Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

OMG.... Pričamo mi (i dokazujemo :rolleyes: :rolleyes: ) sveki i svekru kako mali recituje više od pola pesmice (mi počinjemo on završava neke reči i po nekoliko reči) koje mu inače recitujemo, a ona nama kako mi njemu OPTEREĆUJEMO mozak, :blink: :blink: Kaže, mali je šta ga terate... :blink: :blink: A kad sam pitala jel bolje pesmicu da pokažemo drugima da znamo ili da psuje, ućuta žena.... <_<:unsure:<_<

Svašta... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OMG.... Pričamo mi (i dokazujemo :rolleyes: :rolleyes: ) sveki i svekru kako mali recituje više od pola pesmice (mi počinjemo on završava neke reči i po nekoliko reči) koje mu inače recitujemo, a ona nama kako mi njemu OPTEREĆUJEMO mozak, :blink: :blink: Kaže, mali je šta ga terate... :blink: :blink: A kad sam pitala jel bolje pesmicu da pokažemo drugima da znamo ili da psuje, ućuta žena.... <_<:unsure:<_<

Svašta... :angry:

Svasta, pa ne terate vi njega nego ga samo podsticete da uspe u necemu sto ga trenutno zanima!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svasta, pa ne terate vi njega nego ga samo podsticete da uspe u necemu sto ga trenutno zanima!

Ne mož' to mi njima da dokažemo :D :D Čas viče mali je za ovo, čas viče veliki je za ovo (istu stvar).... Al eto, oept mene tako neke stvari dotiču, a rekla sam da neće ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i ne treba...Ja sam Andjelu upisala na gimnastiku sa dve i po godine, bilo je komentara, mala je, povredice kicmu, a kad joj je odlicno krenulo na gimnastici, za mesec dana se ta prica obnula...Kada sam je ucila slova jer mi je trazila, bilo je da nisam normalna, tako su me gledali, jer zaboga, opterecujem dete jer sam ja preambiciozna, sada kada zna latinicu i cirilicu i sama cita ono sto je zanima, sada se ponose i kazu da je vanserijsko dete. Sve me ovo sto ovde procitam podseca na onu pricicu 'Svetu se ne moze ugoditi'...

Andjelcicu, a zasto ti otvoreno ne kazes svojoj svekrvi da je to sto prica i sto radi jako ruzno i da ti smeta, da joj objasnis da neces dozvoliti da tvoje dete raste slusajuci takve stvari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma i ne treba...Ja sam Andjelu upisala na gimnastiku sa dve i po godine, bilo je komentara, mala je, povredice kicmu, a kad joj je odlicno krenulo na gimnastici, za mesec dana se ta prica obnula...Kada sam je ucila slova jer mi je trazila, bilo je da nisam normalna, tako su me gledali, jer zaboga, opterecujem dete jer sam ja preambiciozna, sada kada zna latinicu i cirilicu i sama cita ono sto je zanima, sada se ponose i kazu da je vanserijsko dete. Sve me ovo sto ovde procitam podseca na onu pricicu 'Svetu se ne moze ugoditi'...

Andjelcicu, a zasto ti otvoreno ne kazes svojoj svekrvi da je to sto prica i sto radi jako ruzno i da ti smeta, da joj objasnis da neces dozvoliti da tvoje dete raste slusajuci takve stvari?

Upravo tako,svetu se ne može ugoditi,zato se ne treba ni truditi.Svi bi voleli da daju savete,posebno svekrve.Zato u startu,od same trudnoće,treba joj staviti do znanja da ste vi svoj čovek,i da vam ne trebaju nikakve saveti.A ako vam zatrebaju tražićete ih.

A najgore kad vam se mešaju neki ljudi koji nemaju veze sa vašim životom.s0904.gif Ja sam se u trudnoći svega naslušala..

Anđelčiću,učini kao i ja-veliki rez,naglo sve promeni,stavi joj do znanja koje su njene granice.U početku će biti teško,kao i u mom slučaju,a onda ćeš se osetiti mnogo bolje.Ne odlaži,i javi kako je bilo.Dakle,bez mešanja u vaš život,bez ružnih reči pred bebom,a sutra i detetom.Postavi je na njeno mjesto.Kao što ti rekoh nije beba njen antidepresiv.Neka traži stručnu pomoć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima! Poslusala samvase savete i ima poboljsanja!

Kuca ju je docekala sredjena cakum pakum,, noc pre tog celu nisam spavala, ali zato ona nije mogla da preuzme domacinstvo kada je dosla - nije imala sta da radi. A tako sam i nastavila da rmbacim i radim sve u detalje njoj ispred nosa, tako da ona uglavnom sedi skrstenih ruku. Eno je sada pegla ves svojim sinovima, to sam joj dala sama da ne bi pokusavala da sama nadje posao, a i zadala =sam joj da nam zavija pun lonac sarme da zamrznemo, tako da ce imati posla i za utra. Ali sve je jos uvek pod mojom kontrolom. :D

U bife sa lekovima sam pobacala kondome, a par njih i u kupatilo. Bila sam malo bezobrazna pa sam jedan otvorila i ubacila u korpu sa prljavim vesom. Sinoc sam "trazila" po kuci kafetin za glavu i ona da bi mi pomogla otvorila je bife i poispadali su joj kondomi. Zena je umrla od blama. Posle je jutros otvorila korpu za ves i umrla od blama kada je videla kondom koji sam rano jutros ubacila. Opet je umrla od blama, a pravila se da nije videla pa me je jutros kad sam ustala pitala hocu li da joj dam prljav ves dok je tu, da opere.

Danas sam se prvi put posvadjala sa njom, ustvari ja sam vikala, qa ona cutala, slusala i poslusala! Posto sam stavila bebana u lezaljku da ga vise niko ne bi nosio, on je naravno odmah poceo da negoduje i da place. Ja sam mu gurnula cuclu u usta i on je jos vise poludeo i poceo ozbiljno da place, a ona me je onda odgurnula i pocela da skoro vice na mene kako cu udaviti dete i krenula da ga otme iz lezaljke. E onda nastupam ja, koja sam tako poludela i pocela da vicem na nju da ona nije jedina osoba koja ga voli, kako sam ga ja rodila i da ga ja sigurno necu ubiti niti manje voleti nego sto ga ona voli. I da ona ide linijom manjeg otpora zato sto ga uzima kada place, da ga ona uci da uz pomoc suza manipulise ljudima, da nece dok sam mu ja majka uspeti da na suze izvuce ono sto zeli i da bi ona mogla bar jednom da mi dozvoli da mu JA budem majka a ne ona. I to se sve izdesavalo pred mojom mamom koja je bila tu u gostima. Iskreno, da nije bila tu moja mama, verovatno ne bih imala snage sve to da joj kazem, ali posto znam da me mama maksimalno podrzava i misli isto sto i ja nekako sam dobila snagu sve da joj kazem. Onda se sveki ucutala, rekla je da sam u pravu i cak mi se izvinila. Takodje kada god pocne da lupeta nesto bebanu ja je odmah prekinem i kazem joj da necu dozvoliti da moje dete slusa takve gluposti.

Primetila sam da od kada sam ja postala ostra i drska prema njoj, ona ipak ima normalniji stav, da izgleda i ona kao i deca voli kada joj se postave jasne granice. I od kada je tako, vise vremena provodimo ispijajuci kafu i pricajuci o tome kakav je mm bio kao dete, o tome sta bi sve mogao nas beban da bude kad poraste, o izlozbi koju treba da imam ya nedelju dana... verujte mi, meni je sada mnogo prijatniji njen boravak ovde, a izgleda je i njoj ;)

Na stranu to sto sam premorena jer rano ujutru ustajem pre nje da bih sve sredila da ona ne bi trpala nos i radila poslove koje ne treba, a posle se vratim i navodno spavam, uvece lezem oko 2-3, ujutru ustajem oko 5-6, kratko receno pala sam sa nogu... ali to ce trajati jos par dana, a ja cu napokon da je (nadam se) postavim na mesto svekrve i babe mog deteta, a ne majke ;)

ti si moj idol

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam mnogo blaga prema njoj i cak joj ugadjala zato sto je par meseci pre nego sto sam se porodila svekar preminuo. Ona je jos uvek mnogo osetljiva i emotivna, i pored podrske mm nisam imala snage i srca da joj pruzim bilo kakav otpor.

Ovaj deo za sredjivanje stana bila je zajednicka taktika mm i moja, a ostatak se slucajno izdesavao takav kakav jeste i sada mi je mnogo lakse. Sve sto mi zasmeta ja iznesem odmah i vise se time ne nerviram i ne opterecuje.

Ljubim vas sve puno! :***

E, odlicno, sad zadrzi takve odnose i na konju si!!! Razumem zasto si bila blaga prema njoj, ali ona je bas preterala. Ako je dobra prema tebi i ne treba dabudes gruba, ali ne treba ni da pustis da babac podivlja :) Sad uzivajte, konacno :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Anđelčiću he he he kondomi su coooooooool ideja. A sve ostalo je jako pametno! Bravo ženska :) i ne posustaj, čim olabaviš uzde, veruj mi opet će pokušati da ti se penje na glavu. Samo tako, oštro i principijelno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne bi to bilo toliko realno i super sa kondomima da u medjuvremenu rano jutros mm nije dosao sa posla i tusirao se :) A cim je on legao da spava ja sam joj podmetnula jedan u korpu za ves. Cela situacija je ispala fenomenalno da se nauci pameti. Mada sam prvo verovala da se ona uopste nece ustrucavati i stideti ako to uradim jer je bila neprirodno bliska sa nama, ali ipak je upalilo! :)

Sutra idem na neku kontrolu, a sveki je pokusala da ubedi mm da ide sa mnom i da ce ona cuvati bebana. Naravno, mm je kategoricki rekao da nece da ostavlja bebana kad vec ne mora :D spasio me je u ovom slucaju da opet ne ispadnem vestica :D

TRI PUTA URA ZA MM! :)

Ura, ura, ura :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne bi to bilo toliko realno i super sa kondomima da u medjuvremenu rano jutros mm nije dosao sa posla i tusirao se :) A cim je on legao da spava ja sam joj podmetnula jedan u korpu za ves. Cela situacija je ispala fenomenalno da se nauci pameti. Mada sam prvo verovala da se ona uopste nece ustrucavati i stideti ako to uradim jer je bila neprirodno bliska sa nama, ali ipak je upalilo! :)

Sutra idem na neku kontrolu, a sveki je pokusala da ubedi mm da ide sa mnom i da ce ona cuvati bebana. Naravno, mm je kategoricki rekao da nece da ostavlja bebana kad vec ne mora :D spasio me je u ovom slucaju da opet ne ispadnem vestica :D

TRI PUTA URA ZA MM! :)

3 bambija za muza :)))) mislim da kod moje ni to ne bi upalilo...mora da zaviri svuda pa to ti je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne primaj to k srcu uopste, pa i sama znas da zena lupa bez tacke i zapete. Opet joj objasni da razumes njenu beskrajnu ljubav, ali da ces svoje dete ipak vaspitavati kako ti smatras da treba a ne kako ona smatra. Iskreno receno, i ja nikada nisam decu ostavljala da placu niti da kmece i mozda je tu ona i upravu, ali mora postovati tvoje nastojanje da u svojoj kuci budes svoj gazda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aaaaaaaaaaa pocinjem da ludim! :o

Opet ista situacija, beban place, kad ga uzmem od se smeje i guce, kad ga vratim da lezi on opet place... i ja necu da ga uzmem nego pokusavam da ga smirim dok lezi... a sveki lepo dodje i gura me i otima ga. I lepo joj nisam dala, i rekla sam joj da me pusti da to sama rascistim sa bebom, a sta sam dobila kao odgovor na to? Da sam losa majka, da nije normalno da ga ne uzmem kad place, da je on zeljan mog zagrljaja, da ga sigurno nesto boli i prestane kad ga uzmem, da ga ocigledno ne volim dovoljno... eto sita se isplakah, kao da nemam dovoljno svojih briga trenutno nego mi jos ona skace po zivcima.

Samo me zanima kako dete nije bilo zeljno mog zagrljaja i nosakanja pre nego sto je ona dosla pre tri dana i pre nego sto je pocela da ga nosa po ceo dan... opet se vraca ista situacija, kad sveki ode opet cu imati bebu koja nece hteti u lezeci polozaj ni kada spava...

Mnogo sam se razocarala, zar je to ona moja sveki kojoj sam bila toliko super, koja me je hvalila na sva usta kako sam najbolja zena za njenog sina, majka za njenog unuka, snajka za njenog pokojnog muza i nju... zar ona da mi kaze kako nisam dobra majka?! Mnogo sam se smorila i razmisljam da ne odem uopste na kontrolu danas, da dok je ona ovde ne ostavljam dete sa njom bez mog prisustva.

Hej, razumem da ti je sad tesko, ali mozda je sin stvarno sad nervozniji dok je ona tu, sigurno on oseti i tvoju nervozu... Ona je grozna kad moze takve stvari da izgovori, ali ti pokusaj da iskuliras, a sina prati, nemoj zapinjati za neke principe i pustati ga da zbog toga ispasta, ona je tu samo nekoliko dana a ti imas ceo zivot da njega vaspitavas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ni ja ga ne pustam besomucno da place, nego ga necim zainteresujem, pesmicom, igrackom, cuclom... To traje 10tak sekundi, ali ona ne dozvoljava da se cuje ni kme! Odmah me gura i otima...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ni ja ga ne pustam besomucno da place, nego ga necim zainteresujem, pesmicom, igrackom, cuclom... To traje 10tak sekundi, ali ona ne dozvoljava da se cuje ni kme! Odmah me gura i otima...

Onda jos gore po tebe, u smislu, svekrva ti je jos gora nego sto sam pretpostavila... ja sam mislila da je to onaj fazon, suv je, sit je, smirice se, pa da on kenjka i kenjka, a onda ona dodje i sizne sto joj ne das da ga uzme. Nije mi jasno to, kako mislis gura te? Bas te stvarno gura ili te kobajagi cusne da dodje do bebe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ni ja ga ne pustam besomucno da place, nego ga necim zainteresujem, pesmicom, igrackom, cuclom... To traje 10tak sekundi, ali ona ne dozvoljava da se cuje ni kme! Odmah me gura i otima...

Kako sme to da radi?Zašto joj dozvoljavaš?E kakva sam ne bi mi više u kuću ušla dok se ne promeni.Smireno i staloženo joj iznesi NJENA PRAVA i sankcije u slučaju da to ne ispoštuje.Npr.dok se malo ne promeni da ne dolazi neko vreme.Izvini molim te,ali to je tvoje dete,ti si ga 9 meseci nosila u stomaku i rodila,sad treba neko da te gura i da ti ga otima.UH,nemam reči.Ja mojoj to nikad ne bi dozvolila,po cenu bilo čega.Ej....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma sve ja to kapiram, i ok je dok je beba, ali sta ces kada poraste. Kada mu nesto zabranis, a baba dodje i nakrpi te kako si ovakva i onakva jer ne das detetu recimo da se penje na banderu? Ili ti nesto ne budes zelela da mu kupis jer nije zasluzio ili jer smatras da ce to nesto lose uticati na njega, a onda dodje dobra baka i to mu kupi? Kako ces mu objasniti sta znaci 'mama zna samo da se prca' kad bude imao 3-4 godine, upijao kao sundjer i stalno pitao sta je ovo, zasto ono i sl...Nisam sigurna da li je ovo situacija gde mozes da iskuliras.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

OMG.... Pričamo mi (i dokazujemo :rolleyes::rolleyes: ) sveki i svekru kako mali recituje više od pola pesmice (mi počinjemo on završava neke reči i po nekoliko reči) koje mu inače recitujemo, a ona nama kako mi njemu OPTEREĆUJEMO mozak, :blink::blink: Kaže, mali je šta ga terate... :blink::blink: A kad sam pitala jel bolje pesmicu da pokažemo drugima da znamo ili da psuje, ućuta žena.... <_<:unsure:

Svašta... :angry:

:lol: axaxaxaxa svasta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.