Torba za porodilište

odgovora

Objavljeno

I ja planiram da se porodim u Misovicu,ali sam cula da je tesko upasti zbog manjka mesta :( nadam se da se to nece desiti!Jer jer znas sta je sve potrebno za Misovic?

Mene nisu primili.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene nisu primili.

Znam mnoge koje nisu primili ;(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja torba je manje-više spakovana (jer u ponedeljak putujem, pa sam popakovala neke stvari, da mi se ne razvlače po sobi) i uopšte nije velika kao što sam viđala da nose po Betaniji... a pakovala sam prema njihovom spisku... :) još samo Plazmu da kupim :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovako je izgledala a izgledace moja torba:

2 spavacice,

2 papuce jedne za tusiranje a druge za sobu,

4 pakovanja mrezastih ulozaka,

3 mrezastih gaca,

2 brusa

2 peskira,

1 sapun,

1 cetkica za zube,

pasta,

cetka za kosu,

mobilni telefon,punjac za mobilni i slusalice,da ne bude dosadno :D

1 flasic vode i nesto za klopu(posle prirodnog porodjaja mozes da jedes sta hoces :) )

Od dokumenata: licna karta,zdravstvena knjizica,uput za porodiliste,poslednji rezultati krvne slike i urina+ rezultati briseva,krvna grupa i rh faktor.

Eto mislim da nisam nista zaboravila i onako cu ostati samo 3dana kao i u predhodna dva porodjaja,stvari za izlazak ce mm doneti kad budem trebala da izadjem kao i stvari za bebu. Valjda nisam nista propustila da napisem :)

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sanjabre

dobro si me podsetila slusalice za mobilni ;)

i moja torba je spremna...sad cekamo akciju :wacko:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ih ja bez toga nigde ne idem,cak ni u porosiliste :D

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D dobra si,al imas jos vremena do pakovanja ;)

a ja sam svoju vec spakovala :wacko: samo jos da ubacim cetkicu za zube i cetku za kosu ....uh :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja jos do avgusta tad ulazim u 9.mesec i posle samo da cekamo. Ti i treba da imas vec sve spremno za svaki slucaj :D

Kiki @ voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aham..... :unsure:

Samo da slucaj "uzmi torbu" bude preko dana :lol: jer cu zaboraviti cetke i cetkice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kakvu torbu je najbolje spakovati stvar za bolnicu, hocu reci kakva je najprakticnja.. :)? da li je to nesto tipa putne torbe, ranac ili nesto trece... :)...ja planiram u Gradskoj da se porodim pa me interesuje da li se tamo dobijaju spavacice i da li je obaveza da se nose te njihove?..pozzz svim mamama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U kojoj gradskoj? Ma ponesi svoje,njihove si u obavezi da nosis samo dok se poradjas,kad se istusiras i sredis obuces svoje. A sto se tice torbe ja sam nosila one u kojoj se nosi decija odeca tj.bebine stvari i sad cu isto tako. A ti mozes i u rancu,gde ti najbolje stanu stvari. :)

TinaBambina :) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvezdara-Gradska bolnica.. :)..hvala na odgovoru..uzecu onu koja mi je najprakticnija jer sam cula da svuda sve svoje stvari sa sobom nosis.. :)))

sanjabre voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je torba tipa "putna" :) ali je manja,onako da sve stane....

Gledas da sve sto ti treba smestis i nije bitan tip. ;)

TinaBambina :) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ovako je izgledala a izgledace moja torba:

2 spavacice,

2 papuce jedne za tusiranje a druge za sobu,

4 pakovanja mrezastih ulozaka,

3 mrezastih gaca,

2 brusa

2 peskira,

1 sapun,

1 cetkica za zube,

pasta,

cetka za kosu,

mobilni telefon,punjac za mobilni i slusalice,da ne bude dosadno :D

1 flasic vode i nesto za klopu(posle prirodnog porodjaja mozes da jedes sta hoces :) )

Od dokumenata: licna karta,zdravstvena knjizica,uput za porodiliste,poslednji rezultati krvne slike i urina+ rezultati briseva,krvna grupa i rh faktor.

Eto mislim da nisam nista zaboravila i onako cu ostati samo 3dana kao i u predhodna dva porodjaja,stvari za izlazak ce mm doneti kad budem trebala da izadjem kao i stvari za bebu. Valjda nisam nista propustila da napisem :)

ja jedino spremila malo vise peskira kao da cu ici na plaz a ne u porodiliste...i naravno da dokupim jos mrezastih ulozaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mozda i bolje,jer tamo moras da se cesce tusiras i verovatno ce ti trebati za kosu ako budes htela da je peres :)

dijanadija voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moraš opet da vadiš krvnu grupu. Osim ako se nešto nije promenilo u skorije vreme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno moraš da vadiš ponovo krvnu grupu.

Sanjabre, ko pita, ne skita.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje, ne znam gde da pitam. Imam potvrdu o krvnoj grupi na devojacko prezime jer tad jos nisam promenila prezime. Jer to znaci da treba opet da vadim krvnu grupu ili ima neka druga varijanta?

mora krvna grupa na tvoje sadasnje prezime,meni su to obavili u porodilistu pre porodjaja tj.dok su me pripremali :)

Tangerine tacno tako ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozete li da mi kazete ako ste upoznate naravno,sto se tice Uzickog porodilista,sta je sve od stvari potrebno poneti u Uzicko porodiliste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pretpostavljam da je svuda isto ali da li neko zna sta se nosi u Zemusku bolnicu? Sta je potrebno kada se krene na porodjaj?

Hvala unapred :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da da, mora krvna grupa sa sadasnjim prezimenom obavezno :) I ja sam imala na devojacko, ne prihvataju ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, imam pitanje, da li da ostavim da mi oni tamo vade krv za krvnu grupu kad se budem poradjala, posto mi je krvna grupa na moje devojacko prezime, a i zdravstvena knjizica, a lična karta na mm. Da li i zdravstvenu knjizicu treba da menjam? Ovo je za Visegradsku

I kada ste zadnji put vadile krv i urin pre porodjaja, jel potrebno da bude nesto blize.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve možeš da ne poneseš ali upravo je to (krvna grupa na kojoj je prezime iz lične karte) najpotrebnije.

Što se tiče nalaza urina i KS to je ok da bude max 30ak dana pre termina a nije ni moranje. Meni u KBC Zemunu čak nisu ni uzimali te zadnje nalaze (samo su tražili o krvnoj grupi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Generalno, oni mogu sve na licu mesta da obave, ali opet bi trebalo imati sve to pripremljeno..

Ja sam imala punu fasicklu analiza, ali posto sam ostala neocekivano u porodilistu, nista od toga mi nije bilo potrebno, samo knjizicu sam imala i rezultate briseva, odmah su mi krv vadili, i urin sutradan uzeli i to je to..

Ali, to je eto izuzetak, ako odes redovno, na termin, opet je bolje da imas sve potrebne analize da te ne bi smarali tamo sto nisi ponela..licna karta, zdravstvena i krvna grupa bi trebalo da budu na isto prezime!

Bolje uradi da ne razmisljas posle...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.