Torba za porodilište

odgovora

Objavljeno

Obavezno ponesi podloge za krevet jer se cesto desava da nema ciste posteljine i jos bolje ponesi i svoju posteljinu od kuce...i gooooomilu mrezastih ulozaka :)))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ZA BORAVAK BEBE U BOLNICI:

(sve u posebnu kesu)

-Pavlovicevu kremu

-Pampers br1 (10-15kom ne mora biti pampers)

-vl.maramice

-pam.pelena za lezanje

Ovaj mi deo nije jasan, kakve stvari za boravak bebe u bolnici, i kako sve u posebnoj kesi? Posebno pavloviceva u kesi, posebno pampers u kesi, posebno maramice?

Sta je ovo Pam.pelena za lezanje? Prvi put cujem za ovo...

Ja sam u porodiliste nosila gomilu stvari, u dve torbe... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vecinu stvari sam spremila i ponela u porodiliste, ali ima nekoliko stvari koje u mi doneli naknadno jer mi je trebalo...

Ja sam za porodiliste spremila sledece:

- Tri spavacice (ja sam imala neke haljine koje su na lastis, pa mogu da ih samo spustala preko grudi, nisam nosila one za kopcanje i slicno za dojenje)

- Dva velika peskira za mene i dva mala peskira za bebu (na tim peskiricima mi je beba lezala kada su mi je donosili na podoj)

- Kompletnu posteljinu koju mi nisu dali da koristim

- Pribor za licnu higijenu (cetkica, pasta, sapun, sampon, cetka, obavezno gumice za kosu, 4pakovanja mrezastih ulozaka, ubrus, sredstvo za dezinfekciju ruku, pribor za kontaktna sociva koja mi nisu dali da koristim, kremu za strije, lice, stopal, vlazne maramice...)

- Dva brushaltera (mene su grudi uzasno bolele bez njih), jedno 5pari mrezastih gacica, carapice

- Dva para papuca (za kupanje i za po sobi)

- Telefone, punjace, foto aparat...

- Pumpicu za izmlazanje, tupfercice za grudi, Lanolin kremu za bradavice (hvala sestri za to sto mi je ovo spakovala, bilo mi je najpotrebnije od svega)

- Pribor za jelo (casa, solja, kasika, sundjer, deterdzent, kuhinjska krpa)

-LEKOVI! Obavezno diklofen cepici, paracetamol, vitamini i svi ostali lekovi koje inace koristim i lekovi protiv bolova, posto u porodilistu nisu imali nista protiv bolova osim inekcija. Septolete, posto sam dobila upalu grla od intubacije... :(

- Knjigu za citanje koja mi je mnogo pomogla da skrenem misli sa teskih prica nesrecnih slucajeva nekih porodilja koje su me mnogo opterecivale... sudoku, blokce i hemijsku... (igrala sam sama sa sobom X-O)

- Jastuk na kome sam drzala bebu za vreme podoja, jer nisam mogla drugacije zbog toga sto me je uzasno boleo stomak...

Eto, ja sam sve to ponela zato sto sam znala da cu u porodilistu provesti vise od 5 dana, a sudeci da u mojoj torbi mora da ima svega ponela sam i sve to... dobar deo toga mozda i nije bio neophodan, ali meni je bas sve bilo potrebno

Stvari za iznosenje bebe i pakovanje pelena za porodiliste su mi doneli za izlazak iz bolnice kada su dosli po nas :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovaj mi deo nije jasan, kakve stvari za boravak bebe u bolnici, i kako sve u posebnoj kesi? Posebno pavloviceva u kesi, posebno pampers u kesi, posebno maramice?

Sta je ovo Pam.pelena za lezanje? Prvi put cujem za ovo...

Ja sam u porodiliste nosila gomilu stvari, u dve torbe... :(

Pamucna pelena za lezanje. Kad ti doesu bebu da je tu spustis pored tebe na krevet, da beba ne lezi na tvom carsafu. Prakticnije je i neznije od peskira.

Ostale stvari se verovarno odnose na BF program, kad je beba sa majkom. A ja nisam bila na BF odeljenju, a ipak su trazili pampers da im se donese.

Moja preporuka je ASEPSOL! Obavezno poneti u maloj bocici u spreju. Da se dezinfikuje wc pre koriscenja, da se i ruke dobro dezinfikuju posle koriscenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vecinu stvari sam spremila i ponela u porodiliste, ali ima nekoliko stvari koje u mi doneli naknadno jer mi je trebalo...

Ja sam za porodiliste spremila sledece:

- Tri spavacice (ja sam imala neke haljine koje su na lastis, pa mogu da ih samo spustala preko grudi, nisam nosila one za kopcanje i slicno za dojenje)

- Dva velika peskira za mene i dva mala peskira za bebu (na tim peskiricima mi je beba lezala kada su mi je donosili na podoj)

- Kompletnu posteljinu koju mi nisu dali da koristim

- Pribor za licnu higijenu (cetkica, pasta, sapun, sampon, cetka, obavezno gumice za kosu, 4pakovanja mrezastih ulozaka, ubrus, sredstvo za dezinfekciju ruku, pribor za kontaktna sociva koja mi nisu dali da koristim, kremu za strije, lice, stopal, vlazne maramice...)

- Dva brushaltera (mene su grudi uzasno bolele bez njih), jedno 5pari mrezastih gacica, carapice

- Dva para papuca (za kupanje i za po sobi)

- Telefone, punjace, foto aparat...

- Pumpicu za izmlazanje, tupfercice za grudi, Lanolin kremu za bradavice (hvala sestri za to sto mi je ovo spakovala, bilo mi je najpotrebnije od svega)

- Pribor za jelo (casa, solja, kasika, sundjer, deterdzent, kuhinjska krpa)

-LEKOVI! Obavezno diklofen cepici, paracetamol, vitamini i svi ostali lekovi koje inace koristim i lekovi protiv bolova, posto u porodilistu nisu imali nista protiv bolova osim inekcija. Septolete, posto sam dobila upalu grla od intubacije... :(

- Knjigu za citanje koja mi je mnogo pomogla da skrenem misli sa teskih prica nesrecnih slucajeva nekih porodilja koje su me mnogo opterecivale... sudoku, blokce i hemijsku... (igrala sam sama sa sobom X-O)

- Jastuk na kome sam drzala bebu za vreme podoja, jer nisam mogla drugacije zbog toga sto me je uzasno boleo stomak...

Eto, ja sam sve to ponela zato sto sam znala da cu u porodilistu provesti vise od 5 dana, a sudeci da u mojoj torbi mora da ima svega ponela sam i sve to... dobar deo toga mozda i nije bio neophodan, ali meni je bas sve bilo potrebno

Stvari za iznosenje bebe i pakovanje pelena za porodiliste su mi doneli za izlazak iz bolnice kada su dosli po nas :)

Zanima me u kom gradu si se porodila i da li je to bio cr (vidim da spominjes tubus)?! Meni je indikovan cr pa me zanima da li moram te mrezaste uloske i gacice ili mogu i obicne i da li mora spavacica ili moze i jedna pidzama da se prosvercuje? Mrzim spavacice... <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olja, mislim da pidzama nije dozvoljena ni u jednom porodilistu. Jos posebno ako ides na carski rez-nema sanse da obuces pidzamu.

Iz prostog razloga zato sto sestre dolaze da vide ranu (od cr ili od epiziotomije), da vide koliko ti je krvarenje, da te rucno pregledaju a to bi bilo mnogo teze i duze bi trajalo sa pidzamom i skidanjem iste. Ovako samo rasiris noge i to je to! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olja, mislim da pidzama nije dozvoljena ni u jednom porodilistu. Jos posebno ako ides na carski rez-nema sanse da obuces pidzamu.

Iz prostog razloga zato sto sestre dolaze da vide ranu (od cr ili od epiziotomije), da vide koliko ti je krvarenje, da te rucno pregledaju a to bi bilo mnogo teze i duze bi trajalo sa pidzamom i skidanjem iste. Ovako samo rasiris noge i to je to! ;)

Pa, kontam da je tako ali se nadam i mastam :D

Mrzim spavacice....ali dobro, sta sad, izdrzacu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa, kontam da je tako ali se nadam i mastam :D

Mrzim spavacice....ali dobro, sta sad, izdrzacu...

I ja isto, ali sam kupila dve i imam jednu,tako da ce posluzti tih par dana ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@andjelcic kako ti nisu dali tvoju posteljinu ? kad sam ja izvadila da stavim svoju ona sestra samo sto me nije izljubila

e da jos nesto nikako ne kupujte i ne nosite skupe spavacice...sve ce se isflekati od krvi a posle ce vam biti zao...ja s one u kojoj sam se porodila nikad nisam uspela da skinem fleku al ne mari kad znam da je od moh praseta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja izvadila moju posteljinu a ona mi kaze kako to nije obicaj u toj bolnici. Sacuvja boze, ja kazem da su mi na patologiji trazili da donesem posteljinu, a ona mi kaze kako to nije higijenski da ja donosim svoju postejlinu...

A higijenski je da lezim u istoj krvavoj posteljini 6dana? Ja sam stavila svoju belu posteljinu, nisu ni znali da nije njihova :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me u kom gradu si se porodila i da li je to bio cr (vidim da spominjes tubus)?! Meni je indikovan cr pa me zanima da li moram te mrezaste uloske i gacice ili mogu i obicne i da li mora spavacica ili moze i jedna pidzama da se prosvercuje? Mrzim spavacice... <_<

U bolnici na Zvezdari u Beogradu. Imala sam planirani cr.

Sto se pidzame i pamucnih gacica tice ne dozvoljavaju ni u jednom porodilistu, a posle cr nece ti ni biti prijatno da ih obuces. Ja mrzim spavacice ali u toj situaciji su mi nenormalno prijale jer nigde nije nista stezalo i nisam imala lastise i savove koji su mi isli preko rane od reza.

Mrezasti ulosci su mnogo prijatniji posle porodjaja, ne zaustavljaju krvarenje, ne osecas se "mokrom" kao sa obicnim, mnogo bolje upijaju i obicni ulosci nisu dozvoljeni u porodilistima. Ja sam kupila dve velicine vece mrezaste gacice nego sto je moja velicina, da me ne stezu i samo su mi pridrzavale ulozak tako da je sve moglo da mi "dise".

Nadam se da sam ti pomogla :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U bolnici na Zvezdari u Beogradu. Imala sam planirani cr.

Sto se pidzame i pamucnih gacica tice ne dozvoljavaju ni u jednom porodilistu, a posle cr nece ti ni biti prijatno da ih obuces. Ja mrzim spavacice ali u toj situaciji su mi nenormalno prijale jer nigde nije nista stezalo i nisam imala lastise i savove koji su mi isli preko rane od reza.

Mrezasti ulosci su mnogo prijatniji posle porodjaja, ne zaustavljaju krvarenje, ne osecas se "mokrom" kao sa obicnim, mnogo bolje upijaju i obicni ulosci nisu dozvoljeni u porodilistima. Ja sam kupila dve velicine vece mrezaste gacice nego sto je moja velicina, da me ne stezu i samo su mi pridrzavale ulozak tako da je sve moglo da mi "dise".

Nadam se da sam ti pomogla :*

Hvala ti! Naravno da jesi, samo jos da nadjem gde se kupuju ti ulosci i gacive ( zvuci glupo i smesno ali ja sa tim stvarno nisam imala kontakta pa ne znam)! Verovatno u apoteci ima....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Obavezno ponesi podloge za krevet jer se cesto desava da nema ciste posteljine i jos bolje ponesi i svoju posteljinu od kuce...i gooooomilu mrezastih ulozaka :)))

Podloge za krevet su obavezne, ali ne vidim što nositi svoju posteljinu... ionako torba bude puna i treba je nosati... :huh:

Zanima me u kom gradu si se porodila i da li je to bio cr (vidim da spominjes tubus)?! Meni je indikovan cr pa me zanima da li moram te mrezaste uloske i gacice ili mogu i obicne i da li mora spavacica ili moze i jedna pidzama da se prosvercuje? Mrzim spavacice... <_<

Spavaćica i mrežasti ulošci su obavezni i za cr, a ti kad dođeš kući možeš da koristiš šta hoćeš :D

Hvala ti! Naravno da jesi, samo jos da nadjem gde se kupuju ti ulosci i gacive ( zvuci glupo i smesno ali ja sa tim stvarno nisam imala kontakta pa ne znam)! Verovatno u apoteci ima....

Sve imaš u apoteci, Janković ti je najbolja i najjeftinija apoteka :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@olja moj savet ti je da uloske ne kupujes u apoteci jer su preko 100 dindzi imas u tempu i metrou iste te za oko 80-90 din

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Maki d zato sto nemaju ciste, kad se porodis malo te ociste i pokricu carsavom i taj isti ti posle stave na krevet u sobi bez obzira sto je mozda krvav ili prljav...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@olja moj savet ti je da uloske ne kupujes u apoteci jer su preko 100 dindzi imas u tempu i metrou iste te za oko 80-90 din

U tempu su 99 dinara :)

@Maki d zato sto nemaju ciste, kad se porodis malo te ociste i pokricu carsavom i taj isti ti posle stave na krevet u sobi bez obzira sto je mozda krvav ili prljav...

Kod nas u Betaniji nije tako... u sali su posebni čaršavi a u sobu donose čiste, jeste da ne menjaju posteljinu dok ne dođe druga porodilja, ali zato staviš podmetač.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olja, gace imas u apoteci, misim da je komad oko 80din ili tako nesto. Ja sam 5komada platila manje od 500din, ali su me spasili, cak su mi sestre i mm donosili jos, jer sam delila po porodilistu :P

Sto se tice mrezastih ulozaka - sve su ti rekle, u marketu su do 100din, a u apotekama skoro 200... :)

Ja sam u Metrou nasla cak za 70 :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Olja, gace imas u apoteci, misim da je komad oko 80din ili tako nesto. Ja sam 5komada platila manje od 500din, ali su me spasili, cak su mi sestre i mm donosili jos, jer sam delila po porodilistu :P

Sto se tice mrezastih ulozaka - sve su ti rekle, u marketu su do 100din, a u apotekama skoro 200... :)

Ja sam u Metrou nasla cak za 70 :D

bice od tebe stipsa jednog dana :**** samo malo jos da te poducim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za Betaniju je potrebno poneti:

Za mamu:

-Spavaćica 2 kom

-papuče

-bade mantil

-pribor za ličnu higijenu(čaša, sapun, četkica i pasta za zube, češalj, wc papir, ubrus, 2 manja peškira)

-mrežasti ulošci 20 kom.

-podmetači 4 kom

-kesa za pakovanje sa ručkama ( za prljav veš koji ćete slati kući)

-plazma keks, sok od jabuke i voda

Za bebu:

-10-15 pelena

-vl. maramice

-kema

- pokrivač za bebu

-5 tetra pelena

-par bodića/benkica

Po novom za bebu ne trebaju nikakve stvarčice sem pelena i maramica jer se u porodilištu koriste njihove stvari ali su nas u školici savetovali da za svaki slučaj ponesemo i naše stvari koje oni ne daju da se tamo oblače...

Moj savet: ne nositi previše stvari jer se sve može naknadno doneti!!!

lolipop voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

HVALA vam mnogooo na informacijama!!!Idem ovih dana u nabavku svega :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki pozdrav za sve nova sam na forumu, pa ako bi mogle da mi pomognete bila bih vam zahvalna :lol:

Trebam da se porodim u zemunskoj bolnici, da li neka od vas zna sta je potrebno da se ponese u bolnicu? Jer sve su bolnice drugacije, pa ne bi da nosim nesto sto ne treba.

Hvala vam unapred :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Veliki pozdrav za sve nova sam na forumu, pa ako bi mogle da mi pomognete bila bih vam zahvalna :lol:

Trebam da se porodim u zemunskoj bolnici, da li neka od vas zna sta je potrebno da se ponese u bolnicu? Jer sve su bolnice drugacije, pa ne bi da nosim nesto sto ne treba.

Hvala vam unapred :lol:

Evo mog spiska

...

U svakom slucaju meni je za prvih nekoliko sati bilo potrebno:

1. dokumentacija (licna karta, zdrav.knjizica, potvrda o krvnoj grupi, poslednji nalazi, uput), naravno ovo i nije pod obavezno, sve moze nakndadno da se dostavi

2. mobilni telefon (odmah nakon porodjaja su mi ga dali da obavestavam o radosnoj vesti ;) a i malo ti ubije vreme koje treba da provedes budan posle porodjaja)

3. spavacica 2 kom (u KBC Zemun moras da imas sve svoje, tako da je jedna za porodjaj a druga posle da se presvuces)

4. mrezasti ulosci (2 kesice)

5. mrezaste gacice (2 kom)

6. kupka za telo

7. papirni ubrus

8. papuci (za kupanje, meni je dosta znacilo kao i drugim porodiljama)

9. papuce ili klompe za sobu

10. peskir

11. platnena pelena

12. pelena pampers za bebicu

13. OBAVEZNO plazma i voda ili jogurt (sta je kome ukusnije)

Ovo je dakle ono što će ti trebati u prvi momenat a onda suprug može da ti donese šta ti je još potrebno. Meni je suprug kasnije doneo i

1. klompe za sobu (bila sam u papučama koje sam posle koristila za tuširanje - japanke)

2. još mrežastih uložaka i gaćica

3. još jedan peškir

A trebi bi toplo preporučila da na spisak staviš i brus i lanolin multimam za bradavice ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh hvala ti puno, samo i to da prodje :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo mog spiska

Ovo je dakle ono što će ti trebati u prvi momenat a onda suprug može da ti donese šta ti je još potrebno. Meni je suprug kasnije doneo i

1. klompe za sobu (bila sam u papučama koje sam posle koristila za tuširanje - japanke)

2. još mrežastih uložaka i gaćica

3. još jedan peškir

A trebi bi toplo preporučila da na spisak staviš i brus i lanolin multimam za bradavice ;)

Zaboravila sam da te pitam, jel mozes da mi kazes sta mi je potrebno za bebicu :lol: posto svi drugacije pricaju, pa me zanima sta si ti nosila.

Hvala ti puno i veliki pozdrav :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zaboravila sam da te pitam, jel mozes da mi kazes sta mi je potrebno za bebicu :lol: posto svi drugacije pricaju, pa me zanima sta si ti nosila.

Hvala ti puno i veliki pozdrav :lol:

Imajući u vidu da tamo možeš da biraš da li hoćeš babyfrendly ili ne, zavisi i šta treba da poneseš. Za babyfrendly treba da nosiš sve od pampersa do štramplica i dr.odelca. Ako ćeš da budeš u ovoj "klasičnoj" varijanti onda ti treba samo pampers pelena i to 4kom dnevno (br jedan) i bar dve platnene pelene (na to možeš spustiti bebu kada ti je donesu na podoj). Dakle za prvi dan da imaš 4 kom a kasnije može i suprug da ti donese ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.