ušao bez kucanja u sobu dok sam previjala grudi navodno da vidi neku sijalicu :blink: a svekrva svako malo ulazila da deli savete koje joj nisam tražila.Te ima da jedeš ovo ili ono,...Moja majka je tu da mi pomogne,ali se ne meša u moj odnos sa bebom.Ja imam obavezu samo da dojim što je i da brinem o sebi i svojoj rani.

U ponoć sam pukla,svašta sam rekla mužu,on me smirivao,oni su sve čuli.Počela sam panično da se gušim od straha da beba ne oseti sve.Bila sam bespomoćna.Htela sam uzeti bebu i izaći napolje.Mrzim i jedno i drugo.Oni su rešili da se vraćau odmah za Srbiju.Naravno on nije mogao preći 40 km zbog tablete,a sad preti kako će preći 600 km.Ma bolelo me uvo.Rekla sam neka idu,neka rade šta hoće meni je beba najbitnija.Rekla sam im da su ispali užasni,i da više mm ne tretiraju kao detence,da on ima svoju porodicu,ako on to ne shvata ostaće bez nje.

Još sam besna.Beba je to veče kad su otišli bila jako uznemirena.Ali,sada je sve u redu.Uživam u svom mališanu,i ne dam nikome da mi pokvari sreću.

A mm je skunjen,ipak shvatio da ne može svojima popuštati samo zato što su u depresiji.

Nisu se ni javili.Sigurno čekaju na moj potez.Ali,ne pada mi na pamet da budem prva koja će nešto preduzeti.Ne znam da li sam u pravu,ali kao majka nemam dileme.

Mislim da su neke svekrve mnogoo sebične i neuviđajne,da je moj svekar tipični balkanac koji misli da se žena nikad ništa ne pita,jer se njegova nije pitala.E pa njegov sin je ipak našao drugu vrstu.

Borite se za sebe,ja sam se izborila i stavila tačku na agoniju koja je trajala celu moju trudnoću i sada doživela vrhunac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijači, jesu se vratili kući? Gde su ti sad svekar i svekrva? :unsure:

Mislim da su jako kratko bili tu da tako se iznerviraš, pa svakako bi otišli ;)

Važno je da budeš smirena i zbog bebe i zbog muža i sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi,pitala sam se kako ce proteci sve...

Znas zena kad se porodi je jako osetljiva..ja sam bila uzasno osetljiva i niko mi nije prijao u tim prvim danima ni u posetu..a kamoli da mi bude tu...jer vidis kako si sama rekla unervozis se beba to oseti i postane nervozna jos vise,a onda se ti sekiras zbog takve situacije i sve u krug.

Mislim da su oni trebali uvideti situaciju i naci meru i postovati zelju za privatnoscu koju si ti trazila,posto to nisu uradili desilo se sto se desilo,desilo bi se i da nisi imala problem sa grudima,a taj "bolni" deo je jos sve pogorsao.

Cudi me kako je zena koja je rodila troje zaboravila tu preosetljivost tek porodjenih zena(mislim na tvoju sveki...a svekar je ispao jos i gori)!!!

Da li cemo i mi biti takve zaboraviti kroz koju godinu kakva je to osetljivost i nemati razumevanje za neku svoju drugaricu,rodjaku,a sutradan za svoju cerku i snaju? Nadam se da necemo!

Drzi se!

A oni ce valjda shvatiti,reci ce im neko pa ce ako su ljuti sami i odljititi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijači, jesu se vratili kući? Gde su ti sad svekar i svekrva? :unsure:

Mislim da su jako kratko bili tu da tako se iznerviraš, pa svakako bi otišli ;)

Važno je da budeš smirena i zbog bebe i zbog muža i sebe.

Kući su,neće ni da se jave.Ali,baš me briga.Nisu bili kratko s obzirom na moje stanje i mali prostor,kao i činjenicu da beba ima 2 dana!

Marijachi,pitala sam se kako ce proteci sve...

Znas zena kad se porodi je jako osetljiva..ja sam bila uzasno osetljiva i niko mi nije prijao u tim prvim danima ni u posetu..a kamoli da mi bude tu...jer vidis kako si sama rekla unervozis se beba to oseti i postane nervozna jos vise,a onda se ti sekiras zbog takve situacije i sve u krug.

Mislim da su oni trebali uvideti situaciju i naci meru i postovati zelju za privatnoscu koju si ti trazila,posto to nisu uradili desilo se sto se desilo,desilo bi se i da nisi imala problem sa grudima,a taj "bolni" deo je jos sve pogorsao.

Cudi me kako je zena koja je rodila troje zaboravila tu preosetljivost tek porodjenih zena(mislim na tvoju sveki...a svekar je ispao jos i gori)!!!

Da li cemo i mi biti takve zaboraviti kroz koju godinu kakva je to osetljivost i nemati razumevanje za neku svoju drugaricu,rodjaku,a sutradan za svoju cerku i snaju? Nadam se da necemo!

Drzi se!

A oni ce valjda shvatiti,reci ce im neko pa ce ako su ljuti sami i odljititi...

Ja nikad neću zaboraviti,i tek sad razumem žene sa malim bebama koje se nekad i po tri dana ne jave na telefon.A najviše me pogodilo što je prekršen dogovor,i što sam ja ovako ranjiva stavljena na ultimatum bez prava glasa.Sramota.Ništa više neću reći.

Ne znam šta će biti ubuduće,ali ja ću uvek prvo misliti na moje dete,koje sad potpuno zavisi od mene pa na tuđe potrebe.Bebe osećaju majku i više nego što se može zamisliti.Osećam da ona još misli da je u mom stomaku.Sve oseća...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, potpuno prirodno i ispravno si postupila. Bitno je da je i tvoj muz shvatio i stao na tvoju stranu. Ne mislim da moras da im se izvinjavas, mozes im eventualno mirno opet objasniti ako zapocnu razgovor. Svaka cast! I uzivaj, beba je najvaznija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, potpuno prirodno i ispravno si postupila. Bitno je da je i tvoj muz shvatio i stao na tvoju stranu. Ne mislim da moras da im se izvinjavas, mozes im eventualno mirno opet objasniti ako zapocnu razgovor. Svaka cast! I uzivaj, beba je najvaznija.

Taman tako nekako! :)

Eh, da Marijachi, da iskoristim priliku da ti cestitam i pozelim tebi i tvojoj bebici puno lepih zajednickih trenutaka :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi, potpuno prirodno i ispravno si postupila. Bitno je da je i tvoj muz shvatio i stao na tvoju stranu. Ne mislim da moras da im se izvinjavas, mozes im eventualno mirno opet objasniti ako zapocnu razgovor. Svaka cast! I uzivaj, beba je najvaznija.

I ja mislim da nema potrebe da se izvinjavam,ipak su oni ti koji su prekršili dogovor.I ne samo to,ulaženje u sobu bez kucanja za mene je veliko nepoštovanje.Posebno u ovako delikatnoj situaciji.

Taman tako nekako! :)

Eh, da Marijachi, da iskoristim priliku da ti cestitam i pozelim tebi i tvojoj bebici puno lepih zajednickih trenutaka :wub:

Hvala draga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi...meni je to baš bezveze, mislim njihovo ponašanje...tako da si sasvim ispravno postupila...još ako ne zavisite od njih u ni u čemu, nema šta da se sekiraš i nerviraš... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijachi...meni je to baš bezveze, mislim njihovo ponašanje...tako da si sasvim ispravno postupila...još ako ne zavisite od njih u ni u čemu, nema šta da se sekiraš i nerviraš... :)

Hvala Bogu,ne zavisimo.Nikad nam nisu ni pomogli.Sami se izdržavamo,i moji nam često pomognu u svakom pogledu,iako im ni ne tražim.Njegovi su darežljivi jedino u "savjetima" koje nismo ni tražili.

I da dopisem svoj dozivljaj o sveki...

Posto me hvataju neki napadi depresije, verovatno zato sto sam cesto sama kod kuce i pricam sama sa sobom. U napradu nezadovoljstva i neke tuge pozvala sam sveki i kukala sam joj kako brinem za nasu egzistenciju, moju operaciju za tri meseca, bebin hipertonus, vezbice i eserihiju... davila sam je i time kako sam stvarno nesrecna zato sto cemo morati za nekih pola godine da se preselimo a ja stvarno to ne zelim, i kako je preseljenje za mene jedan vid stresa i to ozbiljnog... i tako sam dodala cinjenicu da ne mogu zbog hladnoce da izadjem i vidim dan, ne mogu da prosetam bebu, ne vidjam mamu jer ja ne mogu da odem tamo a ona je povredila nogu i ne moze da dodje...

Ona je meni od svega sto sam joj rekla samo govorila kako nece da me slusa zato sto nece da se opterecuje. NECE DA SE OPTERECUJE!

Je l' to ona zena koja se celu moju trudnocu MENI jadala da ne bi opterecivala svoja dva sina (od 37 i 40godina)?! Je l' to ona zena umesto koje sam ja vodila po lekarima svekra, da njoj ne bi bilo tesko? Je l' to ona zena zbog koje sam ja sedela pored svekra u bolnici na samrti danima, da njoj ne bi bilo tesko on je MENI preminuo na rukama u petom/sestom mesecu trudnoce?! Da li je to ista ona zena umesto koje sam ja isla da identifikujem svekra iako sam bila trudna? Umesto koje sam ja isla u pogrebno za racun? Ja ne verujem da je to ona ista zena sa kojom sam ja mesecima spavala posle svekrove smrti, samo zato sto ona NE SME sama da spava, ja sam svoj najlepsi period u trudnoci umesto sa mm provela sa depresivnom svekrvom u selu!!!

E, onda sam ja mogla da se opterecujem, da budem njen psihijatar i lekar, da je tesim i budem nejn potrcko i menjam je u svim teskim situacijama... ja sam u trudnoci mogla da se opterecujem?!

A ja sada kada sam nju pozvala da bih joj rekla kako sam tuzna, ona nece da me slusa. Predpostavljam da ja nemam pravo da budem tuzna i nesrecna, jer ja NIKADA nisam tuzna i nesrecna, i zato sto ja sve moram da prevazidjem sama.

Ja mislim da ona za mene kao covek vise ne postoji, ona je zavrsila svoju karijeru i ubuduce je za mene SAMO majka moga muza i nista bliskije.

Eto ti sad.Tako se i meni desilo.Slično.Teši ženu,izvlači je iz depresije cijelu trudnoću,koja je pri tom bila rizična.A sad kad joj nešto ne odgovara ona kamenjem na mene.Ne obaziri se,nego ako vam baš treba njena pomoć,a nadam se da ne treba,neka joj to sin kaže a ne ti.Tm treba to da reši.I ja sam zaključila distanca sa svekrvom je najbolje rešenje.Nismo mi njihove kćerke,nikad nećemo ni biti.Mene moja,bože oprosti ako grešim,ali po njenom ponašanju sam uvidela,vidi kao neku konkurenciju za sinovljevu ljubav i pažnju.Gura se da ona bude na prvom mjestu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram da napisem da ne mislim da oni to rade iz zle namere...jednostavno ne razumeju kako je nama...moj savet spustite loptu malo kuliranja i sve ce da dođe na svoje...moja je meni svasta radila al sam kulirala i prestala je...ne vredi se zbog toga nervirati samo uzivajte u bebama ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram da napisem da ne mislim da oni to rade iz zle namere...jednostavno ne razumeju kako je nama...moj savet spustite loptu malo kuliranja i sve ce da dođe na svoje...moja je meni svasta radila al sam kulirala i prestala je...ne vredi se zbog toga nervirati samo uzivajte u bebama ;)

Pa kako ne znaju kako se mama oseća u prvim danima nakon porođaja...ja to iskustvo ne mogu zaboraviti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kako ne znaju kako se mama oseća u prvim danima nakon porođaja...ja to iskustvo ne mogu zaboraviti...

Meni je moja rekla,ma ti super izgledaš kao da se nisi ni porodila...A sad da vidimo šta ćeš da radiš..pa niz ne traženih savjeta,upadanje u sobu svako malo,i čačkanje bez povoda.Ej,pa to bi žene trebalo da znaju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Bogu,ne zavisimo.Nikad nam nisu ni pomogli.Sami se izdržavamo,i moji nam često pomognu u svakom pogledu,iako im ni ne tražim.Njegovi su darežljivi jedino u "savjetima" koje nismo ni tražili.

Eto ti sad.Tako se i meni desilo.Slično.Teši ženu,izvlači je iz depresije cijelu trudnoću,koja je pri tom bila rizična.A sad kad joj nešto ne odgovara ona kamenjem na mene.Ne obaziri se,nego ako vam baš treba njena pomoć,a nadam se da ne treba,neka joj to sin kaže a ne ti.Tm treba to da reši.I ja sam zaključila distanca sa svekrvom je najbolje rešenje.Nismo mi njihove kćerke,nikad nećemo ni biti.Mene moja,bože oprosti ako grešim,ali po njenom ponašanju sam uvidela,vidi kao neku konkurenciju za sinovljevu ljubav i pažnju.Gura se da ona bude na prvom mjestu.

Eh Marijachi,mislim da si skroz u pravu.Ja bas nemam tolikih problema sa mojom svekrvom(bar ne jos uvek),ali ona definitivno ima problem kada sam ja u pitanju.Do svadbe je sve bilo super,a na dan svadbe smo se posvadjale.Da,da!Postrojavala je konobare,izigravala neki gazdaricu ili sta vec(a mm i ja smo lepo rekli i mojima i njegovima da je cela organizacija na nama i da nema mesanja sa strane),vukla i mene i mm stalno za ruku i na kraju uvredila i mene i moju porodicu!To nisam mogla da joj precutim!Bile smo napolju i muz je cuo sve sto sam joj rekla i podrzao me.Do kraja svadbe se malo primirila,ali je vec sutradan nastavila.Sada mi vise sve to nije tako strasno,kao onda jer sada znam kakva je(dok nisam videla,ja sam nju obozavala jer je stvarno bila dobra prema meni).Sto ti kazes,ponasa se kao da sam ja njoj konkurencija i kao da ce nju sada sin prestati da voli zato sto ima mene.I uvek se gura da bude ispred mene i da nesto bolje i vise uradi,i sta god ja uradim nije dobro,i kada skuvam neku corbicu(a ona nikada ne sprema nesto na kasiku) ona brzo pece meso jer njen Milorad(mm) to "nikako ne voli da jede"(a veruj mi da jede i to kao nenormalan) i jos hiljadu tako nekih gluposti...Ciste budalastine!!!Ali sta ces...Ja mislim da tako razmisljaju primitivne i nesigurne zene i ne treba se nervirati zbog njih nego ih zaliti...

Nama nasi muzevi i bebice treba da budu na prvom mestu i da uzivamo sa njima sto vise,a da nas za nase DIVNE SVEKRVE :lol::lol::lol: boli uvo!!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

My baby drago mi je da tako postupaš, biće efekta samo polako... Anđelčiću - tvoja je "vrh" čini mi se namazama sa milijardu boja... Da joj se čovek divi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma kao sto kaze ivancica tvoja je izgleda bas namazana,ma ne mora ni da me hvali vala samo da me ne kudi i ne prica o meni,ma i o meni bi nekako shvatila da govori ali ne znam sta joj moja mama radi,sta joj je zena kriva koja je daleko 1600km ccc,uvijek na moju mamu lose govori..

Ivancice vise ne znam sta je ispravno,vjerujes li da sam je sinoc sanjala kao ja joj sve rekla sta mi smeta a ona se jos vise naljutila..Ni ovako ne ide,djaba sto ja sutim i trudim se kad ona galami na sva usta i zamisli kad ona cijeloj porodici govori ruzno o meni a ja kao blentava se pravim sutim ko tu ispada los..Mislim da nasim ljudima malo fali za pricu..Znam samo jedno da se danas ne isplati biti fin pa to ti je,sto si bolji to si gori..Dodje mi nekad kad se mm vrati od nje i kad izvucem iz njega kakve gadosti je rekla da je nazovem i saspem sve u lice,pa nisam ni ja pasla travu pa da sutim na uvrede za moju mamu,pa se smirim kazem neka necu,ali dokle cu ne znam..Prelazi granicu moje dobrote,nije zasluzila da joj se suti..

Ma ja mislim da ti ne treba nista da izvlacis iz tm-a. Cemu to? Samo se bezveze nerviras, a niti ces ista promeniti niti ces bilo sta dobiti time sto znas sta je ona rekla. Ja sam svom zabranila da mi ista prenosi. Bas me briga sta njih dvoje pricaju, kakve bljutavstine njoj izlaze iz usta (jer lepo ne zna nista da kaze, u to sam se uverila), meni je lepsi zivot bez toga ;) Kontam ja da je tebi zao sto tm pati zbog nje, ali na kraju krajeva ni tu ne mozes nista da promenis jer je ona takva kakva je, mozes samo da je izbacis potpuno iz zivota, znaci ni da ne pitas tm-a sta je bilo kod nje, a on ako hoce sam da ti prica-okej, ako nece, jos bolje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.