Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Ja se podpuno slazem sa Tranquilo...muz je taj koji, ako je pametan i zeli mir u kuci, treba da razresi po neku situaciju kada se to od njega ocekuje i kada samo on to moze. Ja hvala Bogu, za razliku od moje sestre, imam muza jako zrelog shvatanja braka i medjuljudskih odnosa. Oboje smo dosta tolerantni na povremene neobjasnjive promene raspolozenja moje svekrve a njegove majke pa cesce iskuliramo situaciju, sto je i najbolje resenje, nego sto odreagujemo. Jer nas dvoje lakse predjemo preko njenih komentara upucenih nama, nego sto bi ona presla preko nasih reci koje bi smo joj uputili. Zato mislim da je prava stvar ipak se ujesti par minuta za jezik nego bum-tras i reci vise nego sto bi hteo, jer posle nema povratka. Ja kao snajka imam dosta toga zameriti svekrvi, ali isto tako i svojoj majci, ali je to sukob generacija, uopste ih ne razdvajam. Ne sklanjam joj se u smislu da pokorno cutim i trpim njene komentare, ali kad prodje kriza onda joj odgovorim, mnogo stalozenije i manje tesko zvuce moje reci. A muz mi je takav da nikada ne staje ni na ciju stranu, jer bi izbio rat u suprotnom, vec je hvala Bogu, do sada uvek uspevao da sa dve recenice poklopi obe i skloni se. Onda obe shvatimo da je situacija oko koje bi smo se zamerile prilicno glupa zato sto smo obe zrele zene koje naravno imaju razlicita misljenja oko kojih ne vredi raspravljati se. Zene, zivot prolazi tako brzo da je smesno i glupo trositi vreme na rasprave uzaludne, izadjite u takvim trenucima napolje, produvajte se, grlite decu, ona su lek za sve, a kad se vratite kuci videcete da je i svekrvu sve proslo i da zivot ide dalje. Barem kod mene tako funkcionise. Ja sam mojoj svekrvi previse zahvalna sto mi je dete odgajala vec godinu dana, od kada sam pocela da radim, i nisam ni dana brinula, rucak cekao na stolu kad dodjem kuci, ves okacen i skinut sa zice, pa sad ako se nesto i naljuti i prigovori, pa dajem joj dosta lufta zato sto i ja joj sigurno dam povoda za to ponekad. Prosto i njoj dodje zuta minuta. Ja prosto takvim ponasanjem postavim situaciju da ne dozvolim svome muzi da ikada dobije priliku i smelost da mojoj majci uputi neke ne primerene reci, ako bi mu se ukazala situacija, jer i ona nije bas uvek slatka.

Moja sestra ne razgovara sa svojom svekrvom, zato sto joj je muz osoba koja ce jedno obecati zeni, ali podpuno pogaziti obecanje posto se vidi sa majkom. i njihov brak previse trpi, ali mislim da je krivica samo njegova, zato sto nije bas previse promucuran i odlucan da shvati kako stvari treba da funkcionisu. Cak sta vise zamera mom muzu kako zapostavlja svoju majku jer ne staje na njenu stranu.

U svakom slucaju, mislim da je kljuc dobrih odnosa samo trezna glava, spremna ne da odreaguje na svaki mig nego bas stalozenost. Uvek ce imati vremena da se stvari same razrese i da sve bude receno ali bez siktanja i teskih reci.

MatroNadja voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da me neko pogresno ne shvati,ali u ovom postu se krije sva ironija na temu svekrve.

Svi su u fazonu moze da mi pomogne ono sto meni odgovara, ali da mi se ne mesa u ostalo.

Ja iskreno ne mogu da razumem pljuvanje po nekome, a onda trazenje odredjene vrste pomoci, tipa pokupi ves ali nemoj ga peglati jer to ne umes,to ja najbolje radim!!!

Da se ne ponavljam, jako mi je krivo sto su neke zene u losoj situaciji, ali opet to su krivi njihovi muzevi,a ne svekrve, ali sa ovakvim izjavama tipa moze nesto da mi pomogne same cackaju mecku.

Verovatno ce sad pojedinci da me obese na stub srama, ali to su cinjenice.

I ako zelite da prekinete kontakt sa njima muz je taj koji to treba da resi.

I ako zelite neku pomoc od njih opet je muz taj koji to treba da resi.

Ista situacija da se muz zali na tastu, pa ovde da pise pohvale ili da se zali, pa to je zenino da resi problem sa svojom majkom. Malo je neozbiljno ocekivati da bude drugacije.

Zamislite cinjenicu da ovde ima vise muskaraca na forumu, pa ova tema bi bila mala beba u odnosu na tastu, jer muskarci su jos gori po tom pitanju.

Neko je pomenuo psihicko oboljenje. Pa ja sam imao u kuci osobu sa sizofrenijom, i ja sam bio jedini koji je sa tim trebao da se izbori. To su strasne stvari, to nije loptica koju mozete prebaciti nekome. Ali sam cutao i smrdeo dok problem nisam resio. Sigurno nisam time opterecivao svoju suprugu, jer bih onda bio poslednji idiot na ovome svetu.

Mozda sve ovo surovo zvuci, ali nema tih ruzicastih naocara koje ce resiti problem, ali je jos gore ako pored tih problema uvlacite svog partnera da ga resava a vi nista ne radite po tom pitanju. Ovo se odnosi na osobe koje ne resavaju problem sa svojima, a ocekuju od svoje zene/muza da se nosi sa tim problemom.

Svi smo se mi ozenili/udali za nase partnere, ne ni za njihove mame ni tate ni babe bi dede. Kad to shvatimo i postavimo stvari na svoje mesto problema ne moze biti, jer su saseceni u korenu.

Ja tebe nisam shvatila pogresno, ja tebe nisam shvatila i nemogu da te shvatim.

Da se razumemo, ja pomoc ne trazim, pomoc mi se nudi! A pomoc mi se nudi da bi mi na kraju sve preselo. Tako je uvek bilo i milion puta sam to iskusila. Mozda ponekad zamolim da mi nesto pomogne, ali to su bre sve sitne stvari, cisto molim te dodaj mi ovo ili spusti ono tamo, to su sitnice i to radim bas da ne bi ispalo da je iskljucjujem iz svega. Normalana sam, sposobna da izvrsavam svoje obaveze u kuci, oko dece, jer da nije tako ne bih se ni udavala, a udala sam se za muza a ne za svekrvu, i ne moram da trpim njeno ponasanje! Mislim da diskutujes o nekim stvarima kojie ni blizu nisi iskusio, jer ne bi napisao ovakav post da ti je tasta proviriala na vrata cim dodjes s posla s porodicom, znaci vi se pesvlacite, spremate se da rucate, a ona ne bi direktno da "smeta" ali tako odskrine vrata pa viri, pa bi nesto da pita, pa ako u tom trenutku ne vidi nikoga blizu vrata, onda ide od jednog do drugog prozora, viri, da li ti je nekada tasta sedela pored tebe dok ti pricas telefonom sa tebi dragom osobom, i sedi i nece da ode dok ne zavrsis razgovor, dal il ti je nekada tasta sedela zajedno sa vama ( mislim sa tobom i tz, kad vam dodje drustvo, vasa generacija da se zezate, da li je nekada sela i nema nameru da ode da ne mozete da se opustite, da li ti je nekada tasta sedela za trpezom dok imas goste na rucku, da sedne da jede da nezna kada joj je dosta??? Da li je dovoljno ili treba da nabrajam jos? Da li treba da istresam prljav ves da bi ti shvatio o cemu pricam. Ako treba samo reci...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Sit gladnom ne veruje" i gotovo..

A prilicno je iritantno kad se neko mesa u nesto o cemu nema pojma..

Ovo je isto kao kad muskarci pametuju o dojenju i blate zene koje ne doje (ne znajuci ni zasto ne doje, mozda nemaju mleka) i slicno..tacno mi se digne kosa na glavi od takvih smaraca

simona1107 i C*I*C*A*N*A volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Sit gladnom ne veruje" i gotovo..

A prilicno je iritantno kad se neko mesa u nesto o cemu nema pojma..

Ovo je isto kao kad muskarci pametuju o dojenju i blate zene koje ne doje (ne znajuci ni zasto ne doje, mozda nemaju mleka) i slicno..tacno mi se digne kosa na glavi od takvih smaraca

Mnogo te bre iritira - ša te gabri :D

Opušteno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mnogo te bre iritira - ša te gabri :D

Opušteno ;)

P&P :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tebe nisam shvatila pogresno, ja tebe nisam shvatila i nemogu da te shvatim.

Da se razumemo, ja pomoc ne trazim, pomoc mi se nudi! A pomoc mi se nudi da bi mi na kraju sve preselo. Tako je uvek bilo i milion puta sam to iskusila. Mozda ponekad zamolim da mi nesto pomogne, ali to su bre sve sitne stvari, cisto molim te dodaj mi ovo ili spusti ono tamo, to su sitnice i to radim bas da ne bi ispalo da je iskljucjujem iz svega. Normalana sam, sposobna da izvrsavam svoje obaveze u kuci, oko dece, jer da nije tako ne bih se ni udavala, a udala sam se za muza a ne za svekrvu, i ne moram da trpim njeno ponasanje! Mislim da diskutujes o nekim stvarima kojie ni blizu nisi iskusio, jer ne bi napisao ovakav post da ti je tasta proviriala na vrata cim dodjes s posla s porodicom, znaci vi se pesvlacite, spremate se da rucate, a ona ne bi direktno da "smeta" ali tako odskrine vrata pa viri, pa bi nesto da pita, pa ako u tom trenutku ne vidi nikoga blizu vrata, onda ide od jednog do drugog prozora, viri, da li ti je nekada tasta sedela pored tebe dok ti pricas telefonom sa tebi dragom osobom, i sedi i nece da ode dok ne zavrsis razgovor, dal il ti je nekada tasta sedela zajedno sa vama ( mislim sa tobom i tz, kad vam dodje drustvo, vasa generacija da se zezate, da li je nekada sela i nema nameru da ode da ne mozete da se opustite, da li ti je nekada tasta sedela za trpezom dok imas goste na rucku, da sedne da jede da nezna kada joj je dosta??? Da li je dovoljno ili treba da nabrajam jos? Da li treba da istresam prljav ves da bi ti shvatio o cemu pricam. Ako treba samo reci...

Ocigledno si me pogresno razumela,jer ja nisam pricao o tebi, samo sam iskoristio pametan post koji si postavila.

Iskren da budem ja NEMAM takvih problema jer moja zena i ja to ne dozvoljavamo.

Nisam mislio ovim da pametujem ili bilo sta, jedino sam rekao da te probleme trebaju Vasi muzevi da rese, jer ste se udale za njih, a ne za njihove mame. A ako su oni glupavi pa ne kapiraju problem onda vi imate problem.

Niste vi te koje ste ih vaspitale i ucile kako treba da se ponasaju sa svojim mamama. Vi ste njih izabrale, a da bi ste izbegle bilo kakve probleme na relaciji svekrva-snaja vi treba da prevaspitate vase muzeve, a ne svekrve, jer ma koliko da su one lude, bezobrazne ili ne znam sta, kakve to veze ima sa vama???

Opet kazem meni je jako zao da bilo koja zena ima problem, ali ako ti problemi postoje a to je cinjenica, onda problem treba resiti, a ne praviti dijagnoze da li su one lude ili nisu. Za to postoje lekari i nadlezne institucije, a vi treba da se zabavite sa vasim muzevima i vasom decom, jer to je ono sto ste izabrale.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

"Sit gladnom ne veruje" i gotovo..

A prilicno je iritantno kad se neko mesa u nesto o cemu nema pojma..

Ovo je isto kao kad muskarci pametuju o dojenju i blate zene koje ne doje (ne znajuci ni zasto ne doje, mozda nemaju mleka) i slicno..tacno mi se digne kosa na glavi od takvih smaraca

Iskreno se nadam da se ovo nije na mene odnosilo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ocigledno si me pogresno razumela,jer ja nisam pricao o tebi, samo sam iskoristio pametan post koji si postavila.

Iskren da budem ja NEMAM takvih problema jer moja zena i ja to ne dozvoljavamo.

Nisam mislio ovim da pametujem ili bilo sta, jedino sam rekao da te probleme trebaju Vasi muzevi da rese, jer ste se udale za njih, a ne za njihove mame. A ako su oni glupavi pa ne kapiraju problem onda vi imate problem.

Niste vi te koje ste ih vaspitale i ucile kako treba da se ponasaju sa svojim mamama. Vi ste njih izabrale, a da bi ste izbegle bilo kakve probleme na relaciji svekrva-snaja vi treba da prevaspitate vase muzeve, a ne svekrve, jer ma koliko da su one lude, bezobrazne ili ne znam sta, kakve to veze ima sa vama???

Opet kazem meni je jako zao da bilo koja zena ima problem, ali ako ti problemi postoje a to je cinjenica, onda problem treba resiti, a ne praviti dijagnoze da li su one lude ili nisu. Za to postoje lekari i nadlezne institucije, a vi treba da se zabavite sa vasim muzevima i vasom decom, jer to je ono sto ste izabrale.

Apsolutno. :)

ptičica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tebe nisam shvatila pogresno, ja tebe nisam shvatila i nemogu da te shvatim.

Da se razumemo, ja pomoc ne trazim, pomoc mi se nudi! A pomoc mi se nudi da bi mi na kraju sve preselo. Tako je uvek bilo i milion puta sam to iskusila. Mozda ponekad zamolim da mi nesto pomogne, ali to su bre sve sitne stvari, cisto molim te dodaj mi ovo ili spusti ono tamo, to su sitnice i to radim bas da ne bi ispalo da je iskljucjujem iz svega. Normalana sam, sposobna da izvrsavam svoje obaveze u kuci, oko dece, jer da nije tako ne bih se ni udavala, a udala sam se za muza a ne za svekrvu, i ne moram da trpim njeno ponasanje! Mislim da diskutujes o nekim stvarima kojie ni blizu nisi iskusio, jer ne bi napisao ovakav post da ti je tasta proviriala na vrata cim dodjes s posla s porodicom, znaci vi se pesvlacite, spremate se da rucate, a ona ne bi direktno da "smeta" ali tako odskrine vrata pa viri, pa bi nesto da pita, pa ako u tom trenutku ne vidi nikoga blizu vrata, onda ide od jednog do drugog prozora, viri, da li ti je nekada tasta sedela pored tebe dok ti pricas telefonom sa tebi dragom osobom, i sedi i nece da ode dok ne zavrsis razgovor, dal il ti je nekada tasta sedela zajedno sa vama ( mislim sa tobom i tz, kad vam dodje drustvo, vasa generacija da se zezate, da li je nekada sela i nema nameru da ode da ne mozete da se opustite, da li ti je nekada tasta sedela za trpezom dok imas goste na rucku, da sedne da jede da nezna kada joj je dosta??? Da li je dovoljno ili treba da nabrajam jos? Da li treba da istresam prljav ves da bi ti shvatio o cemu pricam. Ako treba samo reci...

Potpuno te razumem, ja sam sa mojom svekrvom zivela par meseci i rekla nikad vise. Kada sam dosla rekla je kako ce ona da kuva, da ja ne moram o tome da brinem. O rucku koji je ona spremala ne zelim ni da pricam, to ker u nekim trenucima nije mogao da jede. O drugim stvarima da ne govorim, dodju ti gosti, sedite rucate, zezate se, a ona stane gostima iznad glave, ali bukvalno STOJI i pusi i bulji u njih ko da su sa marsa pali. Kada sam spakovala kofere i otisla, njen komentar je bio: ja stvarno neznam sta je njoj, ja sam sve radila po kuci i kuvala i bila dobra i nisam im smetala, a ona tako. Tako da sad cekam bebu, da ne govorim da me nijednom nije pozvala da pita kako sam, a ne nesto drugo...tako da je ona poslednja osoba od koje ocekujem pomoc, a vidim da je toga svestan i mm, jer ni njega ona nije odgajila nego starije sestre i kuma. Ja sam njom inace kad je vidim normalno razgovaram, ali se trudim da je i ne vidjam...tako da potpuno razumem tebe, pa cak i taj "prljav ves" :-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Potpuno te razumem, ja sam sa mojom svekrvom zivela par meseci i rekla nikad vise. Kada sam dosla rekla je kako ce ona da kuva, da ja ne moram o tome da brinem. O rucku koji je ona spremala ne zelim ni da pricam, to ker u nekim trenucima nije mogao da jede. O drugim stvarima da ne govorim, dodju ti gosti, sedite rucate, zezate se, a ona stane gostima iznad glave, ali bukvalno STOJI i pusi i bulji u njih ko da su sa marsa pali. Kada sam spakovala kofere i otisla, njen komentar je bio: ja stvarno neznam sta je njoj, ja sam sve radila po kuci i kuvala i bila dobra i nisam im smetala, a ona tako. Tako da sad cekam bebu, da ne govorim da me nijednom nije pozvala da pita kako sam, a ne nesto drugo...tako da je ona poslednja osoba od koje ocekujem pomoc, a vidim da je toga svestan i mm, jer ni njega ona nije odgajila nego starije sestre i kuma. Ja sam njom inace kad je vidim normalno razgovaram, ali se trudim da je i ne vidjam...tako da potpuno razumem tebe, pa cak i taj "prljav ves" :-)

Naravno da me razumes, kad si prosla kroz to, a ne kao doticni gospodin gore, izgleda da je zalutao medju temama. Nego dobro, ono sto i ja mogu da kazem, da ja i sada sa ss normalno razgovaram, znaci kulturno, nikada je nisam uvredila, sto za nju nemogu da kazem, ali adje mladja sam povlacim se. I najbolje je neka svako zivi svoj zivot.

Dachy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au al se ovde zakuvalo :) Ma ja sam do sad govorila muzu kad mi nesto zasmeta a jutros sam ocitala i svekrvi ... Na najnormalniji i civilizovaniji nacin koji je moguc na takvu temu , pa ako su ljuti sta cu joj ja , ja mislim da sam do sada pokazala svoju toleranciju i previse , sad je vise nemam i da ne bi doslo do svadje i nepricanja ja sam joj otvoreno skrenula paznju ... pa ako treba kud koji mili moji nek tako i bude , imam ja o kome i cemu da brinem , muza sam birala al svekrvu nisam , pa zar je trebalo obrnuto , nece da moze :D

majamara, natawyyy, Miva i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam vase probleme i ne mogu da verujem. Bezbroj nacina da vam svekrva upropasti brak, da vam se mesa. Mi zivimo na sparatu, a oni su dole.

Moja je takva da ,, iz dobre namere" kaze nesto sto ne treba, pomaze i ako ne zelim da mi se pomaze jer znam da to ima svoju cenu. Ona donosi hranu i pretpava nas namirnicama koje nam nisu potrebne, a i da jesu kupicu ih sama. Bukvalno 10 puta kazem da ne treba. Ona ce meni: Cuti ti! ostavi hranu i ode. Sramota me je da kazem koliko je hrane propalao! Skuva rucak i donese i kad sam skuvala. Cim se neko od nas nesto razboli trci da pomogne, kuva, kupuje... Pri tom joj nikada nista nisam trazila! Bukvalno sam na kraju pristajala na sve to da se ne bi naljutila, da se ne oseca bezvredno. Ali, ulazi najmanje 6 puta dnevno kod nas i to bez kucanja. Krenem negde ona mora da zna gde idem, kod koga... Sve je bilo kliko toliko podnosljivo dok se nisam porodila. E od tada ulazi jos cesce. Kao brine se, da vidi da li je sve u redi. Moja mama krene da nam spremi rucak, a ona je preduhriti i donese svoj. Ma ne moze to da spremi niko ko ona! Ali zato skace po zivcima. Patronaznu sestru je docekala sa vrata sa pitanjem sto je dosla sad, kad se uvece kupaju deca. Mene zivi blam pojede. Nisam imala dovoljno mleka, a ona ce mojoj bebi: Nema ti majka dovoljno mleka pa si ti za to plakala onoliko! A meni i ovako tesko zbog toga. Jos mi je samo trebala ona da me podseti na to. Pri tom joj moj muz skrece paznju pa cak i podvikne, ali kad je u pitanju hrana prihvata oberucke jer ja i onako ne mogu da spremam pa bolje i da mu majka donosi nego da ostane gladan i kao ja treba da jedem zbog mleka. Kad god udje uvek nesto progovori i ono sto me najvise iznervira je sto se obraca mom detetu. Majka te samo nosa u rukama! Sto su te to vezali u tu stolicu! Ti se ne cujes - samo ti cusnu onu flasicu i ti mirna! Sta ces? I tako u nedogled. Udje, spusti kesu, kod bebe i komentar. Jednom joj je moj supru rekao da preteruje sa dolascima i ona se naljutila i rece da nece vise da dolazi. Ipak dodje i kaze bebi: Da je zbog mame i tate, nikada ne bih dosla, ali zbog tebe moram!

Molim vas recte mi da li sam nezahvalna ili bi to svakog nerviralo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam vase probleme i ne mogu da verujem. Bezbroj nacina da vam svekrva upropasti brak, da vam se mesa. Mi zivimo na sparatu, a oni su dole.

Moja je takva da ,, iz dobre namere" kaze nesto sto ne treba, pomaze i ako ne zelim da mi se pomaze jer znam da to ima svoju cenu. Ona donosi hranu i pretpava nas namirnicama koje nam nisu potrebne, a i da jesu kupicu ih sama. Bukvalno 10 puta kazem da ne treba. Ona ce meni: Cuti ti! ostavi hranu i ode. Sramota me je da kazem koliko je hrane propalao! Skuva rucak i donese i kad sam skuvala. Cim se neko od nas nesto razboli trci da pomogne, kuva, kupuje... Pri tom joj nikada nista nisam trazila! Bukvalno sam na kraju pristajala na sve to da se ne bi naljutila, da se ne oseca bezvredno. Ali, ulazi najmanje 6 puta dnevno kod nas i to bez kucanja. Krenem negde ona mora da zna gde idem, kod koga... Sve je bilo kliko toliko podnosljivo dok se nisam porodila. E od tada ulazi jos cesce. Kao brine se, da vidi da li je sve u redi. Moja mama krene da nam spremi rucak, a ona je preduhriti i donese svoj. Ma ne moze to da spremi niko ko ona! Ali zato skace po zivcima. Patronaznu sestru je docekala sa vrata sa pitanjem sto je dosla sad, kad se uvece kupaju deca. Mene zivi blam pojede. Nisam imala dovoljno mleka, a ona ce mojoj bebi: Nema ti majka dovoljno mleka pa si ti za to plakala onoliko! A meni i ovako tesko zbog toga. Jos mi je samo trebala ona da me podseti na to. Pri tom joj moj muz skrece paznju pa cak i podvikne, ali kad je u pitanju hrana prihvata oberucke jer ja i onako ne mogu da spremam pa bolje i da mu majka donosi nego da ostane gladan i kao ja treba da jedem zbog mleka. Kad god udje uvek nesto progovori i ono sto me najvise iznervira je sto se obraca mom detetu. Majka te samo nosa u rukama! Sto su te to vezali u tu stolicu! Ti se ne cujes - samo ti cusnu onu flasicu i ti mirna! Sta ces? I tako u nedogled. Udje, spusti kesu, kod bebe i komentar. Jednom joj je moj supru rekao da preteruje sa dolascima i ona se naljutila i rece da nece vise da dolazi. Ipak dodje i kaze bebi: Da je zbog mame i tate, nikada ne bih dosla, ali zbog tebe moram!

Molim vas recte mi da li sam nezahvalna ili bi to svakog nerviralo?

To bi svakog nerviralo veruj mi! U stvari znas kako, zavisi koga pitas. Ako pitas nekoga ko nije imao te probleme, reci ce ti da preterujes, ako pak pitas nekoga kome je ta vrsta problema veoma poznata, reci ce ti da si potpuno u pravu. Ja te savrseno dobro razumem, ali samo moram da ti skrenem paznju! NIje strasno dok sve to ne ugrozava tvoj brak, ali ako to predje u neku vecu teziju da ti ugrozi brak, e onda tu treba da se resavaju problemi. U svakom slucaju ti moras da budes ta koja to ne treba da dozvoli ( mislim da ti se ugrozi brak ), a da s druge strane niko ne bude povredjen. Zelim ti puno zivaca!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ponekad svratim na ovu temu i uvek se iznenadim kakvih sve problema imate sa svekrvama i stvarno mi je žao zbog toga. Umesto da budu srećne što im sinovi imaju dobar brak, one ako mogu nešto da upropaste... Moje iskustvo je potpuno drugačije. Moja svekrva je jedna divna žena koja mi je veća i pomoć i podrška od rodjene majke. Živi sa nama od kako mi se završilo porodiljsko bolovanje sa prvim detetom, i ne znam kako bismo pregurali bez nje. Verovatno imam sreće, a muž je dosta uticao na naše odnose u početku... Ona se u vaspitavanje dece i naše odluke ne meša, samo sprovodi ono što se dogovorimo... Da druge strane, ja našu malu porodicu smatram petočlanom.... I zaista sam joj zahvalna... Ali, eto, baš sam imala sreće... Valjda i ja nešto naučim od nje, i ja ću jednoga dana biti svekrva...

Tangerine, Yora i Comsi-Comsa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na razumevanju! Problem i jeste u tome sto je indirektno i uticala na nas brak! Naime, suprug nije imao posla jedno duze vreme pa je bio nervozan zbog para. Sedeo je kuci i nervirao se, ali mu nije palo napamet da mi pomaze oko kucnih poslova kad vec u blizini ima majki koja ga i onako ceo zivot mazi i pazi i radi umesto njega sve sto je u mogucnosti.Pita me : Hoces da ti zovem majku da ti pegla? Ja kazem da necu i onako sve sa ranom peglam On nista. Kao ponudio mi je pomoc. Tako je jedva docekala da se ubaci. Svako jutro donosi hleb i sve za dorucak da njen sin ne bi morao da ustaje u prodavnicu. Ja nisam dovoljavala da mi cisti i pegla po kuci jer znam kako to radi. Inace ne opere ni ruke kad udje kod bebe. Moja je majka je bila jedno vreme, ali posto nam je na tom sparatu prilicno tesno mom suprugu vidim neprijatno pa je otisla. Inace, zivi u Dalmaciji pa i ne moze da dolazi cesto. A i mislim da je najbolje da suprug i ja funkcionisemo, a babe da se igraju sa detetom kad dodje vreme. I ako zelim neciju pomoc to je od supruga, a pogotovo kad nema drugi posao. Tu smo se naravno svdjali, pa mi je cak i prigovorio da me njegova majka hrani. Od tada ne jedem nista sto ona donosi. Dalje necu da duzim o tim svadjama jer nije tema. I dalje mi je brak u krizi. A ukoliko zelim da spasim brak treba da resavam probleme koje imam sa suprugom i na za to da imam zivce. Uopste me svekrva ne zanima. Ne zelim na nju da trosim energiju. Uopste je nisam toloko planirala u svom zivotu jer zivim samostalno od svoje petnaeste godine i ne treba niko da vodi racuna o meni.

Inace, dok ja nisam dosla u ovu kuci niko (a ima ih 5) nista nije umeo bez nje. Ali bukvalno svima pere, pegla kuva cisti... A moj muz joj jos najmladje musko dete koje je najvise zelela. Njen mezimac. Sve je pod njenom kontrolom, a sad stari i boli je ovo, ono pa vise ne moze ali i dalje radi. Sad joj nije jasno kako to da neko moze nesto bez nje da uradi.

I evo jos da napisem sta se desilo u poslednje vreme i necu vise da duzim sa mojim problemima. Otisao suprug da radi u inostranstvo ( nadam se da ce bar malo da se osamostali). A i svekrva i svekar sve vazni hoce da brinu o meni i detetu. To jeste lepo da ja ne zanam dokle ce da dovede. A ja im sad nista ne dozoljavam da mi pomazu. Mogu i sama. Stvarno mi nije tesko. Necu da mi se to jednog dana prigovori i to od strane supruga. Drazi mi je moj mir nego leba da jedem. Mogu, naravno da se poigraju sa detetom. I to je to! Donosila svekrva, a ja vracala ( po pet puta ). Ispituje me, a ja dajem povrsne odgovre! Sad je u problemu jer neko u kuci nije pod njenom kontrolom. Kaze nesto detetu na moj racun, a ja odgovorim jer mi nije suprug tu inace bi joj on, da ne gresi dusu, rekao.Juce mi je pukao film kad je ona usla i probudila dete. Mala zakenjkala, a ja lezala u dnevnoj sobi. Posle dodje i kaze detetu: Majka ti se sklupcala na kaucu a ti mi tamo sama places! Ona probudila dete i jos meni prebacuje. Ne verujem! Sad zakljucam pa ostavim otkljucano neko vreme kad meni odgovara i ako udje za to vreme vidi dete, ako ne udje nista. Dete ni oca nije videlo mesec i po dana, a babu kao mora. Vidim nije joj pravo ali bas me briga. Nisam se udala za nju da je vidjam cesce nego muza. Jeste mu majka, ali i ja je imam pa zena ne smara i ne misli da je u svemu najpametnija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caoo,vec dugo vas citam..pa rekoh ajde da i ja nesto napisem.. mene moja svekrva izludjuje!! a ni svekar nije nista bolji..pre neki dan smo isli mm,ona i ja u prodavnicu.. kad smo se vracali kuci,pocela je da place (mm ju je piao zasto place) a ona je rekla da sam je uvredila (a ja stv ne znam sta sam rekla) :((((

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caoo,vec dugo vas citam..pa rekoh ajde da i ja nesto napisem.. mene moja svekrva izludjuje!! a ni svekar nije nista bolji..pre neki dan smo isli mm,ona i ja u prodavnicu.. kad smo se vracali kuci,pocela je da place (mm ju je piao zasto place) a ona je rekla da sam je uvredila (a ja stv ne znam sta sam rekla) :((((

:lol: :lol: :lol:

Jao, piš živi!!! Izvini...ali baš mi je smešno!!!

Kamilica i Miva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zena je malo ludaaaaaaaaaaa!!! uzasno me nervira kad kaze tako nesto.. i po ceo dan onda place... !!! uffff

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zena je malo ludaaaaaaaaaaa!!! uzasno me nervira kad kaze tako nesto.. i po ceo dan onda place... !!! uffff

ma pusti je neka place :))) manje ce da piski :P....mene moja sinoc iznervirala na slavlju ne moze nista da prodje a da ona nema neku kritiku, sta ste spremili toliko hrane a da smo spremili manje bilo bi sto ste tako malo spremili...

vaskrsija i Miva volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma pusti je neka place :))) manje ce da piski :P....mene moja sinoc iznervirala na slavlju ne moze nista da prodje a da ona nema neku kritiku, sta ste spremili toliko hrane a da smo spremili manje bilo bi sto ste tako malo spremili...

Ma to bre samo cooliras!!! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sveki je ostavila mm kad je bio mali, nemamo kontakta sa njom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sveki je ostavila mm kad je bio mali, nemamo kontakta sa njom...

Pa ti si srecna zena!!!

Dachy voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Caoo,vec dugo vas citam..pa rekoh ajde da i ja nesto napisem.. mene moja svekrva izludjuje!! a ni svekar nije nista bolji..pre neki dan smo isli mm,ona i ja u prodavnicu.. kad smo se vracali kuci,pocela je da place (mm ju je piao zasto place) a ona je rekla da sam je uvredila (a ja stv ne znam sta sam rekla) :((((

Pa tvoja sveki je apsolutni HIT, vicesampion...au kakva budala, izvini razumem da ti nije lako, ali si me tako slatko nasmejala, da se i sad smejem... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ti si srecna zena!!!

Verujem u to kad procitam sta sve postoji! :lol:

Ne znam sta bih ja uopste pricala sa tom zenom kad je mogla da ostavi dete. :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Verujem u to kad procitam sta sve postoji! :lol:

Ne znam sta bih ja uopste pricala sa tom zenom kad je mogla da ostavi dete. :blink:

Moja mog nije ostavila, ali kao da jeste, jer su ga odgajile sestre(koje su dosta starije), rodbina i kumovi...tako da ja sa njom stvarno nemam sta da pricam, jer je zena debil...predstavu nema o zivotu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.