Treći trimestar

odgovora

Objavljeno

Cestitke Ivana!!!

I pitanje za sve prisutne. Kad se prelazi u 3.trimestar?

Ivana13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Ivana :babymommy: da ste zivi I zdavi 

Treci trim od 27.ili 28.nedelje koliko ja znam 

bepce i Ivana13 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestita Ivana :baby::wub::wub:

Ivana13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, cestitam :) dobro si ti i prošla kad ti bebac ima 4kg. uzivajte, pa se vidimo valjda svi u ćaskalistu ....

mama mazo, ti si genije. Koji crni gosti tako brzo?! :)  Sunce ti poljubim. Mi zovemo goste tek tamo posle par meseci. A ranije dođje samo najuza rodbina, naši roditelji , brat mužev i moje sestre. I to ne svi odjednom nego ih postepeno zovemo da ne prave guzvu, i da beba ima svoj mir. Doduse, mi ne pratimo obicaje, one babine i ta cuda sto ide posle nekog vremena. 

I to je istina sto Zoe kaze. Treba ipak da se odmara. Ali nije da sam se i ja nesto uopste toga pridržavala ali ipak mislim da treba malo spustiti rucnu. Setim se i ja povremeno toga da treba živeti jos dugo godina zdrav :) 

u treći možete kad hoćete :) Al pocinje od ulaska u 28.nedelju :P 

sto se tice mog ranijeg porodjaja kao i obično, svašta je moguće. Doduse, ja se bas osecam katastrofa i bolje jos da saceka da me prodje ovaj kašalj ,pa onda da izadje :) da budem skroz zdrava.

mama mazo, koliko si se ti pre ranije poradjala?

bepce i Ivana13 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, cestitam :wub:

Ma odmaram ja, u 3h provedem minimalno jedan sat lezeci ili u polusjedecem polozaju i onda lezim cijelu noc :D jedino eto sto ne spavam :)

Mitko, starija mi je rodjena u 39.,a mladja 38.sedmici. Trudnoca niska, cijelu trudnocu sam se osjecala ko govno <_< bolilo me dole i pritiskalo tako da sam bila sigurna da ce izletiti ranije nego one.

Ivana13 i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana čestitam!!

U treći se prelazi u 27+ nedelja, odnosno u dvadesetosmoj nedelji.

Ivana13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu malo da virkam i tu i tamo, sad sam 24.nedelja. :lol:

Bepce, kako si ti 24.nedelja kad vidim na temi "Spisak trudnica" da si iza mene, da ti je termin 16.januar a meni 15. a ja sam danas 22+2. Da li se to kod vas drugačije računa ili je neka greška u pitanju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam gledala sta mi je dr napisala ptosli pon.u knjizicu i tamo pise 22+1, sto bi znacilo 23 ned. I po tome gledano juce bi bila 23+1. Sto znaci 24.nedelja. ako dr nije sta zeznula pa sa njom i ja. Jer su mi se zadnje 3 nedelje brzo obrnule pa sam se malo izgubila u racunanju.

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cintia sad sam izracunala i ja. U pravu si- preskocila sam jednu nedelju. Dobro da si mi skrenula paznju. Dr se zabrojala, a sa njom i ja. Hihihi nesto mi se zuri!

Cintia voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima, mi smo super, malac je dobar, rucka, spava, kaki pa u krug hahaha

ja sam mnooogo bolje, dobila sam danas ipak 2 kese transfuzije, nebo i zemlja kako sam se osecala onda a kako sad. Trebalo bi u petak da idemo kucici, ako se nesto pu pu ne zakomplikuje ili ako je neki problem razlog zasto je plodova voda bila zelena a ne bistra, mada kaze doktorka da to kao nema veze da li je trudnoca prenesena ili ne (izgled pl .vode)... Videcemoo... Nadam se najboljem...

Kiki92, Earl Grey, Milen@ i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cestitke Ivana :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana, jer idete sutra kucici? Obozavam to uzbudjenje pred izlazak......

Ne ostavih izvestaj. Bebica dobro, po proceni prosecne tezine 3,450 kg, i dalje nemirna i visoko. Prijem u ponedeljak, na programu u utorak ako nista ne krene ranije. Malo mi skocio pritisak, dobila lekice 3x dnevno, sva sam osamucena. Kontrolni CTG u subotu zbog zrele posteljice i pritiska. CR ce raditi u opstoj, moj dr nece biti tu a ovaj ne voli kad su pacijentkinje budne.....

Pocinje i mene da hvata trema....:o<_<

Kikiriki, Ehinacea i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kaficice,nemoj sad tu da te hvata trema,da plasis prvorotke :P

Salim se naravno :)

Ja nekako jedva cekam tvoju devojcicu,bas ce biti lepo sto ce imati dva brata-zastitnika :)

kaficica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo da se utefterim i ovde. 27 punih nedelja.

Osecam se dobro, smao me neka prehlada sastavila ovih dana pa se jedva vucem, glava boli, zapusene usi. Al da nije toga, super sam.

Koja je sledeca na spisku? Kaficica pa onda?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobrodosla Mg...^_^

 

Meni je ujtru poslednja kontrola,u pordiliste idem na uz i streptokokni bris i to je to. Sutra punih 37.nedelja,ulazim u 38. i cekam...Stomak mi se toliko spustio da kad sednem bukvalno mi sedi u krilu:huh: I onda se osecam kao da sam se ugojila 30 a ne 10kg. Sve me boli,kada spavam onda me jos vise boli ...Ma divota ...

Deca su mi donela prehladicu divnu,svo troje smo promukli kao da pusimo 5 kutija na dan,katastrofa. Bar niko ne moze da vice<_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MG, dobrodosla, leti vreme....

EG, i mene sve boli, ova treca mi najteze pala, mucnine nisu ni prestale, skocio pritisak, srce preskace, klincima dobro (hvala Bogu) pa im glasovne mogucnosti ocuvane, glava puca od cike i dreke. Mladji se, evo vec danima, zalepio kao krpelj, sluti i on da ubrrzo stize promena.....

Juce mi se naglo i primetno spustio stomak pa i pupak sad gleda na dole, postalo vidljivo da sam pri kraju, dosadise ljudi  sa nepotrebnim komentarima<_<

Kikiriki i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG sta ti je sa trudnickim tikerom, pise punih 37 nedelja a samo 5 dana do kraja:huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene kakav je pritisak 130 sa 60 vec dve veceri mi je takav?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za moje pojmove dobar, meni je u trudnoci tu oko 130/60-70. Pre trudnoce je uvek bio 110/60

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je normalan pritisak.. E sad kad bi gledali do najsitnijeg detalja onda ti je pulsni pritisak bas los. Ne znam li se obraca paznja na pulsni u trudnoći. On se dobija kada vidiš razliku između dijastolnog i sistolnog pritiska. Ne treba da bude veći od 45,hajde i 55. A kod tebe je bogami 70 razlika.

a ovako, pritisak kao pritisak ti je dobar. Bitno je da ne prelazi 145/90. Ako to prelazi kod maksimalno dva-tri merenja u roku od sat-dva onda treba direkt u bolnicu

inace, bila danas na kontroli. Sve je odlično. Uradili uz, bris. Ctg na dan termina ako se ne porodim pre. Bebica ima 2813gr. Vise nego oboje ovih mojih na rodjenju :) i to skoro 300gr vise :) videcemo sa koliko ce da se rodi 

kaficica, malagarava i Kikiriki volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

EG, pa ti tvoji su bas mrvice bili;-)I nije cudo sto si se poradjala lako i brzo:-)

Earl Grey i Jedangram volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.