Porodilište "Višegradska" - Beograd

odgovora

Objavljeno

Anđelčić, svaka čast na izveštaju. Ja sam do sad bila na endokrinologiji (I sprat), patologiji (prizemlje), i u dnevnoj bolnici (-2). Na 4.sprat idem jer mi tamo radi dr. ali nikad nisam ležala tamo. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki, pisi kako je na prizemlju!

 

Andjelcic, hvala puno!

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

4. sprat je isto porodilje prirodno porođene apartmani pored neonatologije. I na 4.tom sam bila kod cimerke da joj odnesem šta joj treba jer nije mogla da ustaje, apartmani su isti kao na odeljenju za cr, kreveti niski da može da se ustane, klima, ormari, dvokrevetni su apartmani sa kupatilima koji su poprilično novi i sređeni.

Kikiriki ko ti je dr?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo je staro skoro godinu dana. Porodila sam se u novembru 2015. sa blizancima CR (hitnim), prevremeni porodjaj u 34 nedelji, u 19:30h.

Pre toga sam lezala na humanoj i ni malo nisam bila lekarima koji u tom trenutku bili na odeljenju. Babice ocena 10+, ali lekari 0.

Porodila me doktorka koja mi je i vodila trudnocu (kao da sam gadjala, bila je dezurna). Lezala sam skoro 2 sata u boksu, jos 9 zena se poradjalo tada i verujte da nisam cula ni jednu jedinu ruznu rec da je ikome bila upucena. Naprotiv, babice u porodilistu su bile toliko divne da me prosto grizla savest sto moram na CR.

Noc sam provela na intezivnoj, nemam pojima kakva je - spavala sam do jutra :)

Odeljenje CR, lezala sam u dvokrevetnoj sobi, sestre na odeljenju super, sve do jedne. E sad, mene niko nije terao da ustanem, ustala sam sama vec oko 13h. Bebe su bile naodeljenju neonatologije na poluintezivnoj nezi i zelja da odem do njih bila je veca od svih bolova. Porodila se u utorak uvece, u petak izasla kuci. Doduse bez bebica, one su nam se pridruzile kasnije.

Sve u svemu, ja imam reci hvale za Visegradsku jer znam da u njoj radi ogroman broj pozrtvovanih lekara, babica i ostalog osoblja, koji ce svoj posao odraditi perfektno, bez trazenja novca, poklona i bilo cega drugog....a one druge lekare ne zelim ni da komentarisem, jer naucila sam davno kako da ih izbegnem ;) 

 

malagarava i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje iskustvo o Višegradskoj je još uvek sveže. Porodila sam se u aprilu, po drugi put. Ovaj put sam ležala na humanoj i oduševila se čistoćom i kompaktnošću sobe, a najviše frižiderom, koji je baš u ono početno vreme vrućina, bio veoma potreban. :) Sestre, čistačice ,servirke i doktori, kako dole, tako i na 3.spratu na odeljenju cr, su bili jako ljubazni. Pojedine sestre iz laktarijuma su bile pomalo neodgovorne po pitanju saveta o dojenju, ali internet je tu dosta značio. :) U sobama na cr, čistačice su po 2,3 puta dolazile da čiste, tako da je higijena bila veoma zadovoljavajuća. Poslednji dan, zbog gužve, prebacili su me u drugi deo hodnika, gde su vaginalno porođene žene, i tamo sam bila zgrožena nehigijenom wc-a. Iskreno, za to ne krivim čistačice, već žene koje očigledno nemaju nimalo kulture da očiste za sobom.. Ono je bilo fuj... Ja sam se psihički pripremala za odlazak ..

Ah, da... Pošto sam na humanoj bila nedelju dana, uživala sam u hrani.. :) Cimerka i ja smo jedva čekale klopu i deserte. Sve je bilo ukusno i raznovrsno... Dole sam se osećala kao u hotelu.... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prizemlju na patologiji je ovako:

Higijena po sobama je loša jer jednom dnevno kad su radni dani dođe čistačica, vikendom ništa. Higijena u wc i kupatilu je loša (ne grozno jeziva ali loša) čistačica dolazi isto kad i u sobe... A žena ima raznih, (najčešće romkinje ali ima i drugih iz socijalno ugroženih porodica) pa ne znaju kako se upotrebljava wc pa neka čuči, neka vuče sos konopac umesto onog za vodu, neka baca uloške u korpicu za sapun i šampon u tuš kadi, neka koristi zidove od kupatila umesto wc papira (ne daj bože da spere vrelom vodom to što je ostavila)... Sve u svemu treba nositi svoj wc papir i poželjno one jednokratne podmetače za wc. Babice su ok. Nisu bezobrazne, ima strogih ali ne nepravičnih tako da u principu korektno rade svoj posao. Načelnica Patologije je dr. Gojnić, ona je fenomenalan stručnjak i ako imate neku tešku, zakukuljenu, zamumuljenu bolest daj vam Bože takvog lekara. Zaista je detaljna i sve hoće da ispita. Ali ako imate običnu gripu, ne dao vam bog da odete kod nje jer će da vas izmuči sa trista analiza i dok ne bude 100% sigurna da vam se gripa povukla neće vas pustiti kući, pa čak iako sama vidi da je sve ok. Ostali lekari su ok, stručni, prijatni, pozitivni.

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj dr. u Višegradskoj je dr. Nebojša Marković

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A od cega zavisi na kom si odeljenju?

Vidim da ima vise odeljenja za trudnice (gde ja kao laik ne vidim ralziku iymedju humane reprodukcije, visokorizicne i patlogije)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavisi prvo od doktora koji te vodi, a onda i od toga gde ima mesta. Na humanoj se najteze dobija mesto, a od svih odeljenja je relativno skoro renovirano. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dakle ja cu po svoj prilici na odeljenje visokorizicne. trudnoce. 

Ima li svezijih utisaka odatle :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarica je juče izašla iz Gak-a, od poklon paketa dobiješ malu golu bebu i otpusnu listu. Nisu im davali Bg paket.

 

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dešava se da nemaju pakete odmah. Takav slučaj je bio i sa mojom drugaricom, pa su joj dali broj telefona na koji može da se raspita o prispeću paketa i da ga podigne kada može, što je ona svakako uradila...

Definitivno je osiromašen paket u odnosu na 2014. kad sam se 1.put porodila. Tad pored kozmetike za bebu i mamu, bilo je i garderobice, peškirića, jednokratnih i platnenih pelena, torba i svašta nešto. Sada, dobile smo "samo" kozmetiku i malo pakovanje pelena i par uzoraka farmaceutskih proizvoda. Da me ne shvatite pogrešno da se žalim, i ovo je odlično! Ja sam inače u Požarevcu i ovde dobiješ na izlasku, što reče Kikiriki, bebu, otp.listu i onaj Pampers neseser..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam se 2011 porađala, ja sam dobila ogromnu kutijetinu sa tonom stvari. I tad sve je bilo za max 60€ a ne 100 € kao što su pričali. Poslednje što sam čula je da dobiješ kesu, a sad izgleda više ni to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad sam se 2011 porađala, ja sam dobila ogromnu kutijetinu sa tonom stvari. I tad sve je bilo za max 60€ a ne 100 € kao što su pričali. Poslednje što sam čula je da dobiješ kesu, a sad izgleda više ni to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A od cega zavisi na kom si odeljenju?

Vidim da ima vise odeljenja za trudnice (gde ja kao laik ne vidim ralziku iymedju humane reprodukcije, visokorizicne i patlogije)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Od toga gde ti je dr, ako nemas svog dr onda od toga gde ima vise memsta. Zenen kojima je potrebna najbolja nega koje bukvalno ne smejuvda se pomere idu na humanu jer su tamo najbolji uslovi. Ja sam bila na infertilitetu jer mi je dr bila tada na tom odeljenju i jer sam pre toga tu ispitivala sekundarni sterilitet, tu su mi radili HSG i ostalo, mada i dr pretumbavaju. Kad na INF nije bilo mesta isla sam na humanu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drugarica je juče izašla iz Gak-a, od poklon paketa dobiješ malu golu bebu i otpusnu listu. Nisu im davali Bg paket.

 

Ja nisam dobila nista na otpustu, posle sam nasla br odeljenja na netu i zvala svakog dana dok mi posle dve nedelje nisu rekli da dodjem po paket, da je stigao. Tad sam vec bila ponovo hospitalizovana zbog komplikacija, pa sam samo za vreme posete poslala muza da odseta do drugog kraja bolnice do odeljenja cr da pokupi paket. Nije bio Bog zna sta, i bez toga bih prezivela, ali kad su vec namenili mojoj bebi zasto bih ostavila da ga neko smota, a ja sam na otpustu potpisala da cu ga uzeti kad stigne...

malagarava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oktobarci nisu dobili ništa :( ali naravno, ne praviš bebu zbig bg paketa... Ali što da daš da ga neko zadrži za sebe kad je već namenjeno tvojoj bebi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2013. kad su paketi bili bas bogati isto je osoblje znalo da zakine na paketima.

Mojoj cimerki sa IMD cije je dete rodjeno s ocenom 2 ili 3 nisu hteli da daju paket, pa se ona svadjala i jedva izborila. 

Osoblje je bilo u fazonu, ionako nece preziveti...ali mali lavic je imao 2 meseca kad sam ga upoznala i itekako se borio! :)

I ona je sigurno imala prece brige od glupog paketa, ali zasto da ne dobije kad ima jednaka prava na to, i zasto da neko sebi strpa u dzep ono sto je namenjeno nnenom detetu!

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moreee kakav je to bezobrazluk...kako nekoga nije sramota da uopšte kaže majci deteta koje ima zdravstvenih problema - e, pa ne treba ti paket, jer ti beba nije dobro :angry: pa to je bre da im glave pootkidaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

2013. kad su paketi bili bas bogati isto je osoblje znalo da zakine na paketima.

Mojoj cimerki sa IMD cije je dete rodjeno s ocenom 2 ili 3 nisu hteli da daju paket, pa se ona svadjala i jedva izborila. 

Osoblje je bilo u fazonu, ionako nece preziveti...ali mali lavic je imao 2 meseca kad sam ga upoznala i itekako se borio! :)

I ona je sigurno imala prece brige od glupog paketa, ali zasto da ne dobije kad ima jednaka prava na to, i zasto da neko sebi strpa u dzep ono sto je namenjeno nnenom detetu!

 

Ima li granica ljudskoj gluposti i bezobraluku?! Ne mogu da verujem da ovo citam :(

Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me čekiram VRT u Višegradskoj. Nije loše, deluje mi da je malo odeljenje. U sobama nema lavaboa, wc je isti kao sa patologije... Sobe su dvokrevetne...

A noć sam provela u porodilištu, i tamo nije loše, boksevi su ok, sestre fine ali stroge. Mada realno, i moraju da budu takve jer pacijentkinje u onom ludilu od bolova neće da slušaju, i čine sebi i bebi na štetu.

Uz malo sreće, za jedno šest nedelja ću da vam javim i kako je na odeljenju cr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Skembali te Kikirki?

 

Malo za'ebano bez lavaboa, al mogu se zubi i ne prati nedeljak dana. :D

 

Izmenjeno od strane malagarava
Kikiriki voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me čekiram VRT u Višegradskoj. Nije loše, deluje mi da je malo odeljenje. U sobama nema lavaboa, wc je isti kao sa patologije... Sobe su dvokrevetne...

A noć sam provela u porodilištu, i tamo nije loše, boksevi su ok, sestre fine ali stroge. Mada realno, i moraju da budu takve jer pacijentkinje u onom ludilu od bolova neće da slušaju, i čine sebi i bebi na štetu.

Uz malo sreće, za jedno šest nedelja ću da vam javim i kako je na odeljenju cr.

Uh kako mi je poznata noc u porodilistu. Ja sam imala tri takve noci... na kraju sam shvatila da su babice poprilicno ljubazne u odnosu ma to kako su postovane.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, imaš žene koje ne sarađuju i tako ugroze i bebu i sebe. Ja čujem kako babica prvo pet puta normalno kaže uradi ovo, uradi ono, a ova samo viče nemogu...boli me. Pa jbt nisi na plažu došla..I očekuje da medicinsko osoblje uradi sve za nju. Pa čekaj, valjda i ti treba da se potrudiš za svoje dete. A ne, mene boli, i to je vaš problem. I beba namučena, jer ova nije slušala, pitanje je da li su uspeli da mu pomognu gore na inenzivnoj...a majka ni da pita kako je malecki već leži i gleda. Svesna, ne kuka, znači bol je prošao...znači da je bio nprmalan porođaj, a prenemagala se kao da je ne znam šta. Drugo je kad ženi nije dobro, pnda naravno uključuješ tešku artiljeriju, lekare, CR ako treba...a ove sebične razmažene krave koje više zanima što njih boli nego što povređuju svoje dete...uh, baš sam ljuta. Videla sam i da je babica bila besna, i na kraju počela da viče, nije vređala, ponižavala, nego je pokušavala da natera gospođu da odreaguje, a kad je videla da beba ne mrda i ne plače otrča jedna sa bebom na intenzivnu, a ova druga besnaaaa samo što se nije rasplakala, ljutila se u drugom boksu (da porodilja ne može da je čuje).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.