Svekrva-noćna mora ili ne?

odgovora

Objavljeno

moj svekar mene mnogo cesto nervira.. vec sam pitala sta konkretno da se ne ponavljam ali mm mi je juce rekao STA SE TI BUNIS, PA TEBE TVOJ SVEKAR NAJVISE VOLI. VI STE NAJBOLJI DRUGARI :D

a to je u neku ruku i tacno s njegove strane jer je izjavio da mu je drago i imponuje mu sto ima snaju koja toliko voli njegovog sina i ne da na njega !!!

cudna je to sorta..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj svekar je ok.Zapravo,on se jedva cuje.Svekrva je glava porodice(nije losa zena,daleko bilo,u sustini je ok),tako da se on skoro uvek slaze sa njom,i sa svima:)Hoce sve da uradi sto mu kazes,da ucini svakom uslugu...dobar cova.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:lol::lol: Pa zasi mu,olaksaj sebit0148.gif :lol:

Definitivno cu to da uradim! Danas mi je rekao, citiram: "Pu, kako te ovaj moja nadje?" :blink: Sekunda je falila da se okrenem i da ga pljunem!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno cu to da uradim! Danas mi je rekao, citiram: "Pu, kako te ovaj moja nadje?" :blink: Sekunda je falila da se okrenem i da ga pljunem!

Auuuuu kakav MONKEY!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj svekar je sjajan covek! Malo je tezak, pokusava i on da nametne svoje fore, puno vice i psuje, ali kad se covek navikne na njega, sve je super! Nazalost, njega su i bivsa zena i sinovi odbacili (tj. koriste ga kad im treba licni potrcko), a buduci da je ta ista zena i mene odbacila (i izbacila iz kuce), nekako smo se nasli na istoj talasnoj duzini i saosecamo jedno s drugim. Cak mislim da mu se i mm malo vise priblizio otkad je sa mnom. To je covecina, kad mi je bilo najteze on mi je najvise pomogao... Volim ga kao da mi je drugi tata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago tebi,mene moja tera njoj da pravim...

To mi nešto poznato, i ova moja je taj tip. Samo da njenoj guzici bude sve potaman. Nikad još nisam pojela ručak koji je ona pravila. Čitavu trudnoću sam radila kao konj dva posla i dolazila bi kući umorna kao pas uveče oko 22h, nikad me nije pitala jesam li gladna. A znala je zvati da siđem sprat niže i da joj napravim sarmu, usisam kuću, operem suđe, kupim svašta itd. Mislila sam bar sad kad sam se porodila i treba da mirujem udostojiće se i bar jedan dan skuvati ručak... ali jest vraga. Svaki dan dovuče guzicu na kafu koju kuvam ili ja ili moja mama koja mi puno pomaže ovih dana, malo gnjavi bebu, uglavnom je rasplače i pri tom uvijek nešto podbode da me iznervira. Svog sina (mm) mazi kao da se on porodio (njega neću ni da komentarišem, razočarao me je ovih dana). Meni je juče digla pritisak na 300 kad sam sklanjala posuđe od doručka u sudoper a ona držala bebu, pri tom posuđe zveckalo a ona meni: "pa šta lupaš toliko jesi li normalna istrza ovo jadno dijete". Pri tom raspali i mm, on poče da urla na mene zajedno s njom. Uz sve to poče vikati:"evo joj spade rukavica izgrebaće lice, gdje samo nađe ovakve rukavice ogromne" i opet se ovaj moj raspali, strgnu rukavice s bebe i baci ih. Kao da oni mogu da više od mene vole to malo biće koje je meni raslo pod srcem devet mjeseci. Jutros opet bila, došla na kafu, da opet malo provocira ali začepila sam joj usta i rekla da se ne petlja ni u šta i da joj je bolje da je vodila računa o tome kako da vaspita svoju djecu a ne da meni popuje. Vidim kako si sina vaspitala rekoh joj, neće ni tanjir za sobom da spusti u sudoper, ali neka imaš ti i kćerku tinejdžerku, jedva čekam da se ona uda, vjeruj mi pašću ti na pamet milion puta kad budeš sebi kosu čupala, ima Boga...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja za moju svekrvu mogu samo lepo da kazem :) Juce nam napakovala svezeg spanaca, jaja i suvog vrata, em tamo jeli em danas dobra vecera :D Kako je lepo kad imas nekog na selu pa sve zdravo i sveze a jos i dzabe :) Ne pamtim kad sam kupila kilu mesa ili koje jaje, oni sve zivo drze, a s obzirom da se vidimo svega jednom nedeljno nemamo ni kad da se ne slazemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mada moram opet malo da hvalim moju sveki, pravi mi kolače koje ja volim pa je obećala da će ih poslati sutra. :D ne bih da budem zla, ali videćemo šta će biti kad se porodim :D

Mislis kakve ce kolace da pravi kad se porodis? :D Mi juce o tome pricale, ona vec mesi neke sitne :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislis kakve ce kolace da pravi kad se porodis? :D Mi juce o tome pricale, ona vec mesi neke sitne :D

A, to ne, u to se ne mešam...tad neka rade šta god hoće :D Pa, tvoja kao mesi kao probne ili već baš baš mesi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj "cjenjeni" svekar sa mnom ne prica i bas mi lijepo! Prolazimo jedno pored drugog k'o da ne postojimo i vise mi ne upada u sobu kad mu se cefne, vec samo kad ja nisam u sobi, a ja sam u sobi stalno :) . Ja u kuhinju i dnevni boravak izlazim samo kad tasa treba da jede, a ja gledam da jedem kad on spava ili kad nije tu. :D Sto ga manje moje oke vide, ljepsi mi je dan! :D :D :D :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to ona mesila ovako za probu i da zvackamo nesto, mada to sta ce da pravi za slavlje - sta god bude dobro je, meni iskreno i zao kad cujem sta sve planira da sprema - vise ce rintati u kuhinji i oko gostiju nego sto ce se ona proveseliti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to ona mesila ovako za probu i da zvackamo nesto, mada to sta ce da pravi za slavlje - sta god bude dobro je, meni iskreno i zao kad cujem sta sve planira da sprema - vise ce rintati u kuhinji i oko gostiju nego sto ce se ona proveseliti.

E Jacka blago tebi kad imaš takvu svekrvu. Moju bi neko trebao puškom natjerati da uđe u kuhinju a da ne pričam o tome da meni nešto skuva ili da je pripremila kad sam došla iz bolnice. Još čekala da ja njoj kafu skuvam...

Vidiš nisu ni sve svekrve babroge, ima i izuzetaka, budi srećna :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Jacka blago tebi kad imaš takvu svekrvu. Moju bi neko trebao puškom natjerati da uđe u kuhinju a da ne pričam o tome da meni nešto skuva ili da je pripremila kad sam došla iz bolnice. Još čekala da ja njoj kafu skuvam...

Vidiš nisu ni sve svekrve babroge, ima i izuzetaka, budi srećna :)

Jesam srecna jer stvarno ta zena meni nikad nije ni rekla ni uradila nista lose, cak s njom mogu pricati o svemu i svacemu iako je starija i za razliku od dosta zena tih godina ni ona sama ne veruje u babske price i tako to. Ali opet s druge strane sve je lako kad se nas dve druzimo ovako kad nam se pije kafa, ko zna kako bi bilo da zivimo zajedno, i to iskreno ne zbog nje nego vise zbog mene i nekih mojih bubica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj "cjenjeni" svekar sa mnom ne prica i bas mi lijepo! Prolazimo jedno pored drugog k'o da ne postojimo i vise mi ne upada u sobu kad mu se cefne, vec samo kad ja nisam u sobi, a ja sam u sobi stalno :) . Ja u kuhinju i dnevni boravak izlazim samo kad tasa treba da jede, a ja gledam da jedem kad on spava ili kad nije tu. :D Sto ga manje moje oke vide, ljepsi mi je dan! :D :D :D :D

Ja sam tako "funkcionisala" sa svekrvom nekih mesec dana, ali je i to ubrzo puklo... Samo vi bezite odande, ako hocete i mrvicu ljudskog odnosa da sacuvate...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre koje vece sam sat ipo vremena sedela i pisala o svojoj svekrvi i do kraja sam sve pobrisala jer sam shvatila da se recima ne moze ni docarati koliko je to pokvareno i zlo bice. O tri meseca koliko smo ziveli sa njom mogla bih tri romana da napisem... No, napisacu samo uvod i epilog :)

To je zena koja sa rodjenom bracom ne prica, roditeljima placa neku zenu da ih cuva (a nikad ne ide da ih obidje, iako su joj bukvalno iza coska, na pola minuta od nje!) samo zato sto se nada da ce naslediti silne pare posle njihove smrti (i vec planira kako ce se sa bracom suditi oko tih para i kako ce ih onda podeliti svojim sinovima-ja sam rekla da te pare necu u svojoj kuci da vidim), ciji sinovi nisu smeli da vidjaju babu i dedu, tetke i striceve sa tatine strane (naravno, ni njihovu decu, svoju bracu i sestre), a oca su smeli da vidjaju samo ako bi ga psovali i vikali na njega (sto i dan-danas rade), ciji je mladji sin (moj dever) dete-debil koji sa 23 godine NE SME da ustane od stola da sam sebi sipa rucak zato sto je "mamica tu da se zrtvuje za njega", koja nema prijatelja zato sto "nije imala srece u zivotu" (ni slucajno zato sto niko ne moze da je podnese???), u sustini jedna vrlo iskompleksirana, isfrustrirana i nesigurna osoba koja se iskaljuje na svakome ko joj se priblizi. I dalje ne mogu da shvatim kako je mm tako divna osoba kad je sa njom odrastao, verovatno mu je pri odrastanju bila jaca priroda od okruzenja.

E, a sad o meni :) Ja sam "rospija" koja ce "zazaliti sto se udala za njenog sina", "nisam ni svesna sta ce ona meni sve uraditi", moji roditelji su ocajni roditelji kad su me ovakvu odgajili i sigurno su bili presrecni kad sam zatrudnela sa njenim sinom i kad su me se napokon otarasili. To je bio kraj naseg sazivota jer smo istog dana otperjali, medjutim nije bio i kraj moje sage s njom :) Posle me je pratila (a mm-u se pravdala da se slucajno nasla bas tamo gde sam ja bila-i on je nasedao), slala mi pisma za pomirenje (ogavna i licemerna), i dalje nastavlja da zove mm-a 6 puta na dan i da zahteva da vidi unuku kao da se nista nije desilo... Da, prvih nedelja nakon incidenta joj je bilo zabranjeno da je vidja, no, kao i uvek, ja sam popustila... I onda je porucila mm-u da me poljubi za nju?!?!? Fuuuuujjj!!!! Samo mi nije jasno kako ona i dalje moze da se zove "babom" nakon sto me je onako iznapadala pred mojim detetom, koje je sve to slusalo i gledalo razrogacenih ociju, uplasena, jadnica moja, i nakon sto je malo falilo da posle toga ostanem bez mleka (cerkica mi je tad imala 6 meseci)!! Pitala sam mm-a sta bi uradio da sam izgubila mleko tada, i on kaze da bi verovatno bio besan na nju. Mene boli sto niko ne shvata da ja tad mleko nisam izgubila ne zato sto je ona bila blaga prema meni, vec zato sto mi je moje dete bilo prioritet pa sam se smirivala sve vreme (njoj Luna sigurno nije bila prioritet, vazno joj je bilo samo da se iskali zato sto su tog jutra njenog sincica odbili za posao...). Jako mi je zgresila, unela je nemir u moju porodicu, i strasno mi je sto i ona moze da nosi ime "majka", koje je toliko divno i uzviseno, ona koja je svom rodjenom sinu htela da unisti brak... :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Luna svaka cast sto si prelomila i otisla od te zle zene! Uzivaj uz svoju cerkicu i muza, pa ako nekad i hoce da je vidi pusti je, cisto da bi tebi bila mirna savest.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre koje vece sam sat ipo vremena sedela i pisala o svojoj svekrvi i do kraja sam sve pobrisala jer sam shvatila da se recima ne moze ni docarati koliko je to pokvareno i zlo bice. O tri meseca koliko smo ziveli sa njom mogla bih tri romana da napisem... No, napisacu samo uvod i epilog :)

To je zena koja sa rodjenom bracom ne prica, roditeljima placa neku zenu da ih cuva (a nikad ne ide da ih obidje, iako su joj bukvalno iza coska, na pola minuta od nje!) samo zato sto se nada da ce naslediti silne pare posle njihove smrti (i vec planira kako ce se sa bracom suditi oko tih para i kako ce ih onda podeliti svojim sinovima-ja sam rekla da te pare necu u svojoj kuci da vidim), ciji sinovi nisu smeli da vidjaju babu i dedu, tetke i striceve sa tatine strane (naravno, ni njihovu decu, svoju bracu i sestre), a oca su smeli da vidjaju samo ako bi ga psovali i vikali na njega (sto i dan-danas rade), ciji je mladji sin (moj dever) dete-debil koji sa 23 godine NE SME da ustane od stola da sam sebi sipa rucak zato sto je "mamica tu da se zrtvuje za njega", koja nema prijatelja zato sto "nije imala srece u zivotu" (ni slucajno zato sto niko ne moze da je podnese???), u sustini jedna vrlo iskompleksirana, isfrustrirana i nesigurna osoba koja se iskaljuje na svakome ko joj se priblizi. I dalje ne mogu da shvatim kako je mm tako divna osoba kad je sa njom odrastao, verovatno mu je pri odrastanju bila jaca priroda od okruzenja.

E, a sad o meni :) Ja sam "rospija" koja ce "zazaliti sto se udala za njenog sina", "nisam ni svesna sta ce ona meni sve uraditi", moji roditelji su ocajni roditelji kad su me ovakvu odgajili i sigurno su bili presrecni kad sam zatrudnela sa njenim sinom i kad su me se napokon otarasili. To je bio kraj naseg sazivota jer smo istog dana otperjali, medjutim nije bio i kraj moje sage s njom :) Posle me je pratila (a mm-u se pravdala da se slucajno nasla bas tamo gde sam ja bila-i on je nasedao), slala mi pisma za pomirenje (ogavna i licemerna), i dalje nastavlja da zove mm-a 6 puta na dan i da zahteva da vidi unuku kao da se nista nije desilo... Da, prvih nedelja nakon incidenta joj je bilo zabranjeno da je vidja, no, kao i uvek, ja sam popustila... I onda je porucila mm-u da me poljubi za nju?!?!? Fuuuuujjj!!!! Samo mi nije jasno kako ona i dalje moze da se zove "babom" nakon sto me je onako iznapadala pred mojim detetom, koje je sve to slusalo i gledalo razrogacenih ociju, uplasena, jadnica moja, i nakon sto je malo falilo da posle toga ostanem bez mleka (cerkica mi je tad imala 6 meseci)!! Pitala sam mm-a sta bi uradio da sam izgubila mleko tada, i on kaze da bi verovatno bio besan na nju. Mene boli sto niko ne shvata da ja tad mleko nisam izgubila ne zato sto je ona bila blaga prema meni, vec zato sto mi je moje dete bilo prioritet pa sam se smirivala sve vreme (njoj Luna sigurno nije bila prioritet, vazno joj je bilo samo da se iskali zato sto su tog jutra njenog sincica odbili za posao...). Jako mi je zgresila, unela je nemir u moju porodicu, i strasno mi je sto i ona moze da nosi ime "majka", koje je toliko divno i uzviseno, ona koja je svom rodjenom sinu htela da unisti brak... :angry:

U tvome slučaju sveki definitivno NOĆNA MORA-DA

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno cu to da uradim! Danas mi je rekao, citiram: "Pu, kako te ovaj moja nadje?" :blink: Sekunda je falila da se okrenem i da ga pljunem!

Uzas!! Mislim da ces stvarno jednog dana puci i sasuti mu sve u lice,i ti imas granice,sacuvaj Boze sto muzevljevi roditelji znaju da zagorcaju brak!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svekra nemam, a svi kazu da je bio dobar covek. Ali zato imam strica - rodj. brata pok. svekra, koji zivi odmah do nas. Koliko sam suza proplakala zbog njega i koliko sam se tresla ne biste verovale. Apsolutno ni sa kim nisam upadala u konflikt od familije i komsija osim sa njim. Kada me je upoznao imala sam 19 god. i osecala sam se kao da sam kod istraznog sudije. Kada sam se udala i pocela da radim, svaki dan je sedeo ispred nase kuce na klupi i cekao da dodjem s posla, ako vidi da nosim kesu obavezno me pita sta sam kupila, ako ga iskuliram u stanju je po pet puta da pita "A sta si kupila? Opet nesto sebi?" Ako nesto kuvam, tu je da otklopi serpu bez pardona da vidi sta ima. Po njemu snajka nema nikakva prava ona je tu dosla i uljez je pa makar zivela tu i 50 godina. Jednom smo se posvadjali (uhvatila sam ga da je usao u potkrovlje i da vrslja po njemu kad nikog nije bilo u kuci) i tad mi je izrekao najstrasnije uvrede, a samo sam mu rekla Dobar dan cica, pa ti se lepo sluzis sam i kad nismo kuci. Nismo pricali do svadbe nekih par meseci i tad sam na insistiranje mm otisla kod njega, ponizila se i pozvala na svadbu. To je bilo pre 5 godina ali i dalje sva zatreperim kada se setim tog incidenta. Sada je druga prica, ne pita mnogo i OK je sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svekra nemam, a svi kazu da je bio dobar covek. Ali zato imam strica - rodj. brata pok. svekra, koji zivi odmah do nas. Koliko sam suza proplakala zbog njega i koliko sam se tresla ne biste verovale. Apsolutno ni sa kim nisam upadala u konflikt od familije i komsija osim sa njim. Kada me je upoznao imala sam 19 god. i osecala sam se kao da sam kod istraznog sudije. Kada sam se udala i pocela da radim, svaki dan je sedeo ispred nase kuce na klupi i cekao da dodjem s posla, ako vidi da nosim kesu obavezno me pita sta sam kupila, ako ga iskuliram u stanju je po pet puta da pita "A sta si kupila? Opet nesto sebi?" Ako nesto kuvam, tu je da otklopi serpu bez pardona da vidi sta ima. Po njemu snajka nema nikakva prava ona je tu dosla i uljez je pa makar zivela tu i 50 godina. Jednom smo se posvadjali (uhvatila sam ga da je usao u potkrovlje i da vrslja po njemu kad nikog nije bilo u kuci) i tad mi je izrekao najstrasnije uvrede, a samo sam mu rekla Dobar dan cica, pa ti se lepo sluzis sam i kad nismo kuci. Nismo pricali do svadbe nekih par meseci i tad sam na insistiranje mm otisla kod njega, ponizila se i pozvala na svadbu. To je bilo pre 5 godina ali i dalje sva zatreperim kada se setim tog incidenta. Sada je druga prica, ne pita mnogo i OK je sada.

auuuuu kakav covek!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

auuuuu kakav covek!!!

Da bas tako. Ali vremenom sam naucila da se postavim drugacije prema njemu, a i ne dotice me vise toliko. A ranije... Vidim ga u njegovom dvoristu koje je do naseg i posto je nase dvoriste dugacko 20-tak metara, ja mu mahnem da se ne bi dovikivala, i on me napljuje kako sam nevaspitana sta ja njemu masem, valjda se kaze dobar dan cica kako si a ne tako kao da je on ptica pa mu masem. I onda ja ceo dan preplacem zbog nepravde, a posto on vazi za dezurnu ludu u kraju nisam bila zasticena cak ni od strane mm-a jer mi je lepo receno da se ne kacim sa cicom! A ja mu samo mahnula nisam se uopste kacila, niti vredjala ni nista... Sad kad se setim svega dize mi se pritisak!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da bas tako. Ali vremenom sam naucila da se postavim drugacije prema njemu, a i ne dotice me vise toliko. A ranije... Vidim ga u njegovom dvoristu koje je do naseg i posto je nase dvoriste dugacko 20-tak metara, ja mu mahnem da se ne bi dovikivala, i on me napljuje kako sam nevaspitana sta ja njemu masem, valjda se kaze dobar dan cica kako si a ne tako kao da je on ptica pa mu masem. I onda ja ceo dan preplacem zbog nepravde, a posto on vazi za dezurnu ludu u kraju nisam bila zasticena cak ni od strane mm-a jer mi je lepo receno da se ne kacim sa cicom! A ja mu samo mahnula nisam se uopste kacila, niti vredjala ni nista... Sad kad se setim svega dize mi se pritisak!

O Boze koja je to budala od coveka!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svekra nemam, a svi kazu da je bio dobar covek. Ali zato imam strica - rodj. brata pok. svekra, koji zivi odmah do nas. Koliko sam suza proplakala zbog njega i koliko sam se tresla ne biste verovale. Apsolutno ni sa kim nisam upadala u konflikt od familije i komsija osim sa njim. Kada me je upoznao imala sam 19 god. i osecala sam se kao da sam kod istraznog sudije. Kada sam se udala i pocela da radim, svaki dan je sedeo ispred nase kuce na klupi i cekao da dodjem s posla, ako vidi da nosim kesu obavezno me pita sta sam kupila, ako ga iskuliram u stanju je po pet puta da pita "A sta si kupila? Opet nesto sebi?" Ako nesto kuvam, tu je da otklopi serpu bez pardona da vidi sta ima. Po njemu snajka nema nikakva prava ona je tu dosla i uljez je pa makar zivela tu i 50 godina. Jednom smo se posvadjali (uhvatila sam ga da je usao u potkrovlje i da vrslja po njemu kad nikog nije bilo u kuci) i tad mi je izrekao najstrasnije uvrede, a samo sam mu rekla Dobar dan cica, pa ti se lepo sluzis sam i kad nismo kuci. Nismo pricali do svadbe nekih par meseci i tad sam na insistiranje mm otisla kod njega, ponizila se i pozvala na svadbu. To je bilo pre 5 godina ali i dalje sva zatreperim kada se setim tog incidenta. Sada je druga prica, ne pita mnogo i OK je sada.

Katastrofa od coveka,baksuz :angry: Mislim da bi mu nadimak"Zabadalo"bas dobro stajalo <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Katastrofa od coveka,baksuz :angry: Mislim da bi mu nadimak"Zabadalo"bas dobro stajalo <_<

Blizu si, zovu ga Kobac jer samo "oblece" oko tudjih kuca.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke upomoc! Ja cu uskoro da odem u psihijatrisku ustanovu od moje svekrve, zaista me izludjuje. Moja beba ima skoro tri meseca i od kad smo dosli iz porodilista ja moram sa njom da se bijem oko deteta. Probala sam i lepo i ruzno ali ona nista, ponasa se kao da ga je ona rodila a ja sam osoba koju su eto angazovali da ga cuva. Kad vidim da mu se priblizava kosa mi se digne na glavi. Ne znam kako da je sprecim da me izludjuje ali vec sada sam na ivici. Vec vidim kako prvo izgovara baba pa onda mama i dobijam nervni slom :angry: Sve ona najbolje zna, gura se da ga presvuce, da ga hrani, izmislja gomilu poslova samo da bi ona mogla da ga pricuva. Mm to vidi ali ne sme da pisne od nje tako da je njeno ponasanje uzelo maha. Jer kad god joj nesto kaze ona umire bolesna, duri se danima i tako drama za pozoriste.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.