Idi na sadržaj

seracell_left
seracell_right

Utrogestan - Progesteron

• Molimo Vas da se ulogujete da biste odgovorili
384 odgovora na ovu temu

#21 Gost_bokicina mikica_*

Gost_bokicina mikica_*
  • Gost

Objavljeno 04 May 2010 - 06:40 PM

ja sam razumela da je to u stvari progesteron,neka me isprave ako gresim. huh.gif

#22 *Pufnica*

*Pufnica*
  • Član
  • 64 posts

Objavljeno 04 May 2010 - 07:01 PM

Moze li mi neko objasniti sta je UTEROGESTAN,ne mogu nigde da nadjem prevod,unapred hvala.

N*A*S*E* *S*R*C*E

#23 Anchi-KŠ

Anchi-KŠ
  • Član
  • 1624 posts
  • Pol:ženski

Objavljeno 04 May 2010 - 08:52 PM

(*Pufnica* @ 4.05.2010, 19:01) View Post
Moze li mi neko objasniti sta je UTEROGESTAN,ne mogu nigde da nadjem prevod,unapred hvala.

To je ustvari progesteron, inače su to hormonske tablete za održavanje trudnoće. To ti je neko laičko objašnjenje.

Jel ga piješ?
Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

#24 Gost_bokicina mikica_*

Gost_bokicina mikica_*
  • Gost

Objavljeno 04 May 2010 - 09:05 PM

ja sam ga priamala u inekcijama na svaka 3 dana do kraja 3. meseca.pakovanje od 5 ampula je kostalo oko 500 din,propizvodjac,galenika.zove se progesteron  depo

#25 Anchi-KŠ

Anchi-KŠ
  • Član
  • 1624 posts

Objavljeno 04 May 2010 - 09:11 PM

(bokicina mikica @ 4.05.2010, 21:05) View Post
ja sam ga priamala u inekcijama na svaka 3 dana do kraja 3. meseca.pakovanje od 5 ampula je kostalo oko 500 din,propizvodjac,galenika.zove se progesteron  depo

I ja sam ga primala na početku trudnoće (samo 5 kom. svakog trećeg dana), a od pre mesec dana pijem Utrogestan 3x1
Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

#26 Gost_bokicina mikica_*

Gost_bokicina mikica_*
  • Gost

Objavljeno 05 May 2010 - 07:11 AM

Pored injekcija progesterona ,svaki dan sam pila 2x1 duphaston.Sad vise nista ne  primam,bebac je OK biggrin.gif

#27 Gost_bokicina mikica_*

Gost_bokicina mikica_*
  • Gost

Objavljeno 05 May 2010 - 07:12 AM

PS hormonske terapije se ne prepisuju samo za trudnocu vec i za regulisanje drugih stvari,ne znam sta pufnici konkretno treba.

#28 Anchi-KŠ

Anchi-KŠ
  • Član
  • 1624 posts

Objavljeno 05 May 2010 - 07:27 AM

(bokicina mikica @ 5.05.2010, 07:11) View Post
Pored injekcija progesterona ,svaki dan sam pila 2x1 duphaston.Sad vise nista ne  primam,bebac je OK biggrin.gif

Ma i meni je bebac super, ali Utrogestan pijem jer mi je grlić materice skraćen pa da se ne bi otvorila!
Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

#29 Gost_bokicina mikica_*

Gost_bokicina mikica_*
  • Gost

Objavljeno 05 May 2010 - 07:38 AM

(Anchi-KŠ @ 5.05.2010, 07:27) View Post
Ma i meni je bebac super, ali Utrogestan pijem jer mi je grlić materice skraćen pa da se ne bi otvorila!

samo ti sedi kod kuce i odmaraj!pripremaj se za bebca biggrin.gif

#30 Anchi-KŠ

Anchi-KŠ
  • Član
  • 1624 posts

Objavljeno 05 May 2010 - 07:43 AM

(bokicina mikica @ 5.05.2010, 07:38) View Post
samo ti sedi kod kuce i odmaraj!pripremaj se za bebca biggrin.gif

Moram, šta ću      
Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

Objavljena slika[/html]

#31 *Pufnica*

*Pufnica*
  • Član
  • 64 posts

Objavljeno 05 May 2010 - 10:39 AM

(Anchi-KŠ @ 4.05.2010, 20:52) View Post
To je ustvari progesteron, inače su to hormonske tablete za održavanje trudnoće. To ti je neko laičko objašnjenje.

Jel ga piješ?

Da jedna tableta sadrzi 100mg, a ja pijem 3x2, pa me zanima de li je to u redu,jer doktorka je tako prepisala,ali ne znam da li zna da su po 100mg,a ja pijem po dve.
N*A*S*E* *S*R*C*E

#32 *Pufnica*

*Pufnica*
  • Član
  • 64 posts

Objavljeno 05 May 2010 - 10:41 AM

(bokicina mikica @ 4.05.2010, 21:05) View Post

Znam ja sam dobijala od pocetka trudnoce, a sad pijem utrogestan ali me zanima njegova objasnjenja, znam da sadrzi progesteron ali hocu vise da znam o tom leku,jer sve je ne grckom.
N*A*S*E* *S*R*C*E

#33 *Pufnica*

*Pufnica*
  • Član
  • 64 posts

Objavljeno 05 May 2010 - 10:48 AM

(bokicina mikica @ 5.05.2010, 07:12) View Post
PS hormonske terapije se ne prepisuju samo za trudnocu vec i za regulisanje drugih stvari,ne znam sta pufnici konkretno treba.

U trudnoci,cemu sluzi utrogestan,znam da sadrzi progesteron,ali nesto o tom leku nema nista da se nadje.
N*A*S*E* *S*R*C*E

#34 Gost_bokicina mikica_*

Gost_bokicina mikica_*
  • Gost

Objavljeno 05 May 2010 - 11:39 AM

(*Pufnica* @ 5.05.2010, 10:48) View Post
U trudnoci,cemu sluzi utrogestan,znam da sadrzi progesteron,ali nesto o tom leku nema nista da se nadje.

ne znam konkretno o tom leku i doziranju.meni su objasnili da se ponekad dogadja da sam organizam ne proizvodi dovoljno hormona da bi se trudnoca odrzala,pa je zato potrebno primati ih dodatno.Cim se bebi razvije posteljica koja takodje luci hormone,situacija je bolja.bar je meni tako bilo.po ulasku u 4. mesec sam prestala da ih koristim,po nalogu lekara.

#35 lolica

lolica
  • Član
  • 12 posts

Objavljeno 05 May 2010 - 01:42 PM

ja sam juce kupila utrogestan 1080din, strasno, pijem ga jednu ujutru jednu uvece, na otprilike 12sati... moram ici u usce u tu apoteku..a sta ces mora se...

#36 Dabo

Dabo
  • Član
  • 304 posts

Objavljeno 06 May 2010 - 10:48 AM

(*Pufnica* @ 5.05.2010, 10:48) View Post

meni je ljekar prepisao utrogestan, a kad kad u kombinaciji sa inekcijama progesterona, zbog kontrakcija misica materice,... pa vjerovatno taj lijek opusta misice materice, to je moja logika, sto ne znaci da je taj lijek bas za to. A sto manje trazi informacija o utrogestanu, cisto da se ne uplasis kada saznas da je u velikom broju drzava na spisku zabranjenih lijekova. Zasto, ne znam:(

#37 Dabo

Dabo
  • Član
  • 304 posts

Objavljeno 06 May 2010 - 10:56 AM

(*Pufnica* @ 5.05.2010, 10:39) View Post
Da jedna tableta sadrzi 100mg, a ja pijem 3x2, pa me zanima de li je to u redu,jer doktorka je tako prepisala,ali ne znam da li zna da su po 100mg,a ja pijem po dve.

Ovo je bas ''udarna'' doza. Dobro je kada nemas nikakvih kontraindikacija.
Ja sam ga uzimala od 5.sedmice do ulaska u 5.mjesec. 3x1 svaki dan, i kao sto rekoh ranije u kombinaciji sa inekcijama progesterona svaki drugi dan, a poslije osam dana svaki teci dan, ..i sve to dok nisam dobila jace bolove u venama po nogama i neki svrab na potkoljenicama i podlakticama. Onda su mi inekcije ukinute, a utrogestan mi je prepisan, tada, vaginalno (iskljucivo) 3x1.

#38 Vexy

Vexy
  • Član
  • 38 posts

Objavljeno 07 May 2010 - 08:18 PM

(bokicina mikica @ 5.05.2010, 11:39) View Post
ne znam konkretno o tom leku i doziranju.meni su objasnili da se ponekad dogadja da sam organizam ne proizvodi dovoljno hormona da bi se trudnoca odrzala,pa je zato potrebno primati ih dodatno.Cim se bebi razvije posteljica koja takodje luci hormone,situacija je bolja.bar je meni tako bilo.po ulasku u 4. mesec sam prestala da ih koristim,po nalogu lekara.

Odlicno objasnjeno pa da se ne ponavljamo.I ja sam ga pila u pocetku trudnoce i sada imam bebu od 4 meseca  biggrin.gif Nista se ne brini,to je uobicajena terapija za pocetak trudnoce  biggrin.gif

#39 *Pufnica*

*Pufnica*
  • Član
  • 64 posts

Objavljeno 08 May 2010 - 01:00 PM

(Vexy @ 7.05.2010, 20:18) View Post
Odlicno objasnjeno pa da se ne ponavljamo.I ja sam ga pila u pocetku trudnoce i sada imam bebu od 4 meseca  biggrin.gif Nista se ne brini,to je uobicajena terapija za pocetak trudnoce  biggrin.gif

Hvala pozdrav!
N*A*S*E* *S*R*C*E

#40 suzanadejan

suzanadejan
  • Član
  • 10 posts

Objavljeno 13 May 2010 - 10:59 AM

to je hormon koji se daje trudnicama kao preventiva od prevremenog porodjaja. oralno ili vaginalno. trenutno je nestasica, ali ga ima u nelegalnoj prodaji u nekim apotekama u beogradu.

3 član(ova) čita ovu temu

0 članova, 3 gostiju, 0 anonimnih korisnika