Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Krvarenje u trudnoći

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
242 odgovora na ovu temu

#41 Gost_bokicina mikica_*

Gost_bokicina mikica_*
  • Gost

Objavljeno 28 June 2010 - 03:04 PM

(B*o*k*i*c*a @ 28.06.2010, 13:18) View Post
u 7  nedelji trudnoce  sam prokrvarila nakon  vaginalnog ultra zvuka  i doktor mi je dao  progesteron injekcije  i  pregmil injekcije   po 1 na dva dana ,tad mi je stalo ali   sam  dan kasnije imala  malo krvi na toal. papiru  i od tad je ok  samo imam malo smedjeg   sekreta>nemam   nikakve bolove   da li je neko imao  slicno iskustvo?

ovu temu vec imas,ali da ti odmah odgovorim.ja sam imala krvarenje u 8. nedelji,pocelo je samo od sebe i isto tako,brzo prestalo.beba ti se jos uvek smesta u materici,pa je moguce da je to izazva;lo krvarenje,takodje nekim zenama se dogadja da prokrvare u vreme kada bi trebale da dobiju mesecnicu.ukoliko je uz pokazao da je beba ok ,nemas brige.odmaraj,nema dizanja teskog,lezi na levom boku i to bi bilo to.terapija ce ti pomoci da trudnoca ,,opstane``,ponekad se dogadja da tokom prvog trimestra nas organizam ne proizvodi dovoljno hormona,pa je dodatna terapija neophodna.i ja sam je primala do kraja 13.nedelje tj do pocetka drugog trimestra.posle se kod bebe razvije posetljica i pupcanik,pa oni proizvode potrebne hormone.ne mora iti nista strasno,samo odmaraj sto vise.budeli se opet dogodilo,pravac kod dr.
ODMARAJ I UZAIVAJ!
I DOBRODOSLA NA FORUM smile.gif

#42 Gost_Sanja BGD_*

Gost_Sanja BGD_*
  • Gost

Objavljeno 28 June 2010 - 10:15 PM

(bokicina mikica @ 28.06.2010, 15:04) View Post
,takodje nekim zenama se dogadja da prokrvare u vreme kada bi trebale da dobiju mesecnicu.

E ovo sam htela da pomenem kao jedan od mogucih razloga, meni je dr to govorila. smile.gif

#43 una11

una11
  • Član
  • 1 posts

Objavljeno 22 July 2010 - 03:58 AM

Drage moje, ja sam jedna od onih koje su imale problema sa krvarenjem i braonkastim iscetkom tokom prvih 2 meseca trudnoce. Uradili su mi sve moguce testove od analize tog iscetka pa do kompletne analize hormona. Ja zivim u Kanadi i ovde ne daju hormonske lekove dok se iscrpnim analizama ne pokaze da ti zaista trebaju. Bila sam luda od brige. Na uz su videli da se beba lepo razvija i svi su me tesili. I onda jednog dana sam se probudila i vise nije bilo iscedka. Sada sam u 6-tom mesecu. Sve ide po planu. Beba se super razvija i pravi je mali nemirko koji me sutira vrlo cesto  laugh.gif .
INteresantno je da mi ni jednog momenta niko nije rekao da treba da mirujem. Cak sam ih par puta pitala da li treba da uzmem slobodne dane na poslu, a oni su mi svi savetovali da radim i da se krecem kao sto sam i do sada. Kazu ako radis i aktivan si ne razmisljas o tim problemima koje imas, ili bar manje razmisljas.
Ovim sam samo htela da vam kazem da se ne brinete i ne pomisljate odmah na najgore. Mislite pozitivno i sve ce biti u redu

#44 Gost_bokicina mikica_*

Gost_bokicina mikica_*
  • Gost

Objavljeno 22 July 2010 - 11:47 AM

(una11 @ 22.07.2010, 03:58) View Post
Drage moje, ja sam jedna od onih koje su imale problema sa krvarenjem i braonkastim iscetkom tokom prvih 2 meseca trudnoce. Uradili su mi sve moguce testove od analize tog iscetka pa do kompletne analize hormona. Ja zivim u Kanadi i ovde ne daju hormonske lekove dok se iscrpnim analizama ne pokaze da ti zaista trebaju. Bila sam luda od brige. Na uz su videli da se beba lepo razvija i svi su me tesili. I onda jednog dana sam se probudila i vise nije bilo iscedka. Sada sam u 6-tom mesecu. Sve ide po planu. Beba se super razvija i pravi je mali nemirko koji me sutira vrlo cesto  laugh.gif .
INteresantno je da mi ni jednog momenta niko nije rekao da treba da mirujem. Cak sam ih par puta pitala da li treba da uzmem slobodne dane na poslu, a oni su mi svi savetovali da radim i da se krecem kao sto sam i do sada. Kazu ako radis i aktivan si ne razmisljas o tim problemima koje imas, ili bar manje razmisljas.
Ovim sam samo htela da vam kazem da se ne brinete i ne pomisljate odmah na najgore. Mislite pozitivno i sve ce biti u redu

ovde kod nas je praksa da se svako krvarenje trerira kao potencijalni podbacaj.mislim da se mirovanje u ranoj trudnoci preporucuje jer beba jos uvek nije dovoljno jako pricvrscena za matericu(posteljica i pupcanik se razvijaju tek u 4. mesecu),pa od toga i rizik za laksi gubitak ploda usled naprezanja isl.

#45 RuterRut

RuterRut
  • Član
  • 23 posts

Objavljeno 30 July 2010 - 10:01 PM

Svako krvarenje u trudnoci nije bas  normalno, ako se cesto javlja i ako je obimno, mislim da se mora hormonski tretirati i moriovanje je najvaynije. Secam se da sam s ja ponasala sasvim obicno i normalno na pocetku trudnoce i negde u 8. nedelji sam iskrvarila najstrasnije... A posle naravno... mirovanje!!!!

#46 Masha

Masha
  • Član
  • 199 posts

Objavljeno 31 July 2010 - 04:22 PM

Krvarenje u ranoj trudnoći je najčešće znak nedostatka progesterona ili kako su žene lepo objasnile, plodu je potrebno vreme da se zakači...
I čak da nema nekih komplikacija tj. krvarenja, treba se kontrolisati, mirovati, ne podizati ništa teško niti se izlagati fizičkim naporima..slažem se, drugo stanje nije bolest ali bolje je preduzeti sve mere naročito na početku dok se organizam ne navikne ...

Meni je lekar rekao da ukoliko je krv svetle boje, nalik menstrualnoj krvi - crvena, svetla, drečava ... najčešće je znak o pobačaju ...
Ukoliko je braon, prljavo crvena poput bordo ... manjak progesterona ili znak nisko usađene posteljice...

e , sad...

#47 RuterRut

RuterRut
  • Član
  • 23 posts

Objavljeno 06 August 2010 - 08:06 PM

(Masha @ 31.07.2010, 16:22) View Post
Krvarenje u ranoj trudnoći je najčešće znak nedostatka progesterona ili kako su žene lepo objasnile, plodu je potrebno vreme da se zakači...
I čak da nema nekih komplikacija tj. krvarenja, treba se kontrolisati, mirovati, ne podizati ništa teško niti se izlagati fizičkim naporima..slažem se, drugo stanje nije bolest ali bolje je preduzeti sve mere naročito na početku dok se organizam ne navikne ...

Meni je lekar rekao da ukoliko je krv svetle boje, nalik menstrualnoj krvi - crvena, svetla, drečava ... najčešće je znak o pobačaju ...
Ukoliko je braon, prljavo crvena poput bordo ... manjak progesterona ili znak nisko usađene posteljice...

e , sad...

Pa mislim da nije pravilo, ja sam imapa par puta onako bas obimno i jako svetlo.... ali nije doslo do pobacaja....
a u 7. mesecu kad sam imala par braonkastih kapi, to je bilo pred prevremeni orodja, a dr mi rekla da se ne uzbudjujem....

#48 Topaz

Topaz
  • Član
  • 4737 posts

Objavljeno 08 August 2010 - 10:42 PM

ja sam upravo prokrvarila, jako malo ... ne znam ima li potrebe da idem u hitnu??? sad.gif ili da se smirim i vidim sta ce dalje biti?
... nikada ne idi utabanom stazom jer tamo gdje ides drugi su vec bili ...

#49 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12444 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 08 August 2010 - 10:50 PM

U, Nani, opet si se nervirala.
Ako imas i bolove, ja bih zvala hitnu pa odmah se i sa njima mozes posavetovati.

Objavljena slika

Objavljena slika

#50 Topaz

Topaz
  • Član
  • 4737 posts

Objavljeno 09 August 2010 - 01:00 PM

(AnaNikolic @ 8.08.2010, 23:50) View Post
U, Nani, opet si se nervirala.
Ako imas i bolove, ja bih zvala hitnu pa odmah se i sa njima mozes posavetovati.

Nisam se nervirala (za divno cudo), igrala sam se sa cerkom i to nista strasno, na krevetu sam je skakiljala i ljubila po stomaku ona se kao branila (nisam je ni dizala ni nikakav napor) i nakon toga se pojavilo.

Upravo dok pisem ovo me zove sestra iz bolnice kaze (citiram): "nista strasno, da je to normalno jer se materica razvlaci, da odmaram i pijem puno čaja(?!?) i da dodjem sutra."

Mozda ja stvarno panicim bez razloga.

#51 Ana*

Ana*
  • Član
  • 12444 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 09 August 2010 - 01:10 PM

(nani @ 9.08.2010, 14:00) View Post
Mozda ja stvarno panicim bez razloga.

Po meni si pravilno postupila. Svi mi mozemo da kazemo iz iskustva sta i kako ali strucna osoba je ta koja zna sta i kako...

Objavljena slika

Objavljena slika

#52 Topaz

Topaz
  • Član
  • 4737 posts

Objavljeno 09 August 2010 - 01:18 PM

.... da, kada se desava nekom drugom znamo sta da kazemo, malo je drugacije kada se desava nama .... poslusacu sta kez i odmarati citav dan (nece mi tesko pasti da me jedan dan malo razmaze)

#53 Bubamara

Bubamara
  • Član
  • 297 posts

Objavljeno 02 September 2010 - 07:40 PM

Imam jedno pitanje... Ovo mi se nije ranije dešavalo, ili ja možda nisam primećivala. Trebam da dobijem za 4 dana, međutim danas mi se pojavila mrvica sekreta koji kao da je umrljan krvlju, više roze nego crven. Posle toga ništa. da li je neko imao slican problem?

#54 Gost_Clara82_*

Gost_Clara82_*
  • Gost

Objavljeno 02 September 2010 - 08:05 PM

(Bubamara @ 2.09.2010, 19:40) View Post
Imam jedno pitanje... Ovo mi se nije ranije dešavalo, ili ja možda nisam primećivala. Trebam da dobijem za 4 dana, međutim danas mi se pojavila mrvica sekreta koji kao da je umrljan krvlju, više roze nego crven. Posle toga ništa. da li je neko imao slican problem?

Meni se to dešavalo kada treba da dobijem..

#55 Bubamara

Bubamara
  • Član
  • 297 posts

Objavljeno 02 September 2010 - 08:14 PM

Hvala na odgovoru! Negde sam citala da se to može desiti i na pocetku trudnoce, pa sam zbuwena. volela bih da sam trudna, ali ne bih ni lažno da se nadm. test sam kupila, ali se još nisam usudila da ga uradim.

#56 Milana85

Milana85
  • Član
  • 64 posts

Objavljeno 02 September 2010 - 09:27 PM

(Bubamara @ 2.09.2010, 20:14) View Post
Hvala na odgovoru! Negde sam citala da se to može desiti i na pocetku trudnoce, pa sam zbuwena. volela bih da sam trudna, ali ne bih ni lažno da se nadm. test sam kupila, ali se još nisam usudila da ga uradim.

meni je tako bilo isto,samo mala mrljica i bila sam trudna......ujutru test u ruke i uradi ga

#57 Bubamara

Bubamara
  • Član
  • 297 posts

Objavljeno 02 September 2010 - 09:37 PM

(Milana85 @ 2.09.2010, 21:27) View Post
meni je tako bilo isto,samo mala mrljica i bila sam trudna......ujutru test u ruke i uradi ga

Mislis da nije rano za test?

#58 Bubamara

Bubamara
  • Član
  • 297 posts

Objavljeno 02 September 2010 - 09:46 PM

(Milana85 @ 2.09.2010, 21:27) View Post

Mislim, treba da dobijem za 4 dana, nikad mi ne kasni. zato pitam da li je rano možda za test?

#59 lelena

lelena
  • Član
  • 7 posts

Objavljeno 17 October 2010 - 09:35 PM

Drage mame, nadam se da mi mozete pomoci, jer imam nedoumicu. Trebalo je danas 17.10. da dobijem menstruaciju, ali nisam i to nije nista neobicno jer mi je ciklus u proseku na 35 dana, ali problem je sto vec 10-ak dana imam braon iscedak, imala sam par dana gorusicu kao u prethodnoj trudnoci, ali sam pomislila da je to samo zbog hrane, jer ne ocekujem trudnocu. Pored toga imam bolove u krstima isto 10-ak dana  kao da cu da dobijem, ali secam se da sam jedan dan imala i tup bol u stomaku koji je trajao svega par minuta. Brine me taj braon iscedak, da li on moze biti znak trudnoce? Prvi put mi se to pojavilo. Pored toga ne znam da li ima veze  sa tim sto sam imala temperaturu 37,5 a nisam imala nikakve znake prehlade, a nakon toga i dijareju. Nestrpljiva sam da sutra odem do apoteke da kupim test... Da li je imao neko slican problem (konkretno me brine iscedak)?

#60 mama Bojana

mama Bojana

mama Bojana

• Član
  • 1520 posts

Objavljeno 17 October 2010 - 11:48 PM

Leleana i sama znas da sve to sto opisujes mogu i ne moraju da budu simptomi trudnoce. Mnogo je rano.
Javi nam sta test kaze... Bilo bi lepo da se pojavi i druga crtica...

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika