Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Meni je moja danas rekla da slučajno više decu ne radjam...

da ne pravimo kuću....

????????????????

:blink: :blink: :blink: Ma samo je ljuljnula žuta minuta. Iskuliraj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:blink: :blink: :blink: Ma samo je ljuljnula žuta minuta. Iskuliraj!

To i radim,bojkotujem je nekoliko dana,da skapira kako lupa.

Tako uvek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je moja danas rekla da slučajno više decu ne radjam...

da ne pravimo kuću....

????????????????

:blink:<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je moja danas rekla da slučajno više decu ne radjam...

da ne pravimo kuću....

????????????????

Ja bih joj oko za to iskopala. Digla bih takvu dreku da bi joj izazvala infarkt. Odakle njoj pravo da nekome prica kad ce i koliko ce dece roditi?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To i radim,bojkotujem je nekoliko dana,da skapira kako lupa.

Tako uvek

Baš lupeta.... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ona tako redovno,dal o deci,dal o nečemu drugom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je moja danas rekla da slučajno više decu ne radjam...

da ne pravimo kuću....

????????????????

Svasta :blink::blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala,potpuno si u pravu.Sve što sam bila finija i bolja sve više je bila bezobrazna i dala sebi na slobodu neke stvari.

Mm misli,i previše kako se ja osećam.Ali,majka ga užasno ucenjuje.Čim malo izgubi njegovu pažnju ona "umire" , izigrava žrtvu.Eto juče zvala pa pitala hoću li ja praviti tortu kad se beba rodi.On joj rekao da nisam pričala o tome.A ona ju,pa mora biti torta,ja ću je napraviti pa ću je držati u krilu dok dođemo (700 km!!!!) da lepo ima kad devojčica dođe.A sinoć mi šalje poruku jesam ja kkupila bade mantil za bebu,ja joj drsko odgovorim nisam,nemamo ni mi bade mantil šta će bebi.A ona pa mora beba imati bade mantil ja ću joj kupiti i oprati.Šta ona pokušava!?Da pokaže da je bolja baka nego što ću ja biti majka!?

Jutros sam rekla mm da mogu biti dva dana ovde i to je to,na lep način.On se složio apsolutno i pao mi je kamen sa srca.Nadam se da će tako i ostati.

Dodjem ovde i citam, s vremena na vreme, i ne verujem!!!

Kad ti nesto sveki ponudi, a ti lepo prihvati i zahvali se! I za tortu i za bade mantil i za sve sto ona misli da treba, pa neka kupi-donese-napravi...ja tako radim uvek. Moja sad mene ni ne pita puno stvari, dodje, donese sta ona misli da treba, a kad ode ja to iskoristim ili nikad ne iskoristim i bas me briga. Nek trosi pare ako ih ima na bacanje. Cak je lepo nekad nazovem, pa joj izdiktiram sta nam treba.

Mislim da se ti bre previse brines i za muza sta ce reci, a kamoli za svekrvu!

Ja moju postujem i nikad joj necu reci nista ruzno, ali ne moze da radi sta hoce i kako hoce kad su u pitanju moja deca i ja. I to ona sad vec jako dobro zna. I bas se lepo slazemo! ;)

Meni je moja danas rekla da slučajno više decu ne radjam...

da ne pravimo kuću....

????????????????

:blink: svasta! Sta joj je to trebalo?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dodjem ovde i citam, s vremena na vreme, i ne verujem!!!

Kad ti nesto sveki ponudi, a ti lepo prihvati i zahvali se! I za tortu i za bade mantil i za sve sto ona misli da treba, pa neka kupi-donese-napravi...ja tako radim uvek. Moja sad mene ni ne pita puno stvari, dodje, donese sta ona misli da treba, a kad ode ja to iskoristim ili nikad ne iskoristim i bas me briga. Nek trosi pare ako ih ima na bacanje. Cak je lepo nekad nazovem, pa joj izdiktiram sta nam treba.

Mislim da se ti bre previse brines i za muza sta ce reci, a kamoli za svekrvu!

Ja moju postujem i nikad joj necu reci nista ruzno, ali ne moze da radi sta hoce i kako hoce kad su u pitanju moja deca i ja. I to ona sad vec jako dobro zna. I bas se lepo slazemo! ;)

:blink: svasta! Sta joj je to trebalo?!

Tako i treba! Ako se vec podmece, daj da se ne oseti odbaceno. A ti sve sto ustedis, sigurno imas gde drugo da potrosis! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih joj oko za to iskopala. Digla bih takvu dreku da bi joj izazvala infarkt. Odakle njoj pravo da nekome prica kad ce i koliko ce dece roditi?!

Stvarno bi to uradila? A sta da tvoja majka tako nesto izjavi , da li bi dozvolila tvom muzu da tako reaguje? Aj se malo saberi. Sve ima nacin da se kaze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je moja danas rekla da slučajno više decu ne radjam...

da ne pravimo kuću....

????????????????

A ti njoj reci,pa slučajno i neću al namerno hoću svakako :D:D:D

Dodjem ovde i citam, s vremena na vreme, i ne verujem!!!

Kad ti nesto sveki ponudi, a ti lepo prihvati i zahvali se! I za tortu i za bade mantil i za sve sto ona misli da treba, pa neka kupi-donese-napravi...ja tako radim uvek. Moja sad mene ni ne pita puno stvari, dodje, donese sta ona misli da treba, a kad ode ja to iskoristim ili nikad ne iskoristim i bas me briga. Nek trosi pare ako ih ima na bacanje. Cak je lepo nekad nazovem, pa joj izdiktiram sta nam treba.

Mislim da se ti bre previse brines i za muza sta ce reci, a kamoli za svekrvu!

Ja moju postujem i nikad joj necu reci nista ruzno, ali ne moze da radi sta hoce i kako hoce kad su u pitanju moja deca i ja. I to ona sad vec jako dobro zna. I bas se lepo slazemo! ;)

E najgore što ona nešto uradi,pa posle kuka kako je bolesna jer je šila,jer se mučila,prala ovo ono.A ja kažem mm pa što radi kad nije u stanju?A za pare uvek kuka,kako nema a nakupovala brdo stvari.Navodno ja štedim na detetu,pa mu nisam dovoljno kupila.Ma i to što kažeš,neka samo kupuje,više i ne obraćam pažnju.

Tako i treba! Ako se vec podmece, daj da se ne oseti odbaceno. A ti sve sto ustedis, sigurno imas gde drugo da potrosis! :)

Uvek ima :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam sve ovo i ne znam sta da kazem. Mi trenutno zivimo sa roditeljima i bratom mm. Ne mogu da kazem da imamo nekih velikih problema,ali nam bas nije ni sjajno...Svekar mi je invalid,svekrva zena koja je navikla da bude glavna u kuci i da je svi slusaju i cim ona pukne prstima sve mora da se uradi.Ceo zivot je sama sa tri muskarca i ne moze da podnese jos jednu zensku osobu u kuci koja moze da radi sve sto i ona.Stalno imam neki osecaj da pokusava da uradi nesto bolje od mene,da uradi i vise i sl.Malo mi to ide na zivce.Za ovih osam meseci,koliko zivimo pod istim krovom,imale smo jednu ozbiljnu raspravu kada sam ja pukla i sve joj sasula u lice.Ukratko,vracali smo se kuci i ona o njena majka su bile sa nama u kolima i kada smo stali kod mojih njih dve nisu htele da udju u kucu nego su meni rekle da uzmem sta mi treba i da izadjem(pritom,nisu ni u kakvoj svadji sa mojima ili tako nesto).Odlepila sam!Rekla sam muzu da njih dve odveze i da se vrati,izasla iz kola i toliko zalupila vratima da jace nisam mogla! Kada smo dosli kuci,ona je pravac zamnom usla u sobu i pocela da vice kako ja nemam prava da svoj bes istresam na njoj!Tad sam joj ocitala bukvicu jer me je jako povredilo njeno ponasanje.Sve se to skupljalo i jednom je moralo da pukne.Inace,hiljadu puta prodje pored mojih i nikada nece da svrati.Zato mi je i toliko bilo krivo.

Od tada je,da kazemo,malo bolje...Sada prica kako ce ona i ovo i ono kada se beba rodi ali se ne brinem oko toga jer mi uskoro prelazimo kod mojih.Kuca je velika,a imam dve mladje sestre i baku koja je stara pa imam veliku obavezu prema njima.Mama i tata su mi se razveli tako da ce biti lakse i meni i njima kada dodjemo tamo.Samo se nadam da necu imati nekih problema sa muzem tada... :unsure:

Uh,koliko sam se raspisala.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno bi to uradila? A sta da tvoja majka tako nesto izjavi , da li bi dozvolila tvom muzu da tako reaguje? Aj se malo saberi. Sve ima nacin da se kaze.

Hoces da ti nacrtam? Mislis da bih stvarno kopala oko nekome? Stvarno, ali stvarno i vrlo hitno, moras kod psihijatra jer si daleko rastrojenija od svih ovde zajedno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je moja danas rekla da slučajno više decu ne radjam...

da ne pravimo kuću....

????????????????

Oh, pa meni ovo redovno govore i sveki i zaova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja se pridruzujem vasem klubu ;)

Ja imam jednog bebana od tri meseca pa sam od sveki dobila vec 10 puta savet, da ne kazem kritiku kako ne bi trebalo vise da radjam. Jedno dete - dosta na ovu krizu i nase stanje ovakvo kakvo jeste (placamo kiriju, nemamo stalni radni odnos...), a i za nju imamo savrseno dete tako da nam drugo nije potrebno.

Ja na tu njenu budalastinu koju kaze samo kada mm nije tu, jer pred njim ne sme, samo kazem da se slazem sa njom jer kroz trudnocu i porodjaj ne mogu da prolazim ponovo; a kada mm dodje kuci i ostanemo sami nastavimo sa nasim planovima za drugo dete. Eto toliko o tome koliko ja slusam sveki sto se radjanja dece tice. Mislim da bih mogla da tako postupam i u drugim stvarima i da prestanem da se nerviram za svaki njen postupak, i iskreno receno potrudicu se.

Eto, sveki sutra dolazi, pa je krajnje vreme da sredim bas sve po kuci cakum pakum, da ona ne bi mogla ponovo da mi ceprka po prljavom vesu i glumi kucnu pomocnicu ;) da je iznenadim i ostavim bez posla, a sav posao koji se stvara u hodu sama da resavam ;)

Pa jel vam ona to plaća kiriju,pa tako priča?Meni se još nije desilo da mi određuje svekrva ili majka koliko ću dece imati.Ja ću ga sa mm hraniti i podizati neće niko drugi.Ja bih na to drsko odgovorila,moja je stvar da li ću imati još dece,vaše savete zadržite za sebe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne znam ni sama sta je pametno... ona se ponasa kao da sam ovo dete rodila za nju. Kaze ona meni - ti imas svog muza da ga volis, a ja nemam vise nikoga pa mi je tu mali Milance. Kaze bebi "samo baka ima dovoljno ljubavi da te voli koliko ti zasluzujes, mama voli tatu, tata voli mamu, a tebe voli baka..." Pa i da je iz sale - grozno je.

I posle mi kaze kako treba da se preselimo kod nje u selo jer ovde placamo kiriju za dzabe, da sam eto lose prosla i na prvom porodjaju, a drugo mi dete i ovako ne treba... njena teorija - prvo se dete radja sebi, drugo se radja prvom da ima sa kim da bude. Pa posto ce sa mojim detetom da bude BABA, njemu nema potrebe da se radja drugo... zaboga tu je baba!

Eto, ne znam vise ni ja sta sve cu cuti od te gomilje njenih gluposti, ali stvarno se ponasa kao da sam ja bila samo fizicki bitna da bih rodila to dete, sada vise nisam nikome i ni za sta bitna... gr...

Necu ni da pricam o tome kako detetu govori "da njegova mama ne ume nista da radi osim da se prca"...

Gomila "sala" koje su ustvari velike gluposti, a ja onda posle ne bi trebalo da se uvredim?

Gospode! :blink:

Sta je sa tom zenom?! :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ne znam ni sama sta je pametno... ona se ponasa kao da sam ovo dete rodila za nju. Kaze ona meni - ti imas svog muza da ga volis, a ja nemam vise nikoga pa mi je tu mali Milance. Kaze bebi "samo baka ima dovoljno ljubavi da te voli koliko ti zasluzujes, mama voli tatu, tata voli mamu, a tebe voli baka..." Pa i da je iz sale - grozno je.

I posle mi kaze kako treba da se preselimo kod nje u selo jer ovde placamo kiriju za dzabe, da sam eto lose prosla i na prvom porodjaju, a drugo mi dete i ovako ne treba... njena teorija - prvo se dete radja sebi, drugo se radja prvom da ima sa kim da bude. Pa posto ce sa mojim detetom da bude BABA, njemu nema potrebe da se radja drugo... zaboga tu je baba!

Eto, ne znam vise ni ja sta sve cu cuti od te gomilje njenih gluposti, ali stvarno se ponasa kao da sam ja bila samo fizicki bitna da bih rodila to dete, sada vise nisam nikome i ni za sta bitna... gr...

Necu ni da pricam o tome kako detetu govori "da njegova mama ne ume nista da radi osim da se prca"...

Gomila "sala" koje su ustvari velike gluposti, a ja onda posle ne bi trebalo da se uvredim?

Sada je beba mala pa ne razume šta baba trabunja,a šta će biti za dve godine kad dete upija sve kao sunđer?Draga puno si ti njoj dopustila.Takve rečenice nisu šala,nego čist bezobrazluk.Jasno joj stavi do znanja šta sme šta ne sme.Nemoj se ljutiti,ali meni je ta žena teška prostakuša,sa takvim rečnikom.Ja sam mojoj svekrvi i svekru zabranila da kažu jednu psovku pred detetom,ako će čuti nešto ružno na ulici u kući neće sigurno.Neka ona sebi nađe neku zanimaciju,to je tvoje dete ne njeno.Kupi joj kuče,pa nek se s njim razgovara i šetka ga.Ne daj joj da ti se toliko nakači na vrat posle ćeš je sve teže otkačiti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih joj oko za to iskopala. Digla bih takvu dreku da bi joj izazvala infarkt. Odakle njoj pravo da nekome prica kad ce i koliko ce dece roditi?!
axaxaxaxa

:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih moju

t0101.gift0119.gift0118.gift0140.gift0154.gif

Stiže pomoć draga t0129.gif

t0150.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sveki mi upravo doneela krofne u sobu,ne mogu da verujem,garant ce zavejati sneg :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcicu...nemoj bre da maziš krokodila, oteraj je tamo gde sunce ne sija a onda reci da si se šalila. Pa budi bre malo zmija :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.