Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Mislim da snaje najvise mrze one svekrve koje izgovaraju cuvenu recenicu:"Trudim se da im pomognem koliko god mogu!" :lol:

Polazim od sebe.Najvise su krive snaje.Ako mi ne pomogne ja kazem:"Kakva je,gleda a nece da mi pomogne",ako pomogne kazem:"Sta se ona petlja..." :lol:

Nikako nam se ne moze ugoditi.Zacarani krug.

nanchika88 i Megi. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja svekrva stvarno nije zlonamerna , ali jednostavno smo razlicito vaspativani svi i neke stvari koje ja iz kulture nikad ne bih uradila mene kod nje izludjuju ! Evo jutros , posto smo juce krstili MArka , samo za najuzi krig ljudi je bio rucak , ja danas isplaniram da pozovem drugarice na rucak i tortu . MM sinoc spakovala da ponese svojima na posao a ostalo ostavila za danas . U medjuvremnu pozvah moje na kafu i ajd kad su tu i da rucaju , otvorih friz , kad u njemu jevda mesa za njih dvoje , sveki lepo spakovala jutros sebi rucak dok smo mi spavali a ona dolazila da donese MArku mleko kao i svaki dan ... tako da sam ja otkazala drugarice , ali mm posto nece da se zamera mami i meni narucio jos mesa , za danas ... Ja kod svoje mame ne otvaram friz a kamoli kod nekog drugog . Uzas koliko me te stvari nerviraju !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da snaje najvise mrze one svekrve koje izgovaraju cuvenu recenicu:"Trudim se da im pomognem koliko god mogu!" :lol:

Polazim od sebe.Najvise su krive snaje.Ako mi ne pomogne ja kazem:"Kakva je,gleda a nece da mi pomogne",ako pomogne kazem:"Sta se ona petlja..." :lol:

Nikako nam se ne moze ugoditi.Zacarani krug.

Uh ja sam imala jednu takvu potencijalnu svekrvu (dakle zivela sam sa tim momkom, ali nismo bili u braku) i ta je bila lujka skroz, izlazila nocu, spavala danju, menjala momke (razvedena), cugala, pusila, kao tinejdzer.

Moj tadasnji momak i njegov brat kao da su njoj bili roditelji a ne ona njima.

To jesam osudjivala pomalo, ali zbog njih, u smislu ne mislim da je bila dobra majka, potpuno je samoziva zena, nikog drugog ne ferma.

Ali iskreno meni bi takva bila super svekrva. Gleda svoja posla i boli je uvo.

Nekako mi to mnogo bolja alternativa nego ove sto hoce da se vidjamo svakih 5 dana i non stop nesto savetuju i hoce da nametnu svoju volju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram da vam pricam o mojoj sveki, zena kad je ozenila svoje sinove predpostavljam da je rekla sebi:" e sad sam zavrsila sve obaveze koje imam" zena zivi skroz svoj zivot tj. dosadjuje se u svom zivotu jer apsolutno nista ne radi.kad dodje kod nas ponasa se kao gost i kada mi odemo kod nje i mi se ponasamo kao gosti, lena kada se rodila cestitala je sms porukom a dosla da je viidi posle dve nedelje, do sada je videla cetiri puta a nikada je nije uzela u ruke, za marka se bas i ne secam. nju ne interesuje ni kako se snalazimo oko cuvanja dece kada radimo, a dok sam bila u bolnici moja mama im je kuvala rucak. moja sveki cak nije ni bila na nasoj svadbi jer ih ne voli, dosla je samo da odgleda vencanje i otisla kuci..... e to vam je moja sveki

jedina dobra strana je sto ne komentarise i ne mesa nam se u zivot, pa se ja ponasam po njenim pravilima i ok funkcionisemo.

p.s zivi na 10 minuta od nas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moram da vam pricam o mojoj sveki, zena kad je ozenila svoje sinove predpostavljam da je rekla sebi:" e sad sam zavrsila sve obaveze koje imam" zena zivi skroz svoj zivot tj. dosadjuje se u svom zivotu jer apsolutno nista ne radi.kad dodje kod nas ponasa se kao gost i kada mi odemo kod nje i mi se ponasamo kao gosti, lena kada se rodila cestitala je sms porukom a dosla da je viidi posle dve nedelje, do sada je videla cetiri puta a nikada je nije uzela u ruke, za marka se bas i ne secam. nju ne interesuje ni kako se snalazimo oko cuvanja dece kada radimo, a dok sam bila u bolnici moja mama im je kuvala rucak. moja sveki cak nije ni bila na nasoj svadbi jer ih ne voli, dosla je samo da odgleda vencanje i otisla kuci..... e to vam je moja sveki

jedina dobra strana je sto ne komentarise i ne mesa nam se u zivot, pa se ja ponasam po njenim pravilima i ok funkcionisemo.

p.s zivi na 10 minuta od nas.

Eh da je meni jedna takva :)) Meni to cool skroz. Svako zivi svoj zivot. Ja ne ocekujem da imam pomoc na izvolte..super ako mi neko pomogne. Ako ne, sami cemo se snaci.

Dugo sam vremena zivela samostalna i nezavisna i ne zelim nikom da polazem racune.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da snaje najvise mrze one svekrve koje izgovaraju cuvenu recenicu:"Trudim se da im pomognem koliko god mogu!" :lol:

Polazim od sebe.Najvise su krive snaje.Ako mi ne pomogne ja kazem:"Kakva je,gleda a nece da mi pomogne",ako pomogne kazem:"Sta se ona petlja..." :lol:

Nikako nam se ne moze ugoditi.Zacarani krug.

Tu si u pravu, ali jednostavno ja smatram da one treba da nam pomazu onoliko koliko mi trazimo, i onda kada mi to trazimo. Nego mislim da je problem kod vecine , sto mi njima recimo kazemo, -mozes li molim te da mi pokupis ves sa zice, neznam lupam pocinje kisa, i ona umesto da ga samo pokupi, onda ga ona i ispegla i spakuje, a ja mrzim da neko pakuje moj ves i ves moje dece, pri tom ne ostavi stvari na svoje mesto jer i nezna gde je to mesto , a pritom ako je tu bilo decijih stvri sa aplikacijama, nije okrenula naopako duks, da pegla, nego zalepi peglu .... :lol: :lol: :lol: Mislim da se problemi sa svekrvama zasnivaju na takvim stvarima, da one nemaju granicu, ako joj kazes promesaj mi rucak, ona uzme i zacini ga po svom ukusu, jer njen sin tako voli!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu si u pravu, ali jednostavno ja smatram da one treba da nam pomazu onoliko koliko mi trazimo, i onda kada mi to trazimo. Nego mislim da je problem kod vecine , sto mi njima recimo kazemo, -mozes li molim te da mi pokupis ves sa zice, neznam lupam pocinje kisa, i ona umesto da ga samo pokupi, onda ga ona i ispegla i spakuje, a ja mrzim da neko pakuje moj ves i ves moje dece, pri tom ne ostavi stvari na svoje mesto jer i nezna gde je to mesto , a pritom ako je tu bilo decijih stvri sa aplikacijama, nije okrenula naopako duks, da pegla, nego zalepi peglu .... :lol: :lol: :lol: Mislim da se problemi sa svekrvama zasnivaju na takvim stvarima, da one nemaju granicu, ako joj kazes promesaj mi rucak, ona uzme i zacini ga po svom ukusu, jer njen sin tako voli!!!

Hah... Pa to je još i dobro... :D Da i opegla i spakuje...

Zamisli da ti kaže - e ja ću da ti čuvam bebu i ljuljam ga po rukama, a ti snajka idi skupi veš :D...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu si u pravu, ali jednostavno ja smatram da one treba da nam pomazu onoliko koliko mi trazimo, i onda kada mi to trazimo. Nego mislim da je problem kod vecine , sto mi njima recimo kazemo, -mozes li molim te da mi pokupis ves sa zice, neznam lupam pocinje kisa, i ona umesto da ga samo pokupi, onda ga ona i ispegla i spakuje, a ja mrzim da neko pakuje moj ves i ves moje dece, pri tom ne ostavi stvari na svoje mesto jer i nezna gde je to mesto , a pritom ako je tu bilo decijih stvri sa aplikacijama, nije okrenula naopako duks, da pegla, nego zalepi peglu .... :lol: :lol: :lol: Mislim da se problemi sa svekrvama zasnivaju na takvim stvarima, da one nemaju granicu, ako joj kazes promesaj mi rucak, ona uzme i zacini ga po svom ukusu, jer njen sin tako voli!!!

a moja ni toliko, samo vice ne znam ja kako ti to radis...al zato sve ostalo zna...i posle kaze a sto ne kazes da ti treba pomoc....grrrr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam , sve redom :) Dali probleme koje imate resavate same sa svekrvom ili prvo muzevima skrenete paznju , kako skrenuti paznju na stvari koje nije u redu da radi a da se ne naljuti niko ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam , sve redom :) Dali probleme koje imate resavate same sa svekrvom ili prvo muzevima skrenete paznju , kako skrenuti paznju na stvari koje nije u redu da radi a da se ne naljuti niko ?

Aj, mila moja nema šanse da se niko ne naljuti... Tačnije sveki ne naljuti...

Ako kažeš ti - onda si nezahvalna, neljubazna, ili još gore bezobrazna...

Ako kaže tm - onda se on ženi drži za suknju i na svaki njen mig skače i napada nedužnu majku...

Obrni okreni - leđa ti pozadi ;):D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aj, mila moja nema šanse da se niko ne naljuti... Tačnije sveki ne naljuti...

Ako kažeš ti - onda si nezahvalna, neljubazna, ili još gore bezobrazna...

Ako kaže tm - onda se on ženi drži za suknju i na svaki njen mig skače i napada nedužnu majku...

Obrni okreni - leđa ti pozadi ;):D

Muke , meni je nezgodno jer moja nije bezobrazna , samo nemamo isto kucno vaspitanje , ih da je bezobrazna ja bih njoj oplela, ovako sta raditi , nisam se udala da prevaspitavam svekrvu i to u njenoj 60oj godini :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam , sve redom :) Dali probleme koje imate resavate same sa svekrvom ili prvo muzevima skrenete paznju , kako skrenuti paznju na stvari koje nije u redu da radi a da se ne naljuti niko ?

U mom slucaju ne moze da se ne naljuti niko, ako prvo kazem mm onda on nesto tipa,- sta ti imas protiv moje mamae, ako prvo kazem s onda se ona naljuti kao malo dete..ma uzas, niko ne moze normalno da prihvati neku krtiku, dobronamerno. U stvari to bi nasi muzevi trebalo da resavaju, jer da mm ima neki problem sa mojom mamom sigurno bi meni prvo rekao sta mu ne odgovara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam , sve redom :) Dali probleme koje imate resavate same sa svekrvom ili prvo muzevima skrenete paznju , kako skrenuti paznju na stvari koje nije u redu da radi a da se ne naljuti niko ?

Moja je jako dobra ali ne znam kako bi bilo da smo baš zajedno živeli. Od kada sam došla u kuću oni su na svom spratu a mi smo na svom. Zajednički ulaz i to je sve. Prvih 6 meseci je ona kuvala i trudila se da uvek bude nešto što ja volim da jedem jer sam malo probirljiva. Sada kad skuva nešto što mi volimo pita hoćemo li bez obaveze da uzmemo. Sa druge strane kad ja napravim nešto odnesem njima. Mm tu ima veliku ulogu jer ima takav odnos sa njom da nije mogla ni pre da mu se meša a sada naročito pa nisam imala potrebu da zameram bilo šta. Jedino sam prošle godine napravila frku kad smo se vratili sa izleta. Uveče i ujutru sam pripremala šta nam treba i ostavila punu kuhinju neopranog suđa, kad smo se vratili moja kuhinja blista. Ja popizdim što je dolazila da pere, mm ode dole pa joj kaže da sam se iznervirala i da plačem a ona došla da se izvinjava jer je samo mislila da mi plakša da ne moram da perem kad se vratim. Baš sam ispala kreten!

Mišljenja sam da svako treba sa svojim roditeljima da raspravi ako ima problem....daj Bože samo da mi ostane ovako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam , sve redom :) Dali probleme koje imate resavate same sa svekrvom ili prvo muzevima skrenete paznju , kako skrenuti paznju na stvari koje nije u redu da radi a da se ne naljuti niko ?

Kod mene je svekar problem,sa svekrvom sam skroz ok.A i kako ne bi bila.Moja sveki je nepismena zena,koja ne izlazi dalje iz kuce i dvorista.I kakva bi ja to osoba bila kada bi sebi dopustila da se sa njom posvadjam.

Meni je mm kad sam dosla rekao,nemoj da sebi dozvolis da se spustis na njihov nivo.

Inace sve probleme sa svekrom mm resava.A to svekra najvise i boli sto on meni svaki dan j.mater,a ja samo nabacim kez i praviim se da ne cujem.I on kao ne govori sa mnom ,a ja ladno pridjem i obratim mu se za naste najfinijim tonom.E to je ono sto njega izludjuje,ne moze mi nista.Najvise bi voleo da se sa njim posvadjam da ima argumente zasto me mrzi.Posto me jedino on mrzi,a nikome nije jasno zasto. :D

Sveki je dobra zena i imam korektan odnos,moze sve kako ja hocu i da se dogovorimo,ali jednostavno kad je cujem ,ja se najezim,a ne znam zasto. :D

Megi. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam , sve redom :) Dali probleme koje imate resavate same sa svekrvom ili prvo muzevima skrenete paznju , kako skrenuti paznju na stvari koje nije u redu da radi a da se ne naljuti niko ?

Naravno da njemu kazem. Necu ja sa njom valjda da se svadjam. Taman posla. Ja sam kulturna prema njoj i odnosim se sa postovanjem.

Ali ja ne zanovetam na nju zbog sitnica, iskreno kad cujem da se neko buni sto mu svekrva pegla vesh, to mi je malo smesno spram realnih problema..

Ja se bunim zbog stvari koje bi svakom smetale, dakle zdrav razum je na mojoj strani i strani mog muza, pa kad mu kazem sta mi smeta, on to vec i sam zna, jer svaka iole racionalna osoba to vidi.

Recimo onaj primer kad nas je napala da menjamo ime detetu, i jos se naljutila sto nismo hteli da damo njeno (uzasno seljacko) ime maloj.

Pocela da mraci kako je ime Sara vuce nesrecu..glupaca..tu me najvise iznervirala do sad.

Ili na svadbi kad nije htela da plati muziku jer je rekla "Meni i ne treba muzika, nek puste radio" kao da je ona tu bitna..na kraju smo sami platili muziku, a moja keva je htela recimo da nam pomogne finansijski i tu i oko svega ostalog, i nije nam se mesala u izbor ovog ili onog.

Da ne duzim sad. Ne zalim se ja na nju zbog banalnih stvari.

Zato me nervira stav - ma sve je to do nas, nema veze kakve su one. Ma daaaaaj, ko ima ok sveki nema problema a ko nema mora da se izbori sa tim nekako i gotovo.

Dakle muzu ne moram ni da mu govorim sta je, zna on svoju majku. ALi kad mi prekipi onda mu kazem znas sta sredi ti to lepo sa njom da ne moram ja da sredjujem.

I uglavnom i resi.

Ali onda posle nekog vremena ona nesto novo izmisli, pa opet Jovo nanovo.

Yora i wida volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam , sve redom :) Dali probleme koje imate resavate same sa svekrvom ili prvo muzevima skrenete paznju , kako skrenuti paznju na stvari koje nije u redu da radi a da se ne naljuti niko ?

Moja je sva u fazonu da pomogne i stvarno se moze sa njom razgovarati, ali to ne znaci da razgovor urodi plodom. Onda sam ja cutala i nisam se zalila, pa sam pocela da pucam po svim savovima, e sad sam fino presjekla i ako im nesto smeta prebacim loptu na mm. Necu da se nerviram.

E sad sto se tice ove situacije sa andjelce, nisam bas u toku, jer su postovi pobrisani, ali koliko sam zakljucila opet sveki pravi frku, jos sad ima i dijagnozu. E sad situacija je takva kakva je, ti je mjenjat ne mozes, a ona ima dva sina koja se brinu za nju, nisam za to da joj okrenete ledja, ali mozes da napravis odredjenu distancu. Nisam za to da ti placas svojim zdravljem to sto je ona bolesna, jer ti svom djetetu trebas ziva i zdrava, a Boze oprosti, ona je svoje izvela na put, grubo zvuci, ali tako je. Ako ne mozes da izdrzis sve i ako ti to predstavlja veliki stres i napor, skloni se. Naravno, pomozi koliko mozes, ali postavi granicu preko koje ne mozes da predjes.

Izvinjavam se ako sam stvorila pogresnu sliku i uvrjedila te.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam , sve redom :) Dali probleme koje imate resavate same sa svekrvom ili prvo muzevima skrenete paznju , kako skrenuti paznju na stvari koje nije u redu da radi a da se ne naljuti niko ?

Moja zivi 50km od nas. A uostalom, ako budem imala problema nekad sa njom, mislim da cu prvo da pricam sa muzem o tome, pa onda sa njom. :) Ne bih volela da on bije bitku sa njom zbog mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uff, sto bih ja dala za takvu svekrvu! Pa neka kuva, pegla itd. po miloj volji! :))

Jedna pametna stvar koju sam naucila, a dobila sam je u amanet od starijih i iskusnijih od mene je: nikad se ne raspravljaj sa muzevljevim roditeljima i rodbinom, sve probleme i nedoumice sa njima treba iskljucivo da resava on!

Tako da...

P.S. Milice:), htela sam oznaciti tvoj post da mi se dopada, ali ne daju mi zlotvori, bre! :P:D

Slažem se s tobom.Inače to za post,mislim da imaš ograničen broj lajkova dnevno -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slažem se s tobom.Inače to za post,mislim da imaš ograničen broj lajkova dnevno -_-

Da, broj je ograničen, na 5.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam , sve redom :) Dali probleme koje imate resavate same sa svekrvom ili prvo muzevima skrenete paznju , kako skrenuti paznju na stvari koje nije u redu da radi a da se ne naljuti niko ?

Ne mogu reći da sam imala nekih problema, više su to neke izjave koje su meni iritantne ili razlike u stavovima, ali ništa na šta bih morala da bilo kome skrećem pažnju. Ako se s nečim ne slažem, kažem to ali se trudim da ne zvučim nepristojno i svađalački. U slučaju nekih većih problema, ako je muž tu rekla bih njemu, ako nije, rekla bih ja, opet se trudeći da izbegavam teške reči, ili ne daj Bože neko vređanje. Jednostavno, vaspitana sam tako da ne dam na sebe, ali da se starijima ipak obraćam sa poštovanjem. A sad, ako bi se neko i naljutio iskreno nije me briga, ako ta osoba može da ljuti mene, ne vidim što bih ja vodila računa da nju ne ljutim :P

Me me voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da vas pitam , sve redom :) Dali probleme koje imate resavate same sa svekrvom ili prvo muzevima skrenete paznju , kako skrenuti paznju na stvari koje nije u redu da radi a da se ne naljuti niko ?

Skrenuti paznju, lepo, polako a ako nije dovoljno skrenuta, SKRENEM je :D..suprugu jel'..

Mada ja ovo vise hipoteticki. :rolleyes:

cekalica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa onda cu ja da vam se pohvalim, moji s&s se ponasaju prema meni kao da su me oni rodili! nemam nijednu ruznu rijec da kazem za njih. cak mi je i moj s kad smo pricale prije svadbe o useljenju govorila-poslusaj me svoja vrata i svoj zivot,nisi se udala ja da ti naredjujem i da ti se mijesam u zivot. ona je imala lose iskustvo sa svojom s pa je trpjela, i sad nece da napravim ja istu gresku. svekar mi je legenda,nacisto ga obozavam. ne titra oko svoje djece i zene,ali sto ga god zamolis rad je da ucini. obozava da kuva i prcka po kuhinji,pa cesto jedemo svi zajedno. ja sam jedinica,pa sam sva presrecna kad se svi okupimo. doduse,nije to precesto,ali je bilo u pocetku. jedino na sta se pozalim je ponekad zaborave da zatvore vrata od sobe kad sam ja kod njih, a obicno je u sobi macka,pa moj pas udje i otjera macku :) hahahaha salu na stranu,divni ljudi i ne znam sto bih radila da mi nije njih. imamo i ritual-svako jutro kafica :) obozavam ih! i sto se tice odnosa tasta-zet, isto je tako,samo sto moju majku nekad moras da nabjedjujes da dodje jer ona ne bi da smeta :) kad sam se porodila muz mi je bio 3smjena,pa je spavala 4 noci kod mene i svaki me dan pitala smeta li mi :) smeta majko,kad me pitas smetam li ti! :D

soleil, M@r@ i C*I*C*A*N*A volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne smem ni da pocnem da razmisljam o tome kakva cu sveki da budem :D

A moram nesto da napisem ovde :D

Srela sam skoro jednu rodjaku koja poznaje moju s, spomenule smo je nesto i ona meni isprica pricu koja se jednoj njenoj poznanici desila. Kaze, kada se udala njena sveki je bila losa prema njoj, terorisala je svaki dan, zabadala nos svuda i ona tako jednog dana iznervirana resi da uzme posebnu svesku i u njoj zapisuje svaki put kada je sveki iznervira i zbog cega ju je iznervirala, da bi jednog dana ako bude imala sina, pa onda i snaju otvorila to, procitala i podsetila sebe kakva ne treba da bude. Pisala je ona tako, pisala, popunila zena svesku. Mnooogo godina kasnije ozenio se sin, stigla i snajka u kucu, slagale su se onako-solidno, bilo je i carki. Seti se ona svoje sveske, kaze daj da pogledam ne radim li i ja nesto lose, mozda snaja cuti. Iscita ona sve, svega se seti... I vidi da mnoooge stvari odatle upravo ona radi svojoj snaji. I onda ja naravno ocekujem da cujem kako je shvatila da je pogresila i ispravila sve, postala divna svekrva, kad ono CVRC- ONA ZENA DOSLA DO ZAKLJUCKA- PA JA TEK SAD VIDIM KOLIKO JE MOJA SVEKRVA UVEK BILA U PRAVU!!!

E vala sam se bila ismejala :D Dakle zene, pisite :D Uloge se menjaju...

ptičica, Ljubinka, wida i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moju svekrvu nisam videla mesec dana i bas sam srecna :) Otisla gospodja na more sa svojom unukom od drugog sina, vratila se, srela sam je na kratko, lepo meni, lepo njoj.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu si u pravu, ali jednostavno ja smatram da one treba da nam pomazu onoliko koliko mi trazimo, i onda kada mi to trazimo. Nego mislim da je problem kod vecine , sto mi njima recimo kazemo, -mozes li molim te da mi pokupis ves sa zice, neznam lupam pocinje kisa, i ona umesto da ga samo pokupi, onda ga ona i ispegla i spakuje, a ja mrzim da neko pakuje moj ves i ves moje dece, pri tom ne ostavi stvari na svoje mesto jer i nezna gde je to mesto , a pritom ako je tu bilo decijih stvri sa aplikacijama, nije okrenula naopako duks, da pegla, nego zalepi peglu .... :lol: :lol: :lol: Mislim da se problemi sa svekrvama zasnivaju na takvim stvarima, da one nemaju granicu, ako joj kazes promesaj mi rucak, ona uzme i zacini ga po svom ukusu, jer njen sin tako voli!!!

Da me neko pogresno ne shvati,ali u ovom postu se krije sva ironija na temu svekrve.

Svi su u fazonu moze da mi pomogne ono sto meni odgovara, ali da mi se ne mesa u ostalo.

Ja iskreno ne mogu da razumem pljuvanje po nekome, a onda trazenje odredjene vrste pomoci, tipa pokupi ves ali nemoj ga peglati jer to ne umes,to ja najbolje radim!!!

Da se ne ponavljam, jako mi je krivo sto su neke zene u losoj situaciji, ali opet to su krivi njihovi muzevi,a ne svekrve, ali sa ovakvim izjavama tipa moze nesto da mi pomogne same cackaju mecku.

Verovatno ce sad pojedinci da me obese na stub srama, ali to su cinjenice.

I ako zelite da prekinete kontakt sa njima muz je taj koji to treba da resi.

I ako zelite neku pomoc od njih opet je muz taj koji to treba da resi.

Ista situacija da se muz zali na tastu, pa ovde da pise pohvale ili da se zali, pa to je zenino da resi problem sa svojom majkom. Malo je neozbiljno ocekivati da bude drugacije.

Zamislite cinjenicu da ovde ima vise muskaraca na forumu, pa ova tema bi bila mala beba u odnosu na tastu, jer muskarci su jos gori po tom pitanju.

Neko je pomenuo psihicko oboljenje. Pa ja sam imao u kuci osobu sa sizofrenijom, i ja sam bio jedini koji je sa tim trebao da se izbori. To su strasne stvari, to nije loptica koju mozete prebaciti nekome. Ali sam cutao i smrdeo dok problem nisam resio. Sigurno nisam time opterecivao svoju suprugu, jer bih onda bio poslednji idiot na ovome svetu.

Mozda sve ovo surovo zvuci, ali nema tih ruzicastih naocara koje ce resiti problem, ali je jos gore ako pored tih problema uvlacite svog partnera da ga resava a vi nista ne radite po tom pitanju. Ovo se odnosi na osobe koje ne resavaju problem sa svojima, a ocekuju od svoje zene/muza da se nosi sa tim problemom.

Svi smo se mi ozenili/udali za nase partnere, ne ni za njihove mame ni tate ni babe bi dede. Kad to shvatimo i postavimo stvari na svoje mesto problema ne moze biti, jer su saseceni u korenu.

ptičica i dunjeska volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.