S.O.S.

odgovora

Objavljeno

Ana...nisi u toku...pomjerila se i ja sam pomoooogla....jupiiii...

Videh videh pa i izbrisah ;) Hvala bogu da je sve kako treba

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KIKIRIKI u trudnoci nista nije nemoguce. Sve sitnice koje si prije imala a nisu ti smetale (tipa pjesak u bubregu) u trudnoci ce ti se manifestovati i pojaviti.

Ja sam kroz cijelu trudnocu imala bolove svakakvih vrsta, ako me ne boli donji dio stomaka, bole me krsta, ako nije ni jedno ni drugo onda neka cudna bol ispod rebara itd. Stalno me nesto oko stomaka i stomak bolio tako da sam non-stop bila istraumirana.

Ni jedna kontrakcija ne traje pola sata tako da se ne brines. U svakom slucaju spomeni to svom ginekologu kada budes isla na pregled a nadam se da je uskoro...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kikiriki a jel imaš problema sa bubregom? Jer je stvarno moguće da te u stvari to boli. Moju drugaricu je to nateralo da ode ranije u bolnicu jer je mislila da su kontrakcije kad ono pesak u bubregu a i još pride beba se "naslonila" na bubreg.

Pa, kad su mi radili urin prošlog meseca, našli su pesak, ali to je zbog bebe, kažu da se beba nasloni na bubrege pa oni teže rade...Ali čudi me da i materica bude stisnuta ako je bubreg, mada možda od bola se i ona kontrahovala. A mali, čim je popustilo, odmah je počeo da divlja i tabana...bilo mi ga je žao...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KIKIRIKI u trudnoci nista nije nemoguce. Sve sitnice koje si prije imala a nisu ti smetale (tipa pjesak u bubregu) u trudnoci ce ti se manifestovati i pojaviti.

Ja sam kroz cijelu trudnocu imala bolove svakakvih vrsta, ako me ne boli donji dio stomaka, bole me krsta, ako nije ni jedno ni drugo onda neka cudna bol ispod rebara itd. Stalno me nesto oko stomaka i stomak bolio tako da sam non-stop bila istraumirana.

Ni jedna kontrakcija ne traje pola sata tako da se ne brines. U svakom slucaju spomeni to svom ginekologu kada budes isla na pregled a nadam se da je uskoro...

Pa, bila sam juče, baš zbog toga. Ona mi je to i rekla da je to bila ili kontrakcija ili pesak, ali sve je ok ovako kako ona gleda. A radila mi je i UZ i gledala me ginekološki.

Ma bre i to što kažeš, sve bre nešto osluškujemo sve nešto te zaboli te ovo te ono...Ako bude frka...ićiću u hitnu, pa nek me vrate ako sam se istripovala, bolje i tako nego da omašim a trebalo je da se javim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osetila sam ga, mada slabo, al' sam ga osetila. Hvala ti. Nadam se da ce se danas razdrmati, bas me je iscimao.

Uvek kada se tako desi, lezi i udisi duboko. Kiseonik koji unosis, daje bebi mogucnost kretanja i adrenalina. Lepo ti je Filipa rekla. nemoj da brines.

Žene, SOS juče me je noću probudio jak bol u stomaku sa desne strane. Materica je bila tvrda. Bol je trajao nekih pola sata, s tim da je materica omekšala ranije a bol se lagano gasio. Bila sam juče kod dr. ona na pregledu se videlo da je sve ok. Pitala sam je za taj bol, ona kaže da to nije normalno, ali da je moguće da je to bila ili kontrakcija ili pesak iz bubrega. Da li ste osetile tako nešto? A noćas me je boleo desni deo leđa, mm kaže da je to zbog opterećenja na leđa. Uf, da li se vama dešavaju slične stvari?

A zasto ne bi uradila i UZ bubrega za svaki slucaj?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek kada se tako desi, lezi i udisi duboko. Kiseonik koji unosis, daje bebi mogucnost kretanja i adrenalina. Lepo ti je Filipa rekla. nemoj da brines.

A zasto ne bi uradila i UZ bubrega za svaki slucaj?

Hvala vam puno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se malo zbunila danas...

Da li neko zna sta znaci kada je u urinu pozitivan aceton, a nije zbog povisenog secera, secer mi je 3.1?

I takodje su mi opali Limfociti%, iako su obicni limfociti ok, Neutrofilni su poviseni takodje u leukocitnoj formuli, a ukupni leukociti posteno poskocili na 12... :unsure:

Ima li neko neku ideju?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se malo zbunila danas...

Da li neko zna sta znaci kada je u urinu pozitivan aceton, a nije zbog povisenog secera, secer mi je 3.1?

I takodje su mi opali Limfociti%, iako su obicni limfociti ok, Neutrofilni su poviseni takodje u leukocitnoj formuli, a ukupni leukociti posteno poskocili na 12... :unsure:

Ima li neko neku ideju?

Ne znam da li si ovo pronašla na netu ali evo link http://www.doktor.rs/forum/ginekologija/ac...aci-t12469.html

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Upravo to. Čim ti je sam šećer kako treba, mislim da nema mesta panici. Ali u svakom slučaju nisam dr. i verovatno ima uticaja i sve te silne tablete koje piješ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, SOS juče me je noću probudio jak bol u stomaku sa desne strane. Materica je bila tvrda. Bol je trajao nekih pola sata, s tim da je materica omekšala ranije a bol se lagano gasio. Bila sam juče kod dr. ona na pregledu se videlo da je sve ok. Pitala sam je za taj bol, ona kaže da to nije normalno, ali da je moguće da je to bila ili kontrakcija ili pesak iz bubrega. Da li ste osetile tako nešto? A noćas me je boleo desni deo leđa, mm kaže da je to zbog opterećenja na leđa. Uf, da li se vama dešavaju slične stvari?

Eh draga moja znam tacno kako ti je i meni je tako krenulo pre par nedelja,a ja sam odma pomislila gotovo idemo kod doce ranije.... osecala sam a i sad povremeno osecam bolove u ledjima ali mi je lekarka rekla da je sve ok i dala mi je neke lekove da popijem posto navodno imam blazu upalu i to je to.Proveri za svaki slucaj sa lekarom al mislim da nemas razloga za brigu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh draga moja znam tacno kako ti je i meni je tako krenulo pre par nedelja,a ja sam odma pomislila gotovo idemo kod doce ranije.... osecala sam a i sad povremeno osecam bolove u ledjima ali mi je lekarka rekla da je sve ok i dala mi je neke lekove da popijem posto navodno imam blazu upalu i to je to.Proveri za svaki slucaj sa lekarom al mislim da nemas razloga za brigu :)

Hvala ti na odgovoru, već sam bila kod dr. sledeće nedelje idem opet na kontrolu. Mada i dalje mi je sumnjivo, mislim da su mi omašili termin, ali videćemo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti na odgovoru, već sam bila kod dr. sledeće nedelje idem opet na kontrolu. Mada i dalje mi je sumnjivo, mislim da su mi omašili termin, ali videćemo.

Uh ja tek sada vidim tvoj problemcic....izvini....Tokom obe trudnoce sam imala bolove bas takve kakve ti imas i imala pesak.Inace ga nemam u bubrezima ali kao sto su ti vec rekli to je normalno da se u trudnoci javi ono sto ti se nikada nije javljalo.

Popi malo caja od persuna,mene je od toga prolazilo i izbacivala sam pesak kao luda,a ne moze da ti skodi,dok su za uvin caj podeljena misljenja i ja ga bas zbog toga nisam pila.

I da....uradi analizu urina,tako ces biti najmirnija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se malo zbunila danas...

Da li neko zna sta znaci kada je u urinu pozitivan aceton, a nije zbog povisenog secera, secer mi je 3.1?

I takodje su mi opali Limfociti%, iako su obicni limfociti ok, Neutrofilni su poviseni takodje u leukocitnoj formuli, a ukupni leukociti posteno poskocili na 12... :unsure:

Ima li neko neku ideju?

Meni jeprosli put stalno bio prisutan aceton u urinu.Cak sam radila i OGTT test na secer i nista.E,sad razlog tome je ili sto si bila duze gladna ili uzimas neke vitamine koji daju lazno poziivan aceton(ja sm napr.uzimala vit C 1000mg,a kod njega u uputstvu pise da daje lazno pozitivan aceton) Nije to nista,ne brini ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se malo zbunila danas...

Da li neko zna sta znaci kada je u urinu pozitivan aceton, a nije zbog povisenog secera, secer mi je 3.1?

I takodje su mi opali Limfociti%, iako su obicni limfociti ok, Neutrofilni su poviseni takodje u leukocitnoj formuli, a ukupni leukociti posteno poskocili na 12... :unsure:

Ima li neko neku ideju?

Imala sam i ja aceton u prvoj trudnoci negde u osmom mesecu, ali mi je dr rekla da to nije nista, posle desetak dana smo ponovili nalaz i bilo je u redu, samo od sebe, ne brini se

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti na odgovoru, već sam bila kod dr. sledeće nedelje idem opet na kontrolu. Mada i dalje mi je sumnjivo, mislim da su mi omašili termin, ali videćemo.

Eh kad smo vec kod toga i ja polako razmisljam o tome da su i kod mene pogresili mada mozda tripujem ali ipak moram da vas pitam.....Ustala sam jutros normalno ko i svaki dan,virnem na forum usla sam u 35tu nedelju :lol: i obradujem se jos malo i gotovo aliii....nakon nekih pola sata osetim kao da nesto puca u meni blagi osecaj(tako sam inace i kad sam dobijala osecala kad mi je meca krenula)...odem u kupatilo pogledam gacice mokre al ne nesto preterano mada znam da se nisam ni slucajno upiskila.....i sad evo me cekam spremila torbu za svaki slucaj i nemam pojma sta da radim dal da krenem kod lekara dal je lazna uzbuna neznam ....cekam kontrakcije mada mislim da mi jos nije vreme al stvarno neznam sat da mislim o ovome Imam i blage bolove kao da cu dobiti,malo me i boli dole a nije nikako jak neki bol...Ako ima neko savet neki nek mi komentarise stvarno sam pogubljena danas :blink: Pozic za sve

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Proveri par puta... ako opet bude mokro, onda je vodenjak pukao. Čula sam i da imaju neki ulošci za proveru, al ne znam kako se zovu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sandra pa proveravaj s' vremena na vreme. I ako ti se još koji put pojavi baš mokro mislim da je to tooooo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh kad smo vec kod toga i ja polako razmisljam o tome da su i kod mene pogresili mada mozda tripujem ali ipak moram da vas pitam.....Ustala sam jutros normalno ko i svaki dan,virnem na forum usla sam u 35tu nedelju :lol: i obradujem se jos malo i gotovo aliii....nakon nekih pola sata osetim kao da nesto puca u meni blagi osecaj(tako sam inace i kad sam dobijala osecala kad mi je meca krenula)...odem u kupatilo pogledam gacice mokre al ne nesto preterano mada znam da se nisam ni slucajno upiskila.....i sad evo me cekam spremila torbu za svaki slucaj i nemam pojma sta da radim dal da krenem kod lekara dal je lazna uzbuna neznam ....cekam kontrakcije mada mislim da mi jos nije vreme al stvarno neznam sat da mislim o ovome Imam i blage bolove kao da cu dobiti,malo me i boli dole a nije nikako jak neki bol...Ako ima neko savet neki nek mi komentarise stvarno sam pogubljena danas :blink: Pozic za sve

E krajnje je vrijeme da slavimo na forumu!Uz tebe smo! :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh kad smo vec kod toga i ja polako razmisljam o tome da su i kod mene pogresili mada mozda tripujem ali ipak moram da vas pitam.....Ustala sam jutros normalno ko i svaki dan,virnem na forum usla sam u 35tu nedelju :lol: i obradujem se jos malo i gotovo aliii....nakon nekih pola sata osetim kao da nesto puca u meni blagi osecaj(tako sam inace i kad sam dobijala osecala kad mi je meca krenula)...odem u kupatilo pogledam gacice mokre al ne nesto preterano mada znam da se nisam ni slucajno upiskila.....i sad evo me cekam spremila torbu za svaki slucaj i nemam pojma sta da radim dal da krenem kod lekara dal je lazna uzbuna neznam ....cekam kontrakcije mada mislim da mi jos nije vreme al stvarno neznam sat da mislim o ovome Imam i blage bolove kao da cu dobiti,malo me i boli dole a nije nikako jak neki bol...Ako ima neko savet neki nek mi komentarise stvarno sam pogubljena danas :blink: Pozic za sve

Jao stici ce nam uskoro jos jedna beba t8707.gif....super...idi ti lepo kod lekara pa nas obraduj da popijemo u vase zdravljec0414.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sandra, jel ima nekih novih desavanja :D Javljaj

Vrlo moguce da je to to n025.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Eh kad smo vec kod toga i ja polako razmisljam o tome da su i kod mene pogresili mada mozda tripujem ali ipak moram da vas pitam.....Ustala sam jutros normalno ko i svaki dan,virnem na forum usla sam u 35tu nedelju :lol: i obradujem se jos malo i gotovo aliii....nakon nekih pola sata osetim kao da nesto puca u meni blagi osecaj(tako sam inace i kad sam dobijala osecala kad mi je meca krenula)...odem u kupatilo pogledam gacice mokre al ne nesto preterano mada znam da se nisam ni slucajno upiskila.....i sad evo me cekam spremila torbu za svaki slucaj i nemam pojma sta da radim dal da krenem kod lekara dal je lazna uzbuna neznam ....cekam kontrakcije mada mislim da mi jos nije vreme al stvarno neznam sat da mislim o ovome Imam i blage bolove kao da cu dobiti,malo me i boli dole a nije nikako jak neki bol...Ako ima neko savet neki nek mi komentarise stvarno sam pogubljena danas :blink: Pozic za sve

Kasno sam videla post, ali se nadam da si vec u bolnici. Kako je opisano, lici na visoko ili delimicno prsnuce vodenjaka. Drugim recima, u bolnicu!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heh a ja jos kuci,i cekam da se opet "pokvasim"mada sve se meni cini da cu do sutra vec biti u bolnici..cekam lekara da mi se javi pa da vidimo.Pozic za sve pa se kuckamo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heh a ja jos kuci,i cekam da se opet "pokvasim"mada sve se meni cini da cu do sutra vec biti u bolnici..cekam lekara da mi se javi pa da vidimo.Pozic za sve pa se kuckamo

Hajde! Zelim ti lak i kratak porodjaj! Javljaj se!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Heh a ja jos kuci,i cekam da se opet "pokvasim"mada sve se meni cini da cu do sutra vec biti u bolnici..cekam lekara da mi se javi pa da vidimo.Pozic za sve pa se kuckamo

Sandra i ako si još kući ja bih ipak otiša do bolnice da pogledaju na UZ. Ne valja ako se puno smanji količina plodove vode. Plodova voda može i kroz mokrenje da "istekne" a da čak to nisi ni osetila.

Jesi li mokrila nešto češće danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.