Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mozza, to je nešto sto sigurno neće da stoji samo sa strane. Moji su svi imali, prvu smo poklonili, posle kupili novu, i definitivno mi je za svo troje to bilo spas . Meni je služilo i kao stolica na početku kada se uvodi čvrsta hrana. Sa šest meseci su mi premali da ih držim u onim stolicama pod onako pravim uglom, a ovo je odlučno za prve zalogaje. Ako nešto radiš odlično mesto gde će beba da ti pravi društvo , em se ljulja, ima muzika , em je bezbedna da joj ništa ne bude ako se okreneš bilo gde 

Analim, mozza, *Cvrky87* i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tiče kolica ta tema definitvno nije za mene. Mi imamo jedna singl Abc design, koja su bila samo uz kadicu. Imamo jedna abc za blizance , i braću i sestre, onako mešavina , može na bilo koje sedište bilo koji stadijum po uzrastu da se stavi, imamo i takva TFK jer smo abc ostavili da imamo na moru u stanu , i dva kišobran obična . Naša su sva prilično lagano, sva staju u gepek auta, ali nAsa auta su uvek bila velika. 

Sada ću koristiti ova tfk za blizance , na jednu stranu kadica a na drugo normalno sedište za ovo moje bepce od dve godine. Treba sa četvoro ići negde , a ne samo autom, pa sam uvek dobro opremljena . Bitno mi je da ima veći prostor dole za prtljag, i da imam i torbu zakačenu i svi mirni. 

Moja deca nose one kontigo flaše uvek sa vodom, i dok stavim samo to , kabanice i loptu , to je već dosta, a kamoli kada idemo na neki piknik ili tako nešto 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim,prelepa su kolica,tako nesto sam i ja razmisljala,isto da budu 3u1 samo sto mi jos nista nismo n i uzeli ja samo razgledam a mm mi govori da ne dodje do toga da ce on samo morati da kupuje dok sam ja u bolnici :D

Htela sam da pitam mame u vezi ove stvarcice koliko je korisna i kad se beba stavlja u to i koliko dugo moze da se koristi

https://postimg.cc/FYCqmGpj

 

ja nisam to imala ni u jednoj trudnoci. Moja pretpostavka je da sve zavisi od deteta. Meni je sin bio u nosiljci i tu je voleo da se uspavljuje, ona mi nece nista, Ona se uspavljuje na siki i onda nastavi da spava. Mozda bi ti odg a mozda i ne bi.. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zvala dr posto oni mene nisu, kazu nisu im stigli rez iz laboratorije tako da nema nista do 02.01. posto je ovde do tada sve zatvoreno. Smaraci. :(

Mozza, ja to sa Milom nisam imala, citala da nije dobro bas za kicmu, da bebica bude duze u tome a I moji su to uzeli bratanici, I ona nesto nije htela, stalno je pokusavala da izadje, da se odgurne nozicama itd. E sada ja sa Milom nisam imala vremena da jedem itd a sada ce mi trebati slobodne ruke jos vise tako da planiramo to da uzmemo.

To se koristi do 6 meseci dok beba ne moze samostalno da sedi itd. A imaju uglavnom ogranicenje do 9 ili 10kg. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala drage mame,meni se to ucinilo kao nesto sto bi moglo biti dobro ali da pitam iskusnije :) mozda se nasoj bebi nece svideti a planiramo jos jedno pa valjda ce nekome valjati a mozemo posle i da prodamo, Posle pravoslavnog bozica krecemo u kupovinu :)

Miliccam,bas smor za rezultate,ali brzo ce i 2 januar. Idete u Srbiju ako sam razumela?

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E naši su do 9 meseci bili. Samo nije za posle jer beba uspe da izađe tada.

sto se kičme tiče ništa nije dobro dugo u tom njihovom uzrastu sem da ih pustimo na pod , najbolje , ali kada uzmeš u obzir da mnoge žene podupiru decu i stavljaju mnogo ranije u sedeći polozaj, u krilu itd, ovo je mala maca, jer ovo nema sedeći polozaj nego polozaj kao da držiš dete u naručju , s tim sto je ipak veće opterećenje na sednom delu nego da ga držiš u naručju, mislim onaj polozaj kada beba sisa 

mozza i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idemo u Sloveniju, u Ljubljanu kod sis, kada imamo 3 nedelje odmora onda obidjemo I jedne I druge, sada imamo samo 10 dana pa idemo do blizih. :)

Mila je sa 6 meseci imala 8700 tako da bi nama to bilo ogranicenje. :D

Mi za hranjenje imamo stolicu koja se podesava I ima 6 polozaja, tako da beba moze u njoj I da spava I da polusedeci jede, samo ne moze da se ljulja. :D

Bas tako, zato smo mi sve izbegavali I samo je lezala, lezeci sam je dojila a sedela je sa 7 meseci kada je vec mogla sama da se namesti u sedeci polozaj. To je privilegija prvog deteta, sada cemo ipak morati da koristimo pomagala kao ova ljuljaska. :)

 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja cu ljuljasku taman da U i on uce kedno na drugo,jer nece moci ona njega nosati,a da se neoseca zapostavljenom zbog dolaska bate,a i me I dok obavljam kucne poslove dobro ce doci,kad smo sami 

Earl Grey, mozza i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kam,mafini :angel:

mozza,ja sam htela.identicno da kupim ali moja svekrva se pravila pametna da nije dobro jer drmusa bebu mnogo(na struju sto je)i sve u svemu kupila je to mamino krilo.ioanko od orababibih para ali ne na struju ali.mnogo lose. Mnogo je ravno i V je spadao sa njega tako da sam sklonila. Da je bilo kao sa slike verujem da bih koristila. Ali ovo moje je bilo.mnogo ravno i jeftino i bilo je koliko para toliko muzike. Ali svekj je zapela da se od babinih oara uzme isto sto u orvoj praunici i onda uzela ovo. Bolje da sam doplatila imala bih korisnije...ovako nikako a bacili su pare.

Inace mi je za V sve kupila bez pitanja i sad sam ja sve za ovu bebu i ako sta ce ona da donese i sto sam kupila sve. Reko zato jer nisam nista za V birala sam i kupovala sad sam sve. 

Ribu jedem. Som,oslic i pastrmka. Ja lososa nisam nikad probala. Sirotinja :D skup je kod nas...2500din/kg.  Za te pare imam 10kg pilic domacih. Volela bih?ali iskreno.znam da u Srbiju stize skart roba i verujem da je i sa ribom a da platim te pare za nesto sto ne znam kakvo je.... 

analim,kolica su vrh. Mi imamo kunert na taj fazon i takodne sam.mnogo zadovoljna. Pogotovo zbog.lakoce guranja i laganih tockova koji nisu.plasticni i.mnogo to znaci. 

Sto sem kurira tice danas sam bas pukla. V je trazio za novu.godinu pidzamunl spajdermena i ppsle.se.predomisli i hoce inu sto svetli. Kod nas bila samo neka po 1100din i reko ne dam za pidzamu toliko pogotovo jer je obicna pamucna a i nasla sam na naezu za 530din. I uzmem tu jer je deda dao 2000 da uzmem nesto V za Bozic i reko uzecu pidzamu i jos nesto i o da gledam da ova sa neta izadje jeftinije sa ptt nego ta u  butiku i porucim. I ajde poskupela ptt,nije 250 ni 350 nego 380 nego minje kurir naplatio 1100din sto znaci da sam platila 560din ptt. I ne svadja mi se za 180din ali kojimje to nacin? Na kraju sam mogla da uzmem tu pidzamu iz butika ali ajde...tj radnje. Ali i da sam.platila tih 200din nego u butiku mogla sam dva kinder jajeta da uzmem detetu a ne nekom pajseru da dam....lad nemaju sitno nije problem. Ostabim i 50din. Nije mi do toga ali ovo je naplaceno vise nego inace.

 

 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
k a m , Earl Grey, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,mafini :angel:

mozza,ja sam htela.identicno da kupim ali moja svekrva se pravila pametna da nije dobro jer drmusa bebu mnogo(na struju sto je)i sve u svemu kupila je to mamino krilo.ioanko od orababibih para ali ne na struju ali.mnogo lose. Mnogo je ravno i V je spadao sa njega tako da sam sklonila. Da je bilo kao sa slike verujem da bih koristila. Ali ovo moje je bilo.mnogo ravno i jeftino i bilo je koliko para toliko muzike. Ali svekj je zapela da se od babinih oara uzme isto sto u orvoj praunici i onda uzela ovo. Bolje da sam doplatila imala bih korisnije...ovako nikako a bacili su pare.

Inace mi je za V sve kupila bez pitanja i sad sam ja sve za ovu bebu i ako sta ce ona da donese i sto sam kupila sve. Reko zato jer nisam nista za V birala sam i kupovala sad sam sve. 

Ribu jedem. Som,oslic i pastrmka. Ja lososa nisam nikad probala. Sirotinja :D skup je kod nas...2500din/kg.  Za te pare imam 10kg pilic domacih. Volela bih?ali iskreno.znam da u Srbiju stize skart roba i verujem da je i sa ribom a da platim te pare za nesto sto ne znam kakvo je.... 

analim,kolica su vrh. Mi imamo kunert na taj fazon i takodne sam.mnogo zadovoljna. Pogotovo zbog.lakoce guranja i laganih tockova koji nisu.plasticni i.mnogo to znaci. 

Sto sem kurira tice danas sam bas pukla. V je trazio za novu.godinu pidzamunl spajdermena i ppsle.se.predomisli i hoce inu sto svetli. Kod nas bila samo neka po 1100din i reko ne dam za pidzamu toliko pogotovo jer je obicna pamucna a i nasla sam na naezu za 530din. I uzmem tu jer je deda dao 2000 da uzmem nesto V za Bozic i reko uzecu pidzamu i jos nesto i o da gledam da ova sa neta izadje jeftinije sa ptt nego ta u  butiku i porucim. I ajde poskupela ptt,nije 250 ni 350 nego 380 nego minje kurir naplatio 1100din sto znaci da sam platila 560din ptt. I ne svadja mi se za 180din ali kojimje to nacin? Na kraju sam mogla da uzmem tu pidzamu iz butika ali ajde...tj radnje. Ali i da sam.platila tih 200din nego u butiku mogla sam dva kinder jajeta da uzmem detetu a ne nekom pajseru da dam....lad nemaju sitno nije problem. Ostabim i 50din. Nije mi do toga ali ovo je naplaceno vise nego inace.

 

 

ako si uzela racun pogledaj sta pise koja je tezina paketa. Ja sam porucila iz egla dve plafonjerke, gde je pisala tezina 3kg, a one nisu imale 1,5 kg. I automatski je skuplja postarina. Napravila reklamaciju i vratili 220din. Jbga od sirotinje se uvek krade... a Vucko ima i previse parica i jos mi duguje za roditeljski... sram ga bilo

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sinoc porucila onaj ogroman jastuk u obliku u slova,ali to sam porucila sa srpskog sajta da stigne kod mojih,mami nisam nista ni stigla da kazem jer sam kasno sinoc porucivala a jutros ona mene zove i kaze da je neka zena zvala za "elektricni" jastuk i da ce ga isporuciti danas ali posto oni nikakav jastuk nisu porucili ona im je rekla da je to greska i da otkazu porudzbinu jer sta ce njoj elektricni jastuk <_< Nisam ni pitala koliko je postarina cak ne znam ni koliko je to tesko.

Mmaka,videla sam danas na fejsu u Bebac grupi da mame pisu u vezi roditeljskog da ce biti danas u toku dana,kasnila je uplata ili tako nesto,Vucko ima pametnija posla od toga :D

mmaka i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za kolica platila samo 400 din dostavu, jer imaju ugovor sa tom prodavnicom sto mi je poslala kolica. Zena mi je rekla da ako kurir pokusa vise da naplati, da odmah nju zovem. I sreca nije, vec tacno koliko treba. I nisam ostavila baksis, jer su kasnili puna 3 dana, a kao razlog je jer nisu imali mesta u kombiju za moju kutiju. O Boze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sinoc porucila onaj ogroman jastuk u obliku u slova,ali to sam porucila sa srpskog sajta da stigne kod mojih,mami nisam nista ni stigla da kazem jer sam kasno sinoc porucivala a jutros ona mene zove i kaze da je neka zena zvala za "elektricni" jastuk i da ce ga isporuciti danas ali posto oni nikakav jastuk nisu porucili ona im je rekla da je to greska i da otkazu porudzbinu jer sta ce njoj elektricni jastuk <_< Nisam ni pitala koliko je postarina cak ne znam ni koliko je to tesko.

Mmaka,videla sam danas na fejsu u Bebac grupi da mame pisu u vezi roditeljskog da ce biti danas u toku dana,kasnila je uplata ili tako nesto,Vucko ima pametnija posla od toga :D

hahahahhhhah mama car! 

Bas cu u ponedeljak da proverim uplatu, i taman da vidim da li mi lezeo ceo iznos 10hilj.

 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pidzama nema pola kile,ali je upisano 0,9. Svakako ne mogu da naplate toliko jer sam slala tanjire koji su bili 10kg teski i zena je olatila 700din ptt. Da nije za dete drugacije bih reagivala ali dete trazi obicnu pidzamu i necu ni da komolikujem jos da mi traze.oaket a kakvih budala ima jis akk sazna kurir ko ga je prijavio j ostane bez radnog mesta treba sta da mi dodje na kucnu adresu i nesto da uradi meni ili na kuci....necu da rizikujem. Necu zbog 200din.  Od sad cu govoriti svima da necu preko te kurirske sluzbe a ako neko nece prihvatiti da salje drugom reci cu da necu orimiti ako bude ptt veci od ispisanog i nek mi obavezno slikaju racun koji dobiju kad posalju i cao. Em poskupelo na skoro 400din em da naplati cak 180din vise. Ajde da je zaokruzio pa naolatio 10,20 ni to nije u redu ali ne bih zvocala ali ovako nije fora. Pukla sam u trenutku ali necu ni da zovem ni nista. Neka im je. A i tom kuriru ako je trebalo tih 200din pa.mora da laze neka mu je...na cast 

mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Amazon je zakon, tj.prime. Učlanjena sam kod njih i plaćam godišnje 69€. Za te pare imam besplatnu prime dostavu, čak i kada narucim nešto za 4-5€. A Amazon nema šta nema da prodaje i dostavlja. Uz to imam mnogo filmova, serija da gledam, crtaće isto, na svi uređajima. Plus neograniceno čuvanje fotografija, mnogo besplatnih pesama 

a inače prodavnice i online shopovi kod nas vrše besplatnu dostavu ako naručis više od 20ak evra, kako gde 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ala ste se raspisale, jedva stigoh da procitam. 

Mi imamo mamino krilo i ok nam je. Spavale su i u jajetu i u njemu. A hranilica nam ima polozaj da je dete zavaljeno pod ne znam kojim uglom a svejedno ja pre punih 6 meseci ne krecem sa ch. 

Juce i meni kurir naplati nesto mnogo postarinu. Narucili smo sprej za ciscenje kotla :lol: hahaha Skoro veca postarina nego sprej. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedem sarana, skusu, riblju corbu redovno. Ono sto me zabrinjava je sto mi se jedu riblje pastete. Inace pastete nikakve ne jedem, ne znam sta mi je sad. Pojedem ponekad pastetu od tune ili od skuse sa povrcem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji su resili da mi uzmu kvalitetniju ljulju jer brat moj tek treba da se ozeni i stvara porodicu kao i od mm i nece biti bacene pare,iskoristice se sto mi,sto oni

Mi smo nasli ovde neku od 12500din slicnu ovoj https://postimg.cc/ftJhwwKB

mozza i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji su resili da mi uzmu kvalitetniju ljulju jer brat moj tek treba da se ozeni i stvara porodicu kao i od mm i nece biti bacene pare,iskoristice se sto mi,sto oni

Mi smo nasli ovde neku od 12500din slicnu ovoj https://postimg.cc/ftJhwwKB

e ova je naša identična  poslednja, sada će biti nasleđena sa seke na seku. Jedino je sin imao drugu pa smo je poklonili 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cvrky,Mitko istu takvu sam htela. Istu. Bila je 10.000din. Svekrva nije hteka da kupi jer je neka koleginica bila da vidi neku bebu i ti ljdui su imali ovakvu i drmusalo je bebu(mos' mislit') i dok sam ja bila u bolnici uzela jenovu jeftinu. Bas cu vam.slikati. razlika je ocigledna. 

Sad necu kupovati. Jetrva i njen muz su nam poklonili elwktricnu kolevku. Evo slika ispod. Ona ima vise polozaja. Od skroz sedeceg kao na slici do skroz lezeceg kao na slici i izmedju jos kako se razvija beba. Mislim da ce mi.zameniti onda.ovo. plus ne planiram decu vise i plus imam za koga da pozajmim sad za ovo ako ce mi trebati. 

http://2018-12-21-21-09-12.jpg

Evo je ova jeftinija. Mozda.ne deluje ni.toliko lose na.slici,ali mnogi je kruta....tvrda. kazem padao je V na stranu stalno. Mnogo mi je zao jer da su dodali.i 2000din mogli su kvalitetniju da kupe ivako su bacili 4000. A sve zato.sto je samo prababa.zamislila da kupi orvom detetu nasem isto sto i bratu.mm i bratu mm od strica. To je i razlog zasto sam sad sve nakupovala sama. Sad hoce posteljinu da mi uzme jer je to uzela drugom detetu(ok to mi svakako treba) ali nervira me sto sve isto....sta.ako necu npr jer imam.....

svekrva je gledala kaze.flasice chicco-ve i kaze skupe 700 i nesto. I ja kazem da sam kupila i kaze a sta cemo.mi..mislim pa vise flasice neces da mi biras. Drago mi je sto.hoce da kupe ali ne da biraju neke stvari same. Bas me briga i neka sam nezhvalna. Dobro da jeni rekla jer ne zelim chicco.flasice ni avent....nuk first choice ja zelim i te sam uzela. Em su cucle kod nas najdostupnije em su mi nekako naj. 

http://20181221-211823.jpg

 

 

I da,pitala sam sad mm za hemoroide i Mitko je u pravu. Nemaju nikakvu funkciju,nisu opasne ali.mogu biti. Kaze prosirene vene na dupetu. Ja sam i mislila da nemaju funkciju jer znam da treba resavsti i spoljasnje i unutrasnje ali reko da ne lupetam ako imaju. 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
mozza i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam U birala vecinu stvari koje nisam pozajmila ko i sad ovoj bebi...moja prababa je U uzela kolica tako ce svakom unucetu za dete,mogu reci da je ok svakom po 50 000 za kolica i sami da biramo i plus odece,a recimo meni je sad drugo dala mi 10 000 da kupim sta mi fali pa sam uzela za izlazak iz porodilista i pumpicu i jos hoce da mi uzme stalak i kadicu za kupanje,ali opet ja biram...iskreno ja ne volim da mi iko nesto bira i svi znaju da sam zaguljena i da imam svoj neki fazon,stil i ukus

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ni ja ne volim. Zato i pizdim... neko.sa V sa bila ne iskusna i nisam ni znala sta mi treba. Vodila me je na buvljak u 9-om mesecu jer ce mi tamo kao sve kupiti i uzas znaci. Em nista lepo.sem par bodica i peskira. Guzva haos ja sa.stomakom do zuba izbegavala da me neko ne udari i rekla sam da.to vise necu tako raditi. Sad sam i babi rekla da JA kupujem alo Bog da dokraja februara sve i sredjujem sve sama i perem i tako i posteljinu i reko vi ako zelite to da.kupite nije problem ali ja nevu cekati da se porodim. A i s sto je bila u fazonu sa cim cu ja doci kad se porodis reko ne znam ali ja garderobu necu sklanjati porodjena u komodu a nece mi niko ni od vas ni mojaa mama a ni vi sortirati gde i sta. Hvala bogu oa sam uspela sve da kupim i da sve posortiram u komodu. Jos taj dux i jedna majica na dug rukav sto.treba da stigne u subotu i to je to. Necu prati nusta do februara....negde u februaru cu oorati sve. Dusek,odecu,kolica...kadicu cunizvafiit iz tavana i izribati i dezinfikovati pa prekriti. 

Jos njen komentar.kaze ona ce oprati.kolica pa reko ne treba ici ce na dubinsko i kaze.ona da nemoze to tako dobro da se opere kao ona sto ce...gledam i ne ne verujem reko vazi. Nije zla ili nesto,ali.je takva za neke stvari. Jedan od razloga zasti ne zelim da se rodi 19 je jer je svekrvu imendan i inda bih svake godine slusala kako je dete rodjeno na njegov imendan. Taj suti covek nije cuvao V 2h sam. A i ona je bika u fazonu da babe mogu da imaju bebe rodile bi a prica takve stvari i to ako da ih cuva vise od nas i slicno....

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi sve sami biramo, tj vecinom ja, pa samo pokazem mm. Nama su svekar I svekrva dali pare za kolica kad sam ja izabrala koja cemo. Moji su mi dali pare za krevetac, posteljinu, prenosivi krevetac, kadicu, pult za presvlacenje I jos neke sitnice. Sve sam sama odabrala. Te neke krupnije stvari zelim sama odabrati, a naravno, svako moze kupiti sta hoce od sitnica ili odece. Ali ja cu isto neku odecu spremiti I kupiti. Za flasice cu isto nuk-ove. Nasla sam odlicnu ponudu u Mendi. 

https://www.menda.rs/flasice-za-bebe/setovi/nuk-natura-sense-set-225147

*Cvrky87* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.