Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Mrzim taj zacaran krug.

Milana i mene su na 3 dana pustili na otsustvo iz bolnice, s' tim da svaki dan dolazimo na terapiju. Dakle mi smo kod mojih jer oni zive u Bgdu, a svekrva je otisla kod mma i devera da im opere, skuva, ispegla... bla bla truc. Mnogo me nervira sto ona i dalje ima stav kao da su to njena decica a ne dva odrasla muskarca od 37 i 41 godinu, pa onda mozes misliti kako mene smatra nezrelom klinkom koja imam 25...

Bas me je smorilo kad sam cula da ona odmah mora da doleti kod njih, ali nije bitno, precutala sam i iskulirala sam. Samo sam je jos i zamolila da opere i bebine stvari, jer nam je sve prljavo i treba nam.

Mm i sveki su danas dosli kod mojih da vide Miku i mene. Ne mogu ti opisati kako je ona pametovala, objasnjavala mojoj mami da ne treba da joj stoje zavese na kuhinji dok ima malu decu u kuci, da treba da izbaci gornji tepih iz dnevne sobe jer je puno da ima dva tepiha, da ne treba da se ukljucuje klima u kuci da deca ne bi dobila infarkt (?!)... to za klimu razumem u slucaju da deca setaju napolje-unutra, ali Milanu je super jer je bukvalno ceo dan u kuci da ima klimu koja odrzava temperaturu i da ne prezivljava vrucincinu koja je napolju.

I na svu ovu muku oko Mikine urinarne infekcije, peskom u bubrezima (najverovatnije) ona je njemu skinula pelenu i stavila ga na pod golog da puzi i da mu se pisa vuce po tepihu po kome ona gazi u sandalama kojim je prosetala kroz ceo grad.

Sve me je to jako nerviralo, ali iskulirala sam, a ona je tako fina i ljubazna da se us**es...

Otisli su kuci, ona nas je sve izljubila, izgrlila sva vazna, a kad su otisli ja sam prvo uzela Miku i dooooooobro ga oprala i stavila mu pelenu.

Ej, ko jos pusta dete da bez pelene puzi po kuci, da bi "se oladilo" u prostoriji u kojoj klima i ovako drzi na 25 stepeni?!

Žena je kreten.. Jbte... Svaka čast kako si izdržala! Ne znam.. Prag tolerancije za svekrve mi je sve niži!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sa svojom svekrvom sad nemam problema. dok se nisam porodila nije htela da cuje za mene jer bolujem od epilepsije. ja je razumem jer i ja mozda nebih bila bolja,ali ja nisam kriva zbog toga.moj muz je od prvog dana znao za to i bio je uz mene. kada je videla da nema sanse da nas razdvoji,e onda je pocela da prica sve i svasta za mene, da sam sa njim zbog pare(jer on zivi u inostranstvo) da su mene moji naterali da budem sa njim da bi im slao pare,kao ja cu da ga iskoriscavam,a i sama zna da to nije tacno, pa kako mnogo trosim vodu i struju i slicno.zbog nervoze i stresa imala sam spontani. ja sam sve to trpela i cutala dok jedan dan nisam pukla i posvadjala se sa njom. koliko sam vikala na nju to ne mogu da vam opisem. posle toga nas je isterala iz kuce, skoro dva meseca bili smo u hotel dok nismo nasli stan. odma posle sam ostala trudna,moj muz nije hteo da joj kaze.saznala je kada sam bila u 6. mesecu.kada sam se porodila i kada joj je sin rekao da je postala baka zvala nas je da iz bolnice dodjemo pravo kod njih i evo nas i danas tu. mnoge ce da kazu da sam luda posle svega sto sam se vratila, ali ona je sada sasvim druga osoba. prvih meseca posle porodjaja pomagala mi oko dete,isli smo kod njih( oni su na spret) da jedemo...ja sam samo cuvala dete.ne mesa nam se, vaspitavamo dete kako mi hocemo. sve sto mi sada kaze misli mi je dobro.sad imamo takav odnos kao da se nikada nismo posvadjale. :rolleyes:

To je bas lepo. Svaka cast kad umes da oprostis i predjes preko svega! Samo mi nije jasno sta je njoj smetalo sto ti imas epilepsiju? :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uzela bih dete i obukla pelenu. Ako bi pitala zasto sam mu obukla pelenu, slozila bih ovakvu facu :huh: i rekla da "nisam".

:P pa sta, ako ona moze da bude luda, mogu i ja da se pravim, ne? :lol:

carice!!!

Ja znajući sebe rekla bih da ju je verovatno sam obukao, jer to redovno radi kad ja nisam blizu :lol:

ahahahahaha totalno si luda! :D

Meni samo nije jasno zasto majka dozvoljava da joj drugi odredjuje sta ce i kako ce njeno dete da radi?Zasto ti sve to gledas i cutis.Verovatno vam i jeste tako,zato sto same to dozvoljavate.

Moja sveki moze dasmo da se igra sa decom i toliko.Ja sam im majka i Bog sa nebesa da sidje ne moze pogaziti moju rec ,sto se njih tice i tacka.Ja se za svoju decu pitam i apsolutno mi se niko ne mesa,pa ni da im ocisti nos,sem mm naravno koji se brine podjednako.

a mene zanima koliko bi ti izdrzala sa mojom svekrvom po tom principu i jesi li citala moje predhodne postove?

Nisam dozvoljavala ni ja i od nje sam dozivljavala toliki pakao da je to strasno. A i nisam napisala bas da sam joj dozvolila da bude po njenom. Pustila sam je da ga spusti i onda ga lepo uzela sa poda kad je poceo da puzi i odnela ga da ga okupam i ponovo mu stavila pelenu.

I uopste nije tacno da se sa njom ne svaadjam zbog mm, ja se vise ne svadjam sa njom jer nemam snage vise i ne mogu vise da dozivljavam stresove.

Najlakse i najbolje je udati se, roditi dete, shvatiti da ti svekrva ne odgovara pa oterati u pm i svekrvu i muza zato sto ti ne pada na pamet da zbog muza nesto i precutis.

Samo ne zelim da radim stvari koje ne zelim da se meni dese.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ako mislite da se nekome prosto moze zabraniti da se poetlja svuda, gadno se varate. Ne bih volela da imate posla sa bolesnom zenom i u to se i same uverite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ako mislite da se nekome prosto moze zabraniti da se poetlja svuda, gadno se varate. Ne bih volela da imate posla sa bolesnom zenom i u to se i same uverite.

Andjelcicu, ja moram da ti napisem ovo - <3....

Volela bih da sam u nekim stvarima malo kao ti, koliko bih u zivotu tada bolje prosla ni sama ne znam, ali mislim da bih trebala ponekad i da precutim ponesto, sto ne pamtim da sam nekad uradila... Samo skacem i moram da odgovorim na sve, nikome ne cutim, a najgore je sto se toooliko nerviram i toliko me povrede najmanje, ali najmanje sitnice, a to ne valja... A kada vidim da neka od vas ima mozda mnogo vece probleme od mene, pa zivi smirenije, ne znam zasto ne uzivam u zivotu. Ne zivim sa svekrvom, ne mesa se, svekar je tu, ali je mogu reci ok... Mm mamu ne slusa...

Moze neko poducavanje, za dz,haha :D kajo ne biti "brzak",'oladiti, uzivati u zivotu i cuvati svoje zivce za ono za sta vam oni ustvari i trebaju?...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcicu, ja moram da ti napisem ovo - <3....

Volela bih da sam u nekim stvarima malo kao ti, koliko bih u zivotu tada bolje prosla ni sama ne znam, ali mislim da bih trebala ponekad i da precutim ponesto, sto ne pamtim da sam nekad uradila... Samo skacem i moram da odgovorim na sve, nikome ne cutim, a najgore je sto se toooliko nerviram i toliko me povrede najmanje, ali najmanje sitnice, a to ne valja... A kada vidim da neka od vas ima mozda mnogo vece probleme od mene, pa zivi smirenije, ne znam zasto ne uzivam u zivotu. Ne zivim sa svekrvom, ne mesa se, svekar je tu, ali je mogu reci ok... Mm mamu ne slusa...

Moze neko poducavanje, za dz,haha :D kajo ne biti "brzak",'oladiti, uzivati u zivotu i cuvati svoje zivce za ono za sta vam oni ustvari i trebaju?...

srce moje ja sam bila potpuno ista kao ti - preslikana. Nismo mi drcne i bezobrazne, samo ne dajemo na sebe. Cak sam od uzasnih stresova bas zbog svekrve dobijala takve odlive... Onda su poceli da se desavaju problemi sa Mikom... I onda sam shvatila da jedna zena (makar to bila majka mma) nije vredna da mi istanji i iskida sve zivce koji su mi potrebni za moje dete i istrosi energiju koja mi je neophodna da bih pomogla detetu.

A moje isterivanje pravde sa bolesnom zenom skupo me je kostalo i istrosilo mi je previse energije, jer se ona lepo nakljuka lekicima pa dodje mene da dribla a ja se jedem kao luda. Sve sam principe probala i svadja i isterivanje pravde je najgore, jer kad sam ja gruba prema njoj ona je prema meni iz inata i hira bar 10 puta gora. Sve sam pokusala i ovaj princip "u pravu si" pa radim opet po svom je najbezbolniji po mene. Ponesto joj i dozvolim da bi bila srecna, ali i to na kraju opet bude po mom...

Hvala Cicana, na svu ovu muku koja me je snasla mnogo mi znaci jos i da me nagazi neko pricom da sam ja kriva zato sto je moja svekrva bolesna zena od koje nikad ne znas sta da ocekujes.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Andjelcicu skloni se od nje maksimalno, popricaj sa tm da vas vise ne spaja, jbg ako je vec bolesna zena pa drzi je dalje od deteta ;) ;) nisi ti kriva sto je ona luda, a sta treba i ti da poludis pored nje :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu samo reci ne sudite nekom dok niste presli milju u njegovim cipelama..

Nemam takvih problema sa svekrvom kao andjelcic, moji su bezazleni, ali opet lako je reci nekom sa strane ma ja bih ovako ili ovako..lako je reci to hladne glave, onako bez emocija, sa distance..

Opet zamislite da je ne daj boze vasa keva tako problematicna, i da je vas muz otera u tri lepe..i tera vas da birate izmedju njega i nje..teske su to stvari, nema tu lakog resenja bas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu samo reci ne sudite nekom dok niste presli milju u njegovim cipelama..

Nemam takvih problema sa svekrvom kao andjelcic, moji su bezazleni, ali opet lako je reci nekom sa strane ma ja bih ovako ili ovako..lako je reci to hladne glave, onako bez emocija, sa distance..

Opet zamislite da je ne daj boze vasa keva tako problematicna, i da je vas muz otera u tri lepe..i tera vas da birate izmedju njega i nje..teske su to stvari, nema tu lakog resenja bas

U pravu si.. Mislim da kad bi me terao da izaberem između njega i majke, oterala bih ga u p.m.

Ja i ne teram svog muža da bira, Bože zdravlje, biću i ja svekrva, pa treba neko da me odvoji od sina. Ali, samo zahtevam da je stavi na svoje mesto, ona je majka njemu a ne svima nama!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U pravu si.. Mislim da kad bi me terao da izaberem između njega i majke, oterala bih ga u p.m.

Ja i ne teram svog muža da bira, Bože zdravlje, biću i ja svekrva, pa treba neko da me odvoji od sina. Ali, samo zahtevam da je stavi na svoje mesto, ona je majka njemu a ne svima nama!

Slazem se, ne mozemo da biramo roditelje, ali da mi sveki ugrozava dete ozbiljno bi popricala sa mm, mislim da treba ipak neke stvari postaviti na svoje mesto ;) I da udala sam se za mm a ne njegovu mamu :rolleyes: tako da nevidim potrebu da mi se mesa u zivot, dolazi nepozvana, i govori kako i sta da radim ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni samo nije jasno zasto bi neko nesto trpeo zbog muza,sta muz ce da se ljuti?

Sa svekrvom se nikada nisam posvadjala,sa njom sam strogo na vi,ali neke stvari mora da se znaju.

Inace andjelcic pored brige o svom detetu ti se opterecujes svekrvom i popunjavas starnice pricama o njoj,pa mi je eto to dalo za pravo i da komentarisem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni samo nije jasno zasto bi neko nesto trpeo zbog muza,sta muz ce da se ljuti?

Sa svekrvom se naadjala,sa njom sam strogo na vi,ali neke stvari mora da se znaju.

Inace andjelcic pored brige o svom detetu ti se opterecujes svekrvom i popunjavas starnice pricama o njoj,pa mi je eto to dalo za pravo i da komentarisem!

Slazem se, slicno sam joj i ja rekla!

Andjelcic, ako je tvoja svekrva stvarno toliko bolesna, pazi samo da se i ti od tolikog stresa ne razbolis.

I dalje sam pri stavu da je tvoj muz najveci krivac.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čast onim slučajevima gde se snaha i svekrva vole i imaju odnos kao majka i kćerka, ali ja za takav slučaj nisam čula, bar ne u svojoj okolini. Mislim da tu neka ljubav po prirodi stvari nije moguća. Prosto-naprosto to su dve žene koje vole istog muškarca.Još kad se tu doda i generacijski jaz, sve je jasno.

Po meni tu treba da postoji međusobno poštovanje i uvažavanje i u tom smislu sam strogo za postavljanje distance. To je naravno malo poteže ako se živi u zajedničkom domaćinstvu i u tom slučaju je potrebno dosta kompromisa i tolerancije, da ne kažem gutanja svega i svačega, ali s obe strane, a ne samo sa jedne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

srce moje ja sam bila potpuno ista kao ti - preslikana. Nismo mi drcne i bezobrazne, samo ne dajemo na sebe. Cak sam od uzasnih stresova bas zbog svekrve dobijala takve odlive... Onda su poceli da se desavaju problemi sa Mikom... I onda sam shvatila da jedna zena (makar to bila majka mma) nije vredna da mi istanji i iskida sve zivce koji su mi potrebni za moje dete i istrosi energiju koja mi je neophodna da bih pomogla detetu.

A moje isterivanje pravde sa bolesnom zenom skupo me je kostalo i istrosilo mi je previse energije, jer se ona lepo nakljuka lekicima pa dodje mene da dribla a ja se jedem kao luda. Sve sam principe probala i svadja i isterivanje pravde je najgore, jer kad sam ja gruba prema njoj ona je prema meni iz inata i hira bar 10 puta gora. Sve sam pokusala i ovaj princip "u pravu si" pa radim opet po svom je najbezbolniji po mene. Ponesto joj i dozvolim da bi bila srecna, ali i to na kraju opet bude po mom...

Hvala Cicana, na svu ovu muku koja me je snasla mnogo mi znaci jos i da me nagazi neko pricom da sam ja kriva zato sto je moja svekrva bolesna zena od koje nikad ne znas sta da ocekujes.

ko je rekao da si ti kriva?nemoj to ni pomišljati.

Žene su dale dobre savete,al dobre u teoriji praksa je nešto drugo.A to ti Anđelčiću najbolje znaš.

Ne sviđa mi se kad neko kaže da njen muž nema m..,nije u redu.To je moje mišljenje.Ne bi nijedna od nas volela da joj bilo ko vrijeđa muža,čak i da ima argumente za to.

Uh,teško je sve ovo.Lako je reći sa strane,al teško je neke stvari primeniti.

Nice lepo si sve rekla.Distanca je najbolje rešenje za odnos svekrva - snajka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje...nije me bas dugo bilo.. :rolleyes: Moja situacija sa svekrvom se ni malo nije promenila, cak je i gore, okrenula je i mog svekra protiv mene..ubedila ga je cak i kako sam ja VRACARA! :blink: OMG zena je luda skroz na skroz, a on jos ludji kad joj poverovao...njega sam volela kao mog oca, a sad me je razocarao nacisto. Mislim da cu da skrenem pored njih..hvala Bogu vratila sam se u It. kod muza, a dok sam bila kuci sa svekrvom smrsala sam 10 kg.. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav drage moje...nije me bas dugo bilo.. :rolleyes: Moja situacija sa svekrvom se ni malo nije promenila, cak je i gore, okrenula je i mog svekra protiv mene..ubedila ga je cak i kako sam ja VRACARA! :blink: OMG zena je luda skroz na skroz, a on jos ludji kad joj poverovao...njega sam volela kao mog oca, a sad me je razocarao nacisto. Mislim da cu da skrenem pored njih..hvala Bogu vratila sam se u It. kod muza, a dok sam bila kuci sa svekrvom smrsala sam 10 kg.. :(

Uuuu hocu ja da smrsam, znaci trebala bih kod sverve uskoro... Hehe, salim se, luda zena... Bzv...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je bas lepo. Svaka cast kad umes da oprostis i predjes preko svega! Samo mi nije jasno sta je njoj smetalo sto ti imas epilepsiju? :huh:

veruj mi sve su one iste. u prehodne dve veze isto sam imala probleme samo sto oni nisu hteli da se suprotstavljaju roditeljima jer su se plasili da ne izgube sve. kao sto mi je jedan od njih rekao, ja da sutra ostanem bez icega, nema sanse. hvala bogu sad sam sa covekom kome to ne smeta i majka moze da prica sta hoce. sada je sve dobro i lepo se slazemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uuuu hocu ja da smrsam, znaci trebala bih kod sverve uskoro... Hehe, salim se, luda zena... Bzv...

Hehehe, evo dodji kod moje na neko vreme i veruj mi, bolja je i od anti kilograma! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se iskreno divim svekrvi moje sestre, ona obozava moju Maju, stvarno je voli, to se odmah vidi, mnogo dobra zena..ne da joj uopste da radi puno ili da dize tesko..pogotovo dok je bila trudna i da ne pricam..kupuje joj svasta, cak joj i pare daje kradom da ne vidi svekar jer je on malo uobrazen.. Ma svaka joj cast, hocu ja jednu takvu. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ko je rekao da si ti kriva?nemoj to ni pomišljati.

Žene su dale dobre savete,al dobre u teoriji praksa je nešto drugo.A to ti Anđelčiću najbolje znaš.

Ne sviđa mi se kad neko kaže da njen muž nema m..,nije u redu.To je moje mišljenje.Ne bi nijedna od nas volela da joj bilo ko vrijeđa muža,čak i da ima argumente za to.

Uh,teško je sve ovo.Lako je reći sa strane,al teško je neke stvari primeniti.

Nice lepo si sve rekla.Distanca je najbolje rešenje za odnos svekrva - snajka.

Apsolutno niko nije rekao da je Andjelcic kriva.A sto se tice ovoga za mu*a,da ja sam rekla da ih nema i idalje mislim tako,smatram da treba tu njihovu situaciju bar pokusa da resi,a on,cini mi se ne mrda bas mnogo po tom pitanju.Stoji sve to da je lako reci,a tesko uraditi,ali ja bar smatram da ako je ona ovde namma ispricala svoju prucu,muku,tugu,ne znam kako bih to sve nazvala,ja nisam u fazonu da kazem ma sve ce se srediti,a vidim da nece,bar ne ako se nesto radikalno ne preduzme.Ja nikada necu reci ono sto ne mislim i gotovo.Iskreno se nadam da me Andjelcic nece pogresno razumeti,ali mislim da je i ona debelo svesna da ona sama tu situaciju ne moze promeniti,jer njena svekrva je zena koja je bolesna i kojoj treba strucna pomoc.Raspravka sa njom je borba sa vetrenjacama.

Anjelcicu moj dragi ljubim te puno,gledaj kako god mozes da se ogradis od svega i misli na svoje dete,a tm nadam se ce na vreme nesto uciniti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se iskreno divim svekrvi moje sestre, ona obozava moju Maju, stvarno je voli, to se odmah vidi, mnogo dobra zena..ne da joj uopste da radi puno ili da dize tesko..pogotovo dok je bila trudna i da ne pricam..kupuje joj svasta, cak joj i pare daje kradom da ne vidi svekar jer je on malo uobrazen.. Ma svaka joj cast, hocu ja jednu takvu. :rolleyes:

Hoću i jaaaa :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D

Bolje da to ne zelite.Nije vredno zivaca.Samo ona koja je kroz to prosla zna da je to pakao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram malo i da pohvalim moju sveki..za promenu :lol:

Poslednja dva puta kad sam je videla, bila je odlicno raspolozena, nije nista zanovetala, kritikovala, petljala se, cak smo normalno popricale i castila je mm sa nekim parama i tako..

Eh da je uvek takva :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram malo i da pohvalim moju sveki..za promenu :lol:

Poslednja dva puta kad sam je videla, bila je odlicno raspolozena, nije nista zanovetala, kritikovala, petljala se, cak smo normalno popricale i castila je mm sa nekim parama i tako..

Eh da je uvek takva :rolleyes:

Daj bože da je drži to na dugeee staze... Videla da nema vajde od zanovetanja ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.