Osiguranje beba i dece

odgovora

Objavljeno

Da li uplacujete neko osiguranje za svoja ceda?Koju vrstu osiguranja i u kojoj osiguravajucoj kuci?Sta obuhvata to osiguranje?Sta mislite,da li je to prava investicija? u smislu da neka osiguravajuca drustva mogu jednostavno da se ugase za koju godinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je naravno vrlo dobra ideja ali sam ja uvijek bila skepticna prema tome. Mozda zbog ne informisanosti sa jedne stane ili negativnih iskustava sa druge strane jer osiguravajuće kuće gotovo pa uvijek nadju neku "precicu" kako da ne ispune u potpunosti svoje obaveze a pravno im nista ne mozes jer su u pravu ... samo sto ti to nisi znao kada si potpisivao ugovor

Sa druge strane rizikovala bih kada bih imala dovoljno novca godisnje ili mjesecno (zavisi kako se definise) da stavljam samo za tu namjenu. Uvijek iskrsne nesto za sta je taj novac prijeko potreban .....

Kada bih osigurala to bi bilo zivotno osiguranje (zdravstveno) ili penziono tj da nakon neke svoje 20-e godine zivota prima tkz "penziju" ili ako pozeli da studira stipendiju i sl tome

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo od prvog rodjendana poceli da joj uplacujemo zivotno osiguranje kod Delta generali.Placamo najnizu sumu od 300evra godisnje...Skupljamo parice sto dobije u toku godine i za rodjus pa uplatimo, tako cemo i ove god.Dugo smo se dvoumili,ali smo odlucili da ipak rizikujemo...jer bi ionako te pare potrosili na kojekakve gluposti.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da kod nas taj vid ,,stednje`` nije dovoljno zaziveo...i taj koncept je uglavnom za vecinu velika napoznatica...isto tako,mislim da su ljudi dosta izgubili poverenje u sve institucioje kojima treba dati pare..

meni ta ideja ne zvuci lose,pogotovo sto mi koji sad radimo,nismo sigurni da li cemo ikada ugledati penziju..recimo ,mom muzu kod privatnika ne uplacuju penziono vec 5 godina...s druge strane,stalno imam utoisak ,da nikad nemam dovoljno para da premiju konmstantno uplacujem.

svidja mi se ovo sto citana radi,posot i mi cekamo bebca,razmislicu o toj opciji.

CITANA,KOLIKO MESECNO IZADJE TA MINIMALNA PREMIJA?hvala

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moj luka ima zdravstveno osigurnje jos otkad se rodio jer nam je potrebno zbog privatnih bolnica i drugih analiza po privatnim klinikama....

sto se zivotnog tice, nismo mu to uzeli jer je ovde jako mala kamatna stopa pa se to maltene i ne isplati.....bolje mi je bilo da ih stavljam u banku npr....mada ja najvise volim nekretnine kao investicija, pa makar uzela i kredit i placala 30 godina, da mom detetu to ostane...jer stanovi i kuce su pare kasnije...

ovde se osiguravajuce kompanije stalno gase..par njih ostaje. ali opet oni garantuju te pare koje stavljas...tako da ako su kamatne stope ok i sigurna osiguravajuca kuca, onda podrzavam...to je super pa makar bilo i 100 eva godisnje opet izdvajas neki iznos koji da li bi inace izvdojio da nemas tu obavezu........tako da mi je to skroz ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko se secam,minimum je 300evra na godisnjem nivou,koji mozes i mesecno da uplacujes.Znaci podelis na 12.Mada, mislim da mozes da uplacujes kako kad imas parica,samo je bitno da se uplati ceo iznos u tih godinu dana.Imaju oni tamo fore da mozes i da pauziras par godina ako vidis da ne mozes da izneses...ma sve samo da se ljudi navuku:)

Nama je cika dosao kuci,tu smo sve obavili,sutradan uplatili u banci, i posle nedelju dana nam je doneo polisu.

Sitnim,sitnim slovima na ugovoru pise,da ako zelis posle nekog vremena da raskines ugovor,vraca ti se samo 40%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

....mada ja najvise volim nekretnine kao investicija, pa makar uzela i kredit i placala 30 godina, da mom detetu to ostane...jer stanovi i kuce su pare kasnije...

nisi ti blesava :)

I ja bih :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko se secam,minimum je 300evra na godisnjem nivou,koji mozes i mesecno da uplacujes.Znaci podelis na 12.Mada, mislim da mozes da uplacujes kako kad imas parica,samo je bitno da se uplati ceo iznos u tih godinu dana.Imaju oni tamo fore da mozes i da pauziras par godina ako vidis da ne mozes da izneses...ma sve samo da se ljudi navuku:)

Nama je cika dosao kuci,tu smo sve obavili,sutradan uplatili u banci, i posle nedelju dana nam je doneo polisu.

Sitnim,sitnim slovima na ugovoru pise,da ako zelis posle nekog vremena da raskines ugovor,vraca ti se samo 40%

HVALA

:)

znam da uvek ima neka caka,moj tata uplacuje wiener stadishe..samo ne znam koja je tacno njegova polisa(da li zdravstveno,zivotno ili penziono)..on uplacuje mesecno unapred ytvrdjen isnoz.isto tako,kad zavrsi jedan ,,ciklus`` moze da bira da li ce da nastavi ili da povuce novac(pun iznos),ako prekine pre kraja ciklusa gubi novac ,samo ne znam koliko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koliko se secam,minimum je 300evra na godisnjem nivou,koji mozes i mesecno da uplacujes.Znaci podelis na 12.Mada, mislim da mozes da uplacujes kako kad imas parica,samo je bitno da se uplati ceo iznos u tih godinu dana.Imaju oni tamo fore da mozes i da pauziras par godina ako vidis da ne mozes da izneses...ma sve samo da se ljudi navuku:)

Nama je cika dosao kuci,tu smo sve obavili,sutradan uplatili u banci, i posle nedelju dana nam je doneo polisu.

Sitnim,sitnim slovima na ugovoru pise,da ako zelis posle nekog vremena da raskines ugovor,vraca ti se samo 40%

tako je i ovde neka prica, osim sto mislim da je minimum valjda 500 evra godisnje,,,ne secam se bas najbolje...

ma super......jeste navlakusa, ali kazem dobro je sto izdvajas bar neki novac....jer da ga drzis kod sebe uvek bi ti za nesto trebao...ovako znas da moras....e sad u slucaju zatvaranja osiguravajuce kuce, sta se desava? verovatno sve programe i klijente uzima neka druga kuca tako da se sve to nastavlja pretpostavljam da je tako i u srbiji....i ide sve preko poreskog tako da.........

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

tako je i ovde neka prica, osim sto mislim da je minimum valjda 500 evra godisnje,,,ne secam se bas najbolje...

ma super......jeste navlakusa, ali kazem dobro je sto izdvajas bar neki novac....jer da ga drzis kod sebe uvek bi ti za nesto trebao...ovako znas da moras....e sad u slucaju zatvaranja osiguravajuce kuce, sta se desava? verovatno sve programe i klijente uzima neka druga kuca tako da se sve to nastavlja pretpostavljam da je tako i u srbiji....i ide sve preko poreskog tako da.........

predpostavljam da postoji neki sistem zastite,recimo za orocenu deviznu stednju,ovde kod nas postoji lista banaka za koje drzava garantuje da ce ti ulozen novac kod njih povratiti u visini do 50 .000 evra(i naravno nadams e da ,ako tako NE DAJ BOZE bude,da ce drzava to i odraditi,sporo i sljampavo ,kao i uvek,ali da ce odraditi)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

predpostavljam da postoji neki sistem zastite,recimo za orocenu deviznu stednju,ovde kod nas postoji lista banaka za koje drzava garantuje da ce ti ulozen novac kod njih povratiti u visini do 50 .000 evra(i naravno nadams e da ,ako tako NE DAJ BOZE bude,da ce drzava to i odraditi,sporo i sljampavo ,kao i uvek,ali da ce odraditi)

definitivno postoji neki "sistem zastite"..zapravo mora da postoji!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi i dete imamo zivotno osiguranje koje pokriva sve- od povreda do... najgoreg. Osigurane su nam i nepokretnosti- kuca i sve materijalno sto posedujemo. To smo osiguranje imali prilike dva puta da proverimo i to za kameru izgubljenu na putu i evo upravo ga proveravamo za ukradeni bicikl ovih dana. Prvi put je bilo ok, drugi dosad sve ok, jako azurno, ali da ne pricam unapred dok novi bicikl ne stigne :rolleyes:

Sto se "ulaganja u buducnost" tice mi za malu imamo stedni racun u koji mesecno uplacujemo izvesnu sumu. Dobice taj novac kada bude zavrsila srednju skolu i moci ce da ga potrosi po svom izboru- na fax, depozit za nekretnine, automobil, putovanja... Bice dovoljno za pocetak.

Kucu smo kupili, naravno da je za nju i ostalu nasu decu kad je budemo otplatili, ali to je tek daleka buducnost. Ovako sa racunom kad znam da je nesto samo njeno i da cemo jednako dati svoj deci mirna mi je glava.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi i dete imamo zivotno osiguranje koje pokriva sve- od povreda do... najgoreg. Osigurane su nam i nepokretnosti- kuca i sve materijalno sto posedujemo. To smo osiguranje imali prilike dva puta da proverimo i to za kameru izgubljenu na putu i evo upravo ga proveravamo za ukradeni bicikl ovih dana. Prvi put je bilo ok, drugi dosad sve ok, jako azurno, ali da ne pricam unapred dok novi bicikl ne stigne :rolleyes:

Mi uplacujemo zivotno osiguranje WIENER STADTISCHE Vienna Insurance Group i osiguranje imovine.Sto se osiguranja imovine tice,imali smo NAZALOST priliku da ga proverimo,kada su nam obili i opljackali kucu.Osiguranje je pokrilo stetu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nismo razmisljali o tome,osigurala bih ga ali stednja-ne verujem.Ko zna koliko ce te pare vredeti za 10 ili 20 godina?Koliko je pala cena dinara da je to neverovatno!A banke su po meni lopovi!Nikada nisam uzimala kredit niti cu pa makar mi gorelo pod nogama!Moja majka ce jos dve godine otplacivati kredit od 2000 evra zbog butika i kada je sve preracunala vratice 3000!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM i ja imamo Grawe zivotno osiguranje,placamo vec par god.800evra ukupno na god.nivou,jos nekih 20god,a onda idemo u penziju. jupiii ... :D Malom placamo 35evra mesecno,isto do zavrsetka srednje skole-tj.do njegove 19.godine,tada ce on odluciti sta sa tim parama,dal'fax.biznis,auto,njegova odluka.Za njega placamo kod Delta Generalija(ako se dobro secam,sve ih mesam)... Uskoro bi trebalo da odobre i zdravstveno osiguranje,i cim se desi da ne moramo vise placati drzavi(da bi posle ionako platili participaciju,lekove,racune... sram da ih bude),oma [pocinjemo kod grawea da placamo i to...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mm je cim se Aleksa rodio u kantonalnu banku otvorio racun na koji Aleksa automat.dobija 50chf i ima kamatu znaci svake godine se poveceva ta suma a tek sa 18god moze da podigne te pare ,znaci kad napuni 18 imace oko 5000chf ,tako smo i Strahinji uradeli ..I u ovaj kanton gde zivimo smo im otvorili racune samo sto nisu dobili po 50chf jer nisu tek rodjeni a to dobiajju tek rodjena deca ,ali isto do 18 godine taj racun miruje ,a uplatili smo im po 100chf svakom .. i nadamo se da ce biti pametni na dedu i na tetku(moju svastiku) i da ce pare cuvati za skolovanje ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo takodje otvorili racun u kantonalnoj banci,dobili 50chf od banke,a mi dodatno uplacujemo mesecno po 100chf,tako da ce biti obezbedjena za faks ili sta god kada odluci da taj novac podigne. Inace zdravstveno osiguranje nam je privatno i mi pacamo samo 10% od racuna,ostalo oni pokrivaju i zadovoljna sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MM i ja imamo Grawe zivotno osiguranje,placamo vec par god.800evra ukupno na god.nivou,jos nekih 20god,a onda idemo u penziju. jupiii ... :D Malom placamo 35evra mesecno,isto do zavrsetka srednje skole-tj.do njegove 19.godine,tada ce on odluciti sta sa tim parama,dal'fax.biznis,auto,njegova odluka.Za njega placamo kod Delta Generalija(ako se dobro secam,sve ih mesam)... Uskoro bi trebalo da odobre i zdravstveno osiguranje,i cim se desi da ne moramo vise placati drzavi(da bi posle ionako platili participaciju,lekove,racune... sram da ih bude),oma [pocinjemo kod grawea da placamo i to...

Bravo Chi mama! Odlican potez. Mi isto kao i ti, dve zivotne polise, a ona nam naslednik :D njoj ta "decija" do 18-te. Stan osiguran.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam Grawe osiguranje ove godine tacno 10 godina uplacujem, ostaje jos 5 godina. Meni je to super stvar i svakom bi je preporucila. Prvu uplatu mi je mama poklonila za 18 rodjendan,zapravo ona je bila inicijator svega toga. Tada se bas jako jako malo ovde znalo o tome, ali mi u porodici smo imali susret sa tim jos 90-tih godina (naime moj otac je to uplacivao i niko nije imao pojma,da skratim kada je on preminuo oni su nas zvali i pitali da li zelimo da se novac isplati ili da nastavimo, rekli smo da novac zelimo u roku od 48 sati on je bio na maminom racunu) tako da apsolutno sam za tu vrstu 'stednje'. Za bebca nisam jos nista uplatila, ali Boze zdravlja planiram za prvi rodjendancic :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi uplacujemo Wiener direktno u Austriji, ima 10 godina vec. Petar nam je naslednik, naravno. Nismo se jos uvek odlucili za njegovo osiguranje jer je svetska ekonomska kriza napravila neke cudne 'preseke' u tim velikim osiguravajucim kucama. Ne zurimo sa tim.

Ima nas stan, kao naslednik, i sve sto ja nasledjuem od mojih roditelja: 2 kuce, 1 stan i par ha zemljista ;) (osim ako ne prokockamo mi :lol: ) Od strane mm, Petar ce deliti imovinu sa bratom od strica za sada.

Cekamo ove godine privatno zdravstveno jer nam je to vaznije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Još uvek nismo razmišljali o osiguranju za bebu, ali smo mu otvorili štednu knjižicu. Pretpostavljam da su kamate kod osiguravajućih kuća povoljnije, ali štedna knjižica je bila prva stvar koja mi je pala na pamet!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osnovna stvar i jeste u tome da se uzme zivotno osiguranje. Onda se postavlja pitanje da li cete sebe, kao roditelja, zivotno osigurati zarad deteta ili cete dete osigurati zarad vas? Vodite racuna da zivotno osiguranje podrazumeva vas dobrovoljni iskaz o vasem nasledniku.

Ukoliko neki agent pokusa da vas ubedi kako je vazno zivotno osigurati dete, a pri tome vi nista zivotno osigurani, slobodno ga pitajte kako ce izgledati to da se vase ime nadje na polisi kao naslednik svog deteta.

Agenti su u stanju da prcaju bajke, ali treba ukljuciti logiku za osnovne stvari.

Moja savet je: osigurajte sebe i tako ste osigurali dete!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo svi osigurani tj vise kao stednja ali imamo i zdravstveno u slucaju preloma,povreda itd.

Na godisnjem nivou uplacujemo 700 eura po osobi,a za dete 580 eura. To je stednja 50 eura mesecno + 100 eura zdravstveno. Na 30 godina za nas a za dete do 18 godine, preko Wiener Städtische.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam osigurala sebe u Uniku i u Merkur.Jedno će da bude korisnik Masa,drugo Neda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maso bas fino. Koju vrstu osiguranja si uzela? Kolika je rata? Nadam se da nisam indiskretna :unsure::wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.