Kravlje mleko

odgovora

Objavljeno

recimo da svi oni idu u istu skolu, sve su to iste knjige a opet nikome od nas precizno nista ne govore. sto je po meni jako smesno. da ne moram mozda ni ne bih isla da se savetujem sa njima.

kad sam sina rodila pre 7 godina sve je bilo potpuno drugacije nego sada kad sam rodila cerku :blink:

boze, pa sta je to toliko moglo da se promeni za 7 godina ali sve je obrnuto...

meni su reklida sa 4 meseca komotno predjem na kravlje mleko.

za desetak dana idemo na janinu prvu vakcinu pa cu da pitam za svaki slucaj da vidim sta ce mi sada reci .

slazem se sa anom da se moramo pre svega voditi svojom intuicijom jer ipak mi najbolje poznajemo svoju decu :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

na zalost svih nas potpuno si u pravu a znas zasto nisu usaglaseni zato sto u sustini niko nema medicinski potvrdjeno to sto treba ,znaci sve moze i ovako i onako jer nikom nije naskodilo pa ni ne mogu da ti nesto zabrane kada nisu 100% sigurni nemaju cvrste dikaze,zato po meni treba se pridrzavati stava izabranog pedijatra ili vec nekog ko vam je pedijatar i voditi se svojom intuicijom i nece biti problema,tu i tamo neki savet koji vam odgovara opet po intuiciji i to je sasvim u redu......sto bi reko nas narod 100 babica ,kilavo dete! :lol:

Potpuno se slažem :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila sam jednom rižolino i rekla nikada više. Nije mi teško a mnogo je zdravije da joj ja spremam i griz i kačamak, jabuku ubacim u blender, itd jer ipak tu znam šta stavljam a u tu istant hranu ne. Čak joj ne kupujem ni gotove kašice, nego imamo teglice ako treba negde da idemo spremim joj i zapakujem tako da jede samo proverenu hranu koju ja spremim. Kravlje mleko smo ubacili sa 4,5 meseca ali preporučujem samo Subotičko 3,5 jer to nije samo kravlje mleko nego je pomešano sa kozijim tako da je mnogo zdravije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kupila sam jednom rižolino i rekla nikada više. Nije mi teško a mnogo je zdravije da joj ja spremam i griz i kačamak, jabuku ubacim u blender, itd jer ipak tu znam šta stavljam a u tu istant hranu ne. Čak joj ne kupujem ni gotove kašice, nego imamo teglice ako treba negde da idemo spremim joj i zapakujem tako da jede samo proverenu hranu koju ja spremim. Kravlje mleko smo ubacili sa 4,5 meseca ali preporučujem samo Subotičko 3,5 jer to nije samo kravlje mleko nego je pomešano sa kozijim tako da je mnogo zdravije.

Draga moja,bez uvrede ili namere za prepiranjem,mislim da je mnogo gore sto si dala bebi kravlje mleko od 4,5 meseca nego svi Lino proizvodi zajedno.Mi imamo domace mleko pa ga nisam davala Jani skoro do 11 meseca,doduse sisala je,a i da nije ne bih joj ga davala.To je moje misljenje,a naravno svako radi kako misli da je najbolje.

Jani sam uvodila Lino proizvode prateci uputsva na ambalazi,na svakom je tacno naznaceno od koliko meseci se preporucuje,a cokoladno mleko je prvi put pila sa 13 meseci i obozava ga.Naravno,vise sam za kacamak nego za Lino,ali ni protiv tih proizvoda nemam nista.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MI SMO MLEKO MOJA KRAVICA,ALI SVEZE(PRVO PROKUVAM)PROBALI SA 8,5 MESECI.A KEKSOLINO,FRUTOLINO,RIZOLINO OD KADA PISE NA KUTIJI,ONE SA VODOM OD 6MESECA,A OVE SA MLEKOM STO SE PRAVE OD 8,5/KAD I MLEKO,TAD JE I PLAZMU PROBALA PRVI PUT,KAO I HLEB OKO 9MESECA.t8615.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Draga moja,bez uvrede ili namere za prepiranjem,mislim da je mnogo gore sto si dala bebi kravlje mleko od 4,5 meseca nego svi Lino proizvodi zajedno.Mi imamo domace mleko pa ga nisam davala Jani skoro do 11 meseca,doduse sisala je,a i da nije ne bih joj ga davala.To je moje misljenje,a naravno svako radi kako misli da je najbolje.

Jani sam uvodila Lino proizvode prateci uputsva na ambalazi,na svakom je tacno naznaceno od koliko meseci se preporucuje,a cokoladno mleko je prvi put pila sa 13 meseci i obozava ga.Naravno,vise sam za kacamak nego za Lino,ali ni protiv tih proizvoda nemam nista.

Baco a šta sam mogla drugo da dam detetu kada je povraćalo sva veštačka mleka a nisam imala dovoljno da je dojim. Ja bih najviše volela da sam imala da je dojim do godinu dana ali nisam imala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Baco a šta sam mogla drugo da dam detetu kada je povraćalo sva veštačka mleka a nisam imala dovoljno da je dojim. Ja bih najviše volela da sam imala da je dojim do godinu dana ali nisam imala.

ok, postujem svaciju odluku. Pozdrav :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre sedam dana sam pocela davati dvotrecinsko domace kravlje mleko. Dakle, sa 6,5 meseci. Podrzavam ja to sto kazu lekari, i pocela sam kupovati Bebilak2, ali nema napredovanja. Sad je sitiji, i ne place, a prespava celu noc. Sto ruskinja kaze Zivi i zdravi. A na cemu smo mi rasli?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre sedam dana sam pocela davati dvotrecinsko domace kravlje mleko. Dakle, sa 6,5 meseci. Podrzavam ja to sto kazu lekari, i pocela sam kupovati Bebilak2, ali nema napredovanja. Sad je sitiji, i ne place, a prespava celu noc. Sto ruskinja kaze Zivi i zdravi. A na cemu smo mi rasli?!

Pametan potez :rolleyes: . Eh, da sam ja tako razmišljala koliko bih muka zaobišla. Stalno nas nešto plaše kravljim mlekom, a opasnosti, ustvari, nema.

Pozdrav!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima i ja podržavam da se daje bebi ranije mleko jer koliko se ja sećam da smo mi odrastale na kravljem mleku a ja sam čak i na kozijem i ništa mi ne fali tako da ću ja mojoj bebi početi davati sa vremena na vreme kravlje mleko za koji dan kada napuni 6 meseci.I užasno me nervira što nas plaše sa alergijama na kravlje mleko.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojoj davala razblazeno mleko ( i dodavala D-hranu, to su zitarice za bebe) sa 4 meseca i to novosadsko koje sam prokuvavala a kasnije sa 6 mes sam nabavljala domace kozije mleko.

Dugotrajno joj ni sada ne dajem.

Bebilak i humanu nisam smela da joj dajem jer je u familiji ( bliskoj) bilo beba koje su bile alergicne na to pa nisam ni probala.

Nismo nikada imali problema ni sa stolicom, alergijama, osipom i sl.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam mojoj davala razblazeno mleko ( i dodavala D-hranu, to su zitarice za bebe) sa 4 meseca i to novosadsko koje sam prokuvavala a kasnije sa 6 mes sam nabavljala domace kozije mleko.

Dugotrajno joj ni sada ne dajem.

Bebilak i humanu nisam smela da joj dajem jer je u familiji ( bliskoj) bilo beba koje su bile alergicne na to pa nisam ni probala.

Nismo nikada imali problema ni sa stolicom, alergijama, osipom i sl.

Pozdrav vama dvema i imam jedno pitanje gde si nabavljala kozije mleko?Pitam te jer vidim da ti je lokacija Novi Sad. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo oko 5 mjeseca počeli davati mlijeko iz terapaka 2.8 mm. Nisam razblaživala, samo sam prokuhavala.

Mislim da nema potrebe koristiti adaptirano mlijeko poslije 6 mjeseci...

Pa i mi smo odrasli na kravljem mlijeko pa šta nam fali. Pitam se da li su tada naše majke mislile da li ćemo dobiti alergijsku reakciju????

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sa 6 i po meseci bebcu počela da dajem kravlje mleko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova tema treba da se spoji sa temom Vreme za početak, radi se o istom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage mame,moja beba ima cetiri mjeseca,doji(ali vise nemam dovoljno mlijeka),tako da sam joj pre dva dana uvela imlekovu 2,8%kravicu u tetrapaku koju pre davanja prokuvavam,ali nerazblazujem vodom.Beba prvo doji,zatim popije oko 70ml mlijeka i nema problema bar ovih dana.Razlog zasto ovo pisem je strah da joj nenaskodim sa uvodenjem mlijeka2,8%,jer pedijatri nesavjetuju prije godinu dana kravlje mlijeko!

Ranije smo imali problem sa stolicom,dok je samo dojila(nije je bilo po 15 dana),tako da smo uveli i sokic od jabuke i sad nema problema.

Svjesna sam da se vremena mijenjaju,moje dvije kcerke su odrasle na kravljem mlijeku od 4.mjeseca,sto nam je savjetovao pedijatar,a sad su protiv uvodenja do godinu dana!

Kao i svaka mama koja zeli najbolje svojoj bebi,interesuje me sta vi mislite o ovome i jeste li imali slicna iskustava sa vasim bebama? :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

alergija na proteine iz kravljeg mleka se ne pojavljuje odmah, posledice mozete videti i posle mnogo godina

ako sada vecina pedijatara (ljudi sa zavrsenim fakultetom) ako sad u 21. veku, sad kad je toliko stvari ispitano

sad kad kazu NE kravlje mleko pre godinu dana, ja ne znam zasto se igrati sa bebinim zdravljem?

Vuk je posle godinu dana poceo da pije kravlje, dojila sam ga 8 meseci, + dohranjivala bebelacom od 5.

I pio je beblac i kad mi nismo imali sta da jedemo

ako su rekli BOLJE JE ADAPTIRANO

ja necu jesti al` ce moj sin jesti isparvne stvari

nazalost i pored dojenja i pored pravilne ishrane, on je dobio ekcem (nasledno)

dakle, ni trunke kravljeg mleka nije dobio pre prvog rodjeandana, a nece ni ostala moja deca kad ih budem imala

ne rukovodim se onim PA SR|TA CE MU BITI

Sta ako mu ipak bude?

Ja to sebi ne bih oprostila...

Njihova creva nisu predodredjena za razgradnju kravljeg mleka...

Slazem se sa tobom!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ti ne bih savetovala mleko iz tetrapak nikako.Domace,iz proverenog izvora,pa ajde-moze da prodje....Moja mala je imala strasnu alergiju,koje nikako nismo mogli da se resimo i na kraju se ispostavilo da je bas od tog mleka.Dodaju oni tu razne aditive iako pise da ne.Napr. izbeljivace-domace mleko je zuckasto,a ovo skroz belo,a i ukus je drugaciji....A tu su i hormoni,antibiotici... Pa,ako bas ne moras,nemoj joj davati bar do godine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se slazem sa viki77, mislim da je bas prerano za kravlje mleko, pogotovo nerazblazeno. Mozda sada nema nikakvih problema, ali kasnije bi mogle da se ispolje posledice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dojila sam mog sina samo mesec dana pa sam kupovala NAN NESTLE 1,to mleko ti je jedno od najboljih,ali to je formula,vestacko mleko. pa sam u 9 mesecu presla na kravicu 3,2 AD. i prihvatio je super. Mislim da ti je to rano,bolje jos 2 mes.kupujte vestacko mozes i IMPAMIL,a posle predji na kravicu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nismo uvodili kravlje mleko i ne nameravamo. Ne jede ni mlecne proizvode.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam bebu u tom uzrastu (4-5 meseci) dojila. Sada koristim karvicu AD sa 3,2% mm. Koliko znam, tek posle 6. meseca se daje nerazblaženo mleko, a do tada 2/3.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam svojoj cerikici sa 5 punih meseci presla na imlekovo u tetra paku od 2.8 % mm, i samo sam joj nedelju dana razblazivala. Ne slazem se sa onima koji tvrde da je bolje davati *domace* jer je dete moje drugarice dobilo eserihiju upravo zbog tog mleka, kad je odnesen uzorak na ispitivanje ustanovljeno je da je mleko iz jednog vimena imalo eserihiju, jer nadam se da znas da i ako se mleko nosi na analizu, nosi se iz svakog vimena posebno. Ja npr. to nisam znala. Smatram, mozda i gresim da je ovo *kupovno* ipak proslo neke analize. Sa cerkicom nije bilo problema sad ima 4.5 godine. A sin koji ima sada 5 meseci je sa 2.5 meseca postao alergican na kravlje mleko (hranila sam ga Humanom) tako da i dalje pije Neste Alfare biljno mleko. Tako da i nije neko pravilo, pa sama odluci sta je najbolje za tvoje dete. Pozdrav :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam svojoj cerikici sa 5 punih meseci presla na imlekovo u tetra paku od 2.8 % mm, i samo sam joj nedelju dana razblazivala. Ne slazem se sa onima koji tvrde da je bolje davati *domace* jer je dete moje drugarice dobilo eserihiju upravo zbog tog mleka, kad je odnesen uzorak na ispitivanje ustanovljeno je da je mleko iz jednog vimena imalo eserihiju, jer nadam se da znas da i ako se mleko nosi na analizu, nosi se iz svakog vimena posebno. Ja npr. to nisam znala. Smatram, mozda i gresim da je ovo *kupovno* ipak proslo neke analize. Sa cerkicom nije bilo problema sad ima 4.5 godine. A sin koji ima sada 5 meseci je sa 2.5 meseca postao alergican na kravlje mleko (hranila sam ga Humanom) tako da i dalje pije Neste Alfare biljno mleko. Tako da i nije neko pravilo, pa sama odluci sta je najbolje za tvoje dete. Pozdrav :rolleyes:

Zaboravi da kazem, da budem jasnija ja sam cerkici davala sveze mleko u tetra paku, a ne dugotrajno, jer od dugotrajnog (to mi je dr. u Tirsovoj rekla) a i uverila sam se kod svojih drugarica, deca vecinom dobijaju zatvor. A za cerkicu mi takav nacin ishrane savetovala upravo dr. iz Tirsove. S tim sto mi je i za sina rekla da cemo mu postepeno uvoditi sveze kravlje mleko za nekih nedelju dana da bi organizam prihvatio kravlje mleko. Pitala sam je jel misli opet na adaptirane formule, nasta mi je odgovorila: ne, nego bas sveze *obicno* mleko i to nerazblazeno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam svojoj cerikici sa 5 punih meseci presla na imlekovo u tetra paku od 2.8 % mm, i samo sam joj nedelju dana razblazivala. Ne slazem se sa onima koji tvrde da je bolje davati *domace* jer je dete moje drugarice dobilo eserihiju upravo zbog tog mleka, kad je odnesen uzorak na ispitivanje ustanovljeno je da je mleko iz jednog vimena imalo eserihiju, jer nadam se da znas da i ako se mleko nosi na analizu, nosi se iz svakog vimena posebno. Ja npr. to nisam znala. Smatram, mozda i gresim da je ovo *kupovno* ipak proslo neke analize. Sa cerkicom nije bilo problema sad ima 4.5 godine. A sin koji ima sada 5 meseci je sa 2.5 meseca postao alergican na kravlje mleko (hranila sam ga Humanom) tako da i dalje pije Neste Alfare biljno mleko. Tako da i nije neko pravilo, pa sama odluci sta je najbolje za tvoje dete. Pozdrav :rolleyes:

Jeste,moze biti zarazeno,desava se,ali ga ja zato dugo kuvam.A i bakterija ,ako se slucajno dobije,izleci se,a aditivi,hormoni i antibiotici imaju dugotrajne posledice.Nisam ja neki fanatik,dajem joj i cokoladno mleko,nekad i obicno u tetrapku,ali zbog navedenog sam ipak za domace. A analize na hormone se ne rade,a na antibiotke samo slucajni uzorak,tako da ih kod nasih proizvodjaca ima bas dosta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.