Torba za porodilište

odgovora

Objavljeno

grudnjak ti ne treba kad nadodje mleko nece ti pasti na pamet da ga nosis...moj savet je da poneses i svoju posteljinu jer je retko ima i podmetace za krevet da ne bi krvarila po posteljini

Hvala ti na brzom odgovoru :) Uh, znači i svoju posteljinu... Pa dobro, da znam unapred. Što se tiče tih podmetača za krevet, u apoteci su mi pokazali neke jednokratne podloge za povijanje beba, koje kao mogu i ja da koristim, ali ne znam da li je to to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam čitala prethodne postove tako da verujem da je uglavnom sve rečeno, a svakako da zavisi i od toga gde se porađaš. Ja nisam morala ništa da nosim tipa spavaćica i posteljine, a nešto za regulisanje stolice svakako preporučujem, meni recimo nisu pomagale tablete, a glicerinski čepići su me spasili muka pa ako možeš to nabaviti obavezno ponesi jer su potpuno neškodljivi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam čitala prethodne postove tako da verujem da je uglavnom sve rečeno, a svakako da zavisi i od toga gde se porađaš. Ja nisam morala ništa da nosim tipa spavaćica i posteljine, a nešto za regulisanje stolice svakako preporučujem, meni recimo nisu pomagale tablete, a glicerinski čepići su me spasili muka pa ako možeš to nabaviti obavezno ponesi jer su potpuno neškodljivi.

Hvala ti za preporuku za čepiće. Nažalost sam jedva koji odgovor dobila, čini mi se da su na ovoj temi neke stvari sto puta prežvakavali, a konkretno za Zvezdaru se niko ne javlja, no dobro... :( Snaći ću se i bez toga

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti za preporuku za čepiće. Nažalost sam jedva koji odgovor dobila, čini mi se da su na ovoj temi neke stvari sto puta prežvakavali, a konkretno za Zvezdaru se niko ne javlja, no dobro... :( Snaći ću se i bez toga

Ja cu se na zvezdari poroditi, ovih dana cu ici da vidim sta je sve potebno pa cu ti javiti.. a kad ti je termin?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu se na zvezdari poroditi, ovih dana cu ici da vidim sta je sve potebno pa cu ti javiti.. a kad ti je termin?

Hvala, al ću, čini mi se, ja javiti tebi, pošto mi je termin u ponedeljak :) Ma ja sam se spakovala, a pitala sam i sestru na CTG-u šta treba, tako da je izgleda sve što sam spremila potrebno, ništa nije suvišno. Torba je povelika, šta mogu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala, al ću, čini mi se, ja javiti tebi, pošto mi je termin u ponedeljak :) Ma ja sam se spakovala, a pitala sam i sestru na CTG-u šta treba, tako da je izgleda sve što sam spremila potrebno, ništa nije suvišno. Torba je povelika, šta mogu...

ne sekiraj se, na zvezdaru da poneses i ceo plakar niko nece nista reci jer je svuda secas sama...torba ide s tobom u porodjajnu salu...moj savet mobilni stavi negde na vrh ili u neki dzepic da ne teras ko ja doktora da ti trazi telefon da se javis muzu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti za preporuku za čepiće. Nažalost sam jedva koji odgovor dobila, čini mi se da su na ovoj temi neke stvari sto puta prežvakavali, a konkretno za Zvezdaru se niko ne javlja, no dobro... :( Snaći ću se i bez toga

wida i ja smo se porodile na zvezdari ;)

ja sam nosila sve od kasike, solje i case, do posteljine i pet spavacica... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam, devojke :) Posteljinu nisam spakovala, ali podmetače za krevet, peškire, spavaćice, čašu... jesam. Ma jedino ne želim da vucaram okolo sa sobom nepotrebne stvari, a da ne ponesem nešto što će mi stvarno trebati. Uostalom, videćemo. Na oglasnoj tabli vrlo informativno piše da su potrebne samo osnovne stvari za ličnu higijenu, ali i vrapci znaju da je taj spisak malo duži. Pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam, devojke :) Posteljinu nisam spakovala, ali podmetače za krevet, peškire, spavaćice, čašu... jesam. Ma jedino ne želim da vucaram okolo sa sobom nepotrebne stvari, a da ne ponesem nešto što će mi stvarno trebati. Uostalom, videćemo. Na oglasnoj tabli vrlo informativno piše da su potrebne samo osnovne stvari za ličnu higijenu, ali i vrapci znaju da je taj spisak malo duži. Pozdrav :)

Po meni je bitnije sta nosis za bebu.

Za sebe ces se vec nekako snaci, ali za bebu ti sve treba...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po meni je bitnije sta nosis za bebu.

Za sebe ces se vec nekako snaci, ali za bebu ti sve treba...

:D:D:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ste spremile torbu za porodiliste?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ste spremile torbu za porodiliste?

Planirala sam čim uđem u 9 ali sam bila u nekim drugim obavezama pa je torba bila spremna sredinom devetog. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Planirala sam čim uđem u 9 ali sam bila u nekim drugim obavezama pa je torba bila spremna sredinom devetog. ;)

A dobro :D i ja sam mislila tako, na pocetku devetog cu..medjutim cujem da neko drzi vec spermnu u sedmom ili osmom mesecu a meni to deluje jos daleeeeeko pa ni ne razmisljam o torbi :))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj to je meni baš rano...

I daleko bilo pa da ti zaista krene porođaj u tom periodu sigurno će ti trebati drugačiji sastav torbe.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ste spremile torbu za porodiliste?

Prvi put sredinom 8 mog, a sad nisam jos, a mogu da se porodim cim udjem u 9 ti :unsure: ne ozbiljna sam jako :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam spremila torbu pre neki dan. Ubacila sam dve spavacice, tri peskira, papuce, neseser sa kozmetikom, mrezaste uloske, casu, ves, toalet papir i na torbi sam stavila spisak sta je jos ostalo da ubacim, kao npr punjac za mobilni, cetkica i pasta za zube, cesalj...

Ostalo je jos i da spremim stvari za bebu, ali to cu kad sve pokupujem, pa onda zajedno da operem i opeglam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad ste spremile torbu za porodiliste?

Pocetkom 9-og. slazem se sa Anom po pitanju pakovanja u sedmom, meni je to prerano.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam isto počela sa pakovanjem torbe kad sam ušla u deveti mesec. Nisam se nešto opterećivala torbom jer sam znala da će mi posete biti svaki dan i uvek neko može doneti ako šta zatreba. Doduše tamo gde sam se ja porađala ne treba ništa osim pribora za ličnu higijenu tipa četkice za zube, češlja i sl, ostalo smo sve dobijali u bolnici uredno i čisto svaki dan. Od kuće su mi donosili jedno ako bi mi se specijalno prijelo šta od hrane, npr. slatkiši :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam spremila torbu pre neki dan. Ubacila sam dve spavacice, tri peskira, papuce, neseser sa kozmetikom, mrezaste uloske, casu, ves, toalet papir i na torbi sam stavila spisak sta je jos ostalo da ubacim, kao npr punjac za mobilni, cetkica i pasta za zube, cesalj...

Ostalo je jos i da spremim stvari za bebu, ali to cu kad sve pokupujem, pa onda zajedno da operem i opeglam.

Spavacice gledaj da ti budu one sto se otkopcavaju gore, zbog dojenja...nama barem nisu davali one obicne, kao da ne bi kad dojis bebu povlacila skroz spavacicu, u fazonu nije higijenski...a i prakticno je zbog tebe :rolleyes: Neseser sa kozmetikom sam i ja ponela, sve u full-u, puder, kremice, maskare...Joooj, nisam ga ni otvorila, to ti tamo ne padne ni na pamet, veruj mi :lol: A stvarcice za bebu ti je bolje da operes, opeglas i spakujes u jednu kesu, pa ce ti muz doneti tog dana kada budes izlazila, posto ti tamo nista ne treba, osim sto sam ja ponela moje pelene i peskirice za bebu, ipak nisam htela da koristim one njihove...ovo barem znam da je cisto, i znam sta stavljam pored bebana.... I da, ja bih ti rekla da kupis jedno pakovanje obicnih ulozaka, ovi mrezasti su uzasni...znam da ne daju obicne, ali mi smo sve dok ne prodje vizita koristili te mrezaste, a posle trci u kupatilo skidaj i stavljaj obicne :lol: Eto, to ti je moje iskustvo, nadam se da sam ti malo pomogla sa savetima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da Kamilica odlicno zna sta joj je sve potrebno za bolnicu, ipak joj je treca beba.:-)

A obicni ulosci, ja njih nikako ne bih stavljala, kako rana da dise pod onom sintetikom. Mrezasti su ipak pamucni i bas za te stvari.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da Kamilica odlicno zna sta joj je sve potrebno za bolnicu, ipak joj je treca beba.:-)

A obicni ulosci, ja njih nikako ne bih stavljala, kako rana da dise pod onom sintetikom. Mrezasti su ipak pamucni i bas za te stvari.

Ma, ok, mozda sam nesto zaboravila i predvidela. ;)

A obicni ulosci se nikako ne preporucuju za zene sa epiziotomijom, jer pored toga sto rana ne dise, mogu dovesti do razvoja bakterija i infekcijom rane.

Ako nemas ranu, onda su i oni dobri.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma, ok, mozda sam nesto zaboravila i predvidela. ;)

A obicni ulosci se nikako ne preporucuju za zene sa epiziotomijom, jer pored toga sto rana ne dise, mogu dovesti do razvoja bakterija i infekcijom rane.

Ako nemas ranu, onda su i oni dobri.

Ih, nisam znala da je trecaaaa :rolleyes: Ma ti si car, samo pici, tebi nista ni ne treba :D A postoje Libres pamucni ulosci, mnogo su dobri...ne znam barem ja nisam mogla mrezaste...a i zavisi koliko se krvari, ako je mnogo mrezasti ne vrse nikakvu ulogu....osim ako ne poneses 15 pari gacica pa menjas stalno :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pocela napokon da pakujem toorbu, posto me sve vec pitaju jesi spakovana <_< <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidm da pominjete neke podmetace za krevet kai su to podmetaci i o cemu se radi

\

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidm da pominjete neke podmetace za krevet kai su to podmetaci i o cemu se radi

\

Imas ih u svakoj apoteci, samo trazi podmetace za krevet. Oni su ti da stavis ispod sebe na krevet, ako budes mnogo krvarila posle porodjaja, pa da ti ne prodje na carsaf (plahtu) jer zavisi kakvo je osoblje bolnice koliko cesto menjaju posteljinu, pa da ne lezis u tome. Oko 50 din, ja ti savetujem da ih uzmes bar 5. Ja sam se porosila u S.Mitrovici gde su stvarno posteljinu menjali kad god pozelimo, tako da sam ja samo jedan iskoristila. Posle mi je dobro doslo za presvlecenje bebe i posle kupanja da stavis ispod peskira. Stvarno su prakticni.

Sto se tice pakovanja torbe, obavezno cim udjete u deveti! Ja sam se porodila tri nedelje pre termina, nekih desetak dana od ulaska u deveti mesec. Srecom torba bila spakovana inace ja ne znam kako bih je u tom momentu pakovala.

A za obicne uloske-ne nikako! Mrezasti su i namenjeni da se nose posle porodjaja, da rana dise.

I da obavezno ponesite neku mast ili melem za bradavice! I nekoliko obicnih tetra pelena, da stavite u grudnjak,u slucaju da vam krene mleko oni ulosci za grudi nemaju nikakvu funkciju!

Ovo je sve iz mog iskustva, pa se nadam da ce nekome koristiti.

P.S. Za regulisanje stolice u porodilistu meni je pomoglo casa soka od jabuke (na belo popiti), posle dva tri minuta smazala jednu jabuku i onda jos jedna casa soka. Ja sam se zezala ili cu se ispovracati ili preporoditi. Ispalo je ovo drugo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.