Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Maro :baby::wub: divno, i vi cekate devojcicu! Obojicu vas ja kasnije. Jel imate vec ime?

Meni je pritisak sada odlican, 110/70 tako da nije do pritiska, u prvoj je bio nizak (90/60) tada sam u 8.mesecu pala u supermarketu, dok mi je mm prisao ja se vec iskljucila, ali nam nije bilo nista. A sada zbog Mile malo mi je frka, da se ona ne udari, ne uplasi itd. Ne znam bas najbolje za te carape, ona rekla da sumnja na cirkulaciju a na receptu mi pise varikoza to bi valjda kod nas bile vene, ali ja nemam problem sa venama. To mi je dala cisto da ispadne da radi nesto. :D Prvi dr mi je samo govorio da je to normalno. Videcemo jos, mozda mi to pomogne. Cekam sada i rez krvi, mozda je do gvozdja. 

 

 

Mara98 i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Maro :baby::wub: divno, i vi cekate devojcicu! Obojicu vas ja kasnije. Jel imate vec ime?

Meni je pritisak sada odlican, 110/70 tako da nije do pritiska, u prvoj je bio nizak (90/60) tada sam u 8.mesecu pala u supermarketu, dok mi je mm prisao ja se vec iskljucila, ali nam nije bilo nista. A sada zbog Mile malo mi je frka, da se ona ne udari, ne uplasi itd. Ne znam bas najbolje za te carape, ona rekla da sumnja na cirkulaciju a na receptu mi pise varikoza to bi valjda kod nas bile vene, ali ja nemam problem sa venama. To mi je dala cisto da ispadne da radi nesto. :D Prvi dr mi je samo govorio da je to normalno. Videcemo jos, mozda mi to pomogne. Cekam sada i rez krvi, mozda je do gvozdja. 

 

 

izabrali smo nekoliko Lorena,Nikolina,Masa

Tata navija da mu se cerka zove Lorena a i ja mislim da je bas lepo ime da tako videcemo :wub:

Izmenjeno od strane Mara98
Analim, mozza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, ne brinem za mere, samo kazem Kiki da ona ne brine sto su nase mere vece. Da zuri moze od secera, ali kazu da mi je sve ok, tako da nije od toga. Ma i ove dve su mi uvek bile vece, pa bi se i ranije rodile. Ocekujem tako i sad. U svakom slucaju mirnija sam nego da kasni, kao poslednja beba, pa se lose zavrsilo. 

Milice, meni se to desavalo ali na samom pocetku trudnoce. Ali nisam se nikad onesvestila. Bas je to opasno. Ti cim osetis cucni odmah, da ne bi pala, ne daj Boze da se udaris u nesto pri padu. Te carape sto stezu su ti carape za vene, jel dr sumnja da imas vene?

hvala :)

Ne brinem, znam da je sve ok. :) 

kako se ti osecas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bogami izbiljna kilaza...mada razmisljam da ako u devetom doda 200gr u svakoj nedelji to nije ni kg a u osmom ne dodaje tako puno valjda pa mozda nece biti velika beba. 

Milice,ako ti je nizi.protisak dosta lako da su od njega nesvestice...mada trudnoca nekad ni ne bira sredstva za cilj. Samo se desi nesto i bez razloga a prodje posle porodjaja. 

Leni,eto.zasto ja imam decake! Ja sam  dva puta planirano i to bas u ovulaciji!(doduse kod nas nije islo pre i posle)

Maro,ode i ti u roze :)

ko je voljan neka farba Maruni Decembar. Ja ne znam :babycrib:

Pa valjda je u tome fora, da nemas uopste odnose ni pre ni posle nego bas samo tad :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo drugarica koja je ostala trudna dan pre menstruaciju ako bude devojcica mozes da zabelezis u statistiku :D 

salim se,ja ne verujem mnogo u takve stvari ali mi je zanimljivo. :)

mozza i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ta teorija ima smisla, bar kod nas. Mada meni su ciklusi kraci, na 23-26dana i samim tim i ovulacija ranije. Za decaka se tempira bas sam dan ovulacije, a i posle moze. Bitno je samo ne pre. Mada moji moji sestra i zet pokusavali ovako da dobiju devojcicu pa na kraju tri decaka. Ali i njeni ciklusi su duzi, na 35dana, ima problem sa stitnom i secerom pa pitanje kad ovulira. @leni, planiras da nam se pridruzis u tromesecju? :)

Kika, dobro se osecam. Malo me te vene muce i sekret. Juce mi je uzela briseve pa cemo videti. Kako si ti? 

mozza, KikaC96, leni i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Inace, ovu teoriju je moj svekar (koji je inace pronalazac ::D) proucavao jos pre 40godina i tako je nastao mm.

Sad prica da je zaova nastala iz one regularne ljubavi, a mm iz ljubavi prema prema nauci. :lol:

Izmenjeno od strane k a m
miliccam, mozza, Analim i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Decembar, bas mi je drago za batu :) Statistike radi, da li si ovog puta nesto drugacije radila, u smislu da li ste imali odnose tokom ovulacije ili sve spontano? Ima neka fora da se, ako zelis decaka, odnosi imaju samo tokom ovulacije, a za devojcicu pre ovulacije. 

Leni, ja sam čula da postoji starinska metoda da se izračuna, kad treba žena da ostane trudna da bi rodila dečaka ili devojčicu. I da je vrlo uspešna. 

Nešto poput kineskog kalendara za izračunavanje pola, znači nikakva vradžbina i slično. Ali ne znam detalje. 

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne mogu o tome da razmisljam hahaha

Meni je bilo tesko i da pravim dete. Bila.sam.opterecena sa tim jesam li ili nisam i iscekivanje da li cu dobiti pa sto boli stomak da li zato jer sam trudna ili cu dobiti. Tako da sve iatavljam slucaju :D

e kineski meni pogodio oba puta...doduse posle trudnoce sam gledala ne tokom planiranja vec.kad sam vec trudna bila.

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I kod nas je ta nauka bila tacna :D , oba puta dan pre ovulacije i dve devojcice. A na dan ovulacije i posle bude decak, tako makar kazu. 

Sto se tice starinske metode i kalendara, to je kineski ali je zez sto njihova godina ne pocinje kada i nasa tako da se sve pomera za mesec ipo pa onda dolazi do greske u proracunu, na netu ima da se nadje ali da vi ukucate podatke i tada ispadne tacno, meni oba puta devocjica. A kada sama racunam moje godine i mesec zaceca onda Mila ispadne decak. Od drugarice muz se kune u taj kalendar imaju 2 cerke i sina, kaze tek sa sinom je nasao kalendar i eto trece musko, odnosno Milutin je radjen po proracunu. :)

 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ta teorija ima smisla, bar kod nas. Mada meni su ciklusi kraci, na 23-26dana i samim tim i ovulacija ranije. Za decaka se tempira bas sam dan ovulacije, a i posle moze. Bitno je samo ne pre. Mada moji moji sestra i zet pokusavali ovako da dobiju devojcicu pa na kraju tri decaka. Ali i njeni ciklusi su duzi, na 35dana, ima problem sa stitnom i secerom pa pitanje kad ovulira. @leni, planiras da nam se pridruzis u tromesecju? :)

Kika, dobro se osecam. Malo me te vene muce i sekret. Juce mi je uzela briseve pa cemo videti. Kako si ti? 

ja sam dobro :) 

jedino me mnogo bole listovi dok hodam, I donji deo ledja. Listovi mi oticu posle duzeg setanja. 

mozda je i zbog kilazek, osecam da mi smeta. Ja nikad nisam imala preko 56kg, a sad sam na 60kg. 

Iako to nije puno opet osecam da mi smeta. 

Sem toga I ovog secera koji su mi nasli je sve super. 

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko si dodala kg od pocetka? Ja +12, a 27.ned, tako da katastrofa. Ovo mi je najbrze gojenje ikada. 

Danas sam tek videla na ovom izvrstaju sa UZ da mi je dr pomerila termin sa 25.04. na 9.04. Lepo ja kazem mm samo da udjem u deveti i to je to, moze biti vec kraj marta, pocetak aprila. Jos februar ima samo 28 dana. On se cudi. Reko uzmi se u pamet. :D Nista nisam pocela da spremam. Samo ne ne znam gde da kupim bebi cepove za usi. :D Kako ce ona jadna spavati pored ovih divljaka. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da ta teorija ima smisla, bar kod nas. Mada meni su ciklusi kraci, na 23-26dana i samim tim i ovulacija ranije. Za decaka se tempira bas sam dan ovulacije, a i posle moze. Bitno je samo ne pre. Mada moji moji sestra i zet pokusavali ovako da dobiju devojcicu pa na kraju tri decaka. Ali i njeni ciklusi su duzi, na 35dana, ima problem sa stitnom i secerom pa pitanje kad ovulira. @leni, planiras da nam se pridruzis u tromesecju? :)

Kika, dobro se osecam. Malo me te vene muce i sekret. Juce mi je uzela briseve pa cemo videti. Kako si ti? 

Ma ne ja :D Mislim da se u svakoj porodici radjaju bas oni koji trebaju :) A i nema sanse da bih mogla da natempiram i da nam bude ok, plus da ostanem trudna. Bila bih pod pritiskom i to bih dozivela kao projekat a ne kao ljubaF. Nego mi je to bas interesantno, u poslednje vreme bas dosta slucajeva da se ppsle 3 ili 4 seke rodi bratac.

Broc, cula sam i za to, neko me je cak i uputio na nekog ko racuna :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ustvari mi smo ibu bebu napravili ili dan pre ili dan posle ivulacihe. Ovulacija bila 27 a mi smo imali.odnos 26 i 28. Nesto tako...ili obulacija bila 28 a odnos smo.imalin27 i 29. Nesto tako....

kam,ne brini za kilazu. Mislim lakomje reci,ali.mouda ce ti otici sve sto dobijes. 

Ja sam +10 31+4. Za sad sam zadovoljna. S obzirom da beba ima skoro 2kg. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mara98, čestitam za devojčicu :wub: zenskadija i dalje vodi. To za odnos pre i u vreme ovulacije bi trebalo da je tačno, jer muški spermatozoid je veoma brz i kratkovecan, a ženski spermatozoid je spor i dugovecan. U prevodu u toku odnosa pre ovulacije prežive samo ženski spermatozoidi koji oplode jajnu celiju. A u toku odnosa u vreme ovulacije, muški spermatozoidi odmah stignu do jajne ćelije jer su brži.

Mi to nismo tempirali. Ni mm ni ja ne volimo planiran odnos. Imali smo nekoliko puta u vreme plodnih dana i kako ja nisam ostajala trudna, nismo želeli da odnos pretvorimo u neki posao. Ja sam naravno znala kad otprilike ovuliram, ali je on rekao da mu ne govorim, da ne stvaramo pritisak. Malo vise od godinu dana je trebalo da ja ostanem trudna. I onda sam imala spontani ubrzo. A da smo tempirali i pol, ko zna kad bih tek onda ostala trudna. Nakon toga sam ubrzo opet ostala trudna, jer smo se verovatno tek tad opustili. Toliko smo želeli bebu, da mi je bilo bitno samo da ostanem trudna. ^_^

Sto se tice kineskog kalendara, kod mene se ispostavilo kao pogrešno. A realno, šanse da bude tačno su 50-50%.

k a m , leni, mozza i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha Analim,ppdseti me za 50-50% sanse. Pita me brat koji je pol i ja reko pogadjaj i on kaze pa realno imam 50% sansi da pogodim iz prve :D

kod mene je tacno to da ja znam kad ovuliram i nije bilo sanse da neplaniram...ne dozvoljavam zezanje tokom.odnosa sto se tice.toga aj u mene pa kako bude(ne govoirm na konto nikog)...kod nas je bilo tako da i posle svadbe nisam zelela dete odmah iz nekog straha a posle kad sam zelela sam bas zelela...mislim nakon par meseci odnos.je.postao opusteniji pa nije ni.pitao gde alu sam svakako bila u fazonu kako jos nisam trudna(a 5.mesec je vec uspelo) a drugi put prvo nikako nisam mogla da imam opet dete zbog svega sto je bilo a posle sam nasla posao pa ne zbig njega a posle.me.bolelo uvo i kad sam osetila obulaviju rekla sam i iz prvog uboli! :)

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene ni U,ni prosla beba nisu iz prve,a Aleksu smo odma prvu noc napravili i to verujem da je zbog revizije materice...

Sto se tice kilaze 18og ujutru sam imala 76.2kg,a jutros 70.50kg

mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo i mene po drugi put na ovoj temi... ☺ Pozdrav svima...

Vidim nemla prvi trimestar, pa da se javimo ovde, svakako jos malo pa smo na pravom mestu... 

Prva beba u martu puni dve godine, vise nije beba... ☺ A druga stize u avgustu... I ovaj put uspeli bez VTO... Za sad dva puta dnevno utrogestan, bilo jedan dan malo krvarenje, a i stomak malo bolucka i dalje... Totalno suprotna trudnoca od prve... Sad su tu i mucnine i lenjost i svasta nesto... 

broccoli, leni, Earl Grey i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je I meni otislo samo 5, 6kg posle porodjaja a nekim zenama ode I 10,15kg. 

Nira, cestitam I ovde! I dobro nam dosla! Mozda je sada devojcica, posto ti je sve drugacije. ;) 

Mm trenutno uspavljuje Milu, drzite nam palceve! :rolleyes:

 

Venera, mozza, Earl Grey i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira, dobrodosla! Bice vam razlika otprilike kao nama, malo vise. 

Sto se tice tih 50-50% cula sam pricu da su na razgovoru za posao u jednoj programerskoj firmi ovde postavili to pitanje. Roditelji imaju troje dece, sve devojcice i koja je verovatnoca da cetvrto bude decak? A covek se lako predje pa kaze Pa veeeelika je verovatnoca. :lol:

Moja beba se ne smiruje, samo leluja. A sad ss jedva popeh uz stepenice, pritisak uzasan dole. Odem da piskim, ono nema, malo pisnuh. 

Inace, K smo 4,5ciklusa pravili, M iz prvog ciklusa ali samo 2 odnosa, ovu bebu iz prvog ciklusa ali malo vise truda :) 

Ne znam zasto sam ovoliko pospana i bez energije i bezvoljna. Toliko me posla ceka , a dan mi proleti i nista ne uradim. Nervira me to i posebno ovo nocno ludovanje i nespavanje. Toliko sam postala netolerantna na nespavanje da nemam pojma kako cu kad dodje beba. 

Sto se kg tice, ne sekiram se za skidanje posle. Ode to meni vrlo brzo, sto zbog dojenja, nespavanja, akcije..Ali hematolog mi svaki put poveca dozu F zbog kilaze. I ova kila me brine, stomak mi ogroman. Iskreno nemam sta da se cudim, da jedem jedem, nisam od vazduha ovolika. 

mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pripazi se Kam, nece posle treceg tako lako da odu kile, bas nemam pojma zasto. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je I meni otislo samo 5, 6kg posle porodjaja a nekim zenama ode I 10,15kg. 

Nira, cestitam I ovde! I dobro nam dosla! Mozda je sada devojcica, posto ti je sve drugacije. ;) 

Mm trenutno uspavljuje Milu, drzite nam palceve! :rolleyes:

 

Meni prvi put ravno 10 otislo a oko 12 dobila, drugi put 8 dobila a oko 5-6 otislo,a beba bila 4kg, ja u cudu.. a ove 2-3 nikako da odu iako sam stalno u pokretu;)

A za pol postoji i teorija (sad zvuci kao neka teorija zavere:)) da i jajna celija nije bas tako naivna i sebi hromozome bira.. A tek ona verovanja kao da se detetu da ime Stanka ako je zensko ili musko Stanko pa da se posle rodi drugog pola:lol:

 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pripazi se Kam, nece posle treceg tako lako da odu kile, bas nemam pojma zasto. 

Pa valjda i zbog godina, uspori se malo metabolizam. Ma i da mi ostane neko kilo, nije mi strasno, bolje mi stoji nego kad sam premrsava. Nego, stalno mi povecava dozu F. To me bas deprimira. Iako mi je sad d-dimer bio 150, ko i da nisam trudna. Ne znam da li je povecava zbog porasta kilaze ili bi je svejedno povecavala kako odmice trudnoca. Sad mi je rekla 0.6 i mislim da je to najveca doza. Posle toga mogu samo dve bocke dnevno. :(

Venera, da..da stane! :D 

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E znate sta mi se jos desava. Nmg da spavam na levoj strani nikako, ima mesec dana. Kako legnem bole me rebra, taj deo. Tripujem se naravno od zalepljene plucne maramice do tromba i embolije. Nit je beba na toj strani nit tako visoko, nema sta da me tu boli, pa mi nije jasno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nira,cestitam jos jednom. Kad ti je termin? Da te stavimo na spisak. Kad bude Milica.bojila,neka i tebe odmah doda. :)

Kam,ja nisam tako mogla.nikako na.levoj a sad nikako na desnoj...iako se.cesto nocu nadjem na ledjima.

Ja sam sa V od pocetne 64 na porodjaj otisla sa 77,7. Skoro 78. Kuci iz bolnice,zmaci nakin tri,cetiri dana od porodjaja kad sam se merila imala sam 68kg a nakon nedelju,dve 64kg. A V je bio,3.680.

sada sam na 10kg viska a imam jos dva meseca. Videcemo..... mada svakako.moram na nwku ishranu posle trudnoce i dojenje jer imam ioanko minimum 7kg viska. Na moju visinu 163,64kg je 11kg viska. Takk da bar 7,8kg.moram da skinem a bilo bi super 10kg....tako da mi se isto pise ioanko moram na skidanje kila i vezbanje zbog kicme. 

Ja sam.imala dan D. Dva puta sam penila na mm. Prvo bez razloga(jer je doneo  decju kesu(ukrasnu decju za rodjendane)umesto normalne vece tipa za vino kojih.imam gomilu) a ja zurila i.do bankomata i po V u vrtic i da spremim jis pizzu a boleo.me stomak i ledja i stvarno nemam snage toliko vise.... ali ovo sam sama sebi delimicno kriva jer sam.mogla.i njega da posaljem isao bi bez problema ali opet moze i sam da se seti jbh. Drugi put jer mi dosla.mama da mi pomogne da mi usisa a mislila sam da ce doci u 19h a ona je ipak.sa.posla dosla.odmah i nisam.stigla da sredim.peglanunodecu ali nije to ni takav problem nego dosli njegov brat i zena nenejavljeni(ok.zive pored i ne moraju da se najavljuju jer su tu ali onda nsmam ni ja obavezu da sedim ako nesto radim jer dolaze.nekad tako 5 puta nedeljno)i kaze mi da.sedim da.ne.moram da idem gore da cistim. Tu sam sela nakon sto.sam.masinu ukljucila ali sam popizdela jer evo sad sam zavrsila polovini.posla a jos sutra imam...a stvarno jmam haos jer sam se vodila da nece pobeci nije zec i nije pobeglo ali se nagomilalo i jos gore. Da sam spavala pre.podne pa da.mi kaze.nesto,ali sam tri sata peglala. Mene zaista sad vec sve bolj i nemam stvarno toliko snage. Ja inace peglam peglam pa.sredim ceo.sprat. sad peglam i na pola.peglanja moram da sednem.  I onda sam penila na njega kao luda,vristala i drala se. Jos mi rekao ja sam musko moras da mu kazes sta da sredim. Pa majku mu zas prstom?! Mada cast izuzecima,muskima zaista treba nekad prstom pokazati. Jos je mm takav da ume sam da se dohvati da usisa,opere.posudje...tacno.osecam da ovo rade hormoni i nemoc. Nemoc jer nemam snage da dovrsim sama a nervira me haos a moja mamaa radi ne mogu da je dovlacim toliko. Jos je boleo.stomak.sad i dosla je. 

Svekrvu necu namerno jer je zena koja zagleda u sve....drugo uzme.da sredjune nesto sto mi nije bitno npr(ooterecena je zavesama!)a trece nekad kad cisti usout pruca kako mora da obrise to i to jer je prljavo i onda se osecam kao da ne cistim dobro neke stvari. Kao cevi npr posle krecenja. Jos nisam stigla.da.ih ocistim a ona se hvata za.krpu kao.jao sto je.prljavo,da to ona ocisti da ne ostane tako. Znam da nema mozda lose namere ali ako hoces da pomognes uzmi krpu i arejduj ne moram da znam sta sredjujes i da li sam ja dobro ili lose ocistilaa nesto.  Em sa.po prirodi nervozna em.sad pogotovo. A teska sam sebi.kao crna zemlja.... toliko sam dosadna.

Mara98, mmaka i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.