Šišanje

odgovora

Objavljeno

Drage mame!

Naseg sina planiramo uskoro da sisamo(dosad smo samo skracivali kosicu mi kod kuce),dali imate neki savet-kako da ga pripremimo da bi bio sto mirnije,dosta je stidljiv i nemiran...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame!

Naseg sina planiramo uskoro da sisamo(dosad smo samo skracivali kosicu mi kod kuce),dali imate neki savet-kako da ga pripremimo da bi bio sto mirnije,dosta je stidljiv i nemiran...?

I moja Mina je ziva vatra! I isto sam se bojala kako da izvedemo to sisanje...

Stavili smo je na stolicu pa smo i baka i ja obigravale oko nje, animirali je lutkama, serpama, kutlacama, sa svim sto nam je bilo pod rukom. Zasmejavali smo je, ja se krila pa polako izvirivala, i tako svasta nesto. Malo je plakala ali uspeli smo da je sisnemo, da i frizer je dolazio kuci, sto je olaksavajuca okolnost.

Bitno je da mu skrenes paznju na nesta drugo i da je frizer brz, spretan i strucan :)

Srecno! I javi kako je proslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Tamara na odgovoru!

E,bili smo juce i nisam ni mislila da ce sve ici ovako glatko!Jako sam srecna i ponosna,celo vreme je sedeo mirno (u mom krilu),uopste nije pravio problema,dobio je cesalj i "popravljao" je cesalj sa svojim srafcigerom... :) I da,ponavljao pesmicu(na madjarskom)-noz,viljuska,makaze nisu za decu kad je video da frizerka ima makaze... :)))

Pozdrav!

I da svima bude tako lako to prvo sisanje kao nama... ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala Tamara na odgovoru!

E,bili smo juce i nisam ni mislila da ce sve ici ovako glatko!Jako sam srecna i ponosna,celo vreme je sedeo mirno (u mom krilu),uopste nije pravio problema,dobio je cesalj i "popravljao" je cesalj sa svojim srafcigerom... :) I da,ponavljao pesmicu(na madjarskom)-noz,viljuska,makaze nisu za decu kad je video da frizerka ima makaze... :)))

Pozdrav!

I da svima bude tako lako to prvo sisanje kao nama... ;)

E, bas mi drago! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mog viktora smo osisali pre 10 dana a imao je prelepe lokne :( sad mi je zao izgleda dosta starije ovako osisan

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo naseg sina prvi put sisali sa godinu i po ,bilo mi je jako zao posto je imao divne lokne i svima je to bilo jako slatko,ali sad posle par meseci i posle nekoliko sisanja sam se navikla,sad mi je pravi decak. A inace je jako miran kad se sisa,samo mora biti naspavan i raspolozen taj dan i sve je ok,dobije igrackicu,a frizerka je brza sve prodje bez problema. Pozdrav!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mog viktora smo osisali pre 10 dana a imao je prelepe lokne :( sad mi je zao izgleda dosta starije ovako osisan

Tako ti je to-dok ga ne osisas beba je,a posle pravi mali muskarac... I nas sincic je imao prelepe lokne,i trebalo nam je jedno nedelju dana da se naviknemo na novu frizuru,ali sad nam je jos lepsi... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame!

Naseg sina planiramo uskoro da sisamo(dosad smo samo skracivali kosicu mi kod kuce),dali imate neki savet-kako da ga pripremimo da bi bio sto mirnije,dosta je stidljiv i nemiran...?

JA SAM MOG SINA DRZALA U KRILU,A FRIZERKA MU JE DALA CESALJ DA SE IGRA.TAJA JE SVE POSMATRAO SA STRANE I POKAZIVAO MU KNJIZICU SA ZIVOTINJAMA.I BIO JE SUPER DOBAR.INACE JE STRASNO NEMIRAN:))

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prekjuce smo se ponovo sisali,i to masinicom ne makazama,bilo je super! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama!Moja Jovana ima 20 mjeseci i kad smo je prvi put sisali nije bilo problema!Ali zadnji put,bilo je uzasno.Vristala je,otimala se,cak i povracala od muke.Ne znam kako da uspijem da je osisam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama!Moja Jovana ima 20 mjeseci i kad smo je prvi put sisali nije bilo problema!Ali zadnji put,bilo je uzasno.Vristala je,otimala se,cak i povracala od muke.Ne znam kako da uspijem da je osisam.

Ajoj! :blink: Neznam sta da ti kazem,zaista... Ja sam mislila da ce i moj mali praviti probleme,a on sedi kao bubica... Mada mislim da je kod nas uticalo i to sto je on dosta stidljiv pa ne sme da zeza frizerku... :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajoj! :blink: Neznam sta da ti kazem,zaista... Ja sam mislila da ce i moj mali praviti probleme,a on sedi kao bubica... Mada mislim da je kod nas uticalo i to sto je on dosta stidljiv pa ne sme da zeza frizerku... :rolleyes:

Drage mame,ja sam moga sina osisala tacno kad je napunio godinu dana 25.maj..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi se još nismo šišali ali nameravamo uskoro. Javljam kako je bilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo Vuka prvi put osisali pre neki dan...Bio je super.... Odvela sam ga kod moje sestre koja je frizerka...prvo smo ga pustili da se igra sa njenim klincima jedno sat vremena, onda ga je sprovela kroz salon i dozvolila mu da se igra cesljevima i masinicom....kad smo poceli da ga sisamo, nije bilo problema....sad imamo novu frizuricu....i izgledamo ko praaaavi decak...matorko..... :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konačno smo se ošišali pre dve nedelje. Išli smo kod frizerke koja šiša mm. Sve vreme je plakao ali se barem nije otimao tako da se sve dobro završilo :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Čula sam mame kako kažu da se dete ne šiša pre prve godine. Moja bebićka se rodila sa jako puno kose, prava frizurica, i sad joj samo raste, ne opada. Napunila je dva meseca, i ja već razmišljam malo o štrickanju pramenova koji štrče. Je l to ok?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve što misliš da je OK za tvoje dijete uradi...nemoj se puno obazirati na priče...i dobrodošla nam!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve što misliš da je OK za tvoje dijete uradi, nemoj se puno obazirati na priče...

:%

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vam preporucujem da odvedete dete kod frizera koji su specijalizovani za rad sa decom. Moje iskustvo u salonu Bajka u Zemunu je zaista fenomenalno. Salon je prepun igracaka, ima posebna stolica koja ima volan pa moze dete i sa tim da se igra, a najvaznije je sto je frizerka jedna predivna zena koja mnogo lepo zna da radi sa decom. Mi smo prvi put odveli dete kod nekog obicnog frizera i tu je navukao strah jer je jako puno plakao, a poslednja tri puta ga vodimo u salon Bajka i zaista sam prezadovoljna. Najvaznije je da dete bude opusteno i zadovoljno, a samim tim cete uspesno i obaviti posao :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Petar ima kovrdzice kao federe :D I ne pomisljam da ga sisam. Jeste da je zima, i jeste da se boji fena, pa ne susimo kosu nikako i istina je da ga cesljam tri puta dnevno- ali ne pomisljam na sisanje nikako. ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Petar ima kovrdzice kao federe :D I ne pomisljam da ga sisam. Jeste da je zima, i jeste da se boji fena, pa ne susimo kosu nikako i istina je da ga cesljam tri puta dnevno- ali ne pomisljam na sisanje nikako. ;)

Ni nemoj! Teo ima isto kovrdze,mi ostavljamo preko zime a sisamo kad krene leto i vrucina... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni nemoj! Teo ima isto kovrdze,mi ostavljamo preko zime a sisamo kad krene leto i vrucina... :)

E, videcu i ja sta cu na leto, ali ga sigurno necu sisati skroz na kratko.Ma nema sanse. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E, videcu i ja sta cu na leto, ali ga sigurno necu sisati skroz na kratko.Ma nema sanse. :D

O da,tako sam i ja mislila... :D Ali je doslo leto,40C,i videla sam da se jadan kvrcka ispod te kosetine(citaj tih divnih loknica)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O da,tako sam i ja mislila... :D Ali je doslo leto,40C,i videla sam da se jadan kvrcka ispod te kosetine(citaj tih divnih loknica)...

Ha, ha.... mi idemo na more po mesec dana i to uvek ceo jul. Ove godine, ako ugrabim i vise, a moguce je. Tamo gde mi idemo duva vetar stalno ;) To me nece zeznuti...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ha, ha.... mi idemo na more po mesec dana i to uvek ceo jul. Ove godine, ako ugrabim i vise, a moguce je. Tamo gde mi idemo duva vetar stalno ;) To me nece zeznuti...

E blagos vama,mesec dana(ili vise) na moru mmm.... :) Pa ondak uzivajte sa vetrom u loknicama... :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.