Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Zato i meni osciluje kilaza u nekih 0,5kg jer od gvozdja ne mogu u wc nego kao ti,tako da je velika verovatnoca da si 51,5kg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, normalno je da si ujutru laksa odnosno da je kilaza manja nego uvece, zato se I preporucuje uvek merenje u isto ili priblizno vreme ili makar doba dana.

Ja bila kod dr da mi pogleda podlakticu posto je jos uvek modra, kaze sve ok. E sada sledece nedelje radimo Harmony tako da mi ponovo vade krv I vec me hvata panika, kaze sestra koristice tanju iglu, mozda je to bio problem. Inace, onesvestih se kod dr, sva sreca mogla sam na putu do tamo. Izgleda da sam smrsala, nemam apetit uopste, mama mi kuvala neke corbice da se zdravo hranim a na kraju nista nisam jela posto mi posle dve kasike bude muka. 

Jedina pozitivna stvar danasnjeg dana je da sam zakazala uz za sledecu nedelju, prvi put je bilo na brzinu I nismo lepo videli bebu pa sada polako, a I vec sam pocela da tripujem gluposti. Tako da jedva cekamo :wub:

Cvrky, sve spremno I divno. :)

 

mozza, *Cvrky87*, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,sve je lepo, bebac ce da uziva :)

Ja sam sinoc zavrsila na hitnoj,odjednom sam osetila bol u grudima i sve jace i jace boli,uplasila sam se da nije srce jer me je prvo oko srca bolelo a onda na desnoj strani i sa prednje i zadnje strane i vise nisam mogla ni da disem i pravo u hitnu pa su me pregledali i radili EKG nekoliko puta i krv vadili da se proveri da nije neko stanje pred infarkt ali nista od toga nije bilo,i dobila sam infuziju i nakon nekoliko sati isla kuci tj ujutru,problem je kazu kicma jer kako beba raste sve mi se pomera pa mi nesto pritiska kicmu i zato imam te bolove,prepisali su mi neke lekove za bolove i magnezijum ali vec se bolje osecam pa cu samo odmaram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,reci oba merenja i vreme merenja. :) on ce proceneti.

Mozza,kako se sad osecas? Trudnoca je nekad "divno"stanje....ja zato i ne volim trudnocu. Te tahikardija,te nizak pritisak,te spavanje uzas. Uzas. Bitno da ti nije nista lose.

ja sam ok spavala ali beba he zezala. Okrenem se na levu stranu jer je bio na desnoj on se mrdne na levu...odem.ponovo na desnu on na desnu. Posle je stucao pa sammosecala kaontwzinu neku i uplasila se da niu kontrakcije ili nesto ali bio je mekan stomak. Ali 1.30h me je zezao....gde ja legnem on ode na tu stranu. A.nisam mogla tako da spavam jer sam imala osecajnkao da na bebindirektno da spavam. Uzas...

mmaka i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nizam jedina trudnica koja neuziva u trudnoci...ja sam jos sa U rekla da mi je trudnoca najgora bila i najgori period zivota :lol:

Ja sam sad bila sa U u vrticu,pravili smo ikebane za sto i ukras kucice :)

Uskoro spremanje jer oko 16h krecemo na pregled da bi stigli u 18h,u BG bude haos,pogotovo dok stignemo na Banovo Brdo

mmaka i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KruelaDevil, lepe stvarcice! :) Sto se tice ranice, tj ektopije, ja sam pre par godina isla na spaljivanje. I smatram da je super sto sam to uradila odmah. Preporodila sam se nakon toga, vise nisam imala problema sa pojacanim sekretom I nosenjem dnevnih ulozaka. Meni uopste nije bila velika ektopija, ali me je dr savetovala da uradim tu intervenciju, jer se ona nece sama od sebe povuci, a samo moze vremenom da se poveca. Jedino sto ne znam da li je pametno to raditi u trudnoci, I da li se uopste I radi tada ili posle.

Cvrky87, bas ste spremni. Divna posteljina! :wub: Mi jos ni blizu, jer me i dalje svi odgovaraju, u smlislu da je rano. Uf, ali decembar I januar ce proleteti I eto ga kraj. A ako jos I pozuri beba, bice veselo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sa U nisam zurila i sve sam sredjivala pred termin,prisla me iznenadila i sad zato sto sam svesna da zbog posteljice moze da pozuri,bolje ja da budem spremna,jer ovaj moj nema pojma sta za bebu treba :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, bas mi je zao sto si morala to da prodjes. Ja bas cesto imam gubitak daha I osecaj da mi je srce stalo I steglo se. I to traje 10-ak sekundi I onda sve normalno. Nimalo prijatan osecaj. :(

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sa U nisam zurila i sve sam sredjivala pred termin,prisla me iznenadila i sad zato sto sam svesna da zbog posteljice moze da pozuri,bolje ja da budem spremna,jer ovaj moj nema pojma sta za bebu treba :)

Pa da, najbolje mi znamo sta treba sve za bebu. Moja svekrva se cudi sto smo krevetac kupili, a kamoli sta drugo. Ona kaze da se sve kupuje tek kad se beba rodi, zamisli. A odgajila je troje dece. Ona je kao kupovala sve nakon porodjaja. To mi nema logike. Kao protiv uroka. Ali ja nisam nimalo sujeverna, tako da me to ne zanima. Volim da sam pripremljena, a ne sve u poslednji cas.

k a m , mozza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo sa Milom imali sve spremno, kupljeno, oprano 3 meseca pre termina, samo posteljinu nisam stavljala da ne bi padala prasina, to je moja mama stavila dok smo mi jos bile u bolnici. Ja u te uroke I gluposti ne verujem, ako je sudjeno da se desi nesto lose desice se pa cak I ako nista nije kupljeno. A volim da budem spremna. Posle porodjaja nisam znala gde mi je glava, bas ne znam kada bi tada jurila krevetac, kupovala I prala sve. To je vise bilo ranije, kada se sve zivo nasledjivalo, ili pozajmljivalo a u kuci I svekrva I zaova I svi zivi pa ce neko vec to uraditi. 

Mozza, isprepada me tvoj post. Miruj sada I polako.

k a m , Analim, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Miliccam, u pravu si skroz. Ranije se drugacije sve radilo. I mi sami zivimo, I treba ja sve da obavim. A zelim da sve sama ili sa mm izaberem za bebu, a ne neko drugi da mi kupuje neke vazne stvari. Sada I pratim akcije, pa cu proci jeftinije ako kupim po nesto na razlicitim mestima, a ne sve odjednom u jednoj radnji.

k a m , Earl Grey, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno ja kad sam prosli put otisla na porodjaj nama ostao haos u kuci od vencanja,niko mm da pomog ni da raskloni ni nista,moja mama samo uzela U da je spremi da ide kod oca i cekali njega,a kad sam javila da je beba umrla svi su se sjatili,ovaj moj odlepio napickao ih sve sto su tad tek dosli pomoci,a moja mama je odjurila do njega da bude malo sa njim da nije sam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno ja kad sam prosli put otisla na porodjaj nama ostao haos u kuci od vencanja,niko mm da pomog ni da raskloni ni nista,moja mama samo uzela U da je spremi da ide kod oca i cekali njega,a kad sam javila da je beba umrla svi su se sjatili,ovaj moj odlepio napickao ih sve sto su tad tek dosli pomoci,a moja mama je odjurila do njega da bude malo sa njim da nije sam

Secam se kad si pricala o ovome. :( a za rodbinu nemam komentar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, rekla sam da cu postaviti sliku kako smo sredili zid decje sobe, pa evo da vidite. 

IMG-20181211-112616.jpg

jao prelepo je!!! 

Analim i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako da nisam htela nista slaucaju da ostavim,nisam htela da se opet nadje u haosu i sam,pogotovo sto mene mora voditi u BG na porodjaj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene ja danas radim lab I idem do zubara. Taman cu da zakazem u savetovatiste. 

A oci ne mogu da drzim otvorene. :( hocu u krevet.

Tek ce ti se spavati kada stigne beba. :D

Nemoj sada uopste da se zalis. Evo ja vec dve noci ne spavam, Mila resila da spava samo I iskljucivo na meni. Zato, kao sto verujem da su ti vec rekli, spavaj sada sto vise, sto duze posto posle narednih par godina nema spavanja. :babycrib:

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E kad bi san mogao da se akumulira pa da se iskoristi kasnije to bi bilo super. Ja u trudnocama uopste ne spavam, a ni posle porodjaja. Udari me euforija, nedelju dve skoro uopste ne spavam. A ovo nespavanje u trudnoci nije slucajno, citala sam. Tako se organizam sprema za nespavanje kad stigne beba. 

Ja zavrsila kod hematologa, sad sam predala kod ginekologa i cekam za terapiju. Izasla sam jutros u 7, daj Boze da do 4,5 stignem kuci. Kod hematologa..Hgb mi se popravio sa 97 na 107, dr je zadovoljna. Ali zato d-dimer znacajnooo skocio. Povecala mi dozu Fraksiparina. I pored njega skace, tako da je sreca sto ga primam, jer ko zna sta bi bilo da ga ne primam. Za popravljenje zuba, kaze Zar sad? Trebalo bi dan pre intervencije da obustavim terapiju. Sreca me sad zub ne boli, a ako me zaboli pojma nemam sta cu. Opet smo komentarisale moje vene, kaze sve ce gore biti. A za zurenje bebe pita ko me je gledao. Kad je cula, kaze ok..ali bolje da zuri nego da kasni u svakom slucaju. Videcemo ogtt dal je ok, ako jeste onda je samo to sto mi je sad zbog F jako pojacana cirkulacija, bolje se beba snabdeva krvlju i onda i bolje napreduje. 

Mozza, bas me prepade. I mene je sinoc uhvatilo nesto oko srca, ali treperenje, drmalo me malo... Cuvaj se!

mozza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim,lepo ste sredili one zvezde su prelepe :)

Hvala vam zene,bolje se osecam,popila sam magnezijum i izlezavam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim,lepo ste sredili one zvezde su prelepe :)

Hvala vam zene,bolje se osecam,popila sam magnezijum i izlezavam se.

Hvala, to su stikeri. :wub: Mm je okrecio, a ja sam sama lepila zvezde. Jos kad dodje namestaj, zavese I tepih bice cakum-pakum.

Da, probaj sto vise odmarati. Iako I lezanje dosadi i sve se pokocimo. Ja moram cesto menjati polozaje, jer mi nista ne odgovara. 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek sedoh da se vozim. Za pola sata, 40min sam kuci. Crkla sam. I gladna ko vuuuuk 

Divno je Analim, smizla ce uzivati

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, svaka ti cast. Ne znam kako izdrzavas, to je veliki napor I kada nisi trudna, a kamoli sada kada jesi. Verujem da si zivce pokidala od silnog cekanja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice prelepa sobica,ja obozavam decije sobe,trenutno nemamo uslova za jednu ali u buducnosti planiram deciju sobu,

Kam stvarno svaka cast ceo dan zujis po domovima zdravlja i jos se truckas prevozom ima umor da te savlada i veceras ces da spavas bez problema,jos i ovako tmurno vreme. Ja idem sledece nedelje kod hematologa,prosli put mi je najavio da ce mi povecati dozu sa 0.4 na 0.6 a i ugojila sam se,ali videcemo kakvi ce mi biti rezultati,sinoc sto sam vadila krv sve je bilo ok i hemoglobin je bio 140 sto mislim da nije lose

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza prepade me. Drago mi je da si ok.

Meni je hemoglobin pao sa 117 na 109. Sve ostalo je kako treba. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tek ce ti se spavati kada stigne beba. :D

Nemoj sada uopste da se zalis. Evo ja vec dve noci ne spavam, Mila resila da spava samo I iskljucivo na meni. Zato, kao sto verujem da su ti vec rekli, spavaj sada sto vise, sto duze posto posle narednih par godina nema spavanja. :babycrib:

spavala ne spavala isto mi dodje :D

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.