Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Leni ja se tebi divim uopsteno. Ali zaista.

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, definitvno sa četvoro mora pomoć. I nekako sve više smatram ukoliko ne dovedem svoju mamu ovde za stalno , da bih nekom prepustila kuću i kucne poslove, decu ne bih. Naši prijatelj imaju troje i sreće sto im je dadilja sada na masteru pedagogije , to je premija, devojka je jedna u milion u svakom smislu. 

Meni je razlika između prvo dvoje 16 meseci , između drugog i treceg 26 meseci, a između treceg i četvrtog će biti 31 mesec. Između prvog i četvrtog 6 godina i 1 mesec .

Kada smo kod operacija, najstarijeg pripremam za sada 7.januara, vadi sva tri krajnika, ja ostajem sa njim ta tri dana u bolnici. I nekako više meni treba psihička priprema nego njemu. Njemu je zanimljivo sto će posle toga da jede sladoled 

i kako sam bliže porođaju sve se više plašim da ću ostati bez pomoći, a to bi bilo ludilo, u smislu da nećemo naći nekog adekvatnog ili da nećemo uspeti mamu sem na crno da dovedemo. 

leni i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Leni, kod nas ce situacija biti slicna kao kod vas. Izmedju mojih je razlika 27,5mes. A sad ce razlika biti velika. Starija ce mi imati 7,5god, a mala 5,5. Nismo planirali tako veliku razliku, tako je ispalo. I bas pre neki dan dan racunam da ce K biti prvi srednje kad najmladja krene u prvi osnovne, a srednja tada sedmi. Bice devojke, ona ce njima biti dosadna. Da sam sam malo boljeg zdravstvenog stanja i ja bih razmisljala o cetvrtom, da i ovo malo ima svoje drustvo. Ista situacija kod moje svekrve, njih je tri sestre, starije su od nje 7 i 9 god. I dalje nju drugacije tretiraju. Njih dve se nekako drze zajedno. 

Izmenjeno od strane k a m
leni i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nece im biti dosadna, meni se ta razlika pokazala odlicnom. Jeste da nekad ne mogu svima da ugodim, pocnem pricu sa velikom a najmladja ulece sa energijom trogodisnjaka, ali  mozda bi tako bilo i da su vrsnjaci. Sa deuge strane, trudim se da ih ne opterecujem previse mladjom sestrom ali da ipak shvate da nema nista lose u tome da se sestri posveti vreme. I velika su mi pomoc-desava se da je one okupaju i procitaju joj pricu, ja je samo poljubim i stavim u krevet. Par puta  sam otisla na trening a starija joj je dala veceru, isttusitala je je i uspavala. Trudim se da im retko dajem takve obaveze, ipak je ona moje dete a njihova sestra, srecom vidim da im to pricinjava zadovoljstvo i da ih zabavlja. Posebno se lepo igraju srednja i mala, razlika je 6 god.

Ukljucujem starije i u kucne poslove odavno, pa onda mi sve brzo zavrsimo. Ucim ih da je ovo nasa kuca, nasa porodica...svi smo deo nje i niko nije van kruga. Pa sta bog da :) 

Hvala ti Kruela, lepo je to cuti :) Sve smo mi dostojne divljenja, posebno danas kada imamo toliko uloga i potreba. Zivot je laksi, bogatiji ali se izgubila jednostavnost. Odavno zena formalno nije bila u boljoj poziciji a neformalno u goroj.

Analim, mozza, k a m i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, definitvno sa četvoro mora pomoć. I nekako sve više smatram ukoliko ne dovedem svoju mamu ovde za stalno , da bih nekom prepustila kuću i kucne poslove, decu ne bih. Naši prijatelj imaju troje i sreće sto im je dadilja sada na masteru pedagogije , to je premija, devojka je jedna u milion u svakom smislu. 

Meni je razlika između prvo dvoje 16 meseci , između drugog i treceg 26 meseci, a između treceg i četvrtog će biti 31 mesec. Između prvog i četvrtog 6 godina i 1 mesec .

Kada smo kod operacija, najstarijeg pripremam za sada 7.januara, vadi sva tri krajnika, ja ostajem sa njim ta tri dana u bolnici. I nekako više meni treba psihička priprema nego njemu. Njemu je zanimljivo sto će posle toga da jede sladoled 

i kako sam bliže porođaju sve se više plašim da ću ostati bez pomoći, a to bi bilo ludilo, u smislu da nećemo naći nekog adekvatnog ili da nećemo uspeti mamu sem na crno

 

 

 

Nadji pomoc u kuci, i to ce ti napraviti veliku razliku. Muz da uskoci da starije povede u setnju, park, skole vrtici...uspeces. Ti si energicnabi organizovana, a uz to i mlada, ne brinem za tebe :) 

Earl Grey i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma mm i ja izeli da prosetamo po Vrdniku i meni klizne noga i sednem na dupe,docekala se na ruku...samo sam mm vikala da mi brzo pomogne da ustanem da ne budem mokra sva :lol:

Mene vec neko vreme boli palac desne ruke,imam venu preko prsta,pocinje polako i levi da me boli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I velika su mi pomoc-desava se da je one okupaju i procitaju joj pricu, ja je samo poljubim i stavim u krevet. Par puta  sam otisla na trening a starija joj je dala veceru, isttusitala je je i uspavala. Trudim se da im retko dajem takve obaveze, ipak je ona moje dete a njihova sestra, srecom vidim da im to pricinjava zadovoljstvo i da ih zabavlja. 

:wub: 

E hvala ti leni, bas si me utesila. Ja sve zamisljam da ce njih dve biti u svojoj prici, a da ce im sestrica biti treci tocak. Nadam se da ce i moje tako lepo reagovati.

Sto se kucnih poslova tice i ja sam moje pocela da ukljucujem, posebno od kad sam trudna. Jer vidim da stvarno ne mogu kao pre. E sad sto bi one da kace ves, guraju se po kuhinji, mese..a za sobom nece da idu, udare u kuknjavu kad trazim da srede svoju sobu...to je druga stvar. 

Izmenjeno od strane k a m
leni, mozza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Vrdnik :wub: Jel lepo zimi?   Raspitaj mi se molim te jel ziva monahinja Marija? Ona je iz CG. 

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:wub: 

E hvala ti leni, bas si me utesila. Ja sve zamisljam da ce njih dve biti u svojoj prici, a da ce im sestrica biti treci tocak. Nadam se da ce i moje tako lepo reagovati.

Sto se kucnih poslova tice i ja sam moje pocela da ukljucujem, posebno od kad sam trudna. Jer vidim da stvarno ne mogu kao pre. E sad sto bi one da kace ves, guraju se po kuhinji, mese..a za sobom nece da idu, udare u kuknjavu kad trazim da srede svojusvoju..to je druga stvar. 

Bice super, videces. Dok ne dodje beba muci te 1000 strahova. Ni oni nisu nesto zainteresovani pa se mislis kako ce je prihvatiti, hoce li je voleti? Ali pogledaj slike porodica u kojima je razlika veca kad dodje trece dete...svi se otimaju o bebu :) Sto se kucnih poslova tice-ni ove moje ne rade sa pesmom na usnama :D A omiljena im je "zasto jaa a ne onaaaaa?!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma Vrdnik je divan u svako doba godine :)

Videcu ti sl vikend,pitacu kad budem isla kod s&s da li je jos ziva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me u busu, vec se vracam od dr. Iskukah se za vene, zamalo da zavrsim kod vaskularnog. Da je tek letnje vreme koliko bih tek onda kukala. Bitno da mi je ogtt normalan jeeeej. Sledece nedelje cu su kod endokrinologa, taman kad malu budem vodila kod hematologa, da ne idem dvaputa. Kilaza..54,200..:( Sto ce reci da sam 7200u plusu. 

Leni, hahaha i mojima je to omiljeno pitanje A zasto jaaaa?  Starija uz negodovanje jos i hoce da uradi, a mala mi je lenja buba. Nekako moram da je stimulisem, ove godine mi je kriticna, od kad joj sestra ide u skolu ubija se od dosade. 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni,to jeste. Svaka zena ima svoju pricu koja je vredna divljenja. Na tebe sam konkrerno mislila i zbog nacina razmisljanja i svega. Nekako uvek nadjes pametno resenje.... tako mi se cini. :)

kam,ne brini za decu i bebu. Ja mislim da je to kao porodjaj. Brines kako ces a kad dodje do njega gotovo ni ne znas a vec se poradjas  a ne pamicis ni nista. Dobro mozda neke malo panice hahaha ali nadam se da sam objasnila sta sam htela reci. :)

super za oggt test. 

Gde je nestala Kika,slabo pise. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego,da li je nirmalno da poboljeva stomak tj da se javlja menstraulni bol u 26 nedelji? 

Nije bol kao bol klasican ni jak,nego kao na pocetku trudnoce sto boli....zanemarljiv sto se boka tice.... idem ove nedelje na kontrolu svakako,ali da vidim sta vi kazete. Ne secam se iz prosle trudnoce. Znam da je normalno da se javlja na pocetku trudnice kad se usadjuje plod i sve to pa znam da je normalno kad ae siri materica i kad se dize ali posto sam 26 nedelja... u cetvrak 27....malo brinem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Normalno je, tek tada je još više normalno jer ti je beba sve veća, i svaka sledeća trudnoća sve više nešto boli. Imala sam pre neku noć isto te menstralne, čak bolnije u seklo me, i proslo je, a to je već 21.nedelja. Ne brini se, mora da boli, nažalost.  Sve do nemaš bas jake bolove, osećaš bebu i nema krvi , dobro je. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leni,to jeste. Svaka zena ima svoju pricu koja je vredna divljenja. Na tebe sam konkrerno mislila i zbog nacina razmisljanja i svega. Nekako uvek nadjes pametno resenje.... tako mi se cini. :)

kam,ne brini za decu i bebu. Ja mislim da je to kao porodjaj. Brines kako ces a kad dodje do njega gotovo ni ne znas a vec se poradjas  a ne pamicis ni nista. Dobro mozda neke malo panice hahaha ali nadam se da sam objasnila sta sam htela reci. :)

super za oggt test. 

Gde je nestala Kika,slabo pise. 

tu sam ja :) 

udjem I citam, ali nikako da stignem da pisem :) 

merila se juce 56.5kg :) od kad sam trudna dodal 6.5kg :baby:

bebica mi mrda stalno. :)

 

Presekla se pre neki dan, bili da setamo I u toku setnje mene krene da me boli stomak sa strane. Na svu srecu proslo je cim sam sela. Nisam imala nikakve bolove od tad. Sve ok.

 

mmaka, miliccam, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam i da je normalno,ali svakako reku da vidim...idem u sreduna pregled takod da ce vudeti i da li ima kontrakcija. 

Mada nema krvi,beba mrda,osecam cak i kad stojim da sutira....21 ulazik u 7-mi tako da ne brinem toliko ako i bude orevremeno ne daj boze opet se u 7 radjaju bebe,sami da vude sve u redu,ali nadamse da ce biti do 9.sve ok. :)

Kika,mene je tako.oar puta,ali izgleda da su misici Bili. :)

Nego,je li odabrao neko vec ime? 

Earl Grey, KikaC96 i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene jel nekad neko radi analize hemostaze? Pise mi da mi je APTT 23.0 niska,a vrednost je 24.0-35.0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislila sam i da je normalno,ali svakako reku da vidim...idem u sreduna pregled takod da ce vudeti i da li ima kontrakcija. 

Mada nema krvi,beba mrda,osecam cak i kad stojim da sutira....21 ulazik u 7-mi tako da ne brinem toliko ako i bude orevremeno ne daj boze opet se u 7 radjaju bebe,sami da vude sve u redu,ali nadamse da ce biti do 9.sve ok. :)

Kika,mene je tako.oar puta,ali izgleda da su misici Bili. :)

Nego,je li odabrao neko vec ime? 

mi jesmo :) 

100% curica I zvace se Emili <3

mmaka, mozza, miliccam i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika,to je bas lepo ime,meni je to bila jedna od opcija,mi jos uvek nemamo ime jer sta god da predlozim mm kaze a sto bas to a kad mu kazem izaberi ti onda on prebaci loptu na mene i tako idemo u krug vec nedeljama,na kraju ce biti nesto na brzinu i kraj,ja sam prvo bila Katarina pa su mi menjali ime a nadam se da mi necemo tako :D valjda cemo da se dogovorimo na kraju. Mene zadnjih par dana bole prepone i to bas bole,popijem magnezijum i bude mi bolje ali nesto se teze prevrcem po krevetu a sve mi se cini da je jos rano za takve bolove,do sad sam bila super,samo me malo boleo kuk ali ove prepone i karlica mi sevaju

miliccam, Analim i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, lepo ste ime odabrali bas! 

Mi imali dva zenska i dva muska, svako svog favorita i sada mm-a rodjaka dala sinu ovo ime sto je meni favorit za decaka i sada mm naravno jos jace navija za ovo njegovo. :(

Mozda bude devojcica, tu cemo se lakse dogovoriti. :D

 

KikaC96 i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dogovoricete se :) 

hvala <3

Ja sam nesto smlacena, nidocega mi nije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene stomak hvala Bogu na boli ali zato odozdo kao da me neko sece ziletima. Ne mogu dok se presvlacim da stojim na jednoj nozi. Sigurna sam da mi F pogorsava situLaciju sa venama. 

Cvrky, nisam radila. Sta ti kazu sto je smanjeno? U svakom slucaju nije mnogo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sestra kaze da su svi nalazi ok,ali ce sutra dr biti od 5 u ordinaciji pa ce mi jos javiti tacno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.