Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

To ti je genetika :)  moja mama isto nas male , oko tri kg radjala.

Mada kaze moja doktorka, vidi se da je ova beba bila u Srbiji :) da znaš da možda ima veze. Totalno se drugačije hranim kada odem dole. I totalno nezdravo. Previše testa i slatkiša jedem jer tamo stalno nesto mese, muljaju. A svako vece sam

se mučila sa varenjem i nisam mogla ni da spavam. Prosto stomak nije navikao.A kao sto znamo ugljeni hidrati i te kako uticu na velicinu bebe, pa i na pojavu dijabetesa u trudnoći ako se pretera.

Jedangram voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mitko ne mora da znaci, meni je sin imao 2900 a cerka 3700 eto isti roditelji bebe totalno razlicite, on sad ima 32 kg a ona 35 ona je mladja skoro dve godine. Slicno sam se hranila kao i sad nisam se mnogo ugojila ni u jednoj trudnoci a za sada je ovo trece po merama vece i od cerke. Mada ni uz nije uvek precizan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mada činjenica jeste da ugljeni hidrati uticu na velicinu bebe .

A sto se tice uz-a. Meni ovaj poslednji oba puta pogodio u gram. Prvi put sam ga radila u 38+2, izmerio 2500, bebac rodjen cetri dana posle sa 2580gr, sa toliko i otpusten iz porodilista. Drugi put sa radila u 37 nedelji , 2515gr, beba rodjenja 9 dana posle sa 2680, a otpuštena kao i brat sa 2580gr.

E sad je beba 2813gr. Sad ja prognoziram da cu da se porodim za neki nedelju dana sa 2900grama :)

kod mojih beba nesto nema razlike, Sa identicnom kilazom su otpusteni :) 

 

Maajaa:) i Jedangram volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG ništa to ne mora da znači, možda sad dobiješ 4kg drečave sreće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG ništa to ne mora da znači, možda sad dobiješ 4kg drečave sreće.

Ma sve je moguće :) ali za 4kg mi je ipak previše mali stomak . ne znam gde se to uglavilo :) A i da bas uz omaši skoro 2kg je retkost.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citala sam za onu mamu sto je samo banane jela u trudnoci pa rodila bebu od cini mi se 3500 kg, kakve konstrukcije bude evo ja sad slabo jedem testo slatko mi se uopste ne jede voce najvise ujutru zitarice a za sada su mere vece sto opet ne mora da znaci do kraja. Moj brat je imao 3500 a ja 2500 uvek je bio mnogo krupniji od mene moja cerka je gradjenja na njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@kaficica mi smo stigli kucici jucee ^_^

sve je superiska, oboje smo dobro, poceo je sve da nas trenira od pocetka, ali boze moj, prvi sin, prvo unuce, kako i ne bi ^_^

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosli kuci Ivana, tek sad ide uzivanje i prava stvar!

Kontrolni CTG jedva da belezi neke slabije kontrakcije, prijem u bolnicu u ponedeljak a za dva dana upoznajemo seku:wub:.

Inace, stanje redovno, gegam, vec se zalim  na sve, pospana sam .. i slicno, prava trudnjaca

Kikiriki, MakiJana, bepce i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam utisak da si ti daavno pre mene ostala trudna EG a zapravo samo 10 nedelja razlike. Doduse i to je skoro 3 meseca. 

Meni je stomak ogroman, svi me pitaju da l se nije negde iza sakrila jos jedna beba :wacko:

cini mi se da je na pocetku 9.meseca prosli put bio koliki je sad.

Gorusica me redovno muci-ali samo uvece i to kad legnem. Kao da mi grkljan gori-boli. 

Ni bademi ne pomazu, sinoc mi je malo pomogao pirinac. Rupurut sme ali povremeno.

Prosle nedleje sam bila katastrofalno umorna, bulvalno sam se jedva vukla. Pretpostalvjam spoj anemije, prehlade i onog teskog vremena. Sad sam malo energicnija. 

Meni nikako ne uspeva da ubacim tiker. 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram da pitam nesto vas iskusne trudnice, ja sam na pocetku 3.meseca i rastavljam sa dusom od mucnina. Zadnjih dana nisam imala ni pola sata da mi nije muka. Ovo je strasno, po ceo dan i celu noc. Povracam po 3 puta dnevno ali mi cak ni to ne pomaze da malo prodju mucnine... i nije povezano ni sa hranom ni sa dobom dana. Povracam cak i na prazno  kad mi je prazan zeludac skroz... Dr mi kaze da mi nema pomoci, da cutim i trpim :( jel neko mozda naso nesto sto bar malo umiri zeludac...? Probala sam caj od nane i od kamilice ali kako ga popijem tako povratim...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, zao mi je sto prolazis kroz to. U sve tri trudnoce sam imala dijagnozu hypermesis gravidarum, znaci da gore nije moglo biti. 

Tvoj problem je za pocetak doktor, jer samo zaostao i neodgovoran lekar može reci cuti i trpi. 

Kod tebe je očigledno dijagnoza identicna ali kod nas lekari su poprilicno zaostali sto se toga tice.

Oba puta sam dobijala lekove za bebe na početku, tj kapi protiv povracanja koje se namenjene bebama.Postoje homeoptaski lekovi protiv mucnine koji su bezbedni, i možeš da pokusas sa akupunkturnim narukvicama.

Meni je ipak na kraju doktorka morala dati sirup koji piju ljudi na hemioterapiji protiv povracanja jer je bilo bas loše . 

U tim situacijama kod te dijagnoze najviše nastradas ti i tvoji organi , ako povracas vise od 6-7 puta na dan trebala bi da primas infuziju. U vrlo teskim slucajevima i beba može loše da prodje. Zato ili menjaj doktora ili nadju nekog ozbiljnog koji ce ti bar u tom smislu izadju u susret.

Sto se tice čajeva, hrane i tih cuda, nista ne pomaže.  Nema sta nisam probala. A imala sam bogami vremena i to dosta. Prvu celu trudnoću sam povraćala, drugu skoro do pred kraj, a sad sam samo polovinu jer sam dobila jak sirup i nakon nekoliko dana terapije vise se mučnina i povracanje nisu vracali. I sada povratim jednom u dva-tri dana ali to je nista

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Earl napisala je da povraca po 3 puta dnevno to nije puno njoj je problem mucnina i ja sam je imala jos uvek je imam ali ne tako strasno. U pocetku je bilo grozno kao i tebi muka non stop jedan dan sam povracala bas puno sta god stavim u usta ali nisam isla kod lekara jer je sutradan vec bilo ok. Ja sam protiv lekova u trudnoci osim ako bas ne mora a koliko se secam pisala si da ti narukvica nije bas pomogla kao ni mazi. Ako budes povracala bas sve sto popijes ili pojedes onda se obrati lekaru zbog dehidratacije a mucnine su u pocetku normalne proci ce. Jedi po malo cesce i pij puno tecnosti.

Vuciguraj, Ana87 i mama maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni se ucini malo ozbiljnije nego tri puta kad napisa da povraca i na prazan želudac i kad popije caj. Pa mi se zato izgubilo tih tri puta.

pa nije meni pomogla narukvica ali ne znaci da neće njoj. Ipak sam ja bila bas ozbiljan slučaj, a i maza je bila bas loše . 

Meni su malo ponekad olaksale djumbir kapsule, ali zato kad ih popijes želudac pece jedno 10 minuta. Uf kad se se setim.

Inace ja sam u proseku povraćala oko 10ak puta. Kad povratim 3-4 puta ja slavim :)

ovde je pravilo da ako povracas vise od 3 puta na dan ideš na infuziju. 

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače, meni je većinom sve pomagalo na kratko. I narukvica mi je lepo pomagala neko vreme, pa i bebi kapi, pa i kapsule djumbira. Ali sve traje par dana pa se vraca na staro i jos gore 

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno na savetima, probacu sa krekerima i po malo hrane cesce...

Nego, jos jednom se izvinjavam sto upadam kao padobranac u temu treci trimestar a ja tek ulazim u treci mesec, ali moram jos nesto da vas pitam jer ste vec prosle kroz to. Da li vam se desavalo ili znate nekog kome jeste, da malo prokrvari u vreme menstruacije (ali ne prve nego druge, znaci kraj drugog meseca)? Malopre su mi se noge odsekle kad sam videla svezu krv na papiru, i jedino sto mi uliva nadu da nije ono najgore je sto ja 20.u mesecu dobijam... ujutru trcim kod doktora, ali treba preziveti noc...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana,nadam se da je sve o.k.,javi sta je bilo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros je braon sekret na papiru, nema sveze krvi kao sinoc. Sad ce muz da ode do mog lekara koji inace radi na ginekologiji u klinickom da ga pita da li da odem tamo jer on tek popodne radi privatno... 

U medjuvremenu se nadam da ce se  javiti neko na forumu ko je imao slican problem da mi malo ulije nadu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana, sveža krv nije dobra vest, ali ako je nema više najverovatnije biće sve ok. Da je u pitanju spontani, bilo bi je mnogo više. A svakako ne bi već jutros bilo braonkasto. Svakako moraš kod lekara da te pogledaju, i to idi što pre.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice povracanja, kod mene je bilo suti i trpi, a u drugoj trudnoci su mi na akutnom bukvalno i rekli tako. Znaci nisu samo ti doktori dole :D

Ana, samo nek trudnoca prodje dobro, a mucnine ce proci, na zalost ja nemam sta drugo da ti kazem :mellow: takvo mi iskustvo, jbg <_< a bilo mi je otprilike tako kako i sama opisujes, mucnina bukvalno i nocu i danju bez minute pauze, povracanje na prazan zeludac, u bilo koje doba dana ili noci, mucnina nije nestajala nakon povracanja, zapravo bivalo je gore jer mi je to iritiralo grlo toliko da mi je poslije bilo tesko i vrijedjovno i pljuvacku da gutam.

Sto se tice krvarenja, moras na pregled.

Kikiriki i Vuciguraj volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ana ja sam vec pisala da sam u ovoj trudnoci imala krvarenje u 8. nedelji sveza krv odjednom vece je bilo jos smo bili na moru pa nisam mogla da odem kod lekara ujutru mi islo malo braon i koliko se secam jos taj dan onako oksidirana krv posle bilo sve ok cim smo se vratili otisla na pregled kaze doca grlic cvrst ne zna odakle je bilo krvarenje bebac super srce kuca evo sad sam na pola trudnoce. Svakako idi na pregled obavezno kod krvarenja ides u dz kod svog lekara kao hitan slucaj.

Vuciguraj voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros je braon sekret na papiru, nema sveze krvi kao sinoc. Sad ce muz da ode do mog lekara koji inace radi na ginekologiji u klinickom da ga pita da li da odem tamo jer on tek popodne radi privatno... 

U medjuvremenu se nadam da ce se  javiti neko na forumu ko je imao slican problem da mi malo ulije nadu...

Ana moguce je da je hematom, posto se smanjilo... Javi kako si...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros samo braonkast sekret nema vise sveze krvi. Bila sam na uz, beba je dobro, cuje se srce, nema nrkog veceg hematoma kaze mozda samo jedan manji nisko (sta god to znacilo), da nastavim utrogestan i to je to, ali nema objasnjenje sta je to bilo... 

Ehinacea, merima, Milen@ i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je da je hematom mali. Miruj i hematom ce sam da se resorbuje...

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutros samo braonkast sekret nema vise sveze krvi. Bila sam na uz, beba je dobro, cuje se srce, nema nrkog veceg hematoma kaze mozda samo jedan manji nisko (sta god to znacilo), da nastavim utrogestan i to je to, ali nema objasnjenje sta je to bilo... 

Dobro je,miruj i prati,bice to sve o.k.

Ana87 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.