Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Utrogestan - Progesteron

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
384 odgovora na ovu temu

#241 mamaJO

mamaJO
  • Član
  • 5 posts

Objavljeno 09 May 2012 - 09:07 PM

(Ana22 @ 8.05.2012, 22:41) View Post
Ej imam isti problem kao ti, sutra ce stici u nekoj apoteci u Resavskoj, javljam ti sve detalje sutra kad mi muz pogleda tacan naziv apoteke. On je svuda trazio i tako su mu tamo rekli, jer tamo je apoteka Igor mislim koja je imala utrogestan jos dok je bio na crnoj listi. Mada mm ne moze da se seti kako se zove pa ce videti sutra.

da,da,igor se zove ali nema...obigrali smo ceo bg ali nista!nadam se da je ovo kratkotrajna nestasica,pa nije to tek tako neki lek...
angry.gif

#242 Ivančica

Ivančica
  • Član
  • 19149 posts
  • Pol:nepoznat

Objavljeno 10 May 2012 - 07:33 AM

(mamaJO @ 9.05.2012, 21:07) View Post
da,da,igor se zove ali nema...obigrali smo ceo bg ali nista!nadam se da je ovo kratkotrajna nestasica,pa nije to tek tako neki lek...
angry.gif

Meni je juče kad sam zvala apoteke - apotekarka rekla da stiže sigurno za 10-15 dana, najkasnije do kraja maja.

#243 Suncokret

Suncokret
  • Član
  • 10096 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 10 May 2012 - 07:38 AM

(Ivančica @ 10.05.2012, 08:33) View Post
Meni je juče kad sam zvala apoteke - apotekarka rekla da stiže sigurno za 10-15 dana, najkasnije do kraja maja.

Taman, ako da Bog, kad meni bude zatrebalo biggrin.gif
Objavljena slika

#244 naita

naita
  • Član
  • 51 posts

Objavljeno 11 May 2012 - 07:35 AM

(Nanny @ 9.05.2012, 12:56) View Post
Kod nas ima utrogestan od 200mg, kosta 540 dinara. Nisam proverila kolike su zalihe u apoteci...

a gde kod vas,mislim u kom mestu zivis?meni je bas hitno potreban.

#245 Nanny

Nanny
  • Član
  • 3521 posts

Objavljeno 11 May 2012 - 10:11 AM

(naita @ 11.05.2012, 07:35) View Post
a gde kod vas,mislim u kom mestu zivis?meni je bas hitno potreban.

poslala sam ti pp.
Objavljena slika

#246 naita

naita
  • Član
  • 51 posts

Objavljeno 12 May 2012 - 04:23 PM

(Nanny @ 11.05.2012, 10:11) View Post
poslala sam ti pp.

hvala na informaciji,ali sam vec bila kod doktorke i dobila sam progesteron depo(inekcije)primam na 4.dan do kraja maja,a posle cu videti sta dalje...hvala jos jednom! rolleyes.gif

#247 Ana22

Ana22
  • Član
  • 128 posts

Objavljeno 13 May 2012 - 09:13 PM

Mene nije bilo jer nisam nasla ranije, tek juce slucajno u jednoj apoteci na Kanarevom brdu ukoliko ste iz Bg i kosta 572 din. Ako nekog interesuje posaljite mi pp da vam detaljno objasnim. Pozdrav
Objavljena slikaObjavljena slika

#248 Beba_Dimic

Beba_Dimic
  • Član
  • 1893 posts

Objavljeno 14 May 2012 - 09:05 AM

Koristila sam i Utrogestan 3X200mg i Partusisten na 3h, a odnosi mi nisu bili zabranjeni, jedino sto smo morali da koristimo kondome celu trudnocu, ali to zbog cijenice da moze doci lakse do infekcije u trudnoci... Prestli smo samoinicijativno kad sam se priblizila devetom, zbog straha od prevremenog porodjaja, koji je ipak bio pevremen nevezano od odnosa i lekova, kad porodjaj krene, nista ga ne zaustavlja... Mada iskustvo me je naucilo da trudnocu najbolje cuva lezanje, lezanje i samo lezanje... Oni su rekli da necu docekati 30. nedelju, a ipak sam ja usla i u 37. (36+1). Ali ja stvarno nisam ustajala, nisam ni do auta do dr isla sama, nego me je mm nosio. A vozila sam se samo do dr svaka vrsta putovanja duza od 15-20 min, najstrozije mi je bila zabranjena. Mada i to prodje, a znam koliko je tesko svakoj zeni  toj situaciji...
Ceka me to i ponovo, nadam se u sto skorije vreme... smile.gif jer moje trudnoce ce sve biti visokorizicne, ali tesim se, sad bar znam sta me sve ceka....

#249 M*a*j*a

M*a*j*a
  • Član
  • 3279 posts

Objavljeno 16 May 2012 - 03:02 PM

Pozdrav svim trudnicama,ja sam u 27.nedelji,beba je dobro,lepo napreduje,ali ja moram da se primirim.Doktorka mi je prepisala utrogestan 2x200mg i progesteron depo.Odnosi su mi zabranjeni.Ali ne opterecujem se time,najbitnije mi je da u avgustu drzim svoju nemirnu srecicu u narucju smile.gif
Objavljena slika
Objavljena slika

#250 Пилче

Пилче
  • Član
  • 770 posts

Objavljeno 05 June 2012 - 11:23 AM

Cao drustvo!! Zelim da vas pozdravim, nova sam na forumu i drago mi je da mogu procitati veoma pametne stvari rolleyes.gif
  Meni treba mala pomoc.. Desilo da sam zaboariva zbog umora da popijem jednu tabletu utrogestana da li to moze da se nadoknadi ili da nastavim na dalje kao da sew to nije ni desilo ?!!! Molim za pomoc

p.s. ocekujem trudnocu!! smile.gif)
Objavljena slika

#251 Tila

Tila
  • Član
  • 368 posts

Objavljeno 05 June 2012 - 11:50 AM

Tabletu utrogestana, kao ni bilo koji drugi lek (imaš u svakom uputstvu) nikada nemoj pokušavati da nadoknadiš pijući duplu dozu. Ako si zaboravila da popiješ lek nastavi redovno sa sledećom tabletom kada za nju dođe vreme.
Koristila sam utrogestan od 7-8 nedelje do pre dve nedelje otprilike i naravno da mi se za svo to vreme desilo da preskočim (zaboravim) da uzmem tableticu.

Bez nervoze i želim ti lepo druženje na forumu i naravno uskoro da vidimo trudnički tiker smile.gif
Objavljena slika

#252 Ivančica

Ivančica
  • Član
  • 19149 posts
  • Pol:nepoznat

Objavljeno 05 June 2012 - 01:15 PM

(Пилче @ 5.06.2012, 11:23) View Post
Cao drustvo!! Zelim da vas pozdravim, nova sam na forumu i drago mi je da mogu procitati veoma pametne stvari rolleyes.gif
  Meni treba mala pomoc.. Desilo da sam zaboariva zbog umora da popijem jednu tabletu utrogestana da li to moze da se nadoknadi ili da nastavim na dalje kao da sew to nije ni desilo ?!!! Molim za pomoc

p.s. ocekujem trudnocu!! smile.gif)

Baš kao što ti je Tila napisala. Sačekaš vreme sledeće pa uzmeš. Ne uzimaš duplu dozu da nadoknadiš. Bez brige i to što si zaboravila nije ništa strašno. Sve ok smile.gif

#253 Topaz

Topaz
  • Član
  • 4737 posts

Objavljeno 05 June 2012 - 01:20 PM

Dr mi je rekla da koristim još 7 dana utrogestan i da prestanem tj do 37 nedelje

Takođe sam je pitala da li je tačno da se žene teže otvaraju ako koriste ovu terapiju do kraja i rekla mi je - samo ukoliko dođe do poroda u okviru od 24h od uzimanja posljednje terapije ....
... nikada ne idi utabanom stazom jer tamo gdje ides drugi su vec bili ...

#254 Пилче

Пилче
  • Član
  • 770 posts

Objavljeno 07 June 2012 - 10:31 AM

(Ivančica @ 5.06.2012, 13:15) View Post
Baš kao što ti je Tila napisala. Sačekaš vreme sledeće pa uzmeš. Ne uzimaš duplu dozu da nadoknadiš. Bez brige i to što si zaboravila nije ništa strašno. Sve ok smile.gif

Hvala punooooo!!!!! smile.gif
Objavljena slika

#255 Tila

Tila
  • Član
  • 368 posts

Objavljeno 03 July 2012 - 10:23 AM

Prestala sam koristiti utrogestan i ostala mi je jedna cela kutija od 200 mg (14 kom) i u drugoj 7+3 kom. i želim da ga poklonim nekome kome treba...Javite se na pp da se dogovorimo oko slanja.
Objavljena slika

#256 Anonymous

Anonymous
  • Član
  • 3734 posts

Objavljeno 05 July 2012 - 06:10 PM

Koliko sam mogla da primetim, moze se naci bez problema po ovim malo zabacenim apotekama.  wink.gif
Objavljena slika
Objavljena slika

#257 bubica.

bubica.

bubica.

• Član
  • 870 posts

Objavljeno 05 July 2012 - 06:33 PM

(Anonymous @ 5.07.2012, 19:10) View Post
Koliko sam mogla da primetim, moze se naci bez problema po ovim malo zabacenim apotekama.  wink.gif

Da moze ,i to ga uvek ima,progesteron 120,00 ampula a utrageston 570,00( i od 100mg i od 200mg )
Objavljena slika
Objavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slikaObjavljena slika

#258 respect

respect
  • Član
  • 873 posts

Objavljeno 05 July 2012 - 10:32 PM

Bubice gde ima utrogestana po 570 dinara?Ja ga trazim bezuspesno sad.gif Nasla mi je mama danas kod nje 2 kutije od 100mg sto mi je dovoljno za 15 dana jer pijem 2x200mg
fudbaler 10.3.2002
boss 12.1.2011
Objavljena slika

#259 M@r@

M@r@
  • Član
  • 7934 posts

Objavljeno 05 July 2012 - 10:39 PM

(respect @ 5.07.2012, 23:32) View Post
Bubice gde ima utrogestana po 570 dinara?Ja ga trazim bezuspesno sad.gif Nasla mi je mama danas kod nje 2 kutije od 100mg sto mi je dovoljno za 15 dana jer pijem 2x200mg

Ja sam ga kupila pre dve nedelje u privatnoj apoteci u Resavskoj ulici, skoro pa na uglu sa Bulevarom, sa leve strane kad ideš ka Bulevaru. Cena je bila tako oko 570-580 din
Objavljena slika

Objavljena slika

#260 Anonymous

Anonymous
  • Član
  • 3734 posts

Objavljeno 06 July 2012 - 08:20 AM

ja inace nisam bila obavezna da uzimam, utrogestan, ali zbog aminociteze koju radim za koju nedelju (a imam 24 godine, ali zbog rezultata double testa, 1:266, poslali me na triple, koji ne zelim da radim, pa sam otisla lepo kod privatnika da radim aminocitezu odmah, btw nemoj da zalite pare za privatnika od pocetka trudnoce, ja se samo nervirala i shizela na shalterima drzavnih bolnica i DZ. A da ne pricam, kako su me lose izmerili, i kako je neka devojka koja se tek ucila da gleda na ultra zvuk, merila bebu kad sam radila double test!  wacko.gif ), rekla mi doktorka da krenem da koristim ranije, i da nastavim posle iste tri sedmice..
ne znam koliko je mm platio, ali znam da je nasao u nekoj zabacenoj apoteci.. Uglavnom svi koji kupuju, traze odmah u prvoj po izlasku od doktora.. i onda je u centru i shire nestashica..

i da, pitanje:
Jel imate neke lose reakcije na ovaj lek?!  (mene su grudi opet pocele da bole!!!!!  angry.gif )
Objavljena slika
Objavljena slika

0 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 0 gostiju, 0 anonimnih korisnika