Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Mama mazo, mislimo na tebe, ko zna , mozda si vec i zavrsila! Da prodje sto lakse za tebei bebu!

mama maza i zeklica volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde MamaMazo navijamo i disemo sa tobom ♡

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazooooo...navijamo za tebe;)

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hajde Kiki sta si uspanicila, sad cemo mi :P

Ivana je vjerovatno vec rodila dok se usutila, a evo i kod mene ce biti u toku dana :D

Vodenjak pukao jutros u pola 4, u 4 vec krenuli bolovi, al jos su "podnosljivi" pa sam kuci. Za sat vremena cu u porodiliste :D

aaa jos cu na kraju ja pobediti i samu sebe castiti cokoladom tj kikirikijem ahahha uvek sam imala neki osecaj za feeling :D

mama mazo, mislimo na tebe, javljaj se sa detaljima kada budes mogla.

ja nisam jos otisla, bila sam juce kod lekara ali su me vratili kuci jer je rekao da ne bi nista pokretao jer je sve u najboljem redu, jedino ako bas hocu, ali to bi onda bilo cisto mucenje od 18 sati. Tako da smo se citavi vratili kuci, i sutra opet treba da idem pa cemo bideti. Rekla sam da sutra necu nositi stvari (zadnja 3 puta sam nosila stvari sa sobom, za svaki slucaj), dosta mi je, garant ce me i sutra vratiti s obzirom da se ama bas nista ne desava osim sto malac divlja. Nekako mi stomak cak ni ne izgleda da se spustio...uff...

Kikiriki i mama maza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci Mama mazi se ispuni zelja  :D

Sad sam peta. Mada je kod mene po dosadasnjem iskustvu takvo da sam ja sledeca,mozda jedino Ivana ode pre mene:P

Mada ne bi bilo lose da i ja jednom docekam termin u zivotu:D

mama maza, Kikiriki i Ivana13 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, upadam ovde u temu treci trimestar kao padobranac iz prvog, ali moram da vas pitam nesto posto  vi vec imate dugi staz :D  ja sam sad usla u 8.nedelju, i vec 3 dana osecam s vremena na vreme u toku dana pulsiranje vagine, kao da zatreperi misic (ne mogu da procenim da li je vagina ili klitoris ili i jedno i drugo). Jel se desavalo to nekome u trudnoci? Mnogo me nervira i iritira 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenske jel vam se desavalo pulsiranje kad,kad dole u vagini bih rekla?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci Mama mazi se ispuni zelja  :D

Sad sam peta. Mada je kod mene po dosadasnjem iskustvu takvo da sam ja sledeca,mozda jedino Ivana ode pre mene:P

Mada ne bi bilo lose da i ja jednom docekam termin u zivotu:D

A kako peta? Sta peta? I Milen@ sto je rekla da je 9. ... Ja ne kontam sta vi zene to brojite :D neka me neko prosvetli, molicu, hvala :D

ja sad navijam i nadam se da ce biti utorak 13-og. Ako i utorak presisam, e onda vec stvarno nemam pojma. Verovatno negde u oktobru hahaha ili cu biti trudna 17 meseci kao neka zena sto sam citala :mellow:

Svi me vec nerviraju, u prodavnici u komsiluku mi prodavacica govori "pa ti si jos tu", a ne, na Marsu sam! Necu vise ni da idem u tu prodavnicu dok se ne porodim, nema veze sto mi je sledeca iole normalna prodavnica 1km dalje. Danas isla po mleko u mlekaru, zena me spopala tamo, odem u neku prodavnicu na drugi kraj grada, prodavacica me spopala, man'te me se zene aman, gledajte svoja posla. Tacno da se zakljucam u sobu i ne izlazim pa makar padale sekire:angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, upadam ovde u temu treci trimestar kao padobranac iz prvog, ali moram da vas pitam nesto posto  vi vec imate dugi staz :D  ja sam sad usla u 8.nedelju, i vec 3 dana osecam s vremena na vreme u toku dana pulsiranje vagine, kao da zatreperi misic (ne mogu da procenim da li je vagina ili klitoris ili i jedno i drugo). Jel se desavalo to nekome u trudnoci? Mnogo me nervira i iritira 

Hmm, ja se nesto ni ne secam da mi se to desavalo, kontam da jeste, secala bih se. Necu nista da lupetam, mislim da ti je to najbolje da se konsultujes sa svojim ginekologom. Verovatno nije nista strasno, telo se jednostavno menja, mozda je to samo neka reakcija na "drugo stanje".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda, videcu sa njim, mislila sam da ce proci posle dan-dva, ali evo vec 4.dan...

Kiki92, izgleda da se i tebi desava isto, samo sto si ti mnogo trudnija od mene :)

Jel se desavalo jos nekome nesto slicno? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, imaš spisak trudnica temu , sa terminima . Pa to pisemo koje smo trenutno po redu.

Kod mene se desavalo da mi pulsira svašta :) pulsiranje je sasvim normalno. Sve su to dole misici .  Promena, hormoni. 

Mene sad izluđuje sto mi dole bridi u prednjem delu. Do sada nisam imala problema takvih ali doktorka mi reče da je to normalno jer svaka sledeca trudnoca je veći pritisak na vaginu i taj predeo. Menei kao da spoljna koza bridi dole. Kao da malo zateze. 

cestitam Mama mazo , čini mi se da sam videla negde da si se porodila. Uzivaj sada 

 

 

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo, cestitam:-* Nek je ziv i zdrav bebac!
Osjecam da se sve super brzo odigralo;-)

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam drage na podrsci :wub:

Snjeguljice, super i brzo :D

Oko pola 9 jucer ujutro ostavila onaj post ovdje da je krenulo, u 10 h bila zakazana da dodjem u porodiliste na pregled, zovem ih u 9h i govorim da bih trebala doci ranije, bolovi jaki i na 5-10min. U pola 10 usla u porodiliste, pregled 09:40, otvorena 6 prstiju, mali izletio u 09:54. Nit su me stigli pripremiti, nit su ocekivati sve to tako brzo.

Malo sam napukla na 2mjesta, al nisu me sili. Sinoc u 7h dosli kuci :)

Seke su vise nego opsjednute, simpaticno ali i posve, posve tesko :unsure: sa malenom pogotovo. Vec je izbacila svoju omiljenu lutku iz besike i kolica(za lutke) i hoce bracu tu da stavi. Na svako NE vristi i baca se :( odbija da ide na tutu, hoce da se nosa, da dira bracu, a starijoj se ne da ni pribliziti njemu. Vec ga je stigla mlatnuti po glavi kad ga je starija poljubila :angry: al nadat se da ce se brzo naviknuti i prihvatiti pravila.

Bebici jutros krenuli grcici, prducka, u stomaku mu krci, vristi. Sinoc sam posve slabo spavala, cijelu noc ga tjerala da doji a on odbijao <_< od jutros je situacija malo bolja sa sikom, pocinju se razumijevati :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama mazo, vidim da ce kod vas to drugacije funkcionise...kako to da si vec sinoc stigla kuci? Kako se ti osjecas, pomaze li ti ko?
A reakcija mladje cerkice nije neobicna, i kod mene je bila slicna situacija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam mama mazooo. :baby::wub:

mama maza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nema ni Ivane, mozda se i ona vec druzi sa bebicom:wub:

Maajaa:) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaficice, jesi li ti to sada No1?;-)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze biti, a mozda nam se Ivana jos ne da....

Sutra opet na kontrolu, vec sam postala stvarno teska i troma, ne stizem klince, sve mi smeta.....vreme mi je

Jos nesto od stvari da potrpam u torbu, spremila odecu za izlazak, posteljinu i sve ostalo, danas oribala namestaj, jos da mi zavrse namestaj za kupatilo pa mogu da idem. Mada mi jos nisu stigli brisevi, ali i njih ocekujem.

Ostacu najmanje 8 dana, poludecu koliko ce mi nedostajati L i Dj....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene da li je imala koja bolove u kicmi tj to nisu jaki bolovi ali kad legnem zaboli ,a kad setam prestane?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene da li je imala koja bolove u kicmi tj to nisu jaki bolovi ali kad legnem zaboli ,a kad setam prestane?

Kiki,mene leđa cela otkidaju već mesec dana. Ne mogu normalno da sedim,lezim.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snjeguljice, ja i muz se snalazimo :) od sveki smo dobili veceru taj prvi dan i to je to. Ona se jest ponudila da pomogne vise, al ja i muz volimo sto vise sami :) a ni ja ne osjecam da mi treba dodatna pomoc. Jucer djecu kupala, pripremila za skolu, vrtic, masinu vesa razvjesala, navecer goste imala...

Inace sam dobro(umor na stranu), na nogama sam bila vec 2h od porodjaja. Okupala se, spakovala nas i cekali doktora da pregleda bebu pa da idemo kuci :)

Ovdje nakon 6h od porodjaja mozes ici kuci. Samo sam sa prvim djetetom ostala dan u bolnici zbog neiskustva, i mogu reci da mi nije bilo ni malo udobno, jos sam bila sama u sobi.

Danas smo isli na kontrolu, sve je super, izgubili smo 280gr, manje od prihvatljivog :) Sad bi trebao da okrene prema gore, mlijeko nadoslo, siku ne pusta :)

Mene stomak boli, pogotovo dok on siki, skupljanje maternice. Kaze babica da su ti bolovi sve jaci i duze traju sa svakom narednom trudnocom.

Sad selim u caskaliste :D

Mitko, nemoj previse da se nadas da ce beba van prije termina. Moze ti se trudnoca dobro oduljiti :D i moje cure su izletile ranije pa se ja nadala da ce i ovaj, jos mi i trudnoca bila niska, al eto ja prenesoh. Iz iskustva kazem da NEMA PRAVILA :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@kaficica prepustam ti tron, ipak je bio 12-ti, nije mi se ispunila zelja ali nema vezeee, mrgud je dobrica, 4050gr, 53cm, bitnije mu je spavanje nego bilo sta na svetu pa i hrana i etoo... Hahahah

brzo je sve proslo, u nedelju me ipak zadrzali posle drugog ctg-a, u ponedeljak u 3 ujutro mi dali tableticu za pokretanje, u 6 poceli bolovi i u 8 se vec porodila. Etoo, ukratko, nemam snage da gledam, boli me ranica jer sam pukla pa su me sili, izgubila krvi strasno a malokrvna pa sam padala po hodniku, sutra cemo videti da li dobijam transfuziju ili sta ce biti... Ali nema veze, bitno da je malac dobar :)

Bicu tu sa strane na brzinu aktivna, posmatracu iz senke hahahah a kada ugrabim vremena, detaljno izvestavam, do tad vas pozdravljamo i odlazimo da se druzimo i upoznajemooo baj baaaj :D 

kaficica, LadyN, Ana87 i 12 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, cestitam, nek ti je ziv i zdrav!! Veleka bebica:wub:, da si i on odmori od porodjaja, klopace ko veliki!!! Sto pre da se oporavis pa da uzivas upotpunosti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, cestitamo :wub: bravo za bebu i mamu 

Mama mazo, tesis me. Mene strasno grizla savest sto nisam posteno odmorila posle porodjaja, tipa od kucnih poslova i tako to. Iako sam se osecala ok, sve mi nesto bilo strah da ce mi se nesto lose desiti :D  a i govorili su mi to, odmaraj da ti se ne desi nesto lose :D

Sa trecim cu se poroditi i nastaviti kopati na njivi, uvece ici kuci kuvati veceru :D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 Cestitam na bebcima, da uvek budu zdravi, dobri,lepi.... 

Mazo odmori malo treba ipak te kosti da se vrate jer hormoni koji uticu na razmeksavanje kostiju ne mogu da uticu selektivno nego na ceo organizam(citala sam opet neke studije) tako da nije to bas tako naivno posle bolu ledja. Ja sam tako mogla sve i ne mogu da tvrdim da je bas zbog toga ali ledja tj krsta me mnogo cesce bolu sad. Ipak je to veliki stres za organizam i ogroman gubitak krvi treba i mi da se cuvamo ko ce ako necemo same sebe da pazimo.

Izmenjeno od strane Zoe86
mama maza i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.