Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

a tek sto je ljubomorna,sve sto ja imam mora i ona.mm mi je kupio majcu koja je providna sa cipkom i stvarno je za mlade a ne za osobe koje imaju 59god.ali ona je morala isto takvu da kupi ili bi poludela.a tek novcanik helo kity...LUDA ZENA

:blink::blink::blink::lol::lol::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto to i moja svekrva,ona voli samo svoju babu i mene detetu predstavlja imenom a za nju kaze ja sam tvoja majka,tvoja baka,ja te volim najvise od svih..itd..sta reci,osim da moje dete ne moze vise da voli baba od mene..a cim se igramo i beba se smeje svekrva dolazi gura me i sve glasnije prica od mene da bi je gledalo..a mm joj ispunio zelju i kupio joj tasnu hello kitty za koju se odusevila..posto je bila ljubomorna sto je kupio meni belu i roze a njoj ne pa je rekla to nije lose i za mene..bila je neka promocija.......

QQ, pa jel je nije sramota da sa takvom tašnom izađe međ' svet?

A to za guranje bi videla svog bogu :lol: :lol: NA FINJAKA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj kad citam ove komentare, ja sam stvarno srecna sto ne zivim sa svekrvom i svekrvom, mm i ja zivimo sami. Koliko puta ne mogu da podnesem samu sebe, ne znam kako bih podnela jos nekog u kuci. Kad smo odlucicli da zivimo zajedno, cak smo 7 meseci ziveli kao podstanari, samo da ne bi ziveli sa njegovima dok se nasa kuca ne zavrsi. I on je za to da zajednica ne moze da funkcionise, iako ima mesta kod njih u kuci. Ja sam za ono "sto se manje gledamo vise cemo da se volimo". Vidimo se do dva puta nedeljno, ona i svekar dodju kod nas, ili mi odemo zajedno kod njih, nikad ne idem sama, i kad dolaze mora da se najave sto i mi radimo. Ovako ne mogu da se zalim, nemam nikakav komentar na nju, vidimo se, popijemo kafu, ispricamo i svako svojoj kuci. Jedino mi ponekad skrene paznju koliko mi je kratka suknja i to da mi je kosa duza od suknje, ali sta ces, rekla ja to mm i on se izdrao na nju, vise mi nikad to nije pomenula. Ah, sad se setih, u zadnje vreme me smara oko porodjaja i donosi nepotrebnu nervozu, kako ce i sta biti i samo me plasi, i to sam rekla mm tako da je rascistio s njom da me vise o tome ne pita, kako bude, bice...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedino mi ponekad skrene paznju koliko mi je kratka suknja i to da mi je kosa duza od suknje, ali sta ces, rekla ja to mm i on se izdrao na nju, vise mi nikad to nije pomenula. Ah, sad se setih, u zadnje vreme me smara oko porodjaja i donosi nepotrebnu nervozu, kako ce i sta biti i samo me plasi, i to sam rekla mm tako da je rascistio s njom da me vise o tome ne pita, kako bude, bice...

Meni moja nije pisala poruke sve do danas.Pita me da li sam ja spremila sve za bebu,kaže mi da ne nosim obične uloške u porodilište.Kao da sam ja pala s Marsa pa ne znam koje uloške treba da nosim.I tako redom,dok joj ja nisam odgovorila da ne brine nego da brine o sebi,a ako mi nešto i zatreba muž će mi doneti.

Plašim se samo da mi se ne useli ovde u stan odmah posle porođaja,i počne da diriguje.Ili kao kod nekog od vas da mi stalno drži dete.Prilično je nestabilna,plašim se i sama s njom da ostanem.Svekar je pričao kako ima nekakve napade,ja stvarno ne znam šta bih da je nešto uhvati dok sam ja sama sa bebom. :unsure:

Pri tom pije gomilu antidepresiva,i stalno plače.Ja znam da je snašla velika nesreća,ali takvo ponašanje i novorođenče ne idu zajedno.

I još nešto,ja sam takva da ne volim da pokazujem svoje telo ni pred rođenom majkom i kad budem dojila to će biti ja i beba sami i da nam niko ne smeta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za ono "sto se manje gledamo vise cemo da se volimo".

I ja sam za to, tj. mislim da je vecina nas za to :D ali mm i ja ne mozemo sad da se odvojimo iz finans.razloga. <_< Ogromna kuca,nas troje,a mm kaze da bi se radije preselio kod mojih gde ih ima sedmoro u kuci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve mi se cini da nam ne preostaje nista nego da potrujemo svekrve...da, da, treba ih potrovati. :D

Daaaaaaaaaaaaaaaaaaaa :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za ono "sto se manje gledamo vise cemo da se volimo".

Tooo, srcee moje :) :) :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni moja nije pisala poruke sve do danas.Pita me da li sam ja spremila sve za bebu,kaže mi da ne nosim obične uloške u porodilište.Kao da sam ja pala s Marsa pa ne znam koje uloške treba da nosim.I tako redom,dok joj ja nisam odgovorila da ne brine nego da brine o sebi,a ako mi nešto i zatreba muž će mi doneti.

Plašim se samo da mi se ne useli ovde u stan odmah posle porođaja,i počne da diriguje.Ili kao kod nekog od vas da mi stalno drži dete.Prilično je nestabilna,plašim se i sama s njom da ostanem.Svekar je pričao kako ima nekakve napade,ja stvarno ne znam šta bih da je nešto uhvati dok sam ja sama sa bebom. :unsure:

Pri tom pije gomilu antidepresiva,i stalno plače.Ja znam da je snašla velika nesreća,ali takvo ponašanje i novorođenče ne idu zajedno.

I još nešto,ja sam takva da ne volim da pokazujem svoje telo ni pred rođenom majkom i kad budem dojila to će biti ja i beba sami i da nam niko ne smeta.

Marijači, više ne znam šta da ti kažem - previše strahova od te tvoje sveki ;)

Razgovor sa mužem je najvažniji, a sad mogu da te posavetujem da što manje misliš na nju i opterećuješ se, a što više o lepim stvarima - beba, muž, ti... :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijači, više ne znam šta da ti kažem - previše strahova od te tvoje sveki ;)

Razgovor sa mužem je najvažniji, a sad mogu da te posavetujem da što manje misliš na nju i opterećuješ se, a što više o lepim stvarima - beba, muž, ti... :rolleyes::rolleyes:

Ne pomaže moj razgovor sa mužem,ona njega ništa ne sluša.100 puta joj je rekao nemoj mariju da opterećuješ nekim stvarima,ona je sad osetljiva.Ali,ništa.Nema žena samokontrolu.Sva sreća moja majka će doći pa ako bude stani pani,ona će joj skrenuti pažnju.Moja majka ume to fino diplomatski,pa nadam se da će je poslušati.Rekla mi je i da neće niko spavati kod nas u stanu,nego pravac kod nje (50 km) gde ima 6 soba.Uglavnom,mislim da je za mene bolje da se ne raspravljam nego da drugi obave umjesto mene.

A ja da se u potpunosti posvetim maloj beki.I da mi ona ne uvodi pravila kako je zamislila.Da beba mora 6 meseci da nosi široki povoj,ako pedijatar proceni da ne mora ja ću njega poslušati.

Mislim da majka najbolje oseti šta je dobro za bebu,uz savet ljudi zaduženih za to.

Zavidim svima kojima se svekrva ne meša u život.Moja bi da kontroliše,zna sve.Tako je navikla sa sinovima,pa misli tako će i sa snajkom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne pomaže moj razgovor sa mužem,ona njega ništa ne sluša.100 puta joj je rekao nemoj mariju da opterećuješ nekim stvarima,ona je sad osetljiva.Ali,ništa.Nema žena samokontrolu.Sva sreća moja majka će doći pa ako bude stani pani,ona će joj skrenuti pažnju.Moja majka ume to fino diplomatski,pa nadam se da će je poslušati.Rekla mi je i da neće niko spavati kod nas u stanu,nego pravac kod nje (50 km) gde ima 6 soba.Uglavnom,mislim da je za mene bolje da se ne raspravljam nego da drugi obave umjesto mene.

A ja da se u potpunosti posvetim maloj beki.I da mi ona ne uvodi pravila kako je zamislila.Da beba mora 6 meseci da nosi široki povoj,ako pedijatar proceni da ne mora ja ću njega poslušati.

Mislim da majka najbolje oseti šta je dobro za bebu,uz savet ljudi zaduženih za to.

Zavidim svima kojima se svekrva ne meša u život.Moja bi da kontroliše,zna sve.Tako je navikla sa sinovima,pa misli tako će i sa snajkom.

Ima navika, ali ima i odvika. Ako treba reagovaćeš i ti, važno je da je muž uz tebe i da imaš podršku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijaci ja bi ti savjetovala da se opustis i ne zamaras s necim sto se jos nije dogodilo..Mozda ona uopste ne dodje a kamoli da ostaje dugo kod tebe..Zato udri brigu na veselje,razmisljaj o bebici i porodjaju a to sta bi bilo kad bi bilo ostavi za kasnije,ako se stvarno dogodi pa rjesavaj..

Jer zamaras se bezveze sad s njom,sta ako dodje,ne brini,mozda ni ona nema tu zelju a ako i ima rjesices to kad dodje vrijeme za to..Nije ona sad najvaznija

Odličan savet :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijaci ja bi ti savjetovala da se opustis i ne zamaras s necim sto se jos nije dogodilo..Mozda ona uopste ne dodje a kamoli da ostaje dugo kod tebe..Zato udri brigu na veselje,razmisljaj o bebici i porodjaju a to sta bi bilo kad bi bilo ostavi za kasnije,ako se stvarno dogodi pa rjesavaj..

Jer zamaras se bezveze sad s njom,sta ako dodje,ne brini,mozda ni ona nema tu zelju a ako i ima rjesices to kad dodje vrijeme za to..Nije ona sad najvaznija

U pravu si,samo što sam mislila da je bolje da joj unapred predočim da ovde nema ostajanja..jer prelazi veliki put pa da ne bi bilo neprijatnih iznenađenja.

Volim ja sve lepo da isplaniram,i da kažem ljudima šta mogu da očekuju od mene..takva sam.

Hvala na savetima :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Marijaci ja bi ti savjetovala da se opustis i ne zamaras s necim sto se jos nije dogodilo..Mozda ona uopste ne dodje a kamoli da ostaje dugo kod tebe..Zato udri brigu na veselje,razmisljaj o bebici i porodjaju a to sta bi bilo kad bi bilo ostavi za kasnije,ako se stvarno dogodi pa rjesavaj..

Jer zamaras se bezveze sad s njom,sta ako dodje,ne brini,mozda ni ona nema tu zelju a ako i ima rjesices to kad dodje vrijeme za to..Nije ona sad najvaznija

Bas tako, svaka ti je zlatna! ;)

U pravu si,samo što sam mislila da je bolje da joj unapred predočim da ovde nema ostajanja..jer prelazi veliki put pa da ne bi bilo neprijatnih iznenađenja.

Volim ja sve lepo da isplaniram,i da kažem ljudima šta mogu da očekuju od mene..takva sam.

Hvala na savetima :)

Eh, volim i ja da isplaniram...ali se od toga sto pre odvikni, jer kad dodje beba, tek onda od planiranja nema nista :P ...ja taman nesto isplaniram, a onda deca nesto drugacije smisle. :lol:

Nego, sto se svekrve tice...izvini nisam bas sve prethodno iscitala, pa mozda nisam u toku, ali ako ti zaista ne trebas pomoc svekrve nakon porodjaja, onda joj lepo kazes da bi volela da budes sama sa svojim muzem i detetom, da se malo uhodate, da ti treba komocija, da mislis da mozete sami da obavite sve nove obaveze i jednostavno da cete je sigurno ;) pozvati ako vam bilo kakva pomoc bude trebala. Pa valjda je toliko razumna... :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj savet, jer ja ne znam sta da radim...

Jedino sto ja mogu da joj kazem je iz sale "ma da, nasa beba ne bi ni zivela da nema babu, umrla bi od tuge jer je niko ne voli, nikada se ne bi smejao jer nema kome." I ona se smeje, ali ne shvata da ja to stvarno mislim ozbiljno kad joj kazem jer me to sve nervira.

Pa recimo da sam na guranje jednom samo pitala: Izvinite, jel vam treba nešto?

Kad sam čula "pa plače" rekla sam "neka, ne zna da priča"... Više se nije ponovilo ni za druge stvari... ;)

Znači, samo pitaš - šta im treba? ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo nemoj da joj dozvolis da ti se useli u svakodnevan zivot. Trudi se da se ne oslanjas na nju koliko god mozes, da ne bi osetila da ti je njena pomoc potrebna, cim se oslonis na nju pocinje nesvesno da preuzima ulogu majke. Ja sam posle porodjaja 10 dana morala da se vratim u bolnicu, tamo sam bila oko nedelju dana, a za to vreme je ona dosla da bude sa bebom, da ga cuva... Od tada je pocela da se ponasa prema bebi kao da mu je majka, a da sam ja neko nebitan, kao - vidis da beba bez mene moze, i sta to ja mogu da ucinim za njega sto ona ne moze...

Ma ja nemam nikakav kontakt sa njom, vidimo se kad je mm tu i to je to, nikad ne dolazi kad sam sama kuci niti ja kod nje idem bez mm. A kad dodje beba ne moze da mi se useli ovde, jer zivimo u jednoiposobnoj kuci od 50 kvadrata, tako da nema mesta za nju, jer ostale dve sobe nisu jos useljive, nema grejanje ni namestaja, i to ce tako biti do juna sledece godine. Znam da kad god mi nesto zasmeta, mogu da kazem mm pa da on to resi, njemu sam ja najbitnija i ne voli niko da se mesa u nas zivot i kucu. Zato je najmanji problem da njima sve "istrese" u lice, a ja da budem srecna, jer on ne zivi sa njima, vec samnom. A i kad im pomene nesto sto mi smeta, vise ne cujem ni rec o tome, jer ako se pomovi oni znaju da samo mogu njega da izgube i da im se ne javlja, a to im je sin jedinac :) Pa onda moraju da se suzdrzavaju od svojih "ideja".

A sto se pomoci oko bebe tice, vec smo joj rekli da nam ne treba nista, mm i ja smo je sami napravili, sami cemo i da je cuvamo i brinemo se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja nemam nikakav kontakt sa njom, vidimo se kad je mm tu i to je to, nikad ne dolazi kad sam sama kuci niti ja kod nje idem bez mm. A kad dodje beba ne moze da mi se useli ovde, jer zivimo u jednoiposobnoj kuci od 50 kvadrata, tako da nema mesta za nju, jer ostale dve sobe nisu jos useljive, nema grejanje ni namestaja, i to ce tako biti do juna sledece godine. Znam da kad god mi nesto zasmeta, mogu da kazem mm pa da on to resi, njemu sam ja najbitnija i ne voli niko da se mesa u nas zivot i kucu. Zato je najmanji problem da njima sve "istrese" u lice, a ja da budem srecna, jer on ne zivi sa njima, vec samnom. A i kad im pomene nesto sto mi smeta, vise ne cujem ni rec o tome, jer ako se pomovi oni znaju da samo mogu njega da izgube i da im se ne javlja, a to im je sin jedinac :) Pa onda moraju da se suzdrzavaju od svojih "ideja".

A sto se pomoci oko bebe tice, vec smo joj rekli da nam ne treba nista, mm i ja smo je sami napravili, sami cemo i da je cuvamo i brinemo se :)

Bravo za vas dvoje :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Milanka nek i tebi i tm Bog da lijepo zdravlje,da vas nikad nista ne zaboli i da vam ne trebadne svekrva,ali sta mislis kad bi ti se desilo kao sto je andjelcicu pa moras ne dao Bog nesto obaviti da ne kazem da moras u bolnicu gluho bilo,ali et jednostavno da ti treba neko ostati s bebom,znaci tada bi svekrva mogla i morala..I da npr nemas nikog drugog,jednostavno si tada nemocna..Ja sam ovdje sama i sto puta o tome razmisljam,moja svekrva ne zeli da ocima vidi mene i dijete,ne pita za nas i ne zanimamo je,ali sta kad bi se meni nesto desilo hitno,mm mora na posao ili ako je tu,nije vjest s bebom kao ja..

Onda je to druga situacija, moze da dodje i pomogne mm, ali ne i da se preseli kod nas, to nikako. Ne bi ni on to dozvolio. A mislim da kad je beba do godinu dana u pitanju, i ako majka mora u bolnicu, moze i bebu da povede, znam da kad se moj brat rodio, moja majka je mesecima bila u bolnici, imala je komplikacije posle porodjaja, jer je na svoju ruku rodila njega iako joj je zivot bio ugrozen, nije htela da abortira sto su doktori predlagali, pa je brat bio stalno u bolnici sa njom a mene cale i tetka cuvali.

Samo ne daj Boze da nekom zatreba pomoc svekrve, one hvala bogu sve znaju pa su tu samo da ti sole pamet :angry:

Sreca sa ovom mojom je za sada sve u redu, nemam nikakvih problema a da mm sa njom nije mogao da resi. A trenutno ne radim i bice sve tako dok beba ne podje u vrtic sa godinu dana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Onda je to druga situacija, moze da dodje i pomogne mm, ali ne i da se preseli kod nas, to nikako. Ne bi ni on to dozvolio. A mislim da kad je beba do godinu dana u pitanju, i ako majka mora u bolnicu, moze i bebu da povede, znam da kad se moj brat rodio, moja majka je mesecima bila u bolnici, imala je komplikacije posle porodjaja, jer je na svoju ruku rodila njega iako joj je zivot bio ugrozen, nije htela da abortira sto su doktori predlagali, pa je brat bio stalno u bolnici sa njom a mene cale i tetka cuvali.

Samo ne daj Boze da nekom zatreba pomoc svekrve, one hvala bogu sve znaju pa su tu samo da ti sole pamet :angry:

Sreca sa ovom mojom je za sada sve u redu, nemam nikakvih problema a da mm sa njom nije mogao da resi. A trenutno ne radim i bice sve tako dok beba ne podje u vrtic sa godinu dana.

Ja bih jednostavno platila neku ženu i mirna Bačka.Posle da svekrva priča kako je ona podigla moje dijete.I kako je zbog toga bolu leđa.Kao što sad kuka kako je bole leđa jer je detetu šila posteljinu.A ja sam lijepo rekla da ću da KUPIM POSTELJINU,kao da su to neke pare.

Najviše mrzim kad mi neko izigrava žrtvu,i voli da je u centru pažnje,a ova moja je upravo takva.Od kad sam ja mm prva i najvažnija ona se oseća jako ugroženo.I sve je gora što se porođaj bliži.Pitam se samo zašto?Što njen sin misleći samo na bebu ne stigne da joj tri put dnevno šalje poruke.Ma hajde..

A hoću sad sve karte otkrivene,a ne kad bude kasno.

Upravo tako,moja je prava sveznajuća..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.