Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Meni to prosto nije normalno,i iznenadjujes me da ti takva to odobravas,al s druge strane te razumem trazis svoj mir i nadas se konacno da si ga nasla,al i dalje nemam reci za s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni se cini da je ona sve svoje lose postupke projektovala na tebe, govorila da si ti ovakva i onakva a mislim da je potajno prekoravala samu sebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde da se i ja ukljucim, posto citam tvoj post i vidim sebe. I moja s je bila losa, i moja s ima decka, sam sto ne zeli javno da prizna, pa cak ni meni da poveri tajnu, ali ono sto sam videla i kod tebe i kod sebe je to postepeno priblizavanje, samo sto si ti svojoj dozvolila, ja mojoj nisam, jer ne mogu da zaboravim mnogo stvari...Drago mi je da si nasla neki svoj mir, i da je sve to sada super, samo se plasim sta ce biti kad vas cetvoro budete zajedno, tvoj m, ona bebac i ti. Da li ce njeno ponasanje ostati isto, da li tad nece pokusati da se ponasa drugacije. I ja se iskreno nadam da nece, i zelim ti da tako ostane. Drzim ti palceve!!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i ja reagovala kad sam skontala, a skontala sam jer je u par navrata imala razgovor preko telefona kao tinejdzerka i posle mi prenela pozdrav od njega. Posle sam bila u fazonu: ako, samo neka ona ima momka, taj covek se i ranije zalio kako su u braku samo zbog dece (?!) i neka ih, srecan on, srecna ona, a vala i ja mirna :D

idemo sad u grad Milan ona i ja na pice sa njim, da on vidi dete :P

jaoooj koja ludnica, da mi je ovo neko pricao ne bih verovala...

Eeee ali moja s ima deeeckaaa! :D

Hajde da se i ja ukljucim, posto citam tvoj post i vidim sebe. I moja s je bila losa, i moja s ima decka, sam sto ne zeli javno da prizna, pa cak ni meni da poveri tajnu, ali ono sto sam videla i kod tebe i kod sebe je to postepeno priblizavanje, samo sto si ti svojoj dozvolila, ja mojoj nisam, jer ne mogu da zaboravim mnogo stvari...Drago mi je da si nasla neki svoj mir, i da je sve to sada super, samo se plasim sta ce biti kad vas cetvoro budete zajedno, tvoj m, ona bebac i ti. Da li ce njeno ponasanje ostati isto, da li tad nece pokusati da se ponasa drugacije. I ja se iskreno nadam da nece, i zelim ti da tako ostane. Drzim ti palceve!!! :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je kljuc i tajni :))

Ovo i ja htedoh reci :D

Kako da vam ovo kazem...ja kod svekrve bas uzivam :unsure: Iznajmili smo stan blizu plaze, tamo smo sami, mozemo da se osamimo kad hocemo, kod nje dolazimo na rucak... Malo popricamo, malo ja dodjem za komp a oni se porodicno druze dok ja kuliram. Sinoc smo otisli na veceru sa s&s i deverom i njegovom devojkom, ljudi moji kako nam je bilo lepo!! Prosto ne mogu da verujem jos uvek! Celu noc smo se zezali, smejali se, deca su isto bila mirna, a kuci smo se vratili u 4!!! :o Danas sam neispavana i u totalnom soku...

Yora voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovo i ja htedoh reci :D

Kako da vam ovo kazem...ja kod svekrve bas uzivam :unsure: Iznajmili smo stan blizu plaze, tamo smo sami, mozemo da se osamimo kad hocemo, kod nje dolazimo na rucak... Malo popricamo, malo ja dodjem za komp a oni se porodicno druze dok ja kuliram. Sinoc smo otisli na veceru sa s&s i deverom i njegovom devojkom, ljudi moji kako nam je bilo lepo!! Prosto ne mogu da verujem jos uvek! Celu noc smo se zezali, smejali se, deca su isto bila mirna, a kuci smo se vratili u 4!!! :o Danas sam neispavana i u totalnom soku...

manje vina manje vina :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i ja reagovala kad sam skontala, a skontala sam jer je u par navrata imala razgovor preko telefona kao tinejdzerka i posle mi prenela pozdrav od njega. Posle sam bila u fazonu: ako, samo neka ona ima momka, taj covek se i ranije zalio kako su u braku samo zbog dece (?!) i neka ih, srecan on, srecna ona, a vala i ja mirna :D

idemo sad u grad Milan ona i ja na pice sa njim, da on vidi dete :P

jaoooj koja ludnica, da mi je ovo neko pricao ne bih verovala...

Eeee ali moja s ima deeeckaaa! :D

E zato ja ne podrzavam da se ostaje u braku po svaku cenu samo "zbog dece"..to uglavnom i nije zbog dece nego zbog svog dupeta, ko ce sad ispocetka da gradi zivot..lakse je ostajati negde uchauren po navici pa i bez ljubavi, a sa strane raditi sta zelis..no sad je to druga tema potpuno.

Ovo je ona tema o razvodu braka i ostajanju u istom i kad nema ljubavi - po svaku cenu, i onda naravno da dolazi do prevara i td..Mogu misliti kako bi toj deci bilo da saznaju da im se cale 'ebe sa strane sa nekim zenama. A vamo kao trpi zbog njih..

Eh..odoh ja off topic. Evo cutim :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ispisala sam kilometar teksta i crce teksta :D

naravno da ne opravdavam njenu vezu, ali i ja sam na zalost ta koja najvis gleda svoju pozadinu pa mi je lakse da je da tako kazem podrzim ako to znaci kraj moje agonije :D

Ma narafski.... I svima lepo ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

manje vina manje vina :P

Otkud znas da sam pila vino? :huh: A pili smo ga, stvarno, neko preterano sicilijansko mmmmmmmm :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da da, momak joj je u braku, ima zenu i dve punoletne cerke; jedna je udata i ceka bebu, a on je bio dugo njihov veliki porodicni prijatelj, i prijatelj njenih sestara. Ma spanska serija sa mojom s...

Bože dragi šta se radi na selima..previše gledaju španske serije ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Otkud znas da sam pila vino? :huh: A pili smo ga, stvarno, neko preterano sicilijansko mmmmmmmm :rolleyes:

khm ne zovem se ja za dz Vida :P:P salim se sta mogu italijani da piju uz veceru nego vince

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh verujem da si besna i da pokusavas da se savladas, ali mozda je stvarno gluma, mozda je plac samo oruzje za odbranu od krivice. Ali dobro, ja ti zelim mir i strpljenje!!! :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali brate bajata plazma od pre godinu dana..pa jesu joj svrake popile mozak...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije mi jasno kako joj je palo na pamet uopste da mu da bajat keks, ej, svasta!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini Anđelčiću,nemoj da se ljutiš,al kako ti možeš da ostaviš Miku samog sa takvom ženom?Ona nije sva svoja,mogla ti je otrovati bebu..Uh,baš sam se razbesnela!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini Anđelčiću,nemoj da se ljutiš,al kako ti možeš da ostaviš Miku samog sa takvom ženom?Ona nije sva svoja,mogla ti je otrovati bebu..Uh,baš sam se razbesnela!

a kad ja to njega ostavljam samog sa njom? ;)

mislis to kad sam se okupala? Pa je l bolje da ga ostavim samog totalno ili sa njom? Pa valjda nije bas tooooliki idijot da ga bas otruje na 10min. I to mi je manji rizik nego recimo onaj tvoj put sa svekrom koji ja sigurno ne bih mogla da podnesem. A da Milana mogu da ostavim samog sa s, sigurno se ne bih smarala ovde u selu nedelju dana sa njom i vukla sa njom i Milanom po celom komsiluku, rodbini i siroj okolini. Ona ga nosa i hvali se, a ja idem za njima kao senka... :s

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Takve zene uopste ne mogu da krivim.Npr.moja sveki je mm davala pasulj i przeni krompir sa tri meseca.Da ja ostavljam moje bebe sa njom verovatno bi i njima to isto dala sa tri meseca.Prosto ne mogu da je krivim ,jer je ona tako gajila svoju decu.

J ide kod babe i dede igra se itd.ali nikad ih ne ostavljam da ih sveki cuva ,iz prostog razloga jer ni mm ni ja nemamo poverenja.

Ne bi mogla da zamislim da je necija rec jaca od moje ,kada su u pitanju moja deca.To je najcesce kod onih svekrva koje i ucestvuju u odgajanju i vaspitavanju svojih unucica.

Trmalja i B.mama volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eve sam ga lajkovala :D

Ja neke stvari ne dopustam ni mojoj mami pa tako necu ni svekrvi, granica mora da postoji bar ja tako mislim, ako ja nesto kazem to mora da se postuje i kraj ;)

Andjelcicu dobro si ti kod nje i otisla ja joj nebi ni ledja volela videti posle svega <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da je tako kao sto pisete onda bi 90% baki bilo ludo.

Sigurna sam da sve one zele najbolje za svoju unucad,i one zaista misle da je to tako dobro.Bilo kakvo ubedjivanje sa njima ne vodi nicemu.

Zato majke budimo same odgovorne za svoju decu i nosimo se sa svim poteskocama koje majcinstvo i nosi.I ja bih spavala duze,ali bi zato moja D.jela cedjenu sargarepu sa secerom. :wacko:

macka maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izvini, Cicana al mislim da malo preterujes. Ako si rodila dete, da treba da ga gajis i negujes, ali to ne znaci da ne treba niko da ti u tome pomogne, ne znaci da ti treba sebe da satres jureci oko dece i da nemas pravo na to da odmoris sat vremena ili uradis nesto za sebe. Slazem se da svekrva nije tu da to radi umesto tebe, ali ako je razumno bice, desi se i neka takva, moja nije, nece detetu dati nista sto ti ne bi. Npr moja je predlozila da detetu dam mandarinu sa 4 meseca, jednom sam je njoj ostavila i rekla nikad vise, opet s druge strane moja mama je razumna, iako ja ne odgajam Ivu onako kako je ona mene, ona postuje moje principe i pravila, uvek pita da li ona nesto jede i sme li da je vodi negde. Ne vidim sta je lose u tome da s vremena na vreme neko uskoci kao pomoc, ako si detetu majka nisi rob.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Apsolutno nema nista lose.I moja mama i sestra su par puta pricuvale moju decu.Najvise imam poverenja u majku,koja je odgajila nas tri,a onda i unucice.Mislim da je ona specijalista za uvodjenje cvrste hrane,ali ipak ni ona nije duzna da pazi moju decu,samo ako je nesto zaista potrebno.

Dok sam bila u porodilistu J je cuvao mm,ali dok je on nesto radio,nju je pazio moj dever.

Samo,cim si dala nekome da ti pazi dete,znaci da taj neko apsolutno odgovara za njega,tako da ga i ne treba kriviti zbog nekih postupaka,koje po nama nisu ok,ali za njih ipak tako treba.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wido, nista nisi razumela kako treba! :D

Ja sam razumela Cicanin post ovako: Moras da znas kome ostavljas dete na cuvanje. Ako ga ostavis svekrvi, ocekuj da ce da jede pasulj i plazmu, a ako ga ostavis nekoj drugarici ona ce da zove i da te pita sta beba sme a sta ne sme.

Nije rekla da bebu ne treba niko da cuva drugi sem majke, ali ako se izbor za cuvanje sveo na svekrvu, onda je mozda najbolje da majka bude rob, zarad zdravlja i sigurnosti samog deteta.

Trmalja, bikica85 i buhla volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wido, nista nisi razumela kako treba! :D

Ja sam razumela Cicanin post ovako: Moras da znas kome ostavljas dete na cuvanje. Ako ga ostavis svekrvi, ocekuj da ce da jede pasulj i plazmu, a ako ga ostavis nekoj drugarici ona ce da zove i da te pita sta beba sme a sta ne sme.

Nije rekla da bebu ne treba niko da cuva drugi sem majke, ali ako se izbor za cuvanje sveo na svekrvu, onda je mozda najbolje da majka bude rob, zarad zdravlja i sigurnosti samog deteta.

Lajk 10 puta!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ipak mislim da je odgovorna, sem ako nema papir da je neuracunjljiva. JEdnostavno neke stvari se podrazumevaju. Niko normalan ne bi detetu dao bajatu hranu,pustio ga da tumara napolju bez nadzora, da se penje na luster i sl.

Miva i macka maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Wido, nista nisi razumela kako treba! :D

Ja sam razumela Cicanin post ovako: Moras da znas kome ostavljas dete na cuvanje. Ako ga ostavis svekrvi, ocekuj da ce da jede pasulj i plazmu, a ako ga ostavis nekoj drugarici ona ce da zove i da te pita sta beba sme a sta ne sme.

Nije rekla da bebu ne treba niko da cuva drugi sem majke, ali ako se izbor za cuvanje sveo na svekrvu, onda je mozda najbolje da majka bude rob, zarad zdravlja i sigurnosti samog deteta.

nije rekla da ne treba da ostavljas dete, ali sam primetila da je kroz vise postova i na drugim temama provukla taj njen stav majka si,cuti i trpi .... mozda gresim ali ja sam stekla takav utisak i to mi je bas zapalo za oko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.