Porodilište "Gradska bolnica Zvezdara" - Beograd

odgovora

Objavljeno

Ja nemam pitanja za nekog doktora, jer tamo ne poznajem nikog, a termin mi je za 16 dana, a porodiću se u gradskoj. Za svaki savet koji bi mi dobro došao, bila bih vam zahvalna. Kupila sam mrežaste gaćice, uloške sa mrežicom, podlogu za krevet, dve spavaćice, rivanol rastvor i kremu za bradavice. Spakovala sam papuče, dva peškira i sve za ličnu higijenu. Ne znam da li sam nešto propustila. Što se tiče sečenja, jel seku svaku ili samo koju moraju? Ja bih volela da ne mora, ali dr kaže da je bebi glavica velika, tj cela beba, tako da očekujem da će me seći. I jel imate neki savet što se tiče kontrakcija, jel bolje hodati ili ležati, šta ste vi radile?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam pitanja za nekog doktora, jer tamo ne poznajem nikog, a termin mi je za 16 dana, a porodiću se u gradskoj. Za svaki savet koji bi mi dobro došao, bila bih vam zahvalna. Kupila sam mrežaste gaćice, uloške sa mrežicom, podlogu za krevet, dve spavaćice, rivanol rastvor i kremu za bradavice. Spakovala sam papuče, dva peškira i sve za ličnu higijenu. Ne znam da li sam nešto propustila. Što se tiče sečenja, jel seku svaku ili samo koju moraju? Ja bih volela da ne mora, ali dr kaže da je bebi glavica velika, tj cela beba, tako da očekujem da će me seći. I jel imate neki savet što se tiče kontrakcija, jel bolje hodati ili ležati, šta ste vi radile?

Trebaju ti dva para papuca,za sobu i hodnik,neke plasticne ili gumene za tusiranje.Ako si prvorotka,sigurno cete seci,a moze da se desi i da puknes sama.Kada ti krenu kontrakcije,one na po deset minuta,samo disi duboko.Verovatno ces vec lezati tada i neces moci da se setas.Mene nije puno bolelo,ali samo kada ti krenu kontrakcije duboko disi.Kada ti krene napon za porodjaj nemoj se uspaniciti,samo slusaj babice i gledaj,ukoliko je to moguce,da ne trosis snagu na dreku,samo guraj najsnaznije sto mozes.Ponavljam,prati babice sta ti pricaju,jer ako ih slusas sta treba da radis,brze prodje.Ja sam se porodila za 15min,nisam znala nista,ni sta je napon,ali sam slusala pomno sta mi pricaju.Samo bez panike!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebaju ti dva para papuca,za sobu i hodnik,neke plasticne ili gumene za tusiranje.Ako si prvorotka,sigurno cete seci,a moze da se desi i da puknes sama.Kada ti krenu kontrakcije,one na po deset minuta,samo disi duboko.Verovatno ces vec lezati tada i neces moci da se setas.Mene nije puno bolelo,ali samo kada ti krenu kontrakcije duboko disi.Kada ti krene napon za porodjaj nemoj se uspaniciti,samo slusaj babice i gledaj,ukoliko je to moguce,da ne trosis snagu na dreku,samo guraj najsnaznije sto mozes.Ponavljam,prati babice sta ti pricaju,jer ako ih slusas sta treba da radis,brze prodje.Ja sam se porodila za 15min,nisam znala nista,ni sta je napon,ali sam slusala pomno sta mi pricaju.Samo bez panike!

potpisujem sve sto macka kaze....i samo se nadaj da ne naletis na Jusufa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trebaju ti dva para papuca,za sobu i hodnik,neke plasticne ili gumene za tusiranje.Ako si prvorotka,sigurno cete seci,a moze da se desi i da puknes sama.Kada ti krenu kontrakcije,one na po deset minuta,samo disi duboko.Verovatno ces vec lezati tada i neces moci da se setas.Mene nije puno bolelo,ali samo kada ti krenu kontrakcije duboko disi.Kada ti krene napon za porodjaj nemoj se uspaniciti,samo slusaj babice i gledaj,ukoliko je to moguce,da ne trosis snagu na dreku,samo guraj najsnaznije sto mozes.Ponavljam,prati babice sta ti pricaju,jer ako ih slusas sta treba da radis,brze prodje.Ja sam se porodila za 15min,nisam znala nista,ni sta je napon,ali sam slusala pomno sta mi pricaju.Samo bez panike!

Mazo hvala ti, nemaš pojma koliko mi znači ovaj savet. Pa prvi put, ništa ne znam. Jedno je kad čitam na netu, a drugo praksa. Volela bih da prođe bez dreke, nisam neka mlitava, umem da trpim bol, a i mm će biti sa mnom. Nadam se da će sve proći ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prostoriji gde se služe obroci su posete.I bebu pokažu samo prvi dan,na 5 sekundi,ubeleže da je "pokazana" i to je to.

Ne mogu da verujem da dozvoljavaju posete, pa to je fenomenalno! Ja sam krisom istrcavala na hodnik, i svaki put sam nadrljala...

Jesi ti nosila mrežaste gaćice? Ja sam kupila dva komada, a ne znam da li dozvoljavaju?

Ja sam nosila mrezaste gace, samo je bilo brzinsko skidanje pred vizitu... meni su mnogo odgovarale zato sto sam ja nenormalno mrsava i nije bilo sanse da drzim ulozak kad stisnem noge, a i lepo su mi drzale podignut stomak, koji mi je vidio i imala sam osecaj da ce sve da mi ispadne kroz ranu od cr.

potpisujem sve sto macka kaze....i samo se nadaj da ne naletis na Jusufa :)

Joj, mene je Jusuf pregledao posle cr, urnisao... ali ako naletis na njega, bar ces imati dobru zabavu, ja ne znam da li su njega zaposlili kao doktora ili cirkuzanta... :lol:

A sto se wca i tus kabina tice, ja sam bila zgrozena. Ne znam kako je sad, ali pred kraj leta je sve bilo otvoreno, pusilo se, bilo je prljavo i nisu redovno cistili. A vrata od kabina od wca jedna nisu mogla da se zatvore, a druga su se zaglavljivala. Jednom recju tuga. Valjda je BF odeljenje renovirano, sa drugim detetom cu sigurno traziti da idem na BF...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na savetima,idem na Zvezdaru prvi put pa ne znam sta da ocekujem a ni sta ce mi trebati,jel zna neko ako se uzme apartman dali su onda posete dozvoljene ceo dan i kako to funkcionise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala na savetima,idem na Zvezdaru prvi put pa ne znam sta da ocekujem a ni sta ce mi trebati,jel zna neko ako se uzme apartman dali su onda posete dozvoljene ceo dan i kako to funkcionise

Ja mislim da su dozvoljene ceo dan,ali ne znam koliko ti je potreban apartman.Bolje je da se druzis sa mamama iz sobe,pricate,razmenjujete iskustva,brze ce ti proci dan,nego u apartmanu.To je moje misljenje,naravno,ali davati pare za apartman,meni je suludo.Zelim i tebi puno srece!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da su dozvoljene ceo dan,ali ne znam koliko ti je potreban apartman.Bolje je da se druzis sa mamama iz sobe,pricate,razmenjujete iskustva,brze ce ti proci dan,nego u apartmanu.To je moje misljenje,naravno,ali davati pare za apartman,meni je suludo.Zelim i tebi puno srece!

To sto si rekla za druzenje je i jedini razlog zbog koga se dvoumim,a glavni razlog zbog koda bi uzela apartman je kupatilo,jel sam cula da je u zajednickom,malo je reci katastrofa,alo to kazu sve mame sto su se tamo porodile,eto samo zbog kupatila.Ne treba mi povracanje i to naprezanje na svezu ranu :rolleyes: a sto se tice druzenja tu si u pravu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li obavezno seku sve prvorotke? I jel neka od vas bila u kadi? Jel se plaća?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li obavezno seku sve prvorotke? I jel neka od vas bila u kadi? Jel se plaća?

Sto ste se uplasile od tog secenja? Babica ce da proceni da li treba seci ili ne... U svakom slucaju je bolje da sece na jednom mestu nego da popucate na sve strane.

Ako bas hocete da pomognete sebi, mozete na tu regiju mazati svakodnevno neko masno ulje - bademovo ili kantarionovo. A to opet nije garancija kako cete proci i da li cete biti secene. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto ste se uplasile od tog secenja? Babica ce da proceni da li treba seci ili ne... U svakom slucaju je bolje da sece na jednom mestu nego da popucate na sve strane.

Ako bas hocete da pomognete sebi, mozete na tu regiju mazati svakodnevno neko masno ulje - bademovo ili kantarionovo. A to opet nije garancija kako cete proci i da li cete biti secene. ;)

kamilica pa znaš kako je frka prvi put, ništa ne znam, pa me sve zanima, ali ni to opet ništa ne znači, džaba mi znanje kad me stave na sto :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kamilica pa znaš kako je frka prvi put, ništa ne znam, pa me sve zanima, ali ni to opet ništa ne znači, džaba mi znanje kad me stave na sto :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Opusti se... i ne treba nista da znas! Mozda je i najbolje da sve zaboravis i kad dodjes tamo samo slusas babicu, ona ti je tamo kao Bog! Sto je vise slusas, bice ti lakse i bolje ces proci jer ona sve zna kako treba. ;)

Moj savet svim prvorotkama je da preskoce temu o porodjaju, nego da citaju i spremaju se za prve dane sa bebom, dojenje, kupanje, povijanje. Tek tad krecu problemi, a poroditi se moras, ovako ili onako! ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Opusti se... i ne treba nista da znas! Mozda je i najbolje da sve zaboravis i kad dodjes tamo samo slusas babicu, ona ti je tamo kao Bog! Sto je vise slusas, bice ti lakse i bolje ces proci jer ona sve zna kako treba. ;)

Moj savet svim prvorotkama je da preskoce temu o porodjaju, nego da citaju i spremaju se za prve dane sa bebom, dojenje, kupanje, povijanje. Tek tad krecu problemi, a poroditi se moras, ovako ili onako! ;)

He he u pravu si :rolleyes: :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trudnice sve sto treba da znate o porodjaju je sta treba da ponesete u porodiliste :D

Zvezdara je fenomenalna<bar ja imam divno iskustvo.Babice i doktori su bili divni(mene su dva doktora poradjala i jos pet babica je stajalo sa strane).Kupatilo je najmanji problem,tamo ste tri dana i kuci.Meni je Najbitnije bilo kakvo je osoblje,s'obzirom da nisam imala nikakvu vezu.Brzo prodju dani u bolnici i sve se zaboravi.

Mada kada sam ja bila tamo svaki dan su cistili i sobe i kupatilo,ali drugo je sto zaista ima prljavih zena....jeste kupatilo bilo ovakvo i onakvo ali zene su te koje su uloske bacale tamo i vamo,pusile i pravile haos.

A za secenje,nemojte da razmisljate o tome.Secenje ne boli(bar ga ja nisam osetila.

Mene su morali da seku jer je moj beban orlucio da svetu prvo pokaze guzu umesto glave.Za usivanje sam dobila anesteziju i nista nisam osecala.

Ma samo osmeh na lice na porodjaju i samo pozitivno mislite i sve ce biti u redu.:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

SRECAN 8 MART :rolleyes: Ma je nemam frku ni od secenja ni od porodjaja,nije mi prvi put ;) samo sam htela da cujem utiske o porodilistu,osoblju uslovima i dr.Milanu Brakusu,jel ce me on poradjati,to me interesuje jel nisam nikada bila na Zvezdari u porodilistu,a ovde mogu da dobijem informacije iz prve ruke.... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sto si rekla za druzenje je i jedini razlog zbog koga se dvoumim,a glavni razlog zbog koda bi uzela apartman je kupatilo,jel sam cula da je u zajednickom,malo je reci katastrofa,alo to kazu sve mame sto su se tamo porodile,eto samo zbog kupatila.Ne treba mi povracanje i to naprezanje na svezu ranu :rolleyes: a sto se tice druzenja tu si u pravu

Ja potpisujem tu katastrofu...

Da li obavezno seku sve prvorotke? I jel neka od vas bila u kadi? Jel se plaća?

Kada se ne placa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, ja sam 31 nedelja, planiram da se ovaj put porodim u gradskoj, jer sam prosli put katastrofalno prosla u visegradskoj. Danas mi je dr u domu zdravlja gde vodim trudnocu dala uput da idem u gradsku na dopler jer misli da ima manje plodove vode nego sto bi trebalo, pa me zanima kako to ide, da li se zakazuje ili kako...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, ja sam 31 nedelja, planiram da se ovaj put porodim u gradskoj, jer sam prosli put katastrofalno prosla u visegradskoj. Danas mi je dr u domu zdravlja gde vodim trudnocu dala uput da idem u gradsku na dopler jer misli da ima manje plodove vode nego sto bi trebalo, pa me zanima kako to ide, da li se zakazuje ili kako...

Majo ne znam,i jadem na color ali privatno za 3 nedelje,a koja je procedura za gr.bolnicu to ne znam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, ja sam 31 nedelja, planiram da se ovaj put porodim u gradskoj, jer sam prosli put katastrofalno prosla u visegradskoj. Danas mi je dr u domu zdravlja gde vodim trudnocu dala uput da idem u gradsku na dopler jer misli da ima manje plodove vode nego sto bi trebalo, pa me zanima kako to ide, da li se zakazuje ili kako...

Ja sam u devetom mesecu bila u gradskoj zbog manje plodove vode. Odes ujutru i predas knjizicu, doktor u ambulanti za hitne intervencije te pregleda i zadrzi u bolnici, ili te odmah posalje na odeljenje pa te tamo pregledaju (ova druga situacija je bila moja).

Nema zakazivanja, primaju odmah, ja ti savetujem da odes sto pre.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, ja sam 31 nedelja, planiram da se ovaj put porodim u gradskoj, jer sam prosli put katastrofalno prosla u visegradskoj. Danas mi je dr u domu zdravlja gde vodim trudnocu dala uput da idem u gradsku na dopler jer misli da ima manje plodove vode nego sto bi trebalo, pa me zanima kako to ide, da li se zakazuje ili kako...

Ja sam dobila uput isto zbog manjka plodove vode,otisla u gradsku odmah i ostavili me u bolnici.Ja sam bila 36 nedelja,manjak plodove vode mi je utvrdjen,jer mi se blizio porodjaj,posle dve nedelje sam se porodila.Savetovala bih te da se spakujes i odes,obavezno....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao meni se bliži porođaj, a ne znam ni gde je porodilište u gradskoj, heheh, kad krene biće frke. Jel ima neko da mi kaže da li se plaća prisustvo oca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao meni se bliži porođaj, a ne znam ni gde je porodilište u gradskoj, heheh, kad krene biće frke. Jel ima neko da mi kaže da li se plaća prisustvo oca?

Placa se,mozda deset hiljada ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Placa se,mozda deset hiljada ;)

Kako 10.000? cena je bila 2.500, pa sam čula da su i to ukinuli, ali ne znam kako je sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prisustvo oca porođaju se ne plaća,samo nek uradi analize bris grla i nosa i koprokultruru,í to je to.Mada mom mužu nisu ni tražili analize.Samo kad dođeš na porođaj kažeš da hoćeš da muž bude s tobom,i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prisustvo oca porođaju se ne plaća,samo nek uradi analize bris grla i nosa i koprokultruru,í to je to.Mada mom mužu nisu ni tražili analize.Samo kad dođeš na porođaj kažeš da hoćeš da muž bude s tobom,i to je to

uradio je briseve, sve je ok, hvala Doorsy ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.