Kravlje mleko

odgovora

Objavljeno

Hvala Yelena, probaću. MAda meni u glavi da nije ni onda bilo promene, ali ajd još jdared da probam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo imali isti problem sa mlijekom. Pokusavala sam mu cak izbacivati mlijeko, ali on ga voli pa nisam uspjela. Za tvrdu stolicu sam mu davala sok od kruske i kefir svakodnevne i evo vec dva mjeseca nemamo problema. Sta je uzrok ne mogu da tvrdim, mozda je jednostavno njegov probavni sistem postao jaci, mozda kefir, sve je mozda...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel moguce da ako dete popije kravlje, da joj se posle manje svidja AD, slabo ga pije, a kravlje vise hoce?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel moguce da ako dete popije kravlje, da joj se posle manje svidja AD, slabo ga pije, a kravlje vise hoce?

Moguće. Ima dece i koja posle AD neće da prihvate kravlje.

Sve zavisi od deteta.

A reci mi jel te to brine?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel moguce da ako dete popije kravlje, da joj se posle manje svidja AD, slabo ga pije, a kravlje vise hoce?

Pa moguće, to su mali probirljivci....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguće. Ima dece i koja posle AD neće da prihvate kravlje.

Sve zavisi od deteta.

A reci mi jel te to brine?

Nestalo mi AD u subotu uvece i u nedelju ujutru popije kravlje, i sad AD jedva nekih 80-ak ml a kravlje popije koliko joj dam :unsure:

A planirala sam da joj dajem AD do rodj minimum, koristimo i kravlje ali ovako za spremanje hrane. Nije strasno ali ja bih ipak vise volela da ta flasica pred spavanje bude AD.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas sam kupila Imlekovo kratkotrajno mleko u onoj plasticnoj flasi prvi put, inace Imlek ne kupujemo.

Na cepu rok upotrebe do 1.04, znaci jos 5 dana???!!!

Pa sta su mu radili kad se za pet dana nece pokvariti... :angry:

Sve vise i vise sam ubedjena da je Phoenix u pravu, bar sto se mleka tice. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve vise i vise sam ubedjena da je Phoenix u pravu, bar sto se mleka tice. :rolleyes:

:wub: :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ispila kutiju adaptiranog - isto je

Inače, Ana ne pravi razliku između kravljeg i AD - samo da je mleko

Ali kako stvari stoje - mleko će da leti napolje iz ishrane. Ne zbog silnih postova, već misim da je preterano da mi godinu i 4 meseca bude na portalaku.

Tako da... još malo pa adio mleko

Ni ja nisam pila mleko pa mi ništa ne fali!

Mlečne proizvode joj za sad neću izbacivati, jogurt, sir... voli i ne želim da joj sve poizbacujem.

A da, da se osvrnem na nečiji post o tome kako smo i mi rasli na kravljem pa nam ništa ne fali. I ja ću to reći, ali ću dodati da vazduh tada nije bio zagađen koliko danas... i da je mnogo šta bolje bilo kad smo bili mali u odnosu na danas.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A da, da se osvrnem na nečiji post o tome kako smo i mi rasli na kravljem pa nam ništa ne fali. I ja ću to reći, ali ću dodati da vazduh tada nije bio zagađen koliko danas... i da je mnogo šta bolje bilo kad smo bili mali u odnosu na danas.....

Da, ali svi taj vazduh udišemo i tu nam nema spasa.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, ali svi taj vazduh udišemo i tu nam nema spasa.

Poenta nije bila u vazduhu. Vazduh sam navela kao primer. Koliko je sve danas zagađenije - pa i ta trava koju krave pasu... zemlja na kojoj se uzgaja povrće, voće koje se prska svim i svačim....

Ako bi tako gledali - onda ništa ne bi jeli ni pili....

Kad već moram da crtam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poenta nije bila u vazduhu. Vazduh sam navela kao primer. Koliko je sve danas zagađenije - pa i ta trava koju krave pasu... zemlja na kojoj se uzgaja povrće, voće koje se prska svim i svačim....

Ako bi tako gledali - onda ništa ne bi jeli ni pili....

Kad već moram da crtam.

Tek sad, kad si mi nacrtala, ništa mi nije jasno. Kad je već sve zagađeno i gadno, onda ni mleko nije štetnije od nečeg drugog, pa ne vidim razlog zašto njega izbacivati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas razmisljala o uvodjenju kravljeg mleka bebi. Posle iscitane ove teme (poslednjih par strana) definitivno odustajem. Bar jos nekih 6m... :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da si pročitala par postova iznad - videla bi zašto izbacujem mleko.

Uopšte nisam u fazonu izbacivanja bilo čega iz ishrane deteta jer su doktori sada rekli ovo ili ono.

Dakle, da slažem se da je većina nas rasla na kravljem mleku.

Ima i dece koja piju i sada od malena kravlje mleko....

A slažem se i sa tim da je danas sve ''nečistije'', tj tako je i mi tu ''ništa'' ne možemo.

Eto, sad malo jasnije?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice kravice itd. nisam svodila racune, ali meni ce litar domaceg kravljeg biti 50din, dakle uzimacemo svaki dan po litar, a kutija dohrane koja kosta 750din nam traje 4 dana, pa ti vidi...

Kako kod vas napreduje sa mlekcem?

Ja sam razmisljala danas o uvodjenju kravljeg mleka, ali nemamo nigde da uzimamo sveze domace kravlje, tako da bismo ipak bili na kravici ili slicnom dugotrajnom ad mleku...

Dogovorili smo se mm i ja da ipak od kravljeg mleka nista, do mozda godinu i po, ali najmanje do godinu dana... :unsure:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako kod vas napreduje sa mlekcem?

Ja sam razmisljala danas o uvodjenju kravljeg mleka, ali nemamo nigde da uzimamo sveze domace kravlje, tako da bismo ipak bili na kravici ili slicnom dugotrajnom ad mleku...

Dogovorili smo se mm i ja da ipak od kravljeg mleka nista, do mozda godinu i po, ali najmanje do godinu dana... :unsure:

E pa superiska je kod nas, hvala Bogu, nije bilo reakcije niti se on bunio, prihvatio je lepo. Sad smo u fazi da smanjujemo kolicinu vode kojom razblazujemo, stigli smo do 2/3 cajne solje na 1l. U pocetku sam se tripovala i tripovala, malo se plasila, cini mi se da i kad bi kinuo ja sam mislila od mleka je :D Ali sad opusteno, kod nas je super! Drugarica takodje kao i ti ne moze da nabavlja domace, pa je sinu, koji je malo mladi od Iije, 20 dana, uvela kravicu. On se malo bunio zbog drugacijeg ukusa, ali je prihvatio i takodje je super i kod njih. Ja svakog jutra prvo otkuvam serpu, pa sveze skuvam i takoooo. Pozzzzzzz :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako kod vas napreduje sa mlekcem?

Ja sam razmisljala danas o uvodjenju kravljeg mleka, ali nemamo nigde da uzimamo sveze domace kravlje, tako da bismo ipak bili na kravici ili slicnom dugotrajnom ad mleku...

Dogovorili smo se mm i ja da ipak od kravljeg mleka nista, do mozda godinu i po, ali najmanje do godinu dana... :unsure:

Polako. Kad bude počeo sve da jede, moći će da pređe na kravlje a to je sa godinu dana. Nema potrebe da pije AD sa 1,5 i 2 godine. Do tad će već biti momčić i sve će jesti pa može i kravlje mleko. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa superiska je kod nas, hvala Bogu, nije bilo reakcije niti se on bunio, prihvatio je lepo. Sad smo u fazi da smanjujemo kolicinu vode kojom razblazujemo, stigli smo do 2/3 cajne solje na 1l. U pocetku sam se tripovala i tripovala, malo se plasila, cini mi se da i kad bi kinuo ja sam mislila od mleka je :D Ali sad opusteno, kod nas je super! Drugarica takodje kao i ti ne moze da nabavlja domace, pa je sinu, koji je malo mladi od Iije, 20 dana, uvela kravicu. On se malo bunio zbog drugacijeg ukusa, ali je prihvatio i takodje je super i kod njih. Ja svakog jutra prvo otkuvam serpu, pa sveze skuvam i takoooo. Pozzzzzzz :*

Super :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super :)

:*****

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa superiska je kod nas, hvala Bogu, nije bilo reakcije niti se on bunio, prihvatio je lepo. Sad smo u fazi da smanjujemo kolicinu vode kojom razblazujemo, stigli smo do 2/3 cajne solje na 1l. U pocetku sam se tripovala i tripovala, malo se plasila, cini mi se da i kad bi kinuo ja sam mislila od mleka je :D Ali sad opusteno, kod nas je super! Drugarica takodje kao i ti ne moze da nabavlja domace, pa je sinu, koji je malo mladi od Iije, 20 dana, uvela kravicu. On se malo bunio zbog drugacijeg ukusa, ali je prihvatio i takodje je super i kod njih. Ja svakog jutra prvo otkuvam serpu, pa sveze skuvam i takoooo. Pozzzzzzz :*

Superiska! :) Ja sam razmisljala, ali citajuci ovde nekoliko tema o mleku, i pogubila sam se gde sam sve pisala, a i u razgovoru sa mm, ipak sam resila da ostanemo na adaptiranom do mozda cak godinu i po. Videcemo... :unsure:

Super sto vam je proslo sve lepo sa mlekcem, samo neka rucka! :wub:

Polako. Kad bude počeo sve da jede, moći će da pređe na kravlje a to je sa godinu dana. Nema potrebe da pije AD sa 1,5 i 2 godine. Do tad će već biti momčić i sve će jesti pa može i kravlje mleko. :rolleyes:

Bas tako :D A on umesto da smanjuje mleko, on jede sve vise i vise... prasac mali, juce je popio skoro 1,5l mleka, toliko ni ja ne popijem dnevno, koja obozaaaaavam mleko! :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Superiska! :) Ja sam razmisljala, ali citajuci ovde nekoliko tema o mleku, i pogubila sam se gde sam sve pisala, a i u razgovoru sa mm, ipak sam resila da ostanemo na adaptiranom do mozda cak godinu i po. Videcemo... :unsure:

I ja sam citala i citala i razmisljala i hteoh za malo da odustanem i verovatno i bih da nemam gde da nadjem provereno domace. Eto probali smo i ne kajemo se. Razmislite pa cete videti kako je najbolje za vas. Da ti saljem brzom postom? :D Hahaha :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Daj i ovde da pribeležim :lol:

Konačno sam se odlučila da joj izbacim kravlje i sada je sve ok. Kupujemo malo skuplje mleko - ali rešila sam se sirupa!

Probala sam do sada pirinčano, pirinčano sa vanilom, pirinčano sa bademom i na kraju ovseno na kojem smo se i zadržali. Sreća pa ovo moje čedo pije sve što je belo i što joj kažeš da je mleko :)

Najbitnije mi je da normalno kaki i to bez sirupa, još bitnije da nije stekla zavisnost od sirupa (iako su i rekli da ne može da stekne zavisnost - ali ni piti ga godinu i po nije baš najbolje)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo ti jednog odgovora. :rolleyes:

A sto onde ne kozje i ovcije? Ako jew do svih ovih hormona itd?

I da li to znaci da ne jedete ni meso od svih ovih zivotinja?

ne osudjujem, cisto me interesuje. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! Moj bebac ima 11 meseci, jos uvek ga dojim, dohranjujem ga domacim kravljim mlekom od 9 - 9,5 meseca, ne brinem se previse oko toga da li je to prerano ili ne jer sam, nazalost, odrasla bez dana dojenja, na kravljem mleku, kao i moja sestra, kao i brdo ljudi i spadam u onu 'sta-mi-fali' grupu :) . Zaista verujem da ce se za nekih 20-30 godina 'ispostaviti' da je domace kravlje mleko zdravije od bilo koje formule.

Elem, nacula sam nesto o tome da detetu ne treba davati kravlje mleko dok je krava steona jer sadrzi velike kolicine hormona. Interesuje me da li znate nesto o tome, pa ako neko ima neki savet neka ga podeli sa nama. U svakom slucaju planiram da se posavetujem sa pedijatrom na sledecoj kontroli, pa cu javiti. Poz za sve bebane!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima! Moj bebac ima 11 meseci, jos uvek ga dojim, dohranjujem ga domacim kravljim mlekom od 9 - 9,5 meseca, ne brinem se previse oko toga da li je to prerano ili ne jer sam, nazalost, odrasla bez dana dojenja, na kravljem mleku, kao i moja sestra, kao i brdo ljudi i spadam u onu 'sta-mi-fali' grupu :) . Zaista verujem da ce se za nekih 20-30 godina 'ispostaviti' da je domace kravlje mleko zdravije od bilo koje formule.

Elem, nacula sam nesto o tome da detetu ne treba davati kravlje mleko dok je krava steona jer sadrzi velike kolicine hormona. Interesuje me da li znate nesto o tome, pa ako neko ima neki savet neka ga podeli sa nama. U svakom slucaju planiram da se posavetujem sa pedijatrom na sledecoj kontroli, pa cu javiti. Poz za sve bebane!

Znam da se mleko ne daje deci i uopšte se ne koristi kad na svet dođe tele, pa u prva dva meseca (manje - više). A za ovo kad je telence u stomaku, nisam sigurna - pitaću pa ti javim. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.