Treći trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Evo bas sa tog sajta sa kog sam narucila,ima malo vise slika i detalja. Ovaj njihov pase samo uz njihovu marku

http://www.babyartikel.de/prod/tfk-buggy-board-multiboard-fuer-alle-modelle-joggster-twinner

A ovaj sto smo uzeli mi je univerzalan i tesko da postoje kolica za koje ne pase

http://www.babyartikel.de/prod/hoco-buggy-board-bump-rider-sit-black

A da,i ovaj drugi ima vecu nosivost. Moj stariji od 3 godine ima 14kg,a ovaj gornji mislim da je nosivist 15kg,a ovaj drugi je do 30kg

Izmenjeno od strane Earl Grey
Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao, divno, cestitke za mamu i bebu <3

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico, cestitam, dobrodosao Viktore:baby:! Da ste zivi i zdravi:wub:

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico cestitam! Septembar cestitam! 

Ja sam sad puno bolje pa da vam se javim prije nego moja najveca ljubav moradne ustati da rucka. 

Sve je pocelo navece 22.8 ja sam skontala da je beba cijeli dan bio maalo aktivan u odnosu na inace, oko 23 zovem bolnicu i pitam sta cemo obi kazu dodji odmah - uradimo ctg, obrukao nas posteno isplesao se i izskakao ko djavolak neki, dzaba dosli :) al nema veze to je bolje nego da nismo dosli. Kad smo krenuli kuci oko 01 mene je malo bolio stomak u dnu ali nista ona nije na ctg vidjela samo jednu kontrakciju. 

Moram reci da je 22 muz kupio jos jedan paket pelena 'da dozove bebu' i da je kad smo radili ctg rekao 'eto sad cete vi njega dozvati' 

Dosli kuci ... Legli ja nisam mogla spvati (opet) i gledala film ... Oko 02:30-03.00 uzasno su me zaboljela ledja ali kao da moram na wc veliku nuzdu, pa opet, pa pauza pa opet i onda mir .... Jedno 10min i opet! Dok sam se ja skontala i skinula aplikaciju meni su trudovi bili na razmku max 6min (mjerila sam ih od 03:30) i odmah sam zvala bolnicu oni rekli odmah dolazite 

u autu do bolnice 2x (to je max 5' od kuce) 

odmah u radjaonu i tu je poceo cirkus :), bila sam otvorena vec 3prsta 

od pomocnih sredstava prvo sam dobila taj happy gas i to je pomagalo donekle ali sam trazila epidural - i dobila ali tek na 6cm otvora pa je to usporilo proces 

mene su boljela samo ledja nikako stomak. Kompletan porod je trajao od dolaska u bolnicu 5ujutro do 6 uvece i oni kazu to je sasvim super za prvi put 

nisu me rezali ali sam maaalo pukla i zasio je dr od 4stepena 'povreeda' ja sam na prvom tom kazu povrsno malo povreda 

ali zbog epidurala sam malo imala problem da idem na wc i piskim pa su mi stavili kateter juce danas skinuli i vec sam puuno bolje! 

Beba je super! On je jedna slatka mrva koju neopisivo mnogo volim!!! 

Rucka i ja imam mlijeka samo malo da se ustelimo kako i sta da se on sabere da pocne da doji, jer je to problem ... Al kad pocne onda fino rucka :) 

 

pozz svuma!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedangram, sad ruckajte i mazite se! Zvuci kao lep porodjaj  bravo mama!

Jedangram voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico, cestitam! Nek je ziv i zdrav Viktor!;-)
Mitko, pa gde si ti bre?! Kako su klinci?
Jedangram, bravo, lijepo si to ti odradila!;-) Kako funkcionise to sa happy gasom? Mislim, pretpostavljam al ajd da pitam. Imam osjecaj da mi je to falilo na prvom porodjaju:-)

Earl Grey, mica 82 i Jedangram volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico cestitam ti! Sad mazenje i uzivanje♡

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam mico :wub:

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam mico :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čestitam Mico!

Hvala Earl Grey, sve ću to detaljno pogledati, pa ako ima kod nas ovde ima da uzmem, bolje mi deluje to za sedenje nego za stajanje.

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da kazem da je konkretan porod (pokrenuli su tj ubrzali dripom na kraju) trajao max sat mislim prije 45min - ostalo je bilo po njima sasvim normala jel, cak i to sat je njima ono wooow super a ja sam u fazonu ... Vadite me odavde!! 

Neko je pitao za gas ... Ludilo! Ubjedjivala sam muza da povuce jednom nije htio. Ja ssm u jednom trenutku samo vikala 'dajte mi moj gas!!' Nekako kad udahnes ispuni te gas olaksa mozak - kao doobro da je covjek pjan i tako prenose neke imas i pricas svasta i sve ti sega ... Ili desavalo mi se da kao da zaspim mene negdje odnese taj gas i onda me bol vrati u stvarnost isto kao u filmovima kad se ono bude sirom otvorenih ociju! 

Gas je zakon!!! 

 

Cintia, mica 82, Milen@ i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitke novim mamama, uzivajte sa bebama, mazite se.

Jedangram porodjaj traje od prve kontrakcije sa pravilnim razmacima ili pucanja vodenjaka pa do izlaska posteljice, ima faza otvaranja ona traje najduze, naponi tj izlazak bebe i kraj tj izlazak posteljice. Meni su oba puta naponi trajali ni 10 min a bebe ispale za 5 ali to ne znaci da mi je porodjaj trajao 5 minuta. Tako su nam u skolici za trudnice objasnili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico, cestitam :wub:

Posto se ni Andja ni Maja ne javljaju nesto mi se cini da sam vec u top 3, a ni Iskrica i Smizlica ne pisu vec odavno, pa ko ce ga znati, mozda je avgust ociscen, a ja na prvom mjestu :D

Ja sam na prethodnim stranama pisala o tom gasu, ZAKON. Povlaci se malo prije nego bol dosegne vrhunac, omami te na momenat, zavara mozak pa bol bude podnosljivija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Snow,hvala na pitanju,decica su super. Malo smo lutali,sad se vratili ,pa opet krenuli u vrtic. Bas im je nedostajao vrtic. A ja da ulovim malo da pisem. Ne znam kakva ce mi beba biti,mozda ne budem moogla nista da stignem :-) 

Inace,sin mi krece za tri godine u prvi razred,i vec sada moram da jurim ako zelim da ide u kvalitetnu skolu,jer se kandididuju po dve-tri godine ranije za te najkvalitetnije. Ovde se krece sa 6 godine. I bas sam sad u nekoj frci oko toga. Nasla sam jednu dobru skolu,koja je samo kilometar peske od nas,privatna je ali nije skupa i bas je na glasu. Jos samo da odem u skolu da vidim valja li,i da se sa muzem dogovorim da vidim ima li i on neke opcije. I da bude sve kako treba. 

Vidim,ovde se i drogirate zene ^_^ Salim se,ja sam za sve sto moze da pomogne bez posledica ,a da olaksa ove muke. Jeste,to sve prodje,ali mene taj bol opet plasi,bas bih volela da uspem kao prvi put da dobijem epi. 

Zoe je u pravu za trajenje porodjaja. Meni jeste prethodni bio za dva minuta u bolnici,ali je poceo sat ipo vremena ranije. Od prve kontrakcije,pa do kraja. To je inace vrlo malo,za nekog ko se oslanjao na iskustvo prvog porodjaja. Kod mene je prvi porodjaj trajao bas koliko treba za prvorotku,nista duze,ali sam uzivala sa epiduralom,i nisam imala pojma sta je porodjajni bol.  I jela,i kupala se u nekom bazencicu u bolnici,ma milina. A drugi put sam se skenjala,iako je bilo ekspresno.

kaficica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da kazem da je konkretan porod (pokrenuli su tj ubrzali dripom na kraju) trajao max sat mislim prije 45min - ostalo je bilo po njima sasvim normala jel, cak i to sat je njima ono wooow super a ja sam u fazonu ... Vadite me odavde!! 

Neko je pitao za gas ... Ludilo! Ubjedjivala sam muza da povuce jednom nije htio. Ja ssm u jednom trenutku samo vikala 'dajte mi moj gas!!' Nekako kad udahnes ispuni te gas olaksa mozak - kao doobro da je covjek pjan i tako prenose neke imas i pricas svasta i sve ti sega ... Ili desavalo mi se da kao da zaspim mene negdje odnese taj gas i onda me bol vrati u stvarnost isto kao u filmovima kad se ono bude sirom otvorenih ociju! 

Gas je zakon!!! 

 

Kiki92 i jetzel pretzel volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li neka zna, ima iskustva s tim, sta se u trudnoci sme koristiti protiv alergije (na ambroziju i sl.)? ako je od znacaja u 34-oj sam nedelji

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Mico :-) dobrodosao drugar! :-)

mica 82 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mico cestitam :babymommy: napokon super cetvorka porodjena :D

bogami smo se oduzile :D

MakiJana i mica 82 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li neka zna, ima iskustva s tim, sta se u trudnoci sme koristiti protiv alergije (na ambroziju i sl.)? ako je od znacaja u 34-oj sam nedelji

Imam jaku alergiju na ambroziju, pre par dana sam posetila alergologa i posle jos jednog alergotesta prepisao mi Nasonex sprej za nos koji je kortikosteroid ali delije samo lokalno, ne dopire do bebe, takodje mi je prepisan i antihistaminik Xyazal, i to 1 do 2 tablete dnevno ako budem morala, jos ga ne pijem.... izbegavaj rane jutarnje i vecernje stetnje kad je koncentracija polena u vazduhu najvea. Pokusaj da koristis obicnu hirusku masku, smanjujes tako kolicinu alergena koji dopiru do tebe, cesto peri kosu i menjaj posteljinu.

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, nisam se do sada ukljucivala, 34. sam nedelja i polako pocinjem da se brinem...
Posteljica je u drugom stepenu zrelosti, stoga bih trebala da mirujem, sto mi jako tesko pada... Takodje mi je bebica jako aktivna pa nisam sigurna da li bolovi dolaze od toga ili nesto nije u redu?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam svima, a i sebi :D

nisam mogla da se logujem sa fona.

Porodih se i ja, indukovali me jer sam imala neku infekciju. Danas sam dosla kuci, mm bio samnom, bilo super, bebac 3250, 51 cm. I on je dobro :)

eto. Sledeca! :D

lulu., mica 82, Milen@ i 18 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.