Torba za porodilište

odgovora

Objavljeno

Samo ti navali! ;) Moju kg.ionako neces stici,hihihi... :P:D

Ma tu sam i ja heheh..od ponoći brojim baš sitno :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blagos tebi... :) Ja sam kao usla po bebcu-ali nisam jos,tek 12.(i to onaj kao kraci termin)... :rolleyes: Ali cu ranije... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blagos tebi... :) Ja sam kao usla po bebcu-ali nisam jos,tek 12.(i to onaj kao kraci termin)... :rolleyes: Ali cu ranije... :P

Joj ćuti..kako god okrenemo, malo nam je ostalo :lol: :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mrezasti ulosci,mrezaste gacice,peskiri,pribor za licnu higijenu,malo pakovanje pelena,brufen ili analgin (napominjem, jer ja nisam nosila i dok mi muz nije doneo,oka nisam sklopila od bolova...a sestra u bolnici nije imala nista da mi da)

i pumpica za grudi i ono ulje happy mamma za masazu grudi ....da toga nije bilo,mislim da bih nagrabusila posto beba nije htela da sisa,jer su je donosili situ uglavnom...pa je samo spavala

bade mantil,papuce...spavacice...bar dve

dobro mogu da dodju i podloge za krevet,da ne bi uflekale carsav,ako bolnica nema dovoljno,pa ne moze da se zameni...to se sve treba raspitati u porodilistu.....

i plazma i sok ili mleko dugotrajno,odlicno dodju posle porodjaja,da se malo povratite...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam sta je sve potrebno poneti u porodiliste i razmisljam koliko smo u stvari bedni,pa ni osnovne stvari za majku i dete ne mogu da obezbede.Ja sam se porodila u Nemackoj,i naravno nista sme licnog pribora,spavacice,bade mantila nisam nosila.Uloske,vlazne maramice,benkice,pampers,ulje,sve sto je bilo potrebno za bebu sam imala u svojoj sobi(sama u dvokrevetnoj sobi,kupatilo,televizor).Cak su mi svaki dan sva tri obroka donosili i to sam imala listu da biram sta cu da jedem.Pored sobe cajna kuhinja,4-5 vrsta cajeva,med,marmelada,sirevi,nutela,secer,sanduci sa kiselom vodom,sve sam mogla da koristim u neogranicenim kolicinama.Posto nisam imala mleka svaki put kad bih pozvala sestru ona bi donela napravljeno mleko za moju curu.U odnosu na dole ja kao da sam bila u hotelu a ne u bolnici.Volela bih da ovako i kod nas bude i da doktori budu normalniji a ne da zbog novca dozvole da se gase deciji zivoti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam sta je sve potrebno poneti u porodiliste i razmisljam koliko smo u stvari bedni,pa ni osnovne stvari za majku i dete ne mogu da obezbede.Ja sam se porodila u Nemackoj,i naravno nista sme licnog pribora,spavacice,bade mantila nisam nosila.Uloske,vlazne maramice,benkice,pampers,ulje,sve sto je bilo potrebno za bebu sam imala u svojoj sobi(sama u dvokrevetnoj sobi,kupatilo,televizor).Cak su mi svaki dan sva tri obroka donosili i to sam imala listu da biram sta cu da jedem.Pored sobe cajna kuhinja,4-5 vrsta cajeva,med,marmelada,sirevi,nutela,secer,sanduci sa kiselom vodom,sve sam mogla da koristim u neogranicenim kolicinama.Posto nisam imala mleka svaki put kad bih pozvala sestru ona bi donela napravljeno mleko za moju curu.U odnosu na dole ja kao da sam bila u hotelu a ne u bolnici.Volela bih da ovako i kod nas bude i da doktori budu normalniji a ne da zbog novca dozvole da se gase deciji zivoti.

Pa, i nama su donosili tri obroka u sobu, ali ... Kad se pojave na vratima, mi kažemo: "Hvala i doviđenja". Jednom sam probala da pojedem neku njihovu "večeru", katastrofa. Jedino je doručak bio ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto mi je porodjaj bio prevremeni,torbu nisam ni spakovala,suprug mi je kasnije doneo sta sam mu trazila,ali ovde mi nista nije bilo potrebno u sobama ima svega,od spavacice za mene do odelca za bebe,kozmetika za bebu,ulosci i specijalan ves za mene... Obroci su raznovrsni i prilagodjeni svakom,i za vegetarijance,dorucak se sluzi u bifeu i ima svega,slanog i slatkog. Stvarno nema potrebe za stresom i da se razmisljasta sve spakovati. U Srbiji sam dobila poduzi spisak stvari dok sam bila na kursu za trudnice,ne mogu da verujem da su nam porodilista tako malo snadbevena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mrezasti ulosci

Bade mantil

Pribor za licnu higijenu

Papuce

Plasticna casa

Peskiri

Gacice

Pumpica(meni je bila spas)

Ulosci ako curi mleko i brus za dojilje

Pampers

Pamucne pelene

Vlazne maramice

Krema

Odelca

Nesto za jelo i pice ako ogladnis izmedju obroka ili ti se pije , a spavacice smo dobijali njihove..Mada bolje da su nam rekli da ponesemo od kuce... Ako opet ostanem trudna videcu kako je ovde ..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dobila elektricnu pumpu za izmuzavanje u bolnici,a kasnije i za kuci,na recept se iznajmi u bilo kojoj apoteci,to je procedura ovde ukoliko je beba na decjoj klinici nakon izlaska porodilje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U Srbiji se ništa ne dobija, sem možda u nekom od porodilišta pocepane spavaćice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam,uzasno. Kao,radjajte zene,a o tome kako cete biti tretirane i sta cete dobiti pitajte svoj novcanik.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se porodila 11/08/2010 u Visegradskoj,a otisla sam na pregled i ctg sa torbicom gde sam imala novcanik,telefon i vodu.

Ostavili su me odmah u porodilistu,tako da sam otisla ne pripremljena,a suprug mi je posle doneo sve kad sam se porodila

2 peskira (mada mi je svaki dan donosio cist peskir,a ove sam vracala)

mrezasti ulosci (5-6 pakovanja)

mrezaaste gace 2 kom (oblacila sam ih samo kad su posete zbog uloska a ovako nisam)

toalet papir (jer tamo nema)

pribor za licnu higjenu

spavacicu (koristila bolnicke,a svoju samo kad su posete)

punjac za tel

vodu Rosa

vlazne maramice

papuce u kojima sam ostala u porodilistu

i on mi to doneo sve u jednoj maloj torbici,sve je stalo,mada bilo je leto 300 stepeni.

A jedna cimerka iz sobe imala je sve moguce,pincetu,makazice raznorazne kremice.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze li neko da mi kaze sta treba za Narodni Front da se ponose u porodilista i sta treba za bebu da ponesem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam sve poruke iz ove teme i mogu da kazem da su mi stvarno dosta pomogle... Ja licno posle porodjaja ne bih mogla bez gacica... Mislim cime drzati ulozak onda? :huh: A vidim da su ih sve nosile do vizite tako da....

Inace zanima me gde ste kupovale te mrezaste uloske i mrezaste gacice ( prvi put cujem za njih ) ? Takodje bih Filipu htela da pitam posto nisam bas najbolje razumela, da li je i u toku trudnoce bolje da se koriste uljane ad kapi za grudi i bradavice? Sta ste od analiza ponele sa sobom kad ste krenule na porodjaj? Ja neemam nista od analiza, mi smo jedino krv i urin davali i ti rezutati su mi kod doktora..

Mene vec polako hvata panika oko porodjaja, a vec pocetkom februara planiram da pocnem sa pakovanjem trudnicke torbe... Zelim da mi sve bude spremno na vreme a ne da bude kao i uvek sve u poslednji cas... Kao sto neko ovde rece pa da kupujem na putu za porodiliste...

Ona ce izgledati otprilike ovako:

-licna karta, zdravstvena knjizica, krvna grupa...

-mobilni telefon, punjac za mob., nekoliko peskira i spavacica, pedzamice, gacice, carapice, papuce, bade mantil, toalet rolna, sapun, pap.maramice, kese za prljav ves, p.za zube i cetkicu, casa, sredstva za licnu higijenu, plazmicu i flasicu vode...

A za bebicu: pampers pelene, pamucne pelene i pavlovicevu mast

ako mi nesto nedostaje, dodajte... :)

Bebo dimic mislim da je to otprilike ono sto ce i tebi trebati u porodilistu, sem mozda spavacica ako oni daju ili sta vec, mada ja to njihovo bas i ne bih nosila...

Stvarno dosta para i stvari treba ali to je sve ono sto se mora i sto je neizbezno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Procitala sam sve poruke iz ove teme i mogu da kazem da su mi stvarno dosta pomogle... Ja licno posle porodjaja ne bih mogla bez gacica... Mislim cime drzati ulozak onda? :huh: A vidim da su ih sve nosile do vizite tako da....

Inace zanima me gde ste kupovale te mrezaste uloske i mrezaste gacice ( prvi put cujem za njih ) ? Takodje bih Filipu htela da pitam posto nisam bas najbolje razumela, da li je i u toku trudnoce bolje da se koriste uljane ad kapi za grudi i bradavice? Sta ste od analiza ponele sa sobom kad ste krenule na porodjaj? Ja neemam nista od analiza, mi smo jedino krv i urin davali i ti rezutati su mi kod doktora..

Mene vec polako hvata panika oko porodjaja, a vec pocetkom februara planiram da pocnem sa pakovanjem trudnicke torbe... Zelim da mi sve bude spremno na vreme a ne da bude kao i uvek sve u poslednji cas... Kao sto neko ovde rece pa da kupujem na putu u porodiliste...

Ona ce izgledati otprilike ovako:

-licna karta, zdravstvena knjizica, krvna grupa...

-mobilni telefon, punjac za mob., nekoliko peskira i spavacica, pedzamice, gacice, carapice, papuce, bade mantil, toalet rolna, sapun, pap.maramice, kese za prljav ves, p.za zube i cetkicu, casa, sredstva za licnu higijenu, plazmicu i flasicu vode...

A za bebicu: pampers pelene, pamucne pelene i pavlovicevu mast

ako mi nesto nedostaje, dodajte...

Bebo dimic mislim da je to otprilike ono sto ce i tebi trebati u porodilistu, sem mozda spavacica ako oni daju ili sta vec, mada ja to njihovo bas i ne bih nosila...

Mrezaste uloske kupis u apteci,ja sam od analiza nosila sve a trazili su mi samo zadnje koje sam vadila...tako je bar u Novo Sadu

a za bebu ti trebaju jos maramice i benkice,i ponesi dosta vode i soke bices zedna :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu da se porodim u Dragise Misovic... Spakovala sam sledece:

Naravno dokumenta koja trebaju, a u torbu:

Mrezaste gacice 5 komada

Mrezasti ulosci 5 pakovanja

Carape termo 3 para(ipak je zima)a ja bez carapa ne mogu da zaspim :lol:

Tufere za grudi i brus za dojenje...

Peskiri, 1 veliki, 2 mala

Kupku za intimno pranje

Neutralni bebi sapun

Cetkicu, pastu za zube, cesalj, traku za kosu, dezodorans, stapice za usi

Parfem xD

Becutan kremu

Toalet papir 3 rolne(da se nadje, od viska glava ne boli :lol: ), dva pakovanja maramica, vlazne maramice..

Kese za prljav ves...

I dodacu plazmicu, sokic neki i vodu, i case plasticne...

A za bebu samo pampers pelene... Posto to traze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da i za brus za dojenje sam zaboravila da pitam? Sta mislite da li ce mi biti potreban?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa otkud znam, ja prvo o njemu nisam ni razmisljala, pa sam onda cula da svi nose, pa ajd i ja...A i zaista je prakticnije, jer se njemu skida korpica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa otkud znam, ja prvo o njemu nisam ni razmisljala, pa sam onda cula da svi nose, pa ajd i ja...A i zaista je prakticnije, jer se njemu skida korpica...

Ja pretpostavljam da bi zbog tufera bilo lakse sa brusom... Ne znam...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

#MILENICA# ja bih na tvoj spisak ubacila još jedne papuče (u kojima ćeš se tuširati), papirni ubrusi (da obložiš dasku wc šolje, a čak može da posluži i za brisanje) a izbacila badem mantil

Blanka pominje za bebu benkice, to sve zavisi od porodilišta do porodilišta jer npr u KBC Zemun što se tiče bebe potrebno je samo papers.

Što se tiče brusa za dojenje, poženo ga je imati već drugi dan posle porođaja. Do duše sve zavisi koliko su vam "bradavice" osetljive. Znam da sam se ja prešla pa nisam ponela i zato me je treći dan u porodilištu sošlo da se skinem gola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eeee sve kao ne treba preterivati, a onda opet ispadne putna torba :-) Al kad se mora i treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

#MILENICA# ja bih na tvoj spisak ubacila još jedne papuče (u kojima ćeš se tuširati), papirni ubrusi (da obložiš dasku wc šolje, a čak može da posluži i za brisanje) a izbacila badem mantil

Blanka pominje za bebu benkice, to sve zavisi od porodilišta do porodilišta jer npr u KBC Zemun što se tiče bebe potrebno je samo papers.

Što se tiče brusa za dojenje, poženo ga je imati već drugi dan posle porođaja. Do duše sve zavisi koliko su vam "bradavice" osetljive. Znam da sam se ja prešla pa nisam ponela i zato me je treći dan u porodilištu sošlo da se skinem gola.

JA ZA BEBU NE BIH NOSILA NISTA OSIM PAPMPERS I PAMUCNIH PELENA I PAVLOVICEVE MASTI, A AKO BAS BUDE TREBALO DONECE MM... a BADE MANTIL MISLIM DA PONESEM ZATO STO KAZU DA JE OVDE GREJANJE SLABO I DA SE BAS SMRZAVAJU... ZNACI IPAK UZIMAM I BRUS... ;) HVALA ANA :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ok onda. Pošto sam ja nosila bade mantil i samo mi je smetao a zato je grejanje da se preznojiš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.