Torba za porodilište

odgovora

Objavljeno

Ja sam se porodila u Narodnom Frontu 18. jan, i zaista svima mogu da kazem da klistir uopste nije nista strasno. Verujte u trenutku kada vam krene porodjaj o tome necete ni rasmisljati vec cete kroz to da prodjete kao kroz jedan stepenik do upoznavanja sa vasim bebanom.

b971abcf3cad804eac2a27ff4150dba9.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam koristila nivea gel za intimnu negu

imq-img-13.jpg

ali mi uopste nije prijao... Pojavio mi se svrab i crvenilo i cim sam prestala da ga koristim sve se vratilo u normalu...

Jel je komad mrezastih gacica 695?

Ja sam kupila mrezaste gacice u apoteci na komad, cena jednog komada je 56 dinara. Trazila sam u nekoliko apoteka i na kraju pronasla na okretnici tramvaja (Ustanicka).

Plusic voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila mrezaste gacice u apoteci na komad, cena jednog komada je 56 dinara. Trazila sam u nekoliko apoteka i na kraju pronasla na okretnici tramvaja (Ustanicka).

STA JE TO 56 DINARA... DZ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam kod mene u apoteci platila 90 RSD komad...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA SAM UZELA ZELENI NIVEA GEL ZA INTIMNU NEGU....CINI MI SE DA JE OK...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

JA SAM UZELA ZELENI NIVEA GEL ZA INTIMNU NEGU....CINI MI SE DA JE OK...

PA DOBRO, MENI JE KOZA BAS OSETLJIVA I SUVA I KORISTIM BAS SAMO BEBI STVARI JER MI SE LAKO IZIRITIRA... NARAVNO, TO STO MENI NIJE ODGOVARALA NE ZNACI DA TVOJOJ KOZI ISTO NECE DA PRIJA...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

STA JE TO 56 DINARA... DZ...

56 RSD ili 56 dinara je jedan komad mrezastih gacica :rolleyes: u apoteci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kupila mrezaste gacice u apoteci na komad, cena jednog komada je 56 dinara. Trazila sam u nekoliko apoteka i na kraju pronasla na okretnici tramvaja (Ustanicka).

To je jaaako jeftino. Znam da je 695din kutija od 5 komada. Koja je to apoteka? To je tamo na okretnici 7,6,5?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je jaaako jeftino. Znam da je 695din kutija od 5 komada. Koja je to apoteka? To je tamo na okretnici 7,6,5?

Tu se okretnica za tramvaje 7, 14, 5 i druge... Kada se izadje na toj poslednjoj stanici ima prolaz na dole stepenicama, neka ti orjentacija bide lilly prodavnica i apoteka prodjes pored lilly prodavnice i desno od prodavnice spustis se stepenicama dole i predjes preko puta(tu je pocetna stanica za buseve 302, 303,304 i drugi). Ne znam kako se zove apoteka, bacila sam racun, u cetvrtak idem na kontrolu kod doktorice pa cu svratiti na ustanicku da kupim nesto i pogledati kako se zove apoteka pa cu ti napisacu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze li neko da mi kaze sta treba za Narodni Front da se ponose u porodilista i sta treba za bebu da ponesem?

Za tebe:

Nisam sigurna je li ti neko vec odgovorio i jesamli zakasnila,ali evo sta sam jaimala pre 14 meseci u Frontu!

Spavacice 3kom

mrezasti ulosci (za pocetak 3 paketa)

papuce za sobu,posto za tusiranje imaju tamo (mada su ocajne)

Sve za licnu higijenu

mali pekiri 4 kom, velika dva peskira (za tusiranje)

Casa za sok, vodu i slicno

carape 2 para(mada nisu neophodne, ja sam se poradjalau novembu i odlicno su grejali)

nesto za grickanje i pice

flasirana voda (uzasno im je hlorisana voda na cesmi)

bade mantil

mobilni i punjac

Za Bebu:

paket pampersa

pavloviceva mast

vlazne maramice

par benkica (dole ih uvijaju u pelene)

Nadam se da nisam zakasnila sa odgovorom :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svim buducim mamama bih preporucila da u torbu obavezno ubace Multimam mast sa lanolinom za bolne bradavice.Dok nisam bas usavrsila tehniku dojenja u porodilistu,bradavice su mi bukvalno pukle,da je isla krv,i bio je neopisivi bol.Dojila sam bebu sa suzama.Multimam mi je mnogo pomogao i zalecila sam za 3 dana,i nastavila da koristim i dalje kako se koza nebi susila.Prednost je sto ne steti novorodjenim bebama i ne mora se kao ostali proizvodi sapirati pre svakog dojenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja spakovala torbu... jos samo brus za dojenje da kupimo i spremna sam... :) Gledam ove mrezaste uloske... Pa bas su glupi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja spakovala torbu... jos samo brus za dojenje da kupimo i spremna sam... :) Gledam ove mrezaste uloske... Pa bas su glupi...

Nisu, nego su 100% pamuk sigurno, i neće nam ništa zagaditi već samo pomoći da brže zaraste.

Svi ostali nisu tako sigurni...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisu, nego su 100% pamuk sigurno, i neće nam ništa zagaditi već samo pomoći da brže zaraste.

Svi ostali nisu tako sigurni...

Ma dobro to da, naravno, nego kako glupo izgledaju... Mrezica visi sa svih strana... kao da se raspadaju... Bar ovi moji... kilometarski...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma dobro to da, naravno, nego kako glupo izgledaju... Mrezica visi sa svih strana... kao da se raspadaju... Bar ovi moji... kilometarski...

A, to da, pa to tako i treba...ja sam ih koristila kad sam skidala kondilome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sakam da prasam koja nedela pocnavte da se spremate za vo bolnica? Jas sum 30 nedela da ne e rano?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sakam da prasam koja nedela pocnavte da se spremate za vo bolnica? Jas sum 30 nedela da ne e rano?

Jeste, rano je. Treba da je spremiš u 36 nedelji odnosno kad uđeš u deveti mesec :) ja sam u 32. i jedva čekam da dođe vreme pa da je i ja spremam :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za tebe:

Nisam sigurna je li ti neko vec odgovorio i jesamli zakasnila,ali evo sta sam jaimala pre 14 meseci u Frontu!

Spavacice 3kom

mrezasti ulosci (za pocetak 3 paketa)

papuce za sobu,posto za tusiranje imaju tamo (mada su ocajne)

Sve za licnu higijenu

mali pekiri 4 kom, velika dva peskira (za tusiranje)

Casa za sok, vodu i slicno

carape 2 para(mada nisu neophodne, ja sam se poradjalau novembu i odlicno su grejali)

nesto za grickanje i pice

flasirana voda (uzasno im je hlorisana voda na cesmi)

bade mantil

mobilni i punjac

Za Bebu:

paket pampersa

pavloviceva mast

vlazne maramice

par benkica (dole ih uvijaju u pelene)

Nadam se da nisam zakasnila sa odgovorom :rolleyes:

Hvala ti puno :) :) :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, rano je. Treba da je spremiš u 36 nedelji odnosno kad uđeš u deveti mesec :) ja sam u 32. i jedva čekam da dođe vreme pa da je i ja spremam :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Ja planiram polako za svaki slucaj, kod mene se to nikad ne zna...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja planiram polako za svaki slucaj, kod mene se to nikad ne zna...

Ti se ne računaš :P ti bi već trebala imati sve spremno, zabušantu!!! Ono sa kardiologom...free-evil-grin-smileys-111.giffree-evil-grin-smileys-111.giffree-evil-grin-smileys-111.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti puno :) :) :)

Nema na cemu! Bas mi je drago da sam ti pomogla! Zelim ti brz i lep porodjaj, bar kao moj ( ja sam extra prosla) :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti se ne računaš :P ti bi već trebala imati sve spremno, zabušantu!!! Ono sa kardiologom...free-evil-grin-smileys-111.giffree-evil-grin-smileys-111.giffree-evil-grin-smileys-111.gif

Pa imam ja goto sve spremno, fali mi samo da dokupim jos 2-3 stvarcice :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fala na odgovorot:) Inaku imam se kupeno , pa za 2 nedeli ke pocnam da gi peram alistata za bebeto :D Edvaj cekam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fala na odgovorot:) Inaku imam se kupeno , pa za 2 nedeli ke pocnam da gi peram alistata za bebeto :D Edvaj cekam :lol:

Sudeći po tikeru ti si 31 nedelja a za tri dana si 32 nedelja, tako da ti si za tri dana u osmom mesecu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KAZU DA NIJE... VIDECEMO... TJ VIDECES PA CES DA MI PRENESES DA ZNAM STA ME CEKA..

\klistir uopste nbije strasan!ozbiljno vam kazem,ja koja ne volim da joj se bilo sta gde tura,zabada,nabija itd :lol: nisam ga gotovo ni osetila,posle toga naravno-hitno na wc solju i ne ustajes dok nisi 100% sigurna da nema ni mrve vise u tebi :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.