Dojenje i emocije

odgovora

Objavljeno

Jecisss, a zasto kazes da TREBA da prekines? Koji su razlozi?
Ako je to sto si nenaspavana i nemas pomoc, moj ti je savjet - ne prekidaj sa dojenjem! Evo ja po treci put prolazim kroz isto, dojim trece dijete, mnoge neprospavane noci su iza mene, pomoc niotkuda bez moj muz i ja, i nema te sile koja bi.mi natjerala da prestanem sa dojenjem barem prve dvije godine;-)sem ne daj Boze neki zdravstveni problem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosta izbegava cvrstu hranu,ima tri obroka ali i ta tri mrljavi skroz,zdrava je bogu hvala ali ima 8 kg pa mislim da ce i vise jesti ako joj ukinem,bolje napredovati,a taj umor i neispavanost manje vise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosta izbegava cvrstu hranu,ima tri obroka ali i ta tri mrljavi skroz,zdrava je bogu hvala ali ima 8 kg pa mislim da ce i vise jesti ako joj ukinem,bolje napredovati,a taj umor i neispavanost manje vise

Prestanak dojenja ne garantuje da ce bolke jesti cvrstu hranu. Ovako bar nesto jede - majcino mleko.

Umor i nenaspavanost: ovako bar znas kako da je smiris i utesis, kad ne sisa jednako ce se ponasati samo ces morati da nadjes drugi nacin da je smiris. 

Voljena i Tangerine volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas tako. Moja starija cerkica je uvjek brljavila kad je cvrsta hrana u pitanju, i dok je sisala i kasnije. Tako da nema to bas veze sa dojenjem.
I ona je oko prvog rodjendana imala 8, 8 i po kila. Dr nam nikad nije rekla da slabo.napreduje. Dok je ona zdrava i vesela beba nema razloga za brigu zbog kilaze.
A druga stvar je to sto ce dojenje, posebno sad u narednim zimskim mjesecima, mnogo.znaciti ako vas zakaci koji virus,ako bude odbijala hranu-a kome se realno jede kad je bolestan?-sika ce tu biti i kao hrana i pice(lijek protiv dehidratacije:-) i neces morati da se sjekiras je li unijela dovoljno tecnosti;-)
I trece, kod moje djece sika je lijek za sve,utjeha,utociste. Stariju nista nije moglo da smiri kao sisanje, kad je nervozna,ljuta,bolesna,nicu joj zubi,boli je nesto...cim uzme da sisa sve prodje!
I ti rece da ona uziva dok sisa...zasto bi joj to uzivanje uskratila?...ja ne bih imala srca;-)

Tangerine, *andjelcic* i Jecisss volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.