Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

Joj sto mi to nesto zvuci poznato Sanja..(to za spavanje i 'nije mi dobro'). Ruku na srce, pomoci uvek nekome kad se oseca lose ali neke stvari se vide iz aviona.. :angry:

U pravu si,mada uskoro cemo se odseliti pa nek radi sta hoce.I zbog nje uzimam vrata neprovidna sa spijunkom,pa nek su skuplja briga me.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidis koje mere se preduzimaju kako bi se zastitila? CCC, umesto da budu ok prema nama mi se igramo macke i misa sa njima.. Neka, sve ce to kad tad doci na svoje. Pa za koliko bi trebali da se preselite gore? I mi isto sredjujemo sprat. ako sve bude kako treba do kraja sledece god.cemo preci.. Ne moramo sve skroz srediti ali dovoljno da mozemo da zivimo pa cemo polako da kupujemo stvari i ostalo.. Sti ti kazes, samo da odem gore pa nek'radi sta hoce.. Cula sam za vise slucajeva gde majka pocinje da pada u nesvest i ko zna sta sve vec kada joj se sin i snajka sele :blink:

Radimo u najvece jer oni kada su sazidali sprat nisu sredili nista tako da krecemo od nule.Pregradili smo prostorije,veceras dolazi covek za grejanje,za prozore,ograde...Trebalo bi za mesec dana da se zavrsi...Nek pada koliko hoce briga me :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja stavi katanac i duplu bravu i samo ti i tm da imate kljuceve !!! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja stavi katanac i duplu bravu i samo ti i tm da imate kljuceve !!! :lol:

I video nadzor :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au sanja, tvoja svekrva je poseban slucaj! Ovo mislim da jos nisam cula... :blink:

Drago mi je da ces je se ratosiljati uskoro! ;)

Kod nas nema toga da JA imam problem sa sveki, vec da ako problema i ima onda ga MI imamo! Mm i ja se toliko slazemo i delimo stavove da nema sanse da me on ne podrzi ako sveki nesto predlozi a meni ne odgovara.

Sad nisu to neki problemi o kojima vi cure pricate (a zao mi je sto morate kroz to prolaziti, iskreno :( ), nego sve potice otuda da posto nam ona dva dana u nedelji cuva malu onda voli i da predlozi nesto u vezi njenog vaspitanja i obrazovanja. 99% se slozimo, ali kad se ne slozimo onda mi objasnimo svoj stav i damo zavrsnu rec na temu izbora za nase dete.

A "problemi"- recimo ovih dana je jedan oko rodjendanskog poklona i toga da sveki ne zna sta da kupi maloj... Ono sto je htela mi ne damo. Hoce ona bicikla jer misli da je mala spremna da sa balance predje na pravi i to bez pomocnih tockova :blink: . Ona se seca da su njena deca sa 3god sama vec vozila bez pomocnih, a mm, sestra mu i otac ne mogu toga da se sete nikako :rolleyes: ! Nista, resila sam joj i tu dilemu (nadam se), dala im "projekat" i jos par ideja pride da ne bacaju ulud novce i da detetu poklone nesto sto stvarno vredi i bice korisceno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja KRESNI JOJ SVE U LICE !!!! :angry::angry::angry: MENE POCELA DA NERVIRA !!!!

Dobila je malopre jedno dranje! :lol: Ona li ce da mi kaze gde ce kuhinja da bude?I da mi kaze da ne valja to sto sam ja zamislila?I onda ja poceh:"Bice onako kako ja hocu i kako se meni svidja a ne vama!I svaki put kad sam vas nesto poslusala zeznula sam se(bio je vulgarniji izraz)!Ja cu tu da zivim i nece niko da mi pravi raspored!"I poce ona tu:"Hvala,zasluzila sam".E pa jeste,zasluzila je dobar dan da joj ne kazem!Kako me je iznervirala!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, da.. Samo ostro Sanja.. I mi sada kad pricamo tako nesto sta i kako cemo gore ona obavezno''Ovako cete, onako cete''hihi, mislim se samo ti pricaj.. Pre neko vece ova moja spremila neku musaku sa tikvicama(koju moj dragi ne podnosi-ona to kao nije znala a zivi sa njim23god.)i nije hteo to da jede.. I tako dragi lepo ustade od stola i ja krenula da mu napravim sendvic, a ona zena tras-nije joj dobro pa iscima svekra pa ode u kupatilo i izvodi neke cudne zvuke-nigde povracanja.. I to sve samo jer on nije hteo da jede to sto je ona spremila.. Pa posle 2h kad se sve smirilo pita dragog-Hoces da ti isprzim cevapcice? Hehehe, haos.. :lol: Ne mogu da zamislim kako ce joj biti kao odemo gore. Zena brine kao za mene i da ne pijem vodu sa cesme nego flasiranu, a ovamo mi ostavlja dar mar u kuhinji da sredim.. Kao''od tebe se ne ocekuje nista dok si trudna''.. Ma da, jos kad bih mogla da gledam haos po kuci pa i da bude tako.. :angry:

Isto tako je bilo kad sam ja bila trudna,nije je sramota kada dodje neko da gleda prljave carape usred dnevne sobe i majcu znojavu sto je njen mladji sin bacio na stalak za novine,2 kila prasine i slicno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja ti si trebala od pocetka da budes drska s njom cim si videla da ti se mesa u sve i svasta ,i ti Tamara ... Samo ostro , !!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

eh,da se i ja malo pojadam.mi smo u prizemlju,a svekrva na katu.kad sam rodila,moja majka mi je htjela doci pomoci oko bebe i kucnih poslova,na sto je moja svekrva rekla da nema potrebe da dolazi jer je ona uzela godisnji.naravno da mi nije nista pomogla,svaki dan je kuhala grah i mahunarke koje ja nisam smjela jesti jer sam malog dojila,uz rijeci "ti si skuhaj nesto sto ti pase".kupaonicu saam sama prala 3 .dan nakon poroda ,posteljinu mijenjala sama jer ne trpim nered...nakon 2 tjedna je izjavila da ona ide na more 2 tjedna i nek se ja brinem za djeda(njenog tatu) i nek mu kuham svaki dan,a bebica nije htjela spavat po noci,svako jutro sam jedva gledala i stajala kraj peci.da ne pricam sta je bebi radila,imao je tjedan dana kad ga je stavljala da sjedi,poludila sam kad sam to vidjela,a njen sin je uvjeren da je ona svetica,unistaava mi brak svojim licemjerjem s onim odbojnim smijeskom na licu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma daj Tamara, resavaj to jednom. Sve na okup, pa istresi sta imas. To tvoje sunce ti je najvaznije, misli o njemu ako vec o sebi ne mislis tj toliko si spremna da se zrtvujes!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tamara, ima li novina? Bolje da precutim sta mislim o tvojoj svekrvi... Necu sve da pprecutim - mislim da je pobedila Sanjinu... Gora je...

Ko ono bese pricao da mu se sveki na histericnoj bazi razboljeva kako bi sacuvala svog sina i svoje pozicije u domacinstvu? Ti valjda... To ponasanje stvarno nije za komentarisanje...

Muza uz sebe i cuvaj se svakog stresa. Bebu ne sekiraj... Jao kako me ljuti samo sto citam o toj zeni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa evo mene opet.. Trpele, trpela pa puklo. :angry: ne znam da li neko moze da zamisli situaciju u kojoj neko ispravlja svaki vas korak ali kod mene je tako. Doticna gospodja tj. moja svekrva se trudi na sve moguce nacine da me satre od nervoze, verovatno joj je jos veca motivacija bila sto sam je kulirala u svemu. Slozim peskire, ona prepravi, stavim krpu ona je pomeri, kupim solje i case i stavim u viseci deo ona ih sve istumba i premesti. Sinoc svekar izvadio papriku iz tegle i stavio u tanjir i ja oprala teglu, ona uzela i vratila iz tanjira u teglu :blink: e pa stvarno! Odlucila sam da ispricam sve svekru, ama do najmanjeg detalja i da pitam jer ja smetam kad se sve zamnom popravlja i da se sklonim ako smetam. Mozda sam sama u ovoj kuci ali u zivotu nisam.

Isto i ova moja,kupila sam trulex krpe ona na njima stavlja piksle a brise obicnom i to ostavi da se ubudja!Ja lepo slozim sudove ona nabaca,samo cudom moze casa da se izvuce a ne polomi!Isto za peskire,ja slozim ona iz sredine izvuce jedan i sve izmuva!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isto i ova moja,kupila sam trulex krpe ona na njima stavlja piksle a brise obicnom i to ostavi da se ubudja!Ja lepo slozim sudove ona nabaca,samo cudom moze casa da se izvuce a ne polomi!Isto za peskire,ja slozim ona iz sredine izvuce jedan i sve izmuva!

Kakvi su to likovi??? Joj, cure, ja to stvarno ne mogu da shvatim, nikako. Nije da vam ne verujem, taman posla, ali ne mogu da shvatim da tako nesto postoji i da vi to trpite? Stvarno mi je zao, a vama se divim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ma ja je ne bi trpela jednog momenta.....izbor uvek postoji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:angry: Ufff... sto bi je ja trpla !! Pa ona bi pobegla iz kuce zbog mene !! Verujte mi ,Tamara i Sanja ,ja bi dosla kod vas i svasta bi im rekla !!!

Kakve su bre to zene ?? Zrele za ludnicu ??`!!!!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa evo mene opet.. Trpele, trpela pa puklo. :angry: ne znam da li neko moze da zamisli situaciju u kojoj neko ispravlja svaki vas korak ali kod mene je tako. Doticna gospodja tj. moja svekrva se trudi na sve moguce nacine da me satre od nervoze, verovatno joj je jos veca motivacija bila sto sam je kulirala u svemu. Slozim peskire, ona prepravi, stavim krpu ona je pomeri, kupim solje i case i stavim u viseci deo ona ih sve istumba i premesti. Sinoc svekar izvadio papriku iz tegle i stavio u tanjir i ja oprala teglu, ona uzela i vratila iz tanjira u teglu :blink: e pa stvarno! Odlucila sam da ispricam sve svekru, ama do najmanjeg detalja i da pitam jer ja smetam kad se sve zamnom popravlja i da se sklonim ako smetam. Mozda sam sama u ovoj kuci ali u zivotu nisam.

Tamarice,treba imati zeludac da se to svari!Svaka cast!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago onima koji imaju sklad i jepo žive sa svojim svekrvama... kako bih voljela da je tako i u mom slučaju :(

Još dok sam bila u vezi sa mojim mužem svako malo ga je pitala o bivšoj curi, kako je, šta radi??? Mislila sam da če to prestati kada se udam, al... otišla je tako daleko da prvi puta kada sam došla kod njih sa našom bebom (tada smo živjeli 800km jedni od drugih) da je iskopala od nekud sliku mog muza, bivša mu cura i neka beba i pokazala kakav je bio njen sin u sretne dane. U jednom trenutku mi je čak i otvoreno rekla da u meni gleda netko tko ju je oteo sina... ??? Nekak sam se sabirala i šutjela dok nismo počeli živjet skupa, tada je počela nočna mora. Nemarna, ne drži do higijene, svaki put kada bih pokušala nešto pospremit ona bi legla u krevet i glumila nervnog sloma.. jednom je otišla tako daleko da su joj doista i povjerovali, zamalo da nas je rastavila. Na svu sreču ja ne trpim laž, zadkulisnih igara i spletkarija, sve što imam za reč aj ti kažem u lice, to sam i učinila, pred svima suočila sam je sa lažima koje je izrekla i pitala je zašto??? Nije imala odgovora. Ja, moj muž i bebac pokupili smo stvari i otišli u podstanare. Teško je, posebice sa jednom minimalnom plačom, al bar imamo kakav takav mir doma, jer svako malo zivka, spletkari... Da bude stvar gora, ona je još uvjek nevinašče u njihovim očima, a ja ona koja provocira... U ovo malo vrijemena kako sam ovdje, desili su mi se tolko ružnih stvari zbog moje drage svekrve da bih mogla knjigu napisat... A sve što sam htjela je bilo da me prihvati, nije čak morala niti da me voli...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa evo mene opet.. Trpele, trpela pa puklo. :angry: ne znam da li neko moze da zamisli situaciju u kojoj neko ispravlja svaki vas korak ali kod mene je tako. Doticna gospodja tj. moja svekrva se trudi na sve moguce nacine da me satre od nervoze, verovatno joj je jos veca motivacija bila sto sam je kulirala u svemu. Slozim peskire, ona prepravi, stavim krpu ona je pomeri, kupim solje i case i stavim u viseci deo ona ih sve istumba i premesti. Sinoc svekar izvadio papriku iz tegle i stavio u tanjir i ja oprala teglu, ona uzela i vratila iz tanjira u teglu :blink: e pa stvarno! Odlucila sam da ispricam sve svekru, ama do najmanjeg detalja i da pitam jer ja smetam kad se sve zamnom popravlja i da se sklonim ako smetam. Mozda sam sama u ovoj kuci ali u zivotu nisam.

Iz mog iskustva (kažu da se čovjek uči na pogreške) Najbolje bi ti bilo da sjedneš - tempiraj trenutak, i to je jako bitno :P I sve svekru! Prvo sjedni, objasni mu kako stoje stvari, šta ti sve radi, i nemoj uljepšavat ili iskrivljavat stvari! Nakon toga, predloži mu da svi zajedno - riješite stvar, odnosno sve to što si njemu iznela, da ponoviš i ispred nje. Međutim, napomeni da si ti sve to šutjela kako ne bi narušila skald u familiji, i da si se na ovaj korak odlučila jer je postalo neizdrživo. Stime da napomeneš da bi voljela znat u čemu je problem, i kako da nađete zajedničko riješenje... Ja sam pogriješila što nisam prvo otišla svekru, mada niti on nije ništa bolje, al primječujem da ga se svi ukučani plaše (sem mene naravno) :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.